Treść opublikowana przez powaguspisz
-
[ALL B6] TV w RNS-D :)
Super, dzieki wielkie za podpowiedz to napewno pomoże , wyjmaki sobie dorobie albo zamówie cena śmieszna a więc nie ma kłopotu a powiedz jak wygrzebać podstawkę na napoje ?? Nigdy tego nie robiłem nie wiem jak zabrać się za to by nie połamać nic.
-
[ALL B6] TV w RNS-D :)
Witam Panowie. Pytanie czy ktoś ma jakąś instrukcję wyjęcia NAVIGACJI RNS-D ze środkowego panelu DUZA. Jak ją wyjąć by zobaczyć czy jest podłączona antena bo nie łapie mi sygnału i mam błąd anteny być mozę zwalona albo jej wogle nie mam.
-
[ALL B6] TV w RNS-D :)
Panowie mam ten sam kłopot, mam RNS-D ma konsoli jest Navigation/CD/TV i jest kłopot bo po naciśnięciu przełańcza mi się tylko CDi TUNER radio a na TV nawet nie wchodzi a mam w bagażniku puchę w lewym nadkolu. Ktoś może stwierdić czy gdzieś coś mam odłączone czy jak ??
-
[B6 AVJ] Wskazówka temperatury żyje własnym życiem
od 10 lat sprzedaje różne marki oryginalne i nie zamienniki lepsze i gorsze, nigdy nie doprowadziło to jeszcze do naprawy silnika. Bynajmiej nie czujnik odpowiadający za wskazanie tem na zegarach, a że są pewne rzeczy kiedy nie kupuje brzydko mówiąc gawna to i owszem, wyrazam ogolną opinie na temat zamienników, OE robionę są również w chinach jak chcesz to zapraszam udowodnie.
-
[B6 AVJ] Wskazówka temperatury żyje własnym życiem
Zamiennik jak i zarówno najdroższy zmożliwych może przysworzyć kłopotu z poprawnym działaniem, ja załorzyłem HP za 12zł i wskaznik działa poprawnie już tak od 3 miesięcy i po co płacić za OE 70zł albo za jakiś średni 50zł, nie ma sensu. Trafisz albo nie jak ma działaś to i tanie będzie działać a dzisiaj i tak wszystko jest robione MADE I CHINA
-
[B6 ASN] Zmiany
Tak myślałem ale wolałem zapytac bardziej doświadczonych w tym temacie, jutro jadę na regulację gazu i ewentualne korekty po wywaleniu sond, jak i tez wywalamy katy wtedy opisze ewentualne zmiany na dobre bądz na złe Co do świec mam załorzone BOSHA platynowe jedno elektrodowe. Na instalce zrobiłem niespełna 11tyś/km przegląd zrobiony po 10 był i było ok a jutro wszystko się okaże. Dzieki wielkie za wskazówki
-
[B5 ADP] Duże spalanie , grzanie silnika
Widziałem kiedyś podobny kłopot, i wina leżała po stronie pompy a dokładniej wzieliśmy po danym czasie starą i nowa niby dedykowaną do auta, producent znany ale reklamy nie będę robił., okazało się że stara raz że miała łopatki metalowe a dwa że była deczko wyższa od nowej niby nic a jednak po zmianie na pompę odpowiadająca starej czyli łopatki metalowe a nie plastikowe i idento wysokość pomogło jak by palcem odjął. ale to tylko było tak wtedy jak jest u Ciebie hmm,
-
[B6 ASN] Zmiany
Jeśli chodzi o moją instalacje mam STAG 300 PREMIUM na dwuch reduktorach, a wtryski HANA czerwone, instalacja ma pół roku zakładałem nową nie chciałem auta z gazem bo te z regóły nie jeżdżą prychają kichają itp. itd. Dzwoniłem do mojego montera powiedział że jeśli się nie myli to ciśnienie na jakim pracuje LPR go 1,15-1,20 ale to powiedział też że reduktory pracują na niskim ciśnieniu ale wtryski maja wieksze ciśnienie. Coś tłumaczył nie do końca znam się na tym. Co do softa, nie powiem ci jaki konkretnie ale dłubał sie troszkę by wgrac korekty bo były pewne błędy które udało się zniwelować, natomiast kosztowało mnie to 300zł, a robił mi to ZAPRZAL Paweł Zaprzalski Tykocin znany człowiek, ale nie każdy musi znać. Katy jeszcze są nie ruszane, ale chce wywalić te dwa tylne i tak niby ich nie widzi a więc po jakiego mają siedzieć tylko zastanawiam się jak to będzie brzmiało, wtawic np,. jakąś strumienice cytuję .... "Wgranie programu omijającego sondy to połowa roboty. Teraz trzeba usunąć przyczyne zamieszania " - podejżewasz coś w tych silnikach ? wydaje mi się ze zrobione jest wszystko miałem sparciałe przewody odpowietrzenia wymieniłem, cewki nowe, rozrząd ok ale troszkę nim buja jak jest zimny i na benzie ale to nie jest mocno dosłownie tak jak by co jakiś czas wywalał zapłon, możesz na coś nakierować ??
