Treść opublikowana przez powaguspisz
-
jak wyciagnac podsufitke avant b6
Przyłączę się do tematu, "djzak" - gdzie kupiłeś samą uszczelkę ?? Ja muszę wymienić co prawda całą antenę ale to co jest na allegro to szpetne same jakieś takie eeee, Oryginał brak a jak jest to koszmarna cena może wiecie gdzie poszukiwania zrobić by kupić fajną antenę, bardzo podobną do OE, bądź w dobrej cenie OE. A pytanie drugie to czy kabel trzeba przeciągać od nowej anteny aż do navi ?? czy jest jakiś sposób połączenia złączkami przy lampce tu gdzie jest dostęp do anteny ??
-
Jaka Żarówka
Witam. Poszukuję na forum jaka jest żarówka do podświetlenia nawiewów w A4 B6, te co siedzą w pokrętłach. Ewentualnie jak te żaróweczki są w jakiś oprawkach to czy może numer OE że by takie zakupić bo chciałbym się przybrać do tego i zamontować sobie oświtlenie nawiewów. Zabawa jest prosta dwie godzinki grzebania ładnie poprowadzić kabelki a efekt będzie mmmm.
-
Sportowy środkowy tłumik w Audi A4 B6 3.0 ASN
A Pytanie panowie czy wycinka katalizatorów, głównie tych tylnych dużych ma jakikolwiek wpływ na pracę auta. Jakieś rzucanie nie równa praca ?? Mam u siebie instalację gazową i gazownik coś powiedział że katalizator musi być bo coś o ciśnieniu na układzie wydechowym wspominał. Nie kminię tego o co chodzi a chciał bym wyciąć katalizatory skoro mam program na sondy zrobiony i czek się nie pali już.
-
Wycięcie katalizatora w Audi A4 B6 3.0
Panowie co mądrego polecicie. Audi A4/B6 3.0 Seryjny układ wydechowy i tak : Auto wyposażone jest w 4 katalizatory / 4 sondy. Mam zrobiony program na sondy i wypięte całkowicie sondy tylne. Czyli tzw. zamiast Euro 4 jest Euro 2 . Pytanie odnośnie całkowitego wycięcie katalizatorów czy można, czy nic nie będzie się działo jeśli będą tylko te dwa górne małe. Auto jest z instalacją gazową i podobno kat musi być albo coś trzeba zrobić by było ciśnienie na układzie wydechowym. Jak to rozegrać panowie ??
-
Kiedy przejść z oleju syntetycznego na półsyntetyk
Nigdy nie zmieniaj. Przejście z 5w na 10w nic nie daje, jedynie osłabia smarowanie silnika zwłaszcza podczas zimy. Takie ilości jak 0,1 na 1000 km, to nic sa takie auta że dolewać trzeba 1L/1000 i to jest norma. Mit obalony i bzdura że przejście na 10/15W zmiejszy zurzycie jak i ewentualne wycieki. Nie słuchaj tego !!! Możesz ewentualnie pokombinować ze zmianą marki oleju coś np. lepszego typy MOTUL/NESTE/ i poobserwować jak się zachowuje czy bierze mniej - wiecej, a może nic.
-
Dużo oleju w komorze świecy w Audi A4 B6 2.0
Do 3.0 w B6 z dobrej firmu REINZ bądz Erling cena 120 zł max za sztukę ktoś potrzebuję to proszę bardzo,.
-
Wtyk od anteny GPS - jak wloczyc odnajdywanie sygnalu pozycji
Witam Panowie prosze o pomoc w odnalezieniu strony bądz podpowiedzeniu w sprawie Navi RNS-D Audi A4 B6 w kosoli środkowej ze srebrną obwódką. Mam podejżenie że padnięta jest antena, raz że nie do końca wiem czy kabel od niej to jest ten w górnej części zasłoniety takim plastikiem czy ten dolny obok anteny radiowej ?? I jeśli to jest ten górny to czy po włorzeniu nowej anteny na próbę navi sama odnajdzie pozycję bez niczego po wprowadzeniu adrsu do prowadzenia czy trzeba ją przez Vaga jakoś pozycjonować że by odnalazła sygnał. Ewentualnie gdzie i jak to uruchomić bo mam pustke w głowie. Proszę o pomoc będę zobowiązany.
-
Średnica rur w układzie wydechowym Audi A4 B6 3.0 V6
Ok, dzieki za informację w takim razie będę rozkminał demontaż katków, bo u mnie niestety wyzioneły ducha już, a że da się je ominąć i pozbawić to czemu nie tylko pytanie czy same wycięcie katków coś da czy dzwięk będzie bardziej wyraźny. Zaś nie chcę robić tak by jeżdzić z korkami w uszach. Czy może ktoś ma tak zrobione że tylko same katy dolne są wycięte a reszta OE ??
