Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

powaguspisz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez powaguspisz

  1. Popychacze - 420 0022 10 produkt INA / LUK Uszczelniacze zaworowe - 70-25837-00 REINZ numer 1 sztuki / 12-25837-01 numer kpl. Na auto jeśli potrzebujesz kpl. to 8 sztuk popychaczy + 8 sztuk uszczelniaczy bo to głowica 8 zaworowa. ---------- Post dopisany at 23:20 ---------- Poprzedni post napisany at 23:15 ---------- Tyle płaciłeś ?? drogo mam to o ponad połowę tańsze 50 zł śruba + koło zębate.
  2. W starszych TDI 1Z / AFN, przy wymianie rozrządy warto zwrócić uwagę na dolne kółko które jest na wale korbowym. Często ostatnio z tym się spotykam, wada wyrabiającego się klinika koszt kółeczka nie drogi, + śruba i masz z głowy. Bo jak zerwie klina na wale później będzie większy wydatek.
  3. Chciałem to napisać że największy kłopot może sprawić kłopot z filtrem paliwa. Zdarzało się to z filtronem ze ciekły, albo kłopot z odpaleniem był np. w Sprinterach. Tak więc tanie nie zawsze dobre, trzeba wiedzieć co kupować. A z reguły na swoją maszynkę nie oszczędzać.
  4. Cewki jeśli nie są ok, to na pewno będziesz miał błąd i wypadanie zapłony na którymś z cylindrów, więc dowiesz się w trakcie jak np, zacznie szarpać migać kontrolka i wypadanie zapłonu się pojawi w błędach poda ci który cylinder.
  5. Ja jak swoją kupiłem był zalany 0W30 od samego początku na takim był jeżdżony a więc też nie chciałem tego zmieniać bo i po co. Teraz zastanawiam się czy nie przejść na 5w30 ze względy na założoną instalacje LPG, oliwka jest troszkę za rzadka, a do tego LPG i troszkę więcej bierze jak się ciska, 1 L oliwki miałem zawsze od wymiany do wymiany na dolewkę, i wierzyć nie wierzyć wydaje się że tak może być bo 5w30 jest gęstszy więc i mniej weźmie. Na razie nie sprawia mi kłopotów, wydawać wydawało by się że działa wszystko poprawnie, to co zdążyłem zrobić to po zakupie rozrząd, płyny, później czujnik tem. płyny, w trakcie miałem kłopot z cewkami waliło mi ale to po dłuższym dłubaniu okazało się że padły katalizatory. Po ogarnięciu tematu, zrobieniu programu ganiam ino świst i nic nie wyskakuje, nie rozłącza. Dzisiaj naprawiłem oparcie od fotela kierowcy ten plastik był nie dopięty, zakupiłem blaszki i cacy. Z grubszych napraw to zawieszenie, układ hamulcowy ale to rzeczy eksploatacyjne więc tu nie ma co gadać. Wiesz z tym wyprzedzanie, no cóż panika boją się, spotykam się z tym często. Może jakaś niesforna pani jechała Ps. Wczoraj miałem sytuację, wracałem z pracy prze de mną jechał GLK 350CDI, cóż nie stawiałem na to że uda mi się cokolwiek zawojować, i tak nie bacząc jakoś wcisnąłem pedał ze skrzyżowania, ahh GLK jechał pan myślę ze deczko po 50-tce, bądz tuż przed niestety odleciał i strasznie się zdenerwował reakcja pana była co najmniej zabawna. Sprawdzałem auto posadało 231ps, 450N a sprint 0-100 7s z kawałkiem a więc no niestety Pan był nieszczęśliwy.
  6. Jak podjedziesz do tunera, zrobi Ci tak że nie będzie żadnego błędu w kompie.
  7. Ile osób byś nie zapytał, tyle będziesz miał opinii. Są zwolennicy i przeciwnicy Filtrona dla mnie to średnia półka, ale całkiem nieźle wykonana i za przystępną cenę. Trudno porównać jak się też nie zna drugiej firmy. Wydają się ok, cena ok to bierz montuj i sprawdź, przekonasz się sam na własnym aucie.
  8. No na rozgrzanym nie, chyba że chcesz się poparzyć i nie dojść do auta przez pewien czas. Polecam również Pan Samochodzik / Vacaro to również jeden i ten sam produkt co Febi z tym że cena zdecydowanie mniejsza.,
  9. W motoryzacji pracuję od 10 lat, nie spotkałem się z nimi. Może regionalnie są sprzedawane, albo pakowane przez innych producentów. Widać po wykonaniu, możesz w miarę ocenić.,
  10. uważaj na te centy w katalogu IC online, bo co innego podaje w internecie, a co innego zdarzało się nie jednokrotnie po zajechaniu do jednego z oddziałów. Proponowałbym jedynie poglądowo i orientacyjnie spojrzeć na koszta. Wiem co mówię mechanicy mają katalogi i porównywało się cenę DETAL i HURT, i co innego jest tam.
  11. Oczywiście że możesz. I nawet wskazane by było. Szkoda męczyć silnik ten na półsyntetyku, Nic się nie stanie, sprawdzaj jedynie stan, bo czasami trzeba dobrać olej jednego nie będzie Ci brał drugiego weźmie więcej.
