Treść opublikowana przez melman_zyrafa
-
Strefa Śmiechu
- Mechanik z trójmiasta do polecenia
Wiesz- nie każdy ma konto na a6klubie- ocb? Nie musisz mieć w A6 bo "AZ" to nasz klubowy A4-kowy serwis:naughty: Wladi wiem, że "nasz" bo już u Ola robiłem swoją (m.in. rozrząd)- Mechanik z trójmiasta do polecenia
Wiesz- nie każdy ma konto na a6klubie- ocb?- PlastiDip czyli alternatywa dla malowania
Nic nie matowisz!!! Myjesz auto, odtłuszczasz (najlepiej przelecieć całe auto IPA) i jedziesz z Plastidipem!- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Buba, może nie ochota ale ja swoje żarniki kupowałem tutaj: Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Mają oryginalne żarówki we własnych opakowaniach (kupują od producenta całe kartony).- [ALL B8] Twardnieje hamulec
Też tak miałem. Teraz jest teoretycznie ok. Wymieniłem łącznik w grodzi, uszczelki na vacuum, odessałem ropę (?) z serwa (obstawiam puszczające uszczelki na vacuum). - było to samo. chłopaki z Gdańska wymienili mi jakiś wężyk podciśnienia w okolicach bodajże egr bo nie był szczelny, odpowietrzyli układ i... jest normalnie. Chociaż miałem raz taką sytuację, że znowu mi się to stało a po nocy już tego nie było. Moje podejrzenia padają jeszcze na zawór zwrotny podciśnienia (na wężyku przy vacuum).- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Pixi, co kombinujesz???- 3,0 TDI Rozrząd, ku przestrodze. +Zdjęcia
Skromny update: Jako, że rozrząd znowu strzelił (a raczej się przestawił) na tej samej głowicy około miesiąca temu została przeprowadzona głębsza diagnoza. Po prostu po odpaleniu auta pod domem coś znowu zaczęło stukać w silniku. Pamiętając o ostatnich wydarzeniach auto zgaszone i po paru dniach odwiezione do Gdańska na lawecie.. Tym razem nic nie wbiło się w tłok a jedynie zawór się zblokował (teraz wydechowy), nie wygięło go, jedynie górna jego część puściła. Wygląda na to, że powodem przeskakiwania była hydraulika zaworowa, która nie trzymała już ciśnienia i się przywieszała. W aucie została wymieniona: - hydraulika + dźwigienki zaworowe - na wszelki wypadek zmieniliśmy oba kółka zębate i łańcuch po tej felernej stronie (mimo, że był wymieniany w ASO, stwierdziliśmy, że lepiej to zrobić patrząc na ich dotychczasowe osiągnięcia). - głowica ogarnięta Silnik pracuje... za***iście. Serio- jego praca stała się dużo bardziej miękka, dźwięk bardziej soczysty, nie ma efektu delikatnego metalicznego pogłosu jak to bywa w dieslu, reakcja na gaz jest o niebo lepsza. Auto cały czas testuję ale ciąłem się już zarówno z motocyklami jak i m.in. z M-B R129 SL500 i po obu stronach było wielkie zaskoczenie jak rodzinne kombi w dieslu potrafi zap...ać... Po raz kolejny chciałbym podziękować Olowi i chłopakom z AZ Serwisu za ogarnięcie i profesjonalne podejście do tematu!!! Chłopaki uznali, że zrobią to na gwarancji a moim jedynym kosztem będą części, na wymianę których się zdecyduję (przy czym po cenach dużo niższych niż dla przeciętnego klienta ASO). Chłopaki potrafią już wyjąć i zdaje się włożyć z powrotem 3,0 TDI w jeden dzień Jeśli mam być szczery- jak będziecie robić rozrząd- warto zainwestować te kilka stówek więcej w nową hydraulikę bo jak widać ona również może być powodem pewnych problemów. Praca silnika po wymianie to czysta poezja... Pozdrawiam, Łukasz- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Siema! JEŹDZI Q...WA!!! Dzięki za spocik- co prawda tylko na chwilkę bezpośrednio z GDA ale i tak było za***iście!- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Cargo mówimy stanowcze nie!- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
PIXI, jeśli chodzi o 3,0 TDI: Nowe mają już popraawione przebiegi łancuchów na 1 głowicy (jest ściskany a nie rozpierany) i na napędzie pompy oleju bodajże- więc jest lepiej. U mnie wygląda na to, że wieszały się hydrauliczne popychacze i dlatego zawór stawał i przeskakiwał rozrząd (poza pierwszym razem gdzie napinacz siadł). Teraz wjeżdżają nowe popychacze + kółka rozrządu i łańcuch. Napinacze są ok po ostatniej wymianie. Silnik powinien być jak nówka po tych zabiegach- generalnie staramy się to ogarnąć raz a dobrze co by się zabezpieczyć na wszystkich frontach Najważniejsze, że po poprzednim razie z silnikiem było wszystko ok i szedł jak głupi, teraz było bez szkód, więc powinno być jeszcze lepiej (dźwięk na jałowych też powininen się poprawic ).- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
:grin: 2 raz w ciągu poł roku- ale tak jak pisałem- chyba znaleźliśmy winnego. Generalnie teraz powinno już być za***iście.- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Bliżej nie mogłeś auta zostawić Rozrząd mi znowu przeskoczył (na szczęście bez rozpierduchy w silniku) a tam jest na gwarancji i tam są spece- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Trochę mnie tutaj nie było... O spotach nie wspominając ale autko stoi w Gdańsku i nie mam nawet jak podjechać.- Bagażnik dachowy
Przejechałem z boxem na belkach whishpbara 3000 km na poczatku wiosny (marzec) z czego część trasy mając non stop 160-180 km/h. Przy 140 szliśmy lekkim bokiem po (jak się okazało) oblodzonej autostradzie. I jedynym momentem kiedy miałem problem była 7 pod Czestochową, gdzie w mega koleinach i na napompowanych oponach nosiło mnie po całym pasie (ale tu winna była droga a nie box). Jeśli mam być szczery to box to za***ista opcja w momencie kiedy już nie mamy miejsca w bagażniku. +zdecydowanie lepsza opcja do przewozu nart/deski na dłuższe dystanse niż mocowania im dedykowane.- 3,0 TDI Rozrząd, ku przestrodze. +Zdjęcia
Tombed, kompletnie nie rozumiem tej wypowiedzi...- Bagażnik dachowy
Ja belki kupiłem whispbara- i jestem b. zadowolony. Jest cichy i praktycznie nie widoczny. W moim temacie masz zdjęcia jak to wygląda i jak siedzi na belkach box.- 3,0 TDI Rozrząd, ku przestrodze. +Zdjęcia
Pytasz o rozrząd, dwumas czy sprzęgło? Myślę, że najlepiej jakbyś zadzwonił bezpośrednio do chłopaków z AZ serwisu- nie wiem czy coś się nie pozmieniało a nie chcę wprowadzać zamętu. Rozrząd to coś około 5k PLN- ON Verva vs Shell V-Pover ktore lepsze?
Najlepsze paliwo to świeże paliwo- można lać zwykły ON byle ze stacji gdzie mają ruch i paliwo nie stoi za długo. Unikać LUKoila - nie dość, że kantują na ilości paliwa to jeszcze moje 1,9 (zalewane tylko V-Powerem i BP Ultimate) chodziło na nim jak traktor. Teraz do 3,0 TDI leje zwykłego Diesla z BP lub Shella (ale na stacjach gdzie mają duży przeró i nie narzekam- lałem przez pewien czas Ultimate'a ale różnic brak- po co przepłacać?- Wtryski
A wszystkie małolaty robią wow! temat z d..py. A teraz serio: Fajnie, że podpasowały i udało się je zakodować ale czy wydajniejsze przy BKN to nie wiem Z tego co się orientuję to seryjne wtryski po programie tak naprawdę ogranicza listwa paliwa i jej ciśnienie (które jest wyższe w nowych 3,0TDI i 4,2TDI)- więc obstawiam, że i tak Ci to nic nie da. A i jeszcze jedno: takie wtryski jak 057 130 277 AB - nie istnieją. Jeśli już to 057 130 277 BA, następnie były AH i teraz BD. Whatever makes you happy, man.- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Auto na blachach z Rembertowa (w którym się wychowałem). Chyba nawet kojarzę miejsce, w którym stoi- ale, że od 5 lat już tam nie mieszkam to nie znam auta. Mogę Ci dać namiar na znajomego z VCDSem (mechanik). Ja niestety (albo stety) mam tylko jakieś pojęcie o 3,0 TDI i mógłbym pomóc tylko wskazując pewne elementy. O której będziesz na miejscu? Wal na PRV jakby co.- Strefa Śmiechu
tylko nie pokazujcie tego ludziom od bmw :polew: Ale o co chodzi? O opony z kolcami czy line zabezpieczającą przed zsunięciem? Bo tego AUDI nigdy nie ukrywało. Auto nie było wciągane na górę.- Pompa vacuum 3,0 TDI - nr OEM Pilne.
Panowie, Potrzebuję szybko sprawdzić jakie numery części podpasują do mnie. Konkretnie chodzi o pompe vacuum i czy: 057145100AC lub 057145100AE można zastosować zamiast oryginalnej 057145100AF Czy będzie pasować? A4 B7, 3,0 TDI BKN Z góry dzięki!- Kto może mi powiedzieć, czy z wtryskami jest ok?
od 73 do 77 wszystkie masz na plusie? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Generalnie ASO przede wszystkim mówi o wartościach ujemnych- wartości graniczne to -45 (300bar) i -20 (600bar). Chodzą opinie, że wartości dodatnie to wtryski zasyfione i można spróbować zalać jakiegoś dodatku do paliwa. Poczytaj ten temat: Audi A6 Klub Polska :: [A6 C6 BMK] wymiana wtryskw ? (mam nadzieję, że wklejając link z innego forum nie łamię regulaminu- chcę pomóc) Wkleiłem stronę na, ktorej jest napisane, że wysokie wartości dodatnie to spalone wtryski.- Mechanik z trójmiasta do polecenia
Nie narzekaj. Ostatnio odbieralem z Olkiem auto z promu. Szwed wyslal promem padniete s4 b6:grin: :grin: A znajomi to na mnie sie dziwnie patrzą jak im mówię, że samochód robiłem w Gdańsku... :grin: - Mechanik z trójmiasta do polecenia