-
Średnica rur w układzie wydechowym Audi A4 B6 3.0 V6
Witam Panowie. Pytanko z innej beczki może troszkę - auto jest fabrycznie zakagańcowane znczy się katy itp Miałem kłopot z nimi to dobry znajomy wproiwadził zmiany w soft i już kłopot znikł, sondy te tylne są wycięte nie istnieją, sa całkowicie odłączone. Chciałbym wyciąć te katy dolne tylko pytanie jedno mam bo coś mi szeptali że jeśli jest LPG, to w tym przypadku katy robią jakieś ciśnienie na wydechu i sonda odpowienio czyta, nie znam się na tym nie wiem co mieli dokładnie do powiedzenia i chciałbym was o to zapytać, czy można je wywalić bez skutku ubocznego.
-
[ALL B6] Zmieniarka navigation plus
Witam Panowie. Mam taką samą Navi jak kolega Emil16 i próbuję rozkminić kilka tematów. Jedno to czy da się w nich odtwarzać płyty nagrane z teledyskiem, a dwa to że nie mam w niej języka polskiego auto pochodzi ze Szwajcari i czy znacie kogoś w okolicy Białegostoku czy gdzieś w pobliży kto by to mógł zrobić na polskę i w przyzwoitej cenie. I czy te radyjka miały wszystkie bluetootha ?? jeśli tak to czy to wystarczy jakoś vagiem włączyć ?? Ewentualnie czy może ktoś wie gdzie moge znaleść więcej info dokładnie na temat tego systemu nie ukrywam że chciałbym aby działał poprawnie w 100%. Pozdrawiam.
-
Majonez na korku wlewu oleju
Witam Zmień ten olej jak ci koledzy doradzają nie marnuj fury szkoda silnika. Czy wiesz ile trwa sekund średnio dotarcie oleju 15W40 w górne części silnika ?? To Ci powiem trwa to około 45 sekund. Zakładając że podjeżdżasz do sklepiku osiedlowego gdzieś to nie masz smarowania i tak kacisz silniczek. Tak wiec zmieniaj, a tutaj fajnie "pablosan" podpowiedział ci że jak mechanik będzie mówił o rozszczelnieniu silnika na 10W to go olej tym olejem 15W Masła na korku przy odcinkach 10 km, będzie zawsze zwłaszcza przy chłodnych dniach, a gdy nagle przegonisz autko 200/300 km to może zawalić cały korek bo wygoni ci to z silnika., a więc więcej przegonki i to takiej energicznej.
-
[ALL B5] Drgania V6 2.4 to norma?
Witam Ja mam podobne objawy, może to nie jest aż tak uciążliwe ale nie koniecznie komfortowe. Mam audi A4 z motorem 3.0. Myślałem o różnych rzeczach co i jak... wymienione mam cewki wszystkie 6 BERU, nowe świeczki sprawdzałem dolot czy gdzieś nie puszcza, powymieniałem kilka przewodzików od odpowietrzenia bo już kruche były, sprawdzałem spalanie, sondy pracują prawidłowo, cewki maja odpowiedni zakres, a objawy tak jak u was, a więc uznaję to iż tak może jest. Latem przybieram się jeszcze do zdemontowania kolektora całkiem i przepustnicy wyczyszczę bo tam może jest jakiś nagar. Ogólnie autko śmiga a więc nóżka na pedał panowie i przegonkę co jakiś czas może one tego potrzebują
-
[ALL B5] "Choinka" podczas rozruchu po nocy na liczniku, cięzko zapalił
Nawet jeśli masz nowy AKUM to pytanie od jak dawna. Jesli robiosz krótkie dystanse to niestety ale pobór prądu jest duży w dieslu a na postoju jak on poklekocze nie doładuje ci dobrze akum. W dalszym czasie doprowadza to do zasiarczenia akumulatora i spadku jego sprawności nikt reklamacji ci nie uzna., a więc albo to jest wina albo coś się dzieje. Podjedz do mechanika niech znada Ci jaki jest stan naładowania akum, i będziesz wiedział.
-
[B5 ADR] Po ilu km Wam łapie temperaturę silnik benzynowy? ;)
U mnie 90 na zegarach pokazuje po przejechaniu około 5km. Silnik 3,0 V6 ASN
-
[B6 ASN] Ciśnienie oleju
Jak najbardziej należy się zgodzić z tobą, Ja już szukam usterki tylko nikt nie odpowiedział na pytanie moje czy czujnik w misie w silniku 3,0 ASN jest również odpowiedzialny za temperaturę, czy jest oddzielny. W 2,0 i 1,8T wiem ze jest jkiś niebieski wkręcany. chce to wymienić tylko i zerkać dalej, sprawdzać. Ale nigdzie go nie widzę czy takowy jest i w tym silniku.,
-
[B6 ASN] Ciśnienie oleju
Tyle się domyśliłem, ale zastanawiam się co ma wspolnego kontrolka ciśnienia oleju z błędem mówiącym o temperaturze oleju. Po każdym wykasowaniu gdy piska znów kontrolka na fisie olejarka znów ten sam błąd. I pojawia się pytanie czy czujnik który siedzi w misie odpowiadający za poziom oleju, nie jest w tym modelu tak zrobiony że odpowiada za temperaturę oleju. Ja go już z OE zmieniałem bo padł wtedy miałem błąd poziomu oleju a teraz znów i moze powiązane to jest z temperaturą. Mam miec opis i rospiskę będę wiedział nie chcę się narazie stresować że coś pada, wolał bym nie A jeśli by było coś z ciśnieniem to po 500 km. bym miał silnik kaput.
