Treść opublikowana przez powaguspisz
-
3.0tdi bmk
m. in będzie kopcił, ciężko odpalał., słychać że nie pracuje nie równo, i może wpierdzielać więcej ON, np przez to że będzie lał. Ale jak dbasz, jak lejesz dobrej jakości paliwo, nie zachodnie i nie widomego pochodzenia to i dlatego jeździsz, na czas wymiana filtra paliwa, ewentualnie jakiś dodatek do ON,
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Moim zdaniem cała problematyka jest w czujnikach niskiej jakości, mam ASN-a również, ganiałem długi czas nic się nie działo, nagle kontrolka że tak jak by brak smarowania, kontrola czujników ciśnienia, kontrola samego ciśnienia oleju w/g wskazań z Auto Daty, sprawdzona wyczyszczona odma, olej stan ok, smok czysty bo jak zmieniałem czujnik to sprawdziłem stan czy nie jest gdzieś pozaklejane, i teraz drugi czujnik i znów to samo. Tylko że ostatnio jak pikał i pikał to chyba spalił się na dobre, bo już nie pika, czekam na wymianę oleju kupię OE, nie jest tani ale może w tym tkwi kłopot że na zamiennikach nie będzie to jeździć są takie przypadki zdarzają się ze dane auto na zamienniku nie pojedzie, durnieje i zapala się nie wiadomo co. Przejechałem autem tydzień temu 2700 km i nic się nie stało, nic a nic a więc nie ma to nic wspólnego z brakiem smarowania, bo po takim dystansie bym zajechał silnik bez kłopotu., na tym dystansie wypił mi 1,5 L oleju a mam zalany od nowości 0W30 pomykałem po autostradzie z budzika nie schodziło 160/180 średnia 120. Więc wydawało by się że jest wszystko ok.
-
Uszkodzony zawór EGR
Mówimy o nowościach TFSI owszem ok. Ale akurat miałem na myśli starsze jednostki, nie na bezpośrednim wtrysku. Jeżdżę od 10 lat benzyna i nigdy jeszcze mnie nie doprowadziła do gorączki żadna jaką miałem, koledzy dieslami ganiają i marudzą to turbinka, to wtrysku/pompa, to dwu mas, to EGR, i tak dalej Wydaje mi się ż ei tak i tak Diesel będzie droższy w utrzymaniu. Np. nowych systemy oczyszczające spaliny DPF, koszt masakra, Euro5 jakieś + czyli kolejna nowość wchodząca na rynek obiło mi się o uszy. Reasumując ani benzyna ani diesel nowy nie będzie tani w utrzymaniu.
-
Jakie żarówki h7
Żarówka H7 12V/55W PX26D COOL BLUE Intense 4200K /OSRAM/ POLECAM świecą ładnie jak xenonik nie są drogie widziałem efekt. Czekam kiedy mi się przepalą i wkładam je
-
Wyciek Oleju 2.6 v6 b5
przeważnie cieknie z chłodniczki oleju, tam właśnie idą dwa przewody jest oring górny i dolny w środku zabieg nie jest skomplikowany.
-
3.0tdi bmk
W/g mojej wiedzy 059 130 277 BD ale to że u Ciebie jest literka AH mogło w trakcie się zmienić. Wydawało by się że są OE, a co zioną ducha ?? ---------- Post dopisany at 16:50 ---------- Poprzedni post napisany at 16:49 ---------- Jesli były wymieniane to numer musi być zachowany ten sam, nie dojdziesz po tym że numer np. literki inne to wymieniane były wtryski, numer czasami może się zmienić, np. wyszło że usprawnili coś i dodali inny indeks na końcu. Tak więc jak śmiga to znaczy że pewnie jeszcze ORI
-
Nie odpala po wymianie pompowtryskiwaczy
Taka jeszcze mała podpowiedz od znajomego, aczkolwiek miał on taki przypadek w Passacie 2001 r. 130 ps. Sprawdź czy nie cieknie pompa podciśnieniowa (vakum) w Passacie przeciek był paliwa i nie chciał odpalić., ani ja ani on nie wie czy BRE tak może być., ---------- Post dopisany at 14:44 ---------- Poprzedni post napisany at 14:40 ---------- A jak to nie pomaga, to bierzesz manometr w rękę i sprawdź ciśnienie paliwa, może być kłopot z pompką paliwa która no niestety padała i to często złośliwość rzeczy martwych i będziesz szukał. ---------- Post dopisany at 14:48 ---------- Poprzedni post napisany at 14:44 ---------- wówczas nie poda Ci paliwa i koniec nie odpalisz. Bo jeśli wtryski są nowe i jest z nimi ok,. listwa ok, okablowanie ok, to albo duś go i kręć by odpalił, albo szukaj jeszcze, ewentualnie jak wszystko przejrzysz to pytanie może wtryski są do d.... gdzie kupowane były ??
-
Nie odpala po wymianie pompowtryskiwaczy
Pytanie jakie są wtryski, jeśli siedzą SIEMENS - a to możesz mieć zwarcie na wtrysku i nie odpalisz. To przyczyna nr. jeden dopadająca wtryski Siemensa zaś na Boscha powinno odpalić, sprawdź okablowanie wiązkę czy gdzieś coś nie przecięte. ---------- Post dopisany at 14:19 ---------- Poprzedni post napisany at 14:14 ---------- 03G 130 073 G wydaje mi się że do BRE ten idzie 0 414 720 454
-
Nie odpala po wymianie pompowtryskiwaczy
Jaka to maszynka silnik ?? pojazd ?? rok ?? ile konna 115/130ps
-
Nie odpala po wymianie pompowtryskiwaczy
A wtryski dobrane prawidłowo ?? Czy jakaś kombinacja zmiana itp ?? Jeśli nowe czy też używane ale zgodne z autem to czy odpowietrzony układ został ?? Czasami trzeba troszkę się nakręcić by załapał.
-
Wymiana oleju i filtrów
Wymiana oleju nie jest skomplikowana, ale i tak musisz podjechać wykasować inspekcję. Koszt wymiany z wykasowaniem inspekcji i jeszcze jak masz mechanika jakiegoś swojego znanego to weźmie 30/40 zł i nie będziesz się babrał, filtr oleju to wkład, siedzi w takiej puszcze zakręcony, ciemny dekiel może trzeba głębiej rączkę wsadzić by go wydłubać. Wymiana filtra powietrza hmm w B6/B7 średnio ciężki dostęp no chyba że tak jak u mnie w 3,0 to uff gimnastyka małą. Filtr kabiny w podszybiu nie ma kłopotu, plastik odkręcić wyjąć i masz gorzej z filtrem paliwa bo możesz zapowietrzyć. I wtedy jak nie masz wiedzy będziesz się zastanawiał dlaczego nie pali, będziesz kręcił kręcił aż bateria padnie Druga sprawa nie wiem jak w 2,0 CAHA jest ale np. 2,0 TFSI jak dobrze pamiętam nie ma miarki poziomu oleju, specjalna serwisowa, mechanicy mają to. Nie znam auta dokładnie, a więc tak nie do końca powiem jak jest.
-
Audi Navigation PLUS - język PL
To ciężka sprawa, sam szukałem długi czas posiadam takową płytkę nagrana tylko nie wiem jakie Navi masz ?? zrób foto, będę dla jednego chłopaka z Wawy wysyłał, to jakoś może się podzielimy
-
Ile pali Wam gazu?
Prognozy ceny LPG może i są, ale jeśli LPG będzie kosztowało 3,8/4,5 to i BP nie będzie po 5,6 zł, a po 7/8 zł. Spalanie: Miasto 16 L/100 km. Trasa 9/10 L/100 km. (LPG)
-
Włącznik świateł auto w Audi A4 B6
Nie zakładając nowego wątku, chciałbym was Panie/Panowie zapytać czy znacie kogoś kto zajmuje się renowacją przełączników świateł A4 B6, wyciera się i brzydko wygląda, a sam nie wiem jak się do tego zabrać. Jeśli ktoś ma jakieś namiary, albo pomysł jak to zrobić będę wdzięczny.
-
Uszkodzony zawór EGR
A kto powiedział że Diesel jest tanim samochodem w eksploatacji
-
problem z obrotami - przepustnica?
Nie ma takiej opcji jedyne co będzie Ci pierdzieć/furczeć
-
[ALL B6] Siłownik klapy maski.
Białystok Szosa Baranowicka / Zaścianki Inter Parts
-
Czujnik poziomu oleju jak działa, i czy działa?
Nie wiedziałem jak to opisać, bardzo mądrze, i zdecydowanie wyjasniająco
-
Czy jest u mnie koło dwumasowe? Drgania...
Mało prawdopodobne, owszem miało by to odnośnik ale wtedy gdy by np. gumę przypalił i drżały by półośki auto nie miało by stabilizacji wtedy uwalone są przeguby. Dla wszelkiego niech sprawdzi. Ale nie łudził bym się
-
problem z obrotami - przepustnica?
Przepustnicę wytrzymują średnio około 12 lat, ile kroć tego nie sprzedawałem jak pytałem o wiek auta średnią wyciągnąłem że tyle wytrzymuje. Sam miałem wcześniej Polo 6N2 1,4 16V i niestety ten sam kłopot niby czysta super zaadaptowana, ale niestety umarła śmiercią naturalną. Falowanie obrotów, czasami nie dało się uruchomić, brak możliwości adaptacji.
-
Czy jest u mnie koło dwumasowe? Drgania...
Zmartwić trzeba Cię kolego. 99,9 % stawiam na sprzęgło dwu masowe. Objawy jak najbardziej dotyczące tego zjawiska. Na zimnym nie wyczuwalne, na ciepłym tak, przy stałej jeździe np. 130/150 czuć wibracje na pedale, na drążku od zmiany biegów. W tym silniku jak najbardziej występowały koła dwu masowe, nie jestem pewny czy przypadkiem nie dwa rodzaje. Nowy niestety nie będzie tani, koszt około 2 tyś. Regeneracja kół dwumasowych | Sprzęgło - Service - tutaj uderzaj jak koszta Cię przestraszą panowie idealnie podchodzą do tematu, robią solidnie, z gwarancją zregenerują Ci auto postoi 2/3 dni i będziesz dalej śmigał ino świst zdecydowanie POLECAM
-
Audi contra Passat
Miałem to dopisać i uciekło gdzieś mi, że by kolega zrobił start i zobaczył jaki jest sprint 0-100 km/h dodam że jeszcze to jest automat czy manualna skrzynia ( w stosunku do tego jak jeździłeś w pasku)?? Nie wiem jak to było składane.
-
Czujnik poziomu oleju jak działa, i czy działa?
Po zlaniu oleju silnikowego i przekręceniu stacyjni nic Ci się nie pokaże, silnik nie pracuje, i nie widzi nic. A auta rzecz jasna nie uruchomisz, no chyba że chcesz spróbować ale nie proponuję Tam jest sensor jakiś działa to gdy auto pracuje. To tak jak odłączysz inny czujnik nie pokaże Ci od razu że masz błąd, dopiero jak uruchomisz auto komp zeskanuje Ci system cały i sprawdzi że czegoś nie ma, coś brakuje. Bez uruchomienia pamięta Ci ostatnią pozycję, tak mi się przy najmniej wydaje.
-
Dodatek do oleju przekładniowego
Witam. Mamy dystrybucję Liqui Moly i owszem sprzedaje się to bardzo dobrze, ostatni przypadek Renault Megane Scenic, chłopak zalał i widać naprawdę poprawę. Tak więc jeśli skrzynia jeszcze nie szrot to możesz zalać nie jest drażniący wydatek, a może pomóc.
-
Audi contra Passat
W/G mnie 147 km w Dieslu będzie lepiej odczuwalne a jeżeli 163 km w benzynie na pewno podczas startu przyśpieszanie. W dieslu nadrabiasz momentem, a więc nie dziw się że Ci rwał jak głupi. Masz podobną wagę aut, w Pasku miałeś 310 N,(AVF) a Audi 1,8T 163/225 N. spora różnica, diesel idzie od dołu, benza złapie 3tyś orb. i też jedzie. No chyba że coś się dzieje z autem. Sprawdź podłącz Vag-a i może masz jakiś błąd.