  12. są filtry że mają z tyłu śrubę możesz wtedy kluczem dokręcić, ewentualnie opaska na filtry ściągasz i dokręcasz. No i zostaje siła rąk w A6 C4 2,6 jest ładny dostęp a więc i ręką się da dobrze nie wiem jak jest z A4
  13. ale koszt tych poduszek nie jest straszny, a więc po co się zajmować przerabianiem,, są zamienniki dobrej jakości sprzedaję i wiem. Tych silników jeździ miliony i jeszcze żaden nie narzekał na zamienniki. Trzeba wiedzieć co sprzedawać
  14. Auto ma 285 tyś, a więc zaczyna coś ćwierkać, a to że ktoś wymieniał i zaczynało po 15/20 tyś ponownie grać to niestety chińszczyzna i nie tylko w Hurtowniach to jest ale i w aso tylko ze znaczkiem audi i 100% droższe. Dlatego to mogą być efekty. Trzeba pytać osoby pracujące w częściach podpowiedzą Ci co nie co co warto brać czego nie. Powodzenia i oby następne 285 przejechał
  15. Nikt nie każe, można robić to co ASO mówi, ASO tak mówi bo inaczej by nie zarabiało, jeden drugi nasłucha się i niestety później jak nie TY to ktoś kto kupi kiedyś będzie musiał zmienić oby tylko zmienić płyn, Serwisy nie są po twojej stronie i nigdy nie były, zawsze będą robić tak byś do nich przyjechał. Olej np. w skrzyni po 10 latach jakie on ma właściwości ?? zlej go i zobacz jak wygląda. Będziesz wtedy wiedział czy wato zmieniać czy nie.
  16. marek900 a, powiedz mi kto kazał Ci zalać olej do ASN-a 10w60 ??? zalałeś go bo ktoś naopowiadał Ci ze to do podwyższonych obciążeń na silnik ?? Na pewno co ?? Ten silnik nie po winien widzieć tego oleju, w żadnym katalogu tego nie znajdziesz i nie posiada on takiej specyfikacji jaką powinien mieć. Nie wiem jak długo go używasz ale proponował bym przejść na 5w30 przy najbliższej wymianie. Częsty powód iż padają pompy oleju w tych silnikach to nie odpowiedni olej. To przykład że 10w60 nie leje się tu Mobil™ w Polsce | Narzdzie doboru oleju silnikowego | Znajdz odpowiedni olej do Twojego samochodu osobowego, dostawczego, ciezrowego lub maszyny roboczej i tak jest na każdej jednej stronie każdego jednego producenta jakiego znam, ps. to tak jak by mi ktoś powiedział zalej 15w40 bo nie będzie brał oleju <hahaha> ---------- Post dopisany at 22:09 ---------- Poprzedni post napisany at 22:08 ---------- w/g katalogu, książki serwisowej ASN ma przepalić na 1000 km 1 L oleju. Sprawdzałem to owszem pewnie tyle zje, ale przy dobrym bucie,.
  17. Jak chcesz pisz na PRV, wyślę Ci zdjęcie różnicy. Bo tu nie wiem jak się wkleja
  18. Prawdopodobnie jest to jakiś chinol, używkę to masz swoją i widzisz jak działa, takich rzeczy nie proponował bym używek nie wiesz gdzie to leżało itp. Bosch Hitachi, kwestia ceny na pewno nie będą tanie. Tylko teraz tak zauważyłem mały szczegół u Ciebie jest na 3 piny kostka a Bosch robi tylko na szerokie mocowanie nie na płytce, a więc odpada. Ogólnie masz kłopot, nie dziwie się że ktoś wstawił zamiennik jakiś tańszy bo OE kosztuje 1200 zł ostatnia cena zamiennik o połowę taniej,. 320 zł do oddania bym miał taki jak trzeba.
  19. Zawsze można iść na jakiś kompromis i spotkać się w połowie drogi. W Białym jest tego troszkę słyszałem nie raz, dużo tego spotyka się w A6/C5 a więc oni pewnie przebywają na forum A6. Ten spot właśnie ku temu by dowiedzieć się coś o tych autkach inaczej jak ktoś coś powiem od siebie co go zna, i wiem co w nim gra może coś się uda spiąć by doszło do spotu.
  20. LEWA 3A0-199-402 PRAWA 357-199-262D Nie są identyczne, różnią się mocowanie, wysokością.
  21. W/G Boscha do ADR idzie 0-280-218-013 numer OE 06B 133 471.
  22. za***iste podejście do rozrządu lepiej wymienić silnik, a jeżeli kilka rolek na rozrządzie spoko. Dodatek bardzo dobry, i sprawdzony przez wielu mechaników to m.in. Oczyszczacz dieslowego systemu wtrysku Liqui Moly (2666/2186) Środek do pielęgnacji i czyszczenia systemu diesla-układ Common Rail (2185) Polecam sprawdzone środki i chwalone.
  23. Możesz sprawdzić w jakim stanie masz płyn hamulcowy to co prawda niema nic wspólnego z zimą, ale jak już się zabierasz za płyny to nie zaszkodzi, chyba że wymieniałeś. Temperatura wrzenia dobrego płynu powinna wahać się w okolicach 260 stopni, ewentualnie dwa lata. I jak już tak z grubej rury to płyn od wspomagania.
  24. A gdy jest przepalona żarówka w przełączniku i świeci się połowo, można ją wymienić czy jest to zespolone i nie da rady ??

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.