Treść opublikowana przez powaguspisz
-
[FOTO] Pomoc w ocenie czy potrzeba wymieniać rozrząd...
Popychacze - 420 0022 10 produkt INA / LUK Uszczelniacze zaworowe - 70-25837-00 REINZ numer 1 sztuki / 12-25837-01 numer kpl. Na auto jeśli potrzebujesz kpl. to 8 sztuk popychaczy + 8 sztuk uszczelniaczy bo to głowica 8 zaworowa. ---------- Post dopisany at 23:20 ---------- Poprzedni post napisany at 23:15 ---------- Tyle płaciłeś ?? drogo mam to o ponad połowę tańsze 50 zł śruba + koło zębate.
-
[FOTO] Pomoc w ocenie czy potrzeba wymieniać rozrząd...
W starszych TDI 1Z / AFN, przy wymianie rozrządy warto zwrócić uwagę na dolne kółko które jest na wale korbowym. Często ostatnio z tym się spotykam, wada wyrabiającego się klinika koszt kółeczka nie drogi, + śruba i masz z głowy. Bo jak zerwie klina na wale później będzie większy wydatek.
-
Wasze opinie na temat filtrów VASCO
Chciałem to napisać że największy kłopot może sprawić kłopot z filtrem paliwa. Zdarzało się to z filtronem ze ciekły, albo kłopot z odpaleniem był np. w Sprinterach. Tak więc tanie nie zawsze dobre, trzeba wiedzieć co kupować. A z reguły na swoją maszynkę nie oszczędzać.
-
Zależności zaworu węgla aktywnego /Sprawdzenie cewek
Cewki jeśli nie są ok, to na pewno będziesz miał błąd i wypadanie zapłony na którymś z cylindrów, więc dowiesz się w trakcie jak np, zacznie szarpać migać kontrolka i wypadanie zapłonu się pojawi w błędach poda ci który cylinder.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Ja jak swoją kupiłem był zalany 0W30 od samego początku na takim był jeżdżony a więc też nie chciałem tego zmieniać bo i po co. Teraz zastanawiam się czy nie przejść na 5w30 ze względy na założoną instalacje LPG, oliwka jest troszkę za rzadka, a do tego LPG i troszkę więcej bierze jak się ciska, 1 L oliwki miałem zawsze od wymiany do wymiany na dolewkę, i wierzyć nie wierzyć wydaje się że tak może być bo 5w30 jest gęstszy więc i mniej weźmie. Na razie nie sprawia mi kłopotów, wydawać wydawało by się że działa wszystko poprawnie, to co zdążyłem zrobić to po zakupie rozrząd, płyny, później czujnik tem. płyny, w trakcie miałem kłopot z cewkami waliło mi ale to po dłuższym dłubaniu okazało się że padły katalizatory. Po ogarnięciu tematu, zrobieniu programu ganiam ino świst i nic nie wyskakuje, nie rozłącza. Dzisiaj naprawiłem oparcie od fotela kierowcy ten plastik był nie dopięty, zakupiłem blaszki i cacy. Z grubszych napraw to zawieszenie, układ hamulcowy ale to rzeczy eksploatacyjne więc tu nie ma co gadać. Wiesz z tym wyprzedzanie, no cóż panika boją się, spotykam się z tym często. Może jakaś niesforna pani jechała Ps. Wczoraj miałem sytuację, wracałem z pracy prze de mną jechał GLK 350CDI, cóż nie stawiałem na to że uda mi się cokolwiek zawojować, i tak nie bacząc jakoś wcisnąłem pedał ze skrzyżowania, ahh GLK jechał pan myślę ze deczko po 50-tce, bądz tuż przed niestety odleciał i strasznie się zdenerwował reakcja pana była co najmniej zabawna. Sprawdzałem auto posadało 231ps, 450N a sprint 0-100 7s z kawałkiem a więc no niestety Pan był nieszczęśliwy.
