Treść opublikowana przez fanthomas18
-
Rolka alternatora
Na allegro szukałem i były INA bodajże za 120zł czy coś koło tego:wink: A też Ci pasek piszczał? Czy co Ci się działo że zakładałeś rolkę ze sprzęgłem?
-
Wymiana licznika a4 b5 problem...
Jest w dziale warsztat jak przerobić te zegary:wink: http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/montaz-licznika-fis-259033/ Podłączenie masz takie same tylko nie podłączasz kostki od fis A co do schematu wyświetlacza temperatury to mam taki schemat, dostałem go od kolegi pieciajek KOSTKA DO MAŁEGO WYSWIETLACZA W LICZNIKU 96-98 CZERWONE PODSWIETLENIE 1 czarny/czerwony - + po stacyjce we wiazce na wyjsciu do stacyjki airbag 2 puste 3 brazowy/zolty= tylko do 97rok(do czujnika temp. 2pin od czujnika do masy) 4 siwy/zolty - do licznika nieb kostka pin 15, do klima- tronic mała czarna pin5 (podświetlenie, ściemnia) 5 puste 6 brazowy - masa 7 biały/nieb= tylko do 97rok (nie wiem do czego) 8 brazowy/czarny - sygnał od skrzyni automat,tiptronic 9 puste 10 brazowy/zolty - klimatronic czerwona kostka pin 1
-
Jak prawidłowo podpiąć halogeny do przedlifta 97r
Ja u siebie podłączyłem tak: Na włączniku halogenów masz ponumerowane piny i tak : Pin 1 cienkim kablem łączysz z cienkim kablem niebiesko szarym w kostce tylnych przeciwmgielnych i tam też to jest pin 1 Pin 2 cienkim kablem łączysz z cienkim kablem brązowym w kostce tylnych przeciwmgielnych i to jest pin 2 Pin 5 zasilanie halogenów- wziąłem z listwy koło przekaźników przy nogach kierowcy, znajdź tam + po zaołonie i tyle Pin 6 gruby kabel puszczasz na hallogeny, a drugi pin z hallo do masy Schemat jest na stronie o rezaniu halogenów na stronie nr 9 wpis kolegi przemciotorun troche zmieniony przeze mnie. Ja mam tak podłączone i nie ma problemu z tym:wink:
-
Rolka alternatora
Dzięki wielkie za pomoc a jakiej firmy zakładałeś?
-
Pomoc przy zakupie halogenów A4 b5 96r.
Najlepiej wg mnie wychodzi to na halogenach z A4 B5 po lifcie, z tego to wiadomo, dałoby radę zrobić ale myślę że byłoby sporo roboty z tym i nie wiadomo jaki byłby efekt końcowy:dontknow:
-
Pomoc przy zakupie halogenów A4 b5 96r.
Bez przeróbek nie podejdą Ci rzadne halogeny, tzn w takich A4 były halogeny ale tylko na rynek USA i wg mnie wyglądają dziwnie, wolałbym nie mieć halo niż mieć tamte Tu masz temacik, ja robiłem wg niego u siebie, sporo osób tak robiło http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-rezanie-montaz-halogenow-polifta-zderzak-przedliftowy-64836/
-
Audi a4 1Z stasiu227 nowe foty
Wrzuć foty halogenów z bliska
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie mam licznika z fisem. Mam najzwyklejszy licznik jaki był w 1Z. Planuję dokupić licznik z fisem do przedlifta i manetkę i zastanawiam się czy to by hulało tak jak bym chciał
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Licznik z FIS posiada taka funkcje,nalezy tylko wszystko odpowiednio podłaczyc. Ale jak?:eusathink:Napewno trzeba się podłączyć do sygnału spalania w ecu, ale jeszcze jakoś pod pływak w zbiorniku, czy jak? Żeby wiadomo było ile tego paliwa jest jeszcze:dontknow:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Mam pytanie, istnieje możliwość jakiegoś podpięcia/zaprogramowania fisa żeby pokazywał na ile km starczy jeszcze paliwa w zbiorniku w przedlifcie?
-
Potrzebna pomoc SKRZYNIA
Zastanawiałem się nad włożeniem skrzyni 6b(biegowej) do siebie, mam 1Z, szukałem różnych informacji, założyłem nawet temat odnośnie takiej przekładki. Podobno najlepszą skrzynią na takie coś jest skrzynia z A4 B5 2,5 TDI o oznaczeniu DQS. Przełożenia od pierwszego do piątego biegu są takie same praktycznie jak w skrzyni 5b tylko mamy 1 dodatkowy bieg Z tego co słyszałem, bardzo przydatny w trasach, ładnie spalanie spada więszka prędkość a mniejsze obroty:wink: http://a4-klub.pl/uklad-napedowy-12/skrzynia-6-cio-biegowa-1z-267704/
-
Gumowa zaślepka
Nie ten dział, w tym dziale możesz zapytać o nr części etc, jest dział "kupię" http://a4-klub.pl/kupie-23/
-
Przewod sylikonowy/gumowy zderzak tylny.
Też mam u siebie taki wąż, może to jakiś odpowietrznik zbiornika paliwa czy coś?
-
Problem z CB i z radiem
Rozumiem, dzięki za pomoc! CB pójdzie do wymiany- wymiana planowana od dawna
-
Rolka alternatora ze sprzęgiełkiem
up ---------- Post dopisany 22-06-2013 at 15:54 ---------- Poprzedni post napisany 19-06-2013 at 14:48 ---------- up
-
[ALL B5] moja A4
Godnie:thumbup1: To powodzenia w pracach Wszystko oczywiście opisuj na bieżąco z fotkami:decayed:
-
Seat Leon TOP SPORT
Ja sobie zdaje z tego sprawę, jeździłem sporo tym toledo (samochód ojca:decayed:) no i jak zacznie ciągnąć to już ciągnie i ciągnie Raz łapałem się z X5 3,0D ze świateł, ja kręciłem tak do 3-3,5tys i do 170 równo szliśmy potem odpuściłem Miałbym do Ciebie pytanie tylko, jak tam masz ze spalaniem? Bo u oca coś tak właśnie chyba za duży apetyt ma, nawet przy delikatnym jeżdżeniu:kwasny: ---------- Post dopisany at 21:48 ---------- Poprzedni post napisany at 21:47 ---------- Pod kompa był podłączany ale nic nie pokazywało
-
Seat Leon TOP SPORT
Ładny, ładny Daj więcej fotek Ja jeździłem Toledo II niby w papierach też TOP SPORT ale 130km a nie 150:decayed: chociaż wg mnie jak na te niby 130km to on zapiedziela ładnie, aż za ładnie
-
Problem z CB i z radiem
Witam wszystkich Mam trochę nietypowy problem, mam u siebie radio pioneera i CB Inteka, CB mam przykręcone koło swoich nóg, z boku do tunelu na wysokości lewarka zmiany biegów, podłączam je gdy potrzebuje pod ori gniazdko przy popielniczce. Czasami występuje coś dziwnego a mianowicie gdy mówię coś na CB to czasami słychać mnie w głośnikach samochodowych (coś jakbym pracował w stacji radiowej ). Mam zamontowane gniazdko zapalniczki w schowku pasażera (niezależna instalacja z bezpiecznikiem) i gdy podłącze pod gniazdko w schowku to też słychać mnie czasami na głośnikach ale nieco ciszej. W sumie to występuje tak, że jak się "zacznie" mój problem, że słychać mnie w głośnikach to trwa przez jakiś okres czasu (2-3tyg) i potem jakiś czas jest ok. Zaczęło się to niewiadomo od czego, nic nie grzebałem przy radiu a CB mam od początku cały czas tak samo umocowane i podłączane. Z góry dzięki za pomoc:wink:
-
[B5 AFN++] Vulkanschwarz AVANT by Radim
Gratki za wybór i mody! Prawie jak moja, w sumie to chyba tylko kolor taki sam:decayed: Zrobione bardzo ładnie i starannie, wódki mu polać niech dalej jedzie z tym koksem!
-
[ALL B5] moja A4
Kołpaki pierwsza klasa, zwal te brzydkie felgi i dawaj kołpaki! na tych kołpakach to wyglądała jak na kołach od malucha kto ją tak skrzywdził? Na takie felgi właśnie poluję... A co do auta to powodzenia w działaniach, zrób z niej poliftową lalkę
-
Rolka alternatora ze sprzęgiełkiem
I sprzęgiełko np od poliftowej B5? ---------- Post dopisany 13-06-2013 at 23:20 ---------- Poprzedni post napisany 12-06-2013 at 23:31 ---------- up
-
Rolka alternatora ze sprzęgiełkiem
piekarz a jakie sprzęgiełko kupiłeś i za ile? I dzięki za odpowiedź
-
Rolka alternatora ze sprzęgiełkiem
Witam wszystkich Nie wiem czy w dobrym dziale to umieszczam, jeśli w złym to proszę o przeniesienie do odpowiedniego. Mam u siebie mały problem z napinaczem paska wielorowkowego, a mianowicie padły mi już bodajże 3 sztuki, jakiś czas temu wymieniłem na napinacz INA razem z paskiem conti. Przez jakiś czas był spokój, lecz po jakiś czasie zobaczyłem, że pasek w miejscu gdzie idzie z pompy wspomagania do alternatora ma spore bicie, tzn pracuje w osi po całości a bicie ma tak jakby do środka i na zewnątrz, jeśli rozumiecie co mam na myśli i silnik strasznie strasznie "brzydko" pracuje, chodzi o dźwięk, jest zbyt głośno (nawet jak na zeciora!) zauważyłem że po psiknięciu wd-40 na koło pompy wspomagania (wiadomo, po chwili rozejdzie się po całym pasku) silnik zaczyna ładnie pracować i pasek przestaje bić. Gdzieś wyczytałem, że sytuację ma uratować założenie rolki alternatora ze sprzęgiełkiem, i pytanie, czy do alternatora który miał samą rolkę, bez sprzęgiełka da radę dołożyć sprzęgiełko? Chodzi mi o to, czy gwintu starczy na przykręcenie rolki. Dzięki za pomoc i pozdrawiam. ---------- Post dopisany 11-06-2013 at 08:51 ---------- Poprzedni post napisany 09-06-2013 at 15:17 ---------- up
-
[b5 AHU/1Z] Sprzęgło
Dwumas był bodajże dopiero w AFNach, jeśli się mylę