Treść opublikowana przez powaguspisz
-
[B6 ASN] Zła praca silnika i drgania karoseri
Objaw skąplikowany trudno wyrazić opinie nie słuchając tego nie widząc i nie diagnozująć. Proponował bym sprawdzić poduszki pod silnikiem sa dosyć dziwne może one cos mają wspolnego z tymi objawami. Cena poduszki okolice 300zł sprawdzaj dokładnie. [br]Dopisany: 19 Styczeń 2012, 14:48_________________________________________________jeśli się nie mylę jest to poduszka hydrauliczna, może gdzieś delikatnie pod osłoną jest uszkodzona i powoduje wibracje. Mowa o poduszkach pod silnikiem Lewa Prawa nie skrzynia i nie przednia.
-
Przyciemniane szyby ala LADA
Kozak rzecz, paten na miarę sukcesu + dla pomysłodawcy [br]Dopisany: 19 Styczeń 2012, 09:17_________________________________________________chciał bym zobaczyć minę pałarza, musi być bezcenna
-
[B6 ASN] Zła praca silnika i drgania karoseri
Takie same, tylko może mają jakieś inne drgania na nie przechodzą i sypie się szubciej.Trudno powiedziec bo z regóły w benzyniakach żadki temat odnośnie koła dwumasowego zobacz ile jest 1,8 T i tak się nie sypie Diesle na to cierpią niestety
-
[B6 ASN] Zła praca silnika i drgania karoseri
To chyba tylko Q maja te kłopoty bo jak widze Twoja Q i kolegi wyżej Q ja mam ośkę tylko i nic się nie dzieje jak narazie
-
[ALL] Jazda na nie rozrobionym koncentracie g12
A gdzie tak jest napisane na którym płynie ze ma być koniecznie rozcięczony ?? bo ja mam u siebie nascie rodzaji i tylko podane jest to ze w jakich wartościach rozcięczysz wtedy masz daną temperaturę a nie ma konieczności rozcięczania mozna zalać sam koncentrat.
-
[B6 AWX] Jakie pompowtryski do Audi B6 1,9 AWX?
W/g mnie w katalogu ustaliłem tak numer BOSCHA 0 414 720 216 OE a numer regenerowanego 0 986 441 560 zamienia to na numer OE 038 130 073 BA/F[br]Dopisany: 18 Styczeń 2012, 15:42_________________________________________________To jest w/g awx do A4 B6
-
[ALL] Prosze o opinie: Silnik 2.0 TDI np. bsy, bkd
Ale widzisz uszczelkę pod głowicą wymieniałeś już moze to nie sa koszta moze to jest jest nic wielkiego ale planowanie uszczelak robot ai pare złotych będzie. Fakt ze silniki Diesla nie są teraz extra trwwwałe itp ale kurcze auto w okoliach 200 tyś, 3/4 letnie i wymienaić uszczelkę pod głowicą to masakra, DIESLE To nie ta epoka prosze pana smoka Chcesz diesla z nowszych kup 1,9 TDI 105 km i będziesz miał mniejszy kłopot niz z 2,0 no i uważać trzeba niestety w Dielsu na przebiego tutaj sie cuda dzieją.
-
[B5 AEB] LPG? Przebieg 250tys. Montować czy nie? Gdzie? Okolice Poznania.
Montuj i nie się nie zastanawiaj tylko podaj mu dobry zestaw, nie oszczędzaj na tym . Silniki te lubią gaz dobrze znosza go i nie ma kłopotu przy przebiegu 250 tys.
-
[B6 ASN] Zła praca silnika i drgania karoseri
Przy przebiegu 80tyś Koło dwumasowe no kurcze coś nie koniecznie to nie Diesel przeciesz !!! Chyba że ktoś dobrze w ośke daje i nie umie się posługiwać sprzęgłem. Ja ma na swojej 250tys, i sprzęgiełko oraz dwumas ok jeszcze OE, Opisz kłopot bliżej dzieje się to podczas jazdy na danym biegu ?? przy jakieś prędkośći czy tylko na postojach czy przy np rozpędzaniu ???
-
[B6 AVJ] Zasłona dymna :D
Wiesz jak zimny silnik zwłaszcza z rana widac jak tam sobie para leci, przy dodawaniu gazu zimnym, rzecz normalna ale trzeba by było zaobserwować silniczek bo może coś się kończy.
-
[ALL] Jazda na nie rozrobionym koncentracie g12
Nie powinien być napewno jak olej. Będzie troszkę gęstszy ale nie jak olej.
-
[B5 AFN] Złącze elastyczne... Połączenie turbiny z katalizatorem.PROBLEM!!!
Wyjaśniam ci dlaczego. Bo w przypadku auta grupy VW stosuje się wzmacniane siatki (łącznik elastyczny), np 50x100 ale 3W czyli warstwowy wewnątrz będzie wyglądał jak by był owinięty spiralą a te zwykłe 50x100 taka taniocha najzwyklejsza wygląda po zewnętrznej jak i wewnętrznej stronie tak samo. Dlatego zomontu 50/bądz 55x100 3W. Róznica taka ze wytrzyma ci napewno długooooo a cena to 3 krotna zwykły około 30zł 3W około 120zł.
-
[ALL B5] Brak mocy. jaka przyczyna? pomóżcie i doradźcie
Bynamiej powinien każdy to podstawowe urządzenie
-
[B5 ADR] Zagotowany płyn! ! ! ! Czy to przez wiatr?
Hmm nie chcąc smucić zazwyczaj jak się zagotuje autko przekroczy te 90stopni nie ma opcji czy to miesiąc czy pół roku to czapeczka w górę pójdzie uszczelka pod głowicą troszkę pewnie się przypieła. Tak jak masz opisane wymieniaj płyn lej koncentrat G12 i śmigaj zerkaj co sie dzieje. Niech auto ci odmarżnie o ile to jest to zlej wodę na próbę możesz zalać ponownie wodę bo szkoda płynu i zerkaj jak wąż będzie ok to super jak nie to chodnica kaput zatkana syfem. Nie stosuj zadnych odkamieniaczy bo popłynie ci zaraz płyn do środka padnie nagrzewnica.
-
[ALL] Jazda na nie rozrobionym koncentracie g12
Bez żadnego kłopotu to i jeszcze lepiej nic nie będzie masz większą temeraturę zamarzania, np było powiedzmy 40- a po rozrobieniu z wodą miał byś 32- a więc sam plus, Ja też ganiam na samym koncentracie G12 i extra nie ma żadnych przeciwskazań.
-
[ALL B5] Brak mocy. jaka przyczyna? pomóżcie i doradźcie
Nie żaden zawór w pompce, podjedz do mechanika jak masz jakiegoś zaprzyjaźnionego niech ci na zimnym i ciepłym silniku sprawdzi ciśnienie, jeśli na zimnym jest ok a na ciepłym słaba moc i przepływki są ok jak i brak błędów a ciśnienie na ciepłych na którymś z cilindrów będzie np 7 barów to wiadoma sprawa że czapka do góry zawory poleciały niestety.
-
[ALL B5] Brak mocy. jaka przyczyna? pomóżcie i doradźcie
Jeśli ganiasz na samej benzynie, sprawdz np. pompę paliwa moze zdusza się powoli dostaje za małe ciśnienie podczas gdy chcesz dodać gazu. Znam przypadki też takie ze na zimnym jest super wszystko ładnie a gdy złapie temp braknie mocy a dzieje się to dlatego bo podwieszał się zawór i taki był temat czyli czpka w górę.
-
[B6 ASN] Chwilowy brak mocy mruganie check engine
katy tu nie będą przytkana dosłownie tak jak to mówicie, bo tu nie zatkają się wkładem który w nich jest sonda mierzy skład chemiczny spalin czy sa ok czy nie jeśli nie to wywala błąd. Działo się to tak bynajmiej u mnie wszystko było cacy tylko te katy wywaliłem sondy i cisza auto gania jak ta lala. [br]Dopisany: 18 Styczeń 2012, 12:02_________________________________________________NA ciepłym tez moze wyskoczyć ci czek ale nie zawsze np. ja miałem tak ze podczas byta na 3 zdusio mi przy 4,5/5 tyś. ale nie zawsze. Tak jak wspomniałem w blokach pomiarowych możesz wyświetlić tem ecu czy jakoś tak podczas jazdy jesli rośnie ona powyżej 800 set stopni mocno po jednej stronie i wyłańcza cewki to m.in moze być padniety kat tak jak u mnie, sonda mierzy skład chemiczny w kacie jesli nie jest sprawny wywala błą rośnie tem. spalin i wywala bład,.
-
[B6 ASN] Chwilowy brak mocy mruganie check engine
Temat znam bo sam u siebie to przerobiłem Odpwiedz masz jedną na to KATALIZATOR ja problemu pozbyłem się poprzez to iż znajomy zrobił program korekty i usunełem sondy tylne teraz auto gania nie ma żadnego czeka, nic nie mruga nie dusi się i gitara. Objawy były identyczne jak piszesz tak samo u mnie, diagnoza cewki wymianiłem wszystkie 6 dalej był kłopot nowe świece itp ganianie szukanie. A problem jest taki ze to kat, po jednej ze stron działa to na zasadzie takiej ze w ecu czy cpu jakoś tak rośnie temperatura silnika bo mierzy mieszanke i skład na sondach kat jest walnięty nie ma już odpowieniego składu chemicznego i sonda krzyczy a komputer losowo odnica ci dawkę paliwa odcinająć zapłan na jakiejsć tam cewce, ze by nie przegrzać silnika. Tam temperatura to granica 1000stopni, przekroczy ją podczas dodawania gazu i wywala ci błąd. Tak więc spora inwestycja w katy w serwisie jak masz hajs na to albo wycinka i po temacie będzie.
-
[B6 AWX] Płyn do ukł. wspomagania VW G002OOO/ VW TL 52146
Witam Nie wiem czy to znalazłeś czy nie, nie wiem czy to pomoże ale linka podsyłam. http://www.febi-msds.com/fileadmin/stp_febi_pdfs/06161/06161.zhoe.pl.pdf[br]Dopisany: 17 Styczeń 2012, 15:43_________________________________________________tu nic o tej normie nie ma, może jutro będę wiedział coś więcej jak uzyskam info podeślę. POZDRAWIAM [br]Dopisany: 17 Styczeń 2012, 15:46_________________________________________________Niestety nic więcej nie uda mi się ustalić, jedno tylko co wiem to że by ustalić jakie kolwiek info trzeba pytać kogoś z serwisu VW oni sa odpowiedzialni za tą normę oni ją rekomendują i mówią o tym że płyn FEBIEGO o symbolu F06161 taką normę właśnie ma VW TL 52146 . Czyli spokojnie możesz zalać tylko VW rozróżnia jeszcze korkami zielony i chyba czerowny od płynu. Jak masz zielony to spokojnie lejesz F06161 i spisz spokojnie.
-
[ALL B7] Problem ze wskazaniem temperatury
Czujnik będzie na 100% odpowiedzialny za to że wskaźnik od tem. będzie wariował raz pokaże 90 raz 150 czasami będzie latał jak głupi i zatrzymywał się w różnych pozycjach. Miałem u siebie takie anomalia wczęsniej w Polo i teraz w Audi wymiana na nowy i po kłopocie od ręki zaczał działać poprawnie. Tylko widzę ze u kolegi na filmiku to dzieje sie jakaś herezja wszystko skacze hmmm ...
-
[ALL B6] Różnice cenowe zawieszenia
Zakładam że jedno jest pewne jesli pytasz o zawieszenie a dokładnie o Wahacze to do wersji S-Line możesz miec kłopot z nabyciem tego w Hurtowniach i sklepach może na jakimś portalu allegro itp. i to radził bym uważać by nie wciskał nikt kitu. Pracuje w tym wachu pytałem i do S-line lipa nie ma nic najszybciej OE serwis a tam ceny w tym przypadku nie będą rozpieszczały. Chcesz wydac sporą kasę na S-line to zainwestuj w LMI Lemforder i będziesz miła spokuj. No dołożyć trzeba też sposób jazdy oraz oponki jak np."18" siedzi to na naszych dróżkach niestety wszystko się rozwali.
-
[ALL B5] Problem z drżeniem w okolicach drzwi
Teraz zima nastała, nie bardzo chce sie grzebać, kto do tej chwili nic nie zdziała ja będę to robił przy najbliższej okazji w ciepłe dni, pojade na działeczke rozbiore i zobaczę. Denerwuje mnie jak cos stuka puka yyyy. Jak ktoś cos wyduma wrzućcie to na forum. Pozdro miłej Niedzieli
-
[B6 AWX] Stuki z prawej strony
Widzę ze to jakiś mankament prawej strony, ja mam podobne ojawy u siebie ale raczej słychać u mnie to podczas dohamowania na parkingu czy ewentualnie jak cofam. Ale tak zawiecha elegancko wszystko sztywne, nie ma luzów, i podejżenie Amorki - z takim czymś miałem juz doczynienia przewaliłem kiedyć całe zawieszenie i do głowy by nie przyszło ze amorki walą a okazało się ze jednak, i często stukac może tuleja stabilizatora, niby sztywna trzyma sie ładnie dopasowana a podczas ruszania może przeskakiwać i stuka wdrążek stabilizatora. Narazie ganiam jak by ktoś wpadł na jakiś pomysł dajcie puście temat.
-
[ALL B5] Problem z drżeniem w okolicach drzwi
Mam podobny problem z tym że w B6 przednie drzwi od kierowcy na nie równiej drodze jakiś bruk tak jak by mi skaczą, stukają dziwnie ale jak otwarte są i zrobie góra dół nie czuć luzów na zawiasie, PYTANIE CO TO MOŻE BYĆ ?? czy ktoś z was panowie ma takową usterkę i może jakoś zaradzić ??