-
Uszkodzony zawór EGR
Jak podjedziesz do tunera, zrobi Ci tak że nie będzie żadnego błędu w kompie.
-
Wasze opinie na temat filtrów VASCO
Ile osób byś nie zapytał, tyle będziesz miał opinii. Są zwolennicy i przeciwnicy Filtrona dla mnie to średnia półka, ale całkiem nieźle wykonana i za przystępną cenę. Trudno porównać jak się też nie zna drugiej firmy. Wydają się ok, cena ok to bierz montuj i sprawdź, przekonasz się sam na własnym aucie.
-
Wymiana wszystkich płynów przed zimą.
No na rozgrzanym nie, chyba że chcesz się poparzyć i nie dojść do auta przez pewien czas. Polecam również Pan Samochodzik / Vacaro to również jeden i ten sam produkt co Febi z tym że cena zdecydowanie mniejsza.,
-
Wasze opinie na temat filtrów VASCO
W motoryzacji pracuję od 10 lat, nie spotkałem się z nimi. Może regionalnie są sprzedawane, albo pakowane przez innych producentów. Widać po wykonaniu, możesz w miarę ocenić.,
-
Róznica miedzy lewa a prawa poduszka silnika....
uważaj na te centy w katalogu IC online, bo co innego podaje w internecie, a co innego zdarzało się nie jednokrotnie po zajechaniu do jednego z oddziałów. Proponowałbym jedynie poglądowo i orientacyjnie spojrzeć na koszta. Wiem co mówię mechanicy mają katalogi i porównywało się cenę DETAL i HURT, i co innego jest tam.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Oczywiście że możesz. I nawet wskazane by było. Szkoda męczyć silnik ten na półsyntetyku, Nic się nie stanie, sprawdzaj jedynie stan, bo czasami trzeba dobrać olej jednego nie będzie Ci brał drugiego weźmie więcej.
-
Wyciek Oleju 2.6 v6 b5
są filtry że mają z tyłu śrubę możesz wtedy kluczem dokręcić, ewentualnie opaska na filtry ściągasz i dokręcasz. No i zostaje siła rąk w A6 C4 2,6 jest ładny dostęp a więc i ręką się da dobrze nie wiem jak jest z A4
-
Nie odpala po wymianie pompowtryskiwaczy
Czekamy co z tego wyszło.
-
Róznica miedzy lewa a prawa poduszka silnika....
ale koszt tych poduszek nie jest straszny, a więc po co się zajmować przerabianiem,, są zamienniki dobrej jakości sprzedaję i wiem. Tych silników jeździ miliony i jeszcze żaden nie narzekał na zamienniki. Trzeba wiedzieć co sprzedawać
-
3.0tdi bmk
Auto ma 285 tyś, a więc zaczyna coś ćwierkać, a to że ktoś wymieniał i zaczynało po 15/20 tyś ponownie grać to niestety chińszczyzna i nie tylko w Hurtowniach to jest ale i w aso tylko ze znaczkiem audi i 100% droższe. Dlatego to mogą być efekty. Trzeba pytać osoby pracujące w częściach podpowiedzą Ci co nie co co warto brać czego nie. Powodzenia i oby następne 285 przejechał
-
Wymiana wszystkich płynów przed zimą.
