Treść opublikowana przez xcentriq
-
"Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7
Klucz jest potrzebny do nałożenia łańcucha a ściąga się łańcuch odkręcając wariator... instrukcja tak po skrócie, sklejona przeze mnie. >>> http://xcxc.vot.pl/a4klub/camshaft.pdf
-
"Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7
Odmę trzeba zdjąć po to jest uszczelka w zestawie, chociaż wiadomo jak się postarasz to dasz radę bez, moim zdaniem szkoda zachodu. Wariator raczej się nie psuje i nie trzeba wymieniać.
-
"Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7
Słuchaj najprostsza sprawa z blokowaniem wałkow a to jest cały zestaw. Ten czarny trzpień służy do kompresji napinacza metalowe części do blokady napinacza a ten niebieski klucz do zdjęcia łańcucha. To są narzędzia serwisowe do wymiany łańcucha i napinacza a ty się pytasz czy z tym będzie łatwiej. Poza tym cała instrukcja jest w elsie wkleił bym ale niestety mam kompa na serwisie.
-
jakie formaty muzyczne czyta SD ?
Kolego pytanie jest błędne bo mp3 czy flac to się odtwarza a czytnik to tylko czyta dane i czyta dane wszystkie. A to że są odtwarzacze wyposażone w czytnik SD to inna sprawa i odtwarzają tylko to co potrafią. A o jaki odtwarzacz wyposażony w czytnik SD pytasz ?
-
W korku zalacza sie ECON - nie mozna wyłączyć
Może chłodzić natomiast wg komputera jak mierzy poziomy ciśnień między tą stroną wysoką a niską, tym bardziej że na postoju jest mniejszy skok sprężania i może nie dobić odpowiedniego ciśnienia stąd powiedzmy tryb awaryjny bez sprężania. Kolega "execuiter" pisał o tym. Diagnostyka VAG powinna to wykazać.
-
Nieszczelności w układzie
Na każdym warsztacie gdzie serwisują klimy takie mają po 50 gr.
-
W korku zalacza sie ECON - nie mozna wyłączyć
A ja spytam kiedy byłeś ostatnio nabijać klimę? bo niema co wnioskować tylko robić to raz do roku. Może być też zabrudzona "zapchana" dysza rozprężna.
-
spalanie oleju 2.0 TFSI
Nie ogarniam tej rozmowy ile komu oleju bierze i jakiego. Wysilony silnik luźno spasowany zawsze bezie brał olej i trzeba się przyzwyczaić a jaki olej to moim zdaniem tylko 1/6 możliwych przyczyn. 1-Docieranie nowego silnika 2-Spasowanie elementów nowego silnika 3-Technika jazdy 4-Przebieg 5-Szczelność turbo U każdego powyższe faktory wpływające na ten fakt "brania" wyglądają inaczej, więc niema sensu rozpisywanie fyfnasu stron i śiejset postów na temat komu ile oleju. Upewnijcie się że wszystkie z powyższych faktorów są wykluczone, uszczelnijcie zawory wymieńcie pierścienie i tłoki na super spasowane, i wtedy się rozpisujcie. Proszę was. to nic nie wnosi.
-
Wymiana akumulatora
S5 padł mi po 2 latach, polecam molla albo mój obecny wybór banner 100Ah
-
"Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7
Tylko raz... może ale to kosztuje 230 zł, a sprzedać to potem na jakimś warsztacie lub allegro za parę groszy mniej to nie problem. Lepiej blokować wałki jak należy niż mieć problemy z timingiem camshaftu po takiej operacji.
-
"Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7
Dlaczego wyciągać te wałki? Nikt z was nie zapoznał się z Elsą i narzędziem do Blokady wałków w głowicy silnika 2.0FSI/TFSI ??
-
dziwny dźwięk przy zapalaniu
No kolego sam sobie odpowiedz na to pytanie, z przodu masz pasek tak? Z tyłu łańcuch. Więc ...
-
Zimny start A4 B7 2.0 TFSI QUATTRO
Też tak miałem tylko najpierw wymieniłem akumulator i w zasadzie tylko akumulator.
-
Ogrzewanie raz jest raz nie ma
Nie powinien się zapowietrzać non stop... płynu ci nie ubywa ?
-
Wymiana przewodu klimatyzacji
Nie dasz chyba razy podłączyć się pod dół chłodnicy bez wykręcania zderzaka, a nie prościej zobaczyć czy masz dostęp ?
-
Wentylator klimatyzacji
Możliwe że masz wersje auta z dodatkową radiatorem tak zwany Hot Country code. sprawdź na wlepce czy masz któryś z tych kodów. 8D4 MKU Moderate hot country plus additional radiator 8D5 MKU Non-hot country plus additional radiator 8D6 MKU Hot country plus additional radiator 8D7 MKU Cold country plus additional radiator 8D9 MKU Super hot country plus auxiliary radiator 8Z6 MKU Hot country Jeżeli masz, któryś z powyższych kodów to i tak nie tłumaczy dlaczego mowa jest tylko o dodatkowych radiatorach a nie o wentylatorach. Jeżeli masz samochód z automatem "widze że nie masz" lub z hakiem holowniczym wtedy stosowali dwa wentylatory ale problem jest w tym że w powyższych dwóch opcjach niema twojego kodu silnika AWX Rozwiązania są dwa albo ETKA się myli albo miałeś przeszczep z innego silnika Tak czy siak nie wiem czy dwa powinny się załączać jednocześnie lub jeden wspomaga drugi po wyższych temperaturach niż 90 stopni. Ale wiem jedno żaden nie powinien chodzić non stop i od razu po załączeniu silnika - Jeśli tak masz to miałeś przeszczep moim zdaniem. Najpewniej będzie jeżeli sprawdzisz numer wentylatora jeżeli mają one numery 8E0959455P oraz 8E0959455H to miałeś przeszczep na 100 %
-
"Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7
Pierwsze co to powinieneś uzupełnić profil a drugie to zanim kupiłeś części to porządnie zdiagnozować go podpinając pod komputer. Jeżeli masz chmury dymu przy przyśpieszaniu to pluje ci olejem prawdopodobnie na wylocie gdzieś przy turbo. Co dalej pompa oleju, smok do sprawdzenia. Pęknięta pokrywa wariatora zmiennych faz rozrządu prawdopodobnie świadczy o dawnej eksplozji wewnątrz wywołanej zerwanym łańcuchem lub zniszczonym napinaczem, możliwe że sam wariator i jego zawór sterujący jest do wymiany. Jeżeli są nieszczelności od strony vacuum też będzie klekotał, nieszczelna odma - będzie klekotał i obroty będą falowały (Nie masz problemów z falowaniem obrotów lub podniesionymi obrotami ? / a chyba masz bo napisałeś "nierówna praca silnika") Przetarty wałek ? Pewnie tam przy popychaczu wysokociśnieniowej pompy paliwa "popychacz prawdopodobnie do wymiany". Nie wiem jak twój mechanik sprawdził czy napinacz jest ok i czy łańcuch nie jest rozciągnięty - organoleptycznie ? Następna rzecz to jeśli jest luz na łańcuchu to bez ustawiania wałków w odpowiednich pozycjach, zawory nie będą się otwierały i zamykały w odpowiednim momencie więc będzie klekotał i tyle. Jaki przebieg ma auto? i podepnij go pod kompa.
-
Wentylator klimatyzacji
włącza się po osiągnięciu przez silnik temperatury 90 stopni.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj
-
Wentylator klimatyzacji
Chodzi ci o nawiew klimatyzacji > pod filtrem kabinowym. Masz tam czynnika wystarczająco, na dworze gorąco ? powinieneś słychać sprężanie się gazu jeśli on jest a na dworze ciepło i gdy sprężarka jest sprawna. Nawiew powinien pracować niezależnie czy jet to econ czy auto, wystarczy wcisnąć plusik wentylatora na panelu klimy inaczej jest z chłodnym powietrzem. Istotne są te trzy czynniki o których mówiłem.
-
Wymiana przewodu klimatyzacji
Ok, ale to jest chyba wąż po stronie rozprężnej bo u góry jest dławik, on chyba powinien być wilgotny z uwagi na różnicę temperatur, bo przecież gdyby przeciekał czynnikiem chłodzącym to byś nie zauważył bo by parował a przy nabijaniu klimy wyszło by ci że brakuje czynnika chłodzącego w ch.... Przy nabijaniu klimy jakie masz braki ? Jeśli chodzi o wymianę to chyba trzeba wymienić do samego wymiennika ciepła (chłodnicy) więc dużo roboty poza tym po takiej akcji osuszacz do wymiany numer 22 na twoim rysunku
-
Wymiana oleju ? jaki olej przy takim przebiegu? 2.0T
Ja poprzednio lałem Motul Specyfic 504/507 przeszedłem na Motul 8100 X/max 0W40 heh, ale teraz zaleje go Motul x-cess 8100 5w40 z uwagi na jeszcze lepszy współczynnik HTHS.