-
[B6 ASN] Ciśnienie oleju
A czy podłączyłeś pod kompa i sprawdzałeś błąd jaki jest po zapaleniu się tej kontrolki /olejarki/. Bo u mnie tez zapaliło sie olejarka podłączyłem kompa i błąd odrazu po zapaleniu P0196 czujnik tem. oleju po wykasowaniu i po ponownym zapaleniu olejarki ten sam błąd. Dodam że Auto pracuje dobrze, a zrobiłem ponad 500km (w ten weekend bo to w Sobote wyskoczyło a musiałem jechać) i nic nie stało się gdy by to było coś z ciśnieniem by napewno już coś poleciało a trułem 160/180 a więc sprawdz błąd. Ja będę miał dziisaj schemat od swojego błędu i może coś się dowiem co dalej.
-
[B5 AJM] Tłoczek do AJM - Problemy z dostaniem odpowiedniego.
W/G katalogu Autofren kataol mówi D02519 średnica 38 wysokość 51. zdjęcie na meila moge podesłać bo niestety nie mogę wstawic na stronkę.
-
SCHEMAT DRZWI od kierowcy problem z elektryką
Witam Panowie Widzę stary temat nie chcąc zakładać ponownie kolejnego wyszukałem ale tylko to. Zabieram się za drzwi u siebie od kierowcy B6 ale jest tam tyle rozkręcania wcześniej tego nie robiłem i pytanie czy jest gdzies na forum schemat jakiś jak ktoś rozbierał je. Nie chcę nic połamać uszkodzić wolał bym to zrobić z jakimś rysunkiem.
-
[INNE] vw polo swap silnika, czy podejdzie mi ten silnik?
Nie znam się aż tak dobrze, ale wydaje mi się że jeśli masz 1,2 AZQ to taki musisz wsadzić. moze i inny podejdzie ale pytanie jak podłączenie jak sterownik, widać ze ten co załączyłeś jest od nowej wersji juz POLO, a wiec inne zapewne ma sterowanie inny komp, inne kostki mogą byc na kablach może ci osprzęt nie pasowac okablowanie, i już będzie alpejska kombinacja. A najlepiej to pozbądz się tego wynalazku 1,2
-
[B6 AVF] Centralny zamek nie zamyka prawych drzwi
audi_radek aha zgadłeś trafiony zatopiony., wczoraj zdemontowałem osłonkę, a jak kabelek sobie leży oderwany. Strasznie jakieś sztywnę robią sie z wiekiem, i chyba to jest kłopot tego ze w tym miejscu pęka. A teraz pytanie z innej beczki. Nie ma praktycznie opcji zrobić tego bez demontarzu drzwi, nie ma tam praktycznie wogle dojścia ta gumka przeszkadza a rwać nie będę, i teraz pytanie jak zdejme drzwi czy jakas jest regulacja ze by nie było później przypału nie robiłem tego i nie chcę spierdzielić chyba że odrazu polecacie dac komuś kto ma cierpliwośc i głowę by to fachowo zrobić.
-
[INNE] Odma Seat Cordoba 1,4 1998
Silnik koncerny VW 1,4 to niestety ich mankament, jeśli tylko masło się robi to narazie jest ok, wyjmij odmę, wyczyść załurz nowy wężyk i spokój na kilka miesięcy, często zdarza się że zamarza i wywala cały olej, nasz kolega z pracy ma akurat 1,6 Cordobę, i ostatnio przed weekendem zmienił oliwkę kilka dni wcześniej wymienił wężyk ale nie wyczyścił samej odmy i pach olej popłynął na ulice Dlatego swoje Polo 1,4 16V sprzedałem,.
-
[B6 AVF] Centralny zamek nie zamyka prawych drzwi
Sprawdzę,. podepne się pod VAGA i zobaczymy, a co do kabli to musiał by być jakiś zbiek okoliczności bo jeszcze tego samego dnia zamknełem i otworzyłem z nocy ale już wieczorem nie. Ale ok dzięki za info jak uda się wynaleść usterkę powiem co i jak było.
-
[B6 AVF] Centralny zamek nie zamyka prawych drzwi
Witam Panowie. Wątek troszkę wiekowy ale dzisiaj ten kłopocik spotkał mnie, ale z drzwiami od kierowcy Lewe:P nie zamyka nie reaguje z pilota i od wewnatrz jedynie kluczykiem da się zamknąć, kabelki zerkałem z wieszchu nic nie widać trzeba przyjżeć się bardziej ale czy to może coś być wiecej ??> słyszałem ze pada siłownik i że wymiana z całym zamkiem, czy to prawda ?? Czy zna ktos kłopocik może coś podpowiedzieć ??
-
[ALL B7] Świecąca się kontrolka hamulców
Ewentualnie zerknąć na stan klocków bo może kończą się i czujnik o tym przypomina, bądz sam czujnik coś zwala sprawę no i zerknąć na stan płynu hamulowego bo może jest go zwyczajnie mało.