Nikt nie każe, można robić to co ASO mówi, ASO tak mówi bo inaczej by nie zarabiało, jeden drugi nasłucha się i niestety później jak nie TY to ktoś kto kupi kiedyś będzie musiał zmienić oby tylko zmienić płyn, Serwisy nie są po twojej stronie i nigdy nie były, zawsze będą robić tak byś do nich przyjechał. Olej np. w skrzyni po 10 latach jakie on ma właściwości ?? zlej go i zobacz jak wygląda. Będziesz wtedy wiedział czy wato zmieniać czy nie.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
marek900 a, powiedz mi kto kazał Ci zalać olej do ASN-a 10w60 ??? zalałeś go bo ktoś naopowiadał Ci ze to do podwyższonych obciążeń na silnik ?? Na pewno co ?? Ten silnik nie po winien widzieć tego oleju, w żadnym katalogu tego nie znajdziesz i nie posiada on takiej specyfikacji jaką powinien mieć. Nie wiem jak długo go używasz ale proponował bym przejść na 5w30 przy najbliższej wymianie. Częsty powód iż padają pompy oleju w tych silnikach to nie odpowiedni olej. To przykład że 10w60 nie leje się tu Mobil w Polsce | Narzdzie doboru oleju silnikowego | Znajdz odpowiedni olej do Twojego samochodu osobowego, dostawczego, ciezrowego lub maszyny roboczej i tak jest na każdej jednej stronie każdego jednego producenta jakiego znam, ps. to tak jak by mi ktoś powiedział zalej 15w40 bo nie będzie brał oleju <hahaha> ---------- Post dopisany at 22:09 ---------- Poprzedni post napisany at 22:08 ---------- w/g katalogu, książki serwisowej ASN ma przepalić na 1000 km 1 L oleju. Sprawdzałem to owszem pewnie tyle zje, ale przy dobrym bucie,.
-
przepływomierz powietrza - jaki?
Jak chcesz pisz na PRV, wyślę Ci zdjęcie różnicy. Bo tu nie wiem jak się wkleja
-
przepływomierz powietrza - jaki?
Prawdopodobnie jest to jakiś chinol, używkę to masz swoją i widzisz jak działa, takich rzeczy nie proponował bym używek nie wiesz gdzie to leżało itp. Bosch Hitachi, kwestia ceny na pewno nie będą tanie. Tylko teraz tak zauważyłem mały szczegół u Ciebie jest na 3 piny kostka a Bosch robi tylko na szerokie mocowanie nie na płytce, a więc odpada. Ogólnie masz kłopot, nie dziwie się że ktoś wstawił zamiennik jakiś tańszy bo OE kosztuje 1200 zł ostatnia cena zamiennik o połowę taniej,. 320 zł do oddania bym miał taki jak trzeba.
-
Spot Białystok
Zawsze można iść na jakiś kompromis i spotkać się w połowie drogi. W Białym jest tego troszkę słyszałem nie raz, dużo tego spotyka się w A6/C5 a więc oni pewnie przebywają na forum A6. Ten spot właśnie ku temu by dowiedzieć się coś o tych autkach inaczej jak ktoś coś powiem od siebie co go zna, i wiem co w nim gra może coś się uda spiąć by doszło do spotu.
-
Róznica miedzy lewa a prawa poduszka silnika....
LEWA 3A0-199-402 PRAWA 357-199-262D Nie są identyczne, różnią się mocowanie, wysokością.
-
przepływomierz powietrza - jaki?
W/G Boscha do ADR idzie 0-280-218-013 numer OE 06B 133 471.
-
3.0tdi bmk
za***iste podejście do rozrządu lepiej wymienić silnik, a jeżeli kilka rolek na rozrządzie spoko. Dodatek bardzo dobry, i sprawdzony przez wielu mechaników to m.in. Oczyszczacz dieslowego systemu wtrysku Liqui Moly (2666/2186) Środek do pielęgnacji i czyszczenia systemu diesla-układ Common Rail (2185) Polecam sprawdzone środki i chwalone.
-
Wymiana wszystkich płynów przed zimą.
Możesz sprawdzić w jakim stanie masz płyn hamulcowy to co prawda niema nic wspólnego z zimą, ale jak już się zabierasz za płyny to nie zaszkodzi, chyba że wymieniałeś. Temperatura wrzenia dobrego płynu powinna wahać się w okolicach 260 stopni, ewentualnie dwa lata. I jak już tak z grubej rury to płyn od wspomagania.
-
Kto ma do sprzedania naklejki do odnawiania przycisków??
A gdy jest przepalona żarówka w przełączniku i świeci się połowo, można ją wymienić czy jest to zespolone i nie da rady ??