Treść opublikowana przez JawoR36
-
pedał sprzęgła w podłodze wyciek płynu
Jak pękła pompka przy pedałach to też płyn będzie ciec po przewodzie wysprzęglika. Ogólnie bez obejrzenia dokładnego można tylko gdybać
-
Swap 2.7 Biturbo co i jak
Napędy od S4 B6 i z głowy. Można kombinować też z 2.5 i 3.0
-
Swap 2.7 Biturbo co i jak
Zacznij od sprzedaży samochodu. Kup jakieś spasione 2.5TDI i dopiero tam ładuj hajs. Po co ładować tyle kasy w samochód, który pewnie nawet xenonu czy skóry nie ma. Zła podstawa. Kup 2.5TDI w Quattro, odejdą Ci napędy. A jak będziesz płakać, że Ci szkoda, że ładne, że coś tam, że szkoda kasy na następne auto, to sobie odpuść swap na 2.7Bit, bo Cię wpierdzieli w kosztach razem z butami. Swap na 2.7Bit z przeglądem silnika, regeneracją turbin, wymianą uszczelek, sprzęgła i innymi "pierdołami" to grube tysiące złotych, a już nie wspomnę o tym, że kupić zajeżdżone 2.7 na swapa nietrudno, bo pełno trupów na rynku. Ten projekt wyniesie (sam koszt części i robocizny) 2-3 razy więcej niż te biedne 2.0 jest warte. Nie bez powodu na allegro stoją auta po swapie z B6 po 40-50tyś. To nie jest takie hop siup kupić sobie A6, przełożyć silnik, kupić byle przekładkę na quattro i poskładać do kupy.
-
Pół chłodnicy gorące pół zimne
Czekaj, czekaj, górny jest ciepły, a dolny, który odprowadza wodę z góry przepływającą masz zimny? Eureka! Twoja chłodnica wody jest sprawna! Bo uwaga, schładza wodę przez nią przepływającą i oddaje ją dolnym wężem do silnika ? O ile, no właśnie, woda w wężach płynie, a nie stoi. Głupi pomysł, ale sprawdzony. Od chłodnicy na dole, załóż przezroczysty wąż, żebyś widział czy woda płynie i połącz kawałek dalej jakąś metalową rurą z ori wężem. Moim zdaniem chłodnica jest zapchana i woda nie przepływa przez nią, tylko wszystko stoi w wężach. Miałem identyczny efekt, jak podczas przeróbki samochodu oddaliłem za bardzo chłodnice od silnika przez co pompa wody nie była w stanie jej przepompować tak daleko, czego skutkiem było to, że woda od pompy do chłodnicy zagotowana, a od chłodnicy do silnika stała zimna.
-
Oryginalne czy nie?
Podróba
-
Po tankowaniu zwariowała wskazówka poziomu paliwa.
Jak masz półfis to na 99% licznik
-
Po tankowaniu zwariowała wskazówka poziomu paliwa.
Od tych cen na stacjach samochody świrują. A tak poważnie, to jaki masz licznik?
-
Oryginalne czy nie?
Na oryginalnych felgach Audi jest numer OEM Audi.
-
A4 b7 1.8t ubywa płynu chlodzacego
I tak ją urwie ?
-
A4 b7 1.8t ubywa płynu chlodzacego
A właśnie, na rurce, czarnej, która idzie wzdłuż silnika masz śrubkę do odpowietrzania, o której pewno mechanior zapomniał
-
Migajaca spirala (kontrolka) jestem w trasie
Daj znać czy pomoglo
-
A4 b7 1.8t ubywa płynu chlodzacego
Wymień zbiornik, zalej płynem, pobaw się w odpowietrzanie i sprawdzaj efekty
-
A4 b7 1.8t ubywa płynu chlodzacego
Mówię tutaj o tej olejowej. Za dużo rzeczy na raz padło samo z siebie, żeby to był przypadek i on nic nie narył. Uszczelka sama z siebie nie pada od razu na tyle, by musiał dolać aż litr oleju ! Jakby to skręcił bez żadnej uszczelki ubywałoby mniej. Auto zagotował, uszkodziła się uszczelka i pękł zbiorniczek przy zaworze.
-
A4 b7 1.8t ubywa płynu chlodzacego
A jak dla mnie zostawil odpalony samochod, auto się zagotowało, wywalił zawór bezpieczeństwa w zbiorniczku, a przy okazji z powodu temperatury padła uszczelka.
-
A4 b7 1.8t ubywa płynu chlodzacego
Temperatura była w normie cały czas? Węże ciepłe na wylocie i wlocie? Miękkie, sztywne?
-
A4 b7 1.8t ubywa płynu chlodzacego
W tamtym miejscu jest zawór bezpieczeństwa. Zbyt duże ciśnienie w układzie spowodowane np temperaturą czy nieodpowietrzeniem układu.
-
A4 b7 1.8t ubywa płynu chlodzacego
Na początku pewno było ciśnienie, a potem jak już otwarł maskę to sobie kapało. Z powrotem do mechaniora i niech naprawia
-
Wyjąca pompa paliwa - Wymiana filtra
I tak ci napiszę że pompa :)
-
A4 b7 1.8t ubywa płynu chlodzacego
Zagotowałeś furę :)
-
Jaki silnik
Odkręć dekiel od kompa i spisz numery.
-
Jaki silnik
110KM jest na pompie wtryskowej, a 130KM na pompowtryskach. Dodatkowo 110KM nie występowało w B6, jeśli już to 101KM AVB. Nawet jakby ktoś wymienił sam słupek, to moc nie spadnie.
-
Co wybrać? B7 1.8T vs B8 2.0 TDI
Znalazłem jedną z Q + Sline ???
-
Co wybrać? B7 1.8T vs B8 2.0 TDI
Ale tu też nie będzie łatwo kupić coś "fajnego". Za ten pułap cenowy trzeba by wymagać Quattro i coś więcej niż xenonu, a przed chwilą sprawdziłem całego OLX pod tym kątem i nie ma nic bogato wyposażonego, nic totalnie, a jak są to golaski pod 30k
-
Co wybrać? B7 1.8T vs B8 2.0 TDI
czyt. Lift, czyli po 2012, gdzie to wpadli w końcu na pomysł poprawienia pompy itd. Dlatego też, na początku rozglądałem się za przed FL, z czasem postanowiłem jednak dołożyć, by nie kupić czegoś, co może sprawiać problemy "wieku dziecięcego". gdzie ten