-
[ALL] Pierścienie firmy NPR-opinie
NPR pierścionki kolegą sa bardzo dobre i znane nigdyś pod nazwą SM. Znana firma renomowana spokojnie możesz montowac.
-
[B6 ASN] Zmiany
Witaj ghost1717 Nasuwa mi się pytanie takie do Ciebie, odnośnie programu bo ja już u siebie ten temat przerobiłem wczoraj został wgrany program i sond nie ma bynajmiej tak mi sie wydaje i wrażenie jak by auto było spokojniejsze (miałem kłopot z katem) teraz po wycięciu gdy sonda nie czyta już nic jest tak jak mówie jak by spokojniej. I teraz tak jak Ty zastanawiam się czy usuwac katy czy coś innego co byś proponował czy dłubałeś coś u siebie ?? A później będę walczył z zapłonem jakies poprawki znajomy powiedział ze się podejmie tak więc będę działał.
-
[B6 ALT] Termostat
Nic nie wymienisz, nie osiagalne jest samo wnętrze. Niestety wynalazek ALT wbrew pozorom to niby popularny silnik było ich najwięcej ale tu serwisy na nim zarabiają bo sporo rzeczy tylko OE, tak i w przypadku Termostatu tylko OE cena około 350-400zł.
-
Ile pali Wam gazu?
A u mnie spalanie na instalacji STAG 300 PREMIUM 6 i listwa HANA wtryski czerwone spala w mieście max 16/100 km, a da się spuścić do 13-14/100 km a więc wynik jest ok w trasie jak zmulę to zejdę spokojnie do 10L /100km. Jestem zadowolony z tej instalacji ale nie ukrywajmy wszystko też zalerzy od jakości montarzu bo widziałem naprawdę cuda [br]Dopisany: 23 Listopad 2011, 21:05_________________________________________________kozacch apropo zapytania do 2,4V6 twojej myślę że powinien wahać się podobnie jak moje 3.0 w mieście przy normalnej jeżdzie do 16 trasa 10-12. Oczywiście pytanie jak jeżdzisz. Ale w tych proporcjach powinieneś się wyrobić.
-
[B5 ADR] Temperatura przełączania z benzyny na gaz
Zalecane jest na zimę sprawdzenie istalacji, różnica temperatur może spowodować iż poluzują ci się jakies np. przeowdziki gdzies czy popuszcza opaski po temperatura wpłynie na gumę, a wiec zalecam kontrolowanie bez względy czy to zima czy lato nie zaoszczędzisz, po zatym ten kto ci instalację zakładał powinien cię o tym poinformować ja doglądam czasem sam a po za tym jeżdzę co 10 tys na ewentualne korekty poprawki wymiany filtrów itp. Osobiście uważam że 30 stopni a jeśli już ktos zdecyduje się na nizszą to tak troszkę szkodzi, mam u siebie ustawione na 45stopni i nie odczuwam kiedy to się załączy. Trwa to dosyć szybko a zwłaszcza że idzie zima proponował bym abyś nie zmiejszał tej temperatury przyda się jak auto troszkę popracuje ci na benzynce, no chyba że oszczędność na maxa to wtedy nie ma tematu.
-
[B6 ASN] Zmiany
Ok a powiedz jak ma się to do auta i do całej elektroniki, rozumiem masz wywalone obydwa katy a sondy ?? z tego co się dowiadywałem to dwie pierwsze powinny zostać one są od m.in dawkowania paliwem drugie i owszem można wykasować z mapy oraz wycinać katy. Jak to działa u Ciebie i jak to do końca jest ??
-
[B6 ASN] Katalizator pilnie poszukiwany
Nie pomoże !!!! Żadna tulejka przerabiałem ten temacik, wstawiałem u sioebie obecnie tak mam i jedyne co to tylko nie złapie tak szybko błędu ale nie jest to rozwiązanie. Nowy kat hmm jest ryzyko bo robie to m.in firma POLONEZ S.A wysyłasz i ci wstawią ale nie wiesz jak zachowa ci się fałka jedna względem drugiej tu mierzy ciśnienie spalin i mogą być jaja, tak jak u mnie. Znam pewnego fachowca który mi pomoże wyleczy moją Audi, zgrał mapę kompa i wywali mi całkowicie sondy te tylne wten czas można pozbawić autka katów, wstawić w to miejsce jakieś przelotowe tłumiki sportowe czy coś i będziesz hasał. Będziesz chciał napisz na PRV to dam ci dane do gościa który to ci ogarnie jeśli nie masz daleko do Białegostoku.
-
[B6 ASN] Zmiany
Witam Co to wkładki K&N czytałem o tym właśnie wczoraj i sa różne opinie, trudno ogarnąć co tak naprawdę miało co po niektóre przyczyny i tych osób, ale skoro mówisz że dopasowana jest ok i działa poprawnie to trzeba będzie zaryzykowac. Co do układu wydechowego to katy siedzą jeszcze bo czekam na wgranie programu, i wtedy myślałem je usunąć, tak więc teraz zastanawiam się czy katy zostawić a wyciąć środkowy tłumik czy wyciąć katy a wstawić tłumiki przelotowe jakies troszkę to odetka wydech zapewne, Pomyślę jeszcze nad tym zapłonem a po za tym tak jak mówisz nic więcej nie zamierzam myślę że nie ma sensu to co jest narazie wystarczy a dalej to poporstu RS i pojechali
-
[B6 ASN] Zmiany
Witam Panowie. Chciałbym zapytać się odnośnie waszych ASE-nów czy ktoś coś przy nich dłubał. Czy są rzeczy nie potrzebne które da się usunąć a wpłynie to bardziej na pracę silnika, bądz jego osiagi. Jedynie co obecnie będę robił to wywalał dwa tylne katy i usunięcie z kompa sond tak jak by ich nigdy nie było. Czy ktoś coś z was kto takie auto ma robił?? Podzielcie się informacją będę wdzięczny. A i czy ktoś wkładał zamiast normalnego filtra wkłendkę K&N i czy ma to jakiś rezultat.
-
[B6 ALT] Zapalajace sie kontrolki zwiazane z hamulcami
hmm, dziwne ale sprawdzałeś czujnik światła stop ?? sprawdz czy stop nie pali ci sie przypadkiem cały czas, może jest to w jakiś sposób powiązane. Ale z drugiej strony kontrolka od hamulca ręcznego jak ci sie zapala to światczyło by o np. niskim poziomie płynu hamulcowego, bądz awarią pompy. Czy robiłeś ostatnio coś z hamulcami ??
-
[B5 AEB] Jakie uszczelki wybrać ?
Nie ma za co, kupuj montuj i śmigaj
-
[B5 AEB] Jakie uszczelki wybrać ?
Jedym z czołowych i najczęsciej stosowanych uszczelek będziesz miał ERLING-a, REINZ-a, GOETZ-a każdy z nich ma swoje uznanie, ktoś się przejechał na ERLINGU powie FEEEE, ktos na GOETZU, też powie FEEE, i tak w kółko macieju z kazdym jednym produktem zmagam się codziennie. Ale to są marki które nie powinny Cie zawieść, a jeśli już to poprostu trafiłeś na ten który nie został wyłapany podczas produkcji, bo tam nie kazdą rzecz sprawdzają. W nowych autach stosowane są co raz w większej ilości aut uszczelki firmy CORTECO,.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Oczywiście masz rację, wyścigi to rekomendacja i nie zamierzam się przekamarzać, ale wszyscy lecą na łeb na szyje na motula jak by złoto w zamian rozdawali, zapominając o topowych markach takich jak m,in NESTE, czy TOTAL równiez oleje rekomendowane na wyścigach, bez udziału reklam. Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Różnica między zaworami 1.8 turbo, a zwykłe 1.8??
Witaj Postanowiłem pogrzebać, a że jest to mój chleb codzienny to może ci w jakiś sposób pomoge. A więc w silniku 1,8/125ps a 1,8T/150ps różnicy pomiędzy zaworami ssącymi nie ma są takie same Dł. 105.100mm, śr. trzonka zaw. 6.000mm śr zaw. 26.900mm, natomiast w przypadku wydechowych wymiary są identyczne w 1,8/125ps 1,8T/150ps a mianowicie Dł 103.900mm, śr trzonka zaw. 6.000mmm śr zaw 29,900mm i w tym i w tym silniku sa takie same tłumaczył bym to że producenci czasem specjalnie to komplikują, po to że niby nie jest to dostępne trzeba poszukac pogłówkować by wiedzieć że jest tu i tu to samo. Zmienią numery katalogowe w silniku 1,8 /125 ps masz 8 wydechowych a w 1,8T masz 10 wydechowych i to niby różnica w katalogu możesz mieć kopot w rzeczywistości jest to jedno i to samo. Moge dopowiedzieć ze z czystej ciekawości sprawdzałem do swojego 3,0 V6 jest to samo dostępność niby nie, ale jednak tak od 1,8T to samo tylko dwa garki wiecej a wszystko to miód cód:)
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Dzięki za spostrzeżenia, zastosuje się do waszych rad jak i zarazem do swojego przekonania które zostało teraz już przytwierdzone bym pozostał przy tym co jest. Nie pogniewajcie się koledzy ale co do MOTULA może to i dobry olej ale zarazem bardzo dobrze przereklamowany tak samo jak CASTROL, każdy wyścig, każdy rajd wszędzie go pełno. Jest wiele marek oleji które zasługują na dobre zdanie, a wręcz są bardzo dobre lecz mało znane za sprawą braku reklamy ale to co jest dobre i kto wie co należy urzywac nie trzeba reklamy. Zastanowić się trzeba kto tak naprawdę wytwarza dobre oleje, a kto na nich bazuje dodając swoje dodatki, bo tak to działa. Jest baza olejowa którą firmy wykupują dodatki swoje dadzą i chwalą się dobrym olejem, nikt nie mówi o bazie olejowej skąd ona pochodzi. [br]Dopisany: 13 Listopad 2011, 20:11_________________________________________________Rożnicy w pracy silnika nie ma żadnej pracuje cicho, spokojnie kultura jest ok nie stuka oliwka jest czysta, pokrywka nie zwalaona nagarem jak po np. CASTROLU, a wiec zostaje zostaje przy tym co jest wolę dolać od czsu do czasu.
-
[B6 ASN] Kontrolka "Check Engine" i wypadanie zapłonów PROBLEM ROZWIĄZANY
Hej Temat zamknięty ale dopowiem coś, mam ten sam problem miganie czeka bądz zapalalanie stałe, giagnoza 100% kat wymontowałem go i co ?? i nic nie zrobi się ze starym jedynie wymiana dlaczego bo to EURO 3 i tutaj skład czytają sondy ale chemicznie nie jak w EURO 2 ze mógł się poprostu zatkac i Ludwikiem można było potraktować, a więc kto ma taki kłopocik to poprostu wymiana kata bądz usunąć go ale to juz jak kto woli. Dodam że ten Cewki wszystkie nowe BERY( czerowne) swiece platynka i to nie pomagało ale po długich diagnozach wiem ze ten silnik poprostu tak cierpi jak katy padają.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Witam. Panowie gdy kupiłem autko miał zalaną oliwkę TOTAL 0w30 (olej super), i na takim jeżdzę, czym można by było to zastąpić mam na myśli specyfikację np. 5w30/40 czy polecacie to ?? Ewentualnie jakią oliwkę stosujecie do swoich ASN ?? Oliwki 0w30 nie brał do puki nie zainstalowałem gazowni, po załorzeniu podniusł się poziom brania oleju (wiem żadki jest ma prawo) ale może jak zmienie na coś innego będzie mniej łykał dodam ze na benzynie jest zachowany pobór w normie.