Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

melman_zyrafa

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez melman_zyrafa

  1. Panowie, No to się stało : Od jakiegoś czasu po nagrzaniu silnika było słychać metaliczny szmer- jakby łańcuch rozrządu miał luzy (przy odpalaniu było słychać łańcuchy). Miałem robić cały rozrząd myśląc, że to właśnie napinacze ale dzisiaj nastąpił rozwój sytuacji. Rano sprawdzałem na forach z czym może być związany ów szmer i gdzieś wyczytałem, że pompa paliwa pada. Jak na złość po południu jadąc autem zaczęła mrygać kontrolka świec żarowych- szybki zjazd na pobocze i podpięcie się pod OBD (nie mam VAGa- korzystam z interfejsu przez BT + Torque na Androida do sprawdzenia kodu- później Google) i wywaliło błąd P0087 (rail fuel pressure too low)- w aucie spadła moc i kręci się tylko do 3k RPM - typowy notlauf. Vagował się będę dopiero jutro, ale jak da radę to chcę zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. I teraz kilka pytań: - Jeśli to pompa paliwa (właśnie- jeśli?) to czy mogła uszkodzić wtryski? + ew. silnik - Czy może to być wina paliwa? (szmer zaczął występować po przejściu z BP Ultimate na NESTE) - chociaż za krótko jeździłem autem żeby mieć pewność (1,5 miesiąca na BP Ultimate, póżniej 1,5 na NESTE ON - nie wiem na czym jeździł poprzedni właściciel). - Jeśli to pompa paliwa (właśnie- jeśli?) to czy odgłos przy odpalaniu mógł być bardziej związany z pompą czy jednak napinacze? - Czy pompa jest podpięta pod rozrząd (chodzi o ten przy grodzi) czy jest napędzana z innego paska? - jeśli podpięta pod rozrząd to czy da radę wymienić bez wyciągania silnika z auta, ew. wyciągania skrzyni biegów? - Czy program zrobiony przez poprzedniego właściciela mógł być temu winny (po takim czasie)? (nie mam zaufania do softów V-Techu- różne opinie krążą w internecie). - Rozumiem, że dłuższa trasa z tą usterką nie jest wskazana? - W razie czego dziury w tłoku nie wypali? (teoretycznie mniej paliwa - mniejsze EGT w ropniaku). Auto to tak jak w temacie A4 B7 3,0 TDI BKN 2005 rok. (ex-Cuber) Pozdrawiam, Łukasz
  2. I ja gorąco polecam! U mnie zrobione: - kolektory (klapy wirowe - 3,0 TDI) - ogarnięty temat cykania silnika (uszczelka pod wtryskiem) kilka innych pierdół Nie żałuję ani jednego kilometra zrobionego do chłopaków- takiego warsztatu i specjalistów, z którymi można spokojnie pogadać można ze świecą szukać! Jeszcze raz wielkie dla OLA i chłopaków! Prawda to- podejrzewam, że gdybym posiedział tam jeszcze ze 2 godzinki to by mnie zastawiły auta klientów
  3. Uszczelka pod środkowym wtryskiem w głowicy po stronie pasażera puszczała... Wtrysk i gniazdo były ostro zasyfione ale chłopaki z AZ Serwisu ogarnęli temat przy okazji wymiany kolektorów i klap wirowych OLO_GDA- jeszcze raz wielkie dzięki i brawo za profesjonalizm!
  4. Cyka tak samo. Po włożeniu ręki czuć podmuchy poniżej listwy z wtryskami. Wygląda na to, że to uszczelka pod kolektorem...
  5. OK. Jako, że mam już z powrotem auto- cykanie nie ustąpiło. Auto zachowuje się tak samo jak przed tym kiedy problem się pojawił. Ale doszedł objaw, o którym zapomniałem wspomnieć - dmucha spalinami przez nawiewy (po zamknięciu obiegu jest ok)- kiedy się jedzie to nie wali aż tak bo podejrzewam, że ciąg powietrza je wywiewa. Gorzej kiedy się stoi na światłach lub w korku. Mam swoje typy- ale może ktoś miał podobny problem?
  6. Witam, Mam ten sam problem w B7- osłonka wpadła między podsufitkę a dach i o ile ją trochę wyciągnąłem (jest w pozycji takiej jak normalnie otwarta) o tyle dalej coś ją blokuje i nie chce iść... :/ Jak zdjąć podsufitkę w B7 avant i czy da radę to zrobić tylko ściągając ją tylko z przodu?
  7. Przebieg w okolicach 190 -200k. Cuber wymienił wtryski. Silnik chodzi naprawdę bardzo fajnie- jedynie przez chwilkę przy odpalaniu słychać ten żegot. No i teraz jeszcze to cykanie- ale podejrzewam którąś uszczelkę lub plecionkę...
  8. Kwestia tego kto jakie ma dojście do części czy silników bo jak masz dojście to można trafić silnik z małym przelotem i już ten nowszy pozbawiony niektórych wad i cenowo też może wyjść taniej kwestia tego czy masz gdzie kupić pewny silnik z małym przelotem. A jaki masz u siebie przebieg? Oficjalny? :polew: Generalnie chodzi tylko i wyłącznie o to żeby zrobić i się tym już nie przejmować. Nie po to kupowałem A4 żeby mi coś psuło krew przy odpalaniu Byłem w ASO i mam zarówno spis części jak i ich ceny:
  9. Musashi- Standardowo- silnik żegocze. Z tego co kojarzę Cuber coś wymieniał przy okazji dwumasu- ale wydaje mi się, że tylko 1 szt. lub tylko oba górne. Wolałbym to zrobić raz a dobrze na częściach MY2008 Skoro silnik i tak będzie wypruty to można zrobić jego przegląd i wymienić hydropopychacze i dźwigienki, i cieszyć się "prawie nowym" silnikiem Jadę do OLO_GDA pod koniec lutego zrobić klapy wirowe to na pewno zapytam. Problem w tym, że kupno silnika to loteria- taniej i lepiej zrobić dobrze znany sobie i swój, niż później bawić się w to samo z "nowym" silnikiem- tym bardziej, że kupując nowy- i tak, i tak warto zajrzeć do rozrządu, ew. go zrobić- a więc koszta dużo wyższe (o ile chcesz zrobić swój zapobiegawczo a nie "po fakcie").
  10. Przepraszam za odgrzanie kotleta- ale bez sensu byłoby tworzenie nowego tematu. Ma ktoś numery części potrzebnych do tej operacji? (napinacze, łańcuchy, ślizgi) Powoli skłaniam się do wymiany rozrządu u siebie (+ ewentualnie hydropopychacze + dźwigienki)
  11. dobry A gdzie ogarnąć kolektory do 3,0 TDI? Chodzi o te pieprzone klapy wirowe. Gdańsk? Znalazłem też coś w Łodzi ale nie mam żadnych opinii na temat tamtego miejsca...
  12. Witam, Ostatnio pojawił się u mnie problem z dziwnym cykaniem w okolicach dolotu od strony pasażera. Może ktoś miał lub coś wie? Chwilowo nie mam dostępu do auta i nie mogę zrobić logów- może teraz dostałbym jakieś odpowiedzi, które ukierunkowały by mnie czego szukać? Nie wiem czy to ma znaczenie ale komputer pokazuje błędy klap wirowych (co będzie pierwszą rzeczą do zrobienia, gdy dostanę auto). Nagranie: http://w700.wrzuta.pl/audio/5u6kn5gs8rD/cykanie_bkn
  13. Za to ja przegrałem ze znakiem zakaz postoju/zatrzymywania... Zatrzymałem się na znaku...
  14. Nie doczytałem. To normalny objaw- po usunięciu EGR silnik nagrzewa się dużo wolniej i trudniej mu utrzymać temperaturę bez obciążenia...
  15. latałem wcześniej Golfem mkIV 1,9 TDI AGR (90KM) bez programu w zimie nagrzewał się wolniej niż po programie- ale i tak zdecydowanie szybciej niż 3,0. Fakt- trzeba było go zakręcić do tych 2,5k obrotów na zimnym żeby to chociaż trochę jechało... I'm większy silnik- tym trudniej nagrzać i utrzymać temperaturę wydaje mi się... + sprawność.
  16. Co do wskazań- specjalnie dzisiaj sie podpiąłem pod OBD co by sprawdzić wskazania u siebie (3,0 TDI) Wskazówka na 90 ale wg wskazań z OBD 78-80... Wystarczy, że auto postoi na jałowych i temperatura spada o 2 stopnie. Co do nagrzewania- to zależy od obrotów i obciążenia silnika- oczywistym jest, że jak się go będzie wyżej kręcić i dawać większe obciążenie to nagrzeje się szybciej (nie mówię o katowaniu na zimnym- jestem świadomym traktorzystą ) niż przy PSJ... Ale taki urok diesla- zwłaszcza nowoczesnego- im silnik ma większą sprawność tym mniej strat na ciepło.
  17. Parę rzeczy poprawiłem Przepraszam Dokładnie tak. Dzięki Wczoraj zamówiłem, dzisiaj odebrałem i wymieniłem... całe 11.31
  18. Witam! Co tu dużo gadać- auto znane na forum już od dawna a od początku roku w moich rękach- odkupione od AZIKa, a wcześniej auto Cubra. Muszę przyznać, że wychuchane i zadbane. Oczywiście jest kilka spraw, którymi trzeba się zająć (typowe bolączki 3,0 TDI i BKN'a samego w sobie)- ale stan w jakim A4 odkupiłem wymaga ode mnie by to utrzymać Auto przez znajomych z roboty zostało ochrzszczone mianem: "fura melmana" :wink Parę słów: A4 B7 BKN 204KM zrobione (wg. hamowni V-techa) na 276KM i 565 Nm - Wirus zrobiony jeszcze przez Cubra. Auto zmierzone 28/05/2012: 258,4KM i 540,2Nm - Bose - Czarna podsufitka - RNS-E - Środek S-line + zawias - Bi-Xenon z DRL - chromowana ramka wokół szyb, satynowe relingi - Czarna skóra - Fotele przód z grzaniem tyłka + el. regulacja na odc. lędźwiowym - Kierownica z multifunkcją - Roletki w tylnych drzwiach i za kanapą - Elektryka tylnych szyb - Pokrowiec na narty w podłokietniku - Wykończenie wewnątrz- szczotkowane amelinium - Felgi zima 17 - S4 - Felgi lato 18 - RS6 Plany: Raczej skromne: - Czarna ramka grilla (ori chrom jest w tragicznym stanie) - Jest- oklejona folią- czarny metallic. - Dokładka Seat Leon Cupra R - Jest - Poprzeczki na dach- nie wystające poza obrys, ciche. - Są - Whispbar - (delikatne) Przyciemnienie lamp tylnych (folia) - Czarne środki lamp przednich - Przyciemnienie szyb - Wymiana napędu RNS-E - Renowacja felg + czarny połysk, lub (najchętniej) zmiana na BBS RC lub coś podobnego. W międzyczasie doszło do nieprzewidzianych zdarzeń- przestawienie rozrządu, kolizja w silniku, zmiana dwumasu, sprzęgła, wycięcie DPF. Więcej w tym temacie: http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/3-0-tdi-rozrzad-ku-przestrodze-zdjecia-235954/ Czyli mechanicznie: - Poprawione kolektory dolotowe by AZ Serwis. - Są - Nowy rozrząd by AZ Serwis- Jest - Nowy wzmocniony dwumas by AZ Serwis- Jest - Nowe wzmocnione sprzęgło by AZ Serwis- Jest - Wycięty DPF by AZ Serwis- Jest - Nowy akumulator - Jest - Ogarnięcie wtryskiwaczy- jeden lejący wymieniony - Wymieniona hydraulika zaworowa - Nowe koła zębate rozrządu + łańcuchy Auto na zimowej feldze, bez dokładki od Cupry, z chromowanym grillem + belki whispbar i bagażnik Thule - siedzi nisko Przymiarka moich starych felg (BBS RC od Golfa GTI 25 Jahre- malowane w czarny mat). Niestety inny rozmiar i je nie potrzebnie sprzedałem Aktualne zdjęcia na letniej feldze z dokładką od Cupry, czarnym grillem, belkami. Auto przed myciem, więc wybaczcie Pozdrawiam, Łukasz
  19. Witam serdecznie! Mam na imię Łukasz i trafiłem na to forum w poszukiwaniu informacji o modelu, który planuję zakupić (B7 3.0 TDI). Pozdrawiam!

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.