Treść opublikowana przez powaguspisz
-
numer katalogowy pompy wody AFN
wysłałem na PR
-
Jakiej firmy kupić wałki rozrzadu
Wysłałem wiad. PR
-
Płukanie silnika
Witam Jak najbardziej polecam płukanke przed wymianą oleju. Moja Audi obecnie ma przebieg 267 tyś, wszędzie jest sucho, auto ganiało na 0W30 zmieniłem na 5W30 oraz przed zalalem plukanke Środek do płukania silnika przed wymianą oleju Liqu Moli 2662/2427. Extra sprawa, co prawda nagaru nie było, sprawdzałem w pokrywie i pod misą, ale olej zleciał czarny jak smoła, auto pracuje delikatniej, czuć różnicę na samym uruchamianiu i przy wyższych prędkościach silnik jak by łagodniej teraz pracuje. Polecam zastosowanie jeszcze po zalaniu świeżego oleju Dodatek do oleju zapewniający stabilną pracę silnika 0,3L /MOS2/. Co do oleju spokojnie daj mu 5W40 auto zacznie oddychać, a wycieki nie będa spowodowane olejem, poprostu jeśli sie pojawią to musisz uszczelnić.
-
3.0 V6 zimny dymi na biało
Mam takowy wózek od ponad roku, przejechałem nim ponad 30 tyś, zrobiłem 3 wymiany oleju i jeszcze jak do tąd nic sie nie stało, zmienne fazy rozrządu działaja, tak więc mówienie o tej przypadlości wynika z niedopatrzeń właściciela, m,in stanu oleju czy też jego wymiany i jakości oleju. Jestem bardzo zadowolony z pracy silnika, z osiagów jakie ma bo wcale nie są takie slabe jak tam ktoś napisał, myślę że podstawienie 1,8 T 163/190ps oraz 3.0 V6 oba jedna oska napęd bez Q, to mimo rzeczy ASN będzie lepszy. Nie mówię o tym że 1.8 T 80% jest poprzerabianych częśto i gęsto nie do ładu nie do taktu. Same brzmienie może nie jest przyzwoite w niskim zakresie obrotów, do 3 tyś, ale jak zaczyna ryczeć po przekroczeniu 4 to jest bajka, az miło dla ucha choc zlośliwi powiedza że V8 dopiero buczy owszem, ale to jest też inna bajka. Osobiście dla mnie duży plus za ten silnik, auto miało pewną historię i może dlatego tak mi sie trafiło, jedno jest pewne że kolejna też bedzie V6 badz V8 ---------- Post dopisany at 15:35 ---------- Poprzedni post napisany at 15:29 ---------- A jeszcze z tym dymieniem, miał wymianiane katy, to może cos sie stalo z silnikiem olej poszedł jakoś i dostał się w rury, wymienili katy a teraz trzeba przegonić troszke by wypalił sie olej. Choć mało prawdopodobne, by takie coś miało miejsce, mi tez z rana wali taka parą, a jak da się w pedal to świata nie widać, musi byc naprawdę po dobrej trasie ze by tego nie było, nie rozgrzany jest może i dlatego.
-
silnik 1.8 co z nim zrobić
Więcej zabawy z częściami, ale może parę groszy więcej zarobisz. Z drugiej strony mniej zachodu przy sprzedaży calego, ale pytanie czy znajdziesz szybko chetnego te silniki nie padaja nałogowo.
-
Spot Białystok
Wszystko zalerzy od tego jaki to wieczór. Późny czy wczesny, bo jesli 22 wieczór to faktycznie może późno, ale 16/18 przyzwoicie, a więc można by było się organizować coś w tych godzinach. Niedzielę preferuję bardziej Sobote to zalerzy czy pracuje, jesli nie to jak najbardziej tak.
-
Śruba
Condor Werkzeug - Narzędzia - Klucze i wkrętaki - klucze nasadowe, specjalne - M35343 - Nasadka 12-kątna 1/2" 24 x 78 mm - Condor Werkzeug - narzędzia Każdy mechanik powinien to mieć,
-
Spot Białystok
"maksio200" ja tylko rzuciłem propozycję na ten weekend, ale to nie musi być koniecznie ten, kwestia teraz dopasowania się każdemu by jakoś to zgrać do kupy., piszcie propozycje.
-
Spot Białystok
Witam Panowie, aha dawno nie zagladałem i widzę że temat ruszył bardziej fajnie Ja jeste za czy to Ełk czy Augustów, różnica nie wielka w odległości, i mi to kłopotu nie sprawia, ale mówię tu za siebie, a co do tego czy same A4 z V6 3.0 to oczywiście że nie, zapraszamy wszystkie A4 B6 nie tylko z 3.0V6, ale głównie bo bym chcial się co nie co dowiedzieć posluchać. To co Panowie/Panie zakładamy listę chetnych ustaklamy kiedy i gdzie ?? Bo tak bedziemy drążyć w kółko może jakies konkrety. Wiecej wpisów widzę na Augóstów a więc niech tak zostanie teraz kiedy ?? Przyszła niedziela ?? 18.11 ??
-
Czy stoujecie jakieś domieszki do diesla w zimie?
Poszukaj, ale tak na marginesie to polecam 8344 LM (Liqui Moly) Dodatek do oleju napęd. do -31 stopni.
-
Rurka metalowa bagnetu oleju
Jeśli dostęp jest łatwy to nie ma filozofii, bo np. u mnie w ASN 3,0 jest przykręcona na jedną śrubkę miej więcej w połowie wyjęcie jej nie stanowi większego kłopotu po zdemontowaniu obudowy filtra powietrza wtedy łatwiej dojść. A po co chcesz ją wyjmować ?? nie słyszałem o jakichkolwiek uszkodzeniach tego elementu.
-
Pasek rozrządu i klinowy
Contitech CT909 pasek rozrządu, Klinowy są różne 6PK1570 lub 1590.
-
szukam przegubu wewnętrznego samoeg lub z półosią
Witaj Prawdopodbnie to będzie ten numer 8E0407271AT, podaje że to samo w 3.0 B6 było, i S4
-
Jaki nr. przepływki?
Nie zaleca się wymiany samej wkładki, bo nigdy nie wiesz czy dokladnie ją ustawisz, dlatego m.in BOSCH zrezygnował z samych wkładek i nie stosuje tego, poniewaz po szeregu badan wnioskuje iż minimalne przesunięcie przepływki, może wpłynąc na złą jej prace, stosunek przepływu powietrza może źle liczyć. Wydaje mi się że coś w tym jest. W/G Boscha nr. to 0-280-218-067 / jeśli to ci za droge to BOSCH robi również regenerowane a numer to 0-986-280-219. ---------- Post dopisany at 16:23 ---------- Poprzedni post napisany at 16:18 ---------- W/G tego numeru co podałeś, i mojego zasobu katalogów, to ta przeplywka jest m.in do 2.5TDI 150/180ps. Octawia 2.0/115ps itp. A do 4,2 to że niby do Taurega 310ps AXQ, oraz Pheaton 335ps (BGH,BGJ)
-
Spot Białystok
Jestem za, Ja się piszę, a i mogę do Ełku jechać, wtedy Suwałki mają podobną odległość, Giżycko no najbliżej, i ja z Białego 100 km.
-
Co to za element ZDJECIE!
Przewertowałem ETKę, i nie mogę wyszukać numeru OE tego kawałka., 110/90 ps pełno tego do 115 ciężki temat.
-
Różnica między kolektorami
Różnic jakich się dopatrzyłem to ten 03L253033 mocowany jest na 3 śruby z góry jak by nie mam w ETCE bo bym ci pokazał, ale masz tu AUDI A5 2.0TDI 09r. KOLEKTOR WYDECHOWY 03L253033 (2683408302) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. A ten 03L253031 jest mocowany na dwie Grenrr Avgas - Audi A5 -12 - W717108 Chyba się nie pomyliłem. ---------- Post dopisany at 15:02 ---------- Poprzedni post napisany at 14:59 ---------- W/G ETKI idzie 03L253031 do 2,0 TDI,
-
Sonda lambda, czy ma wpływ na falowanie obrotów?
Sama przepustnica nie wystarczy że jest czysta, tam też znajduje się elektronika, która jak poczytasz to jest (usterkowa) po prostu przychodzi na nią czas, średnio 12 lat i wyzionie ducha Druga sprawa jeśli jest przepustnica to nie silniczek krokowy jedno drugie eliminuje albo masz silniczek albo przepustnice, w Twoim przypadku jest przepustnica i to ona odpowiada za m.in utrzymywanie obrotów. Po za tym sonda tak jak kolega pitu55 napisał że i owszem może być to powodem omulenia auta a już na pewno większego spalania i to czasami rośnie bardzo odczuwalnie. Sonda Boscha do roku 98 i nie uniwersalna, a dedykowana do pojazdu 0-258-003-478 cena nie taka straszna, 400 to zdecydowana przesada ---------- Post dopisany at 14:35 ---------- Poprzedni post napisany at 14:33 ---------- Pitu55 co to za uniwersalna sonda że 3 sztuki kosztowały 200 zł, to gorsze musiało być niż to co miałeś zamontowane.
-
Zamarzająca odma
Krótkie dystanse pokonujesz, auto jest nie dogrzane, robi Ci się masło ( jak wyjmiesz to zobaczysz że jest w środku smar) i on Ci zamarza niestety. Odma i ten taki plastik jest może masz zapchany zawalony. Wyczyść wymień przewody odmy na nowe dobry olej i może Ci usterka zniknie albo się zmniejszy.
-
Wycięty klin na dolnym kole rozrządu,
Blokady rozrządu - Blokady rozrządu firmy Tesam - Blokady pasujące do samochodów VW, Audi, Seat, Skoda - *s0000103 - VW, Audi TDI - Frez do czopa wału Diesel - Tesam - Firma motoryzacyjna Jeśli ktoś taki zestaw z mechaników w twojej okolicy ma to Ci na frezuje wał, dasz nowe kółko, śrubę i pojechał dalej
-
Spot Białystok
Jest Białystok, są Suwałki, i jest Kętrzyn. To zostaje teraz ustalić środek spotkania i lecimy Tam sobie porozmawiamy, wymienimy opinie
-
AWX BliueMotion
AWX z tego co kojarzę nie wyjeżdżał fabrycznie z DPF, AVB 101 km, mial DPF
-
Zbliża się przegląd
Co do Filtrów jeśli chcesz zamienniki, i dobrej jakości to m.in. HENGST/KNECHT/BOSCH górna półka i nigdy nie spotkałem się ze złą opinia tych producentów. Mobil w Polsce | Narzdzie doboru oleju silnikowego | Znajdz odpowiedni olej do Twojego samochodu osobowego, dostawczego, ciezrowego lub maszyny roboczej olej jak najbardzie ok. Za wymiane oleju plus fitrów zdoja w ASO napewno nie mało, myslę że 500 zł jest nie Twoje i do jest najgorsze że biora taka kasę, bo wielu by wtedy jeżdziło i serwisowało, a za pieczątkę nie warto. Co raz bardziej uznaje się ostatnio jak masz książke swoją zbierasz wszelkie faktury za naprawy masz udokumentowane a każda naprawę masz potwierdzoną przez swojego mechanika, do tego podpisane i podbite. I niech nikt nie mówi że to jest nie wiarygodne, bo pieczatkę w ASO tez załatwiają. Tak więc decyzja należy do Ciebie.
-
Poduchy pod silnik
Wysłałem Ci na PRV.
-
[FOTO] Pomoc w ocenie czy potrzeba wymieniać rozrząd...
Uszczelniacze zaworowe niestety głowica w górę i zmieniasz, i to z reguły nie robi mechanik tylko wieziesz głowicę na sprawdzenie i planowanie wówczas wymieniają Ci uszczelniacze, jeśli trzeba to zawory. Grubsze przedsięwzięcie i musisz zdecydować czy bierze aż tyle oleju ze by to zrobić, czy tylko profilaktycznie chcesz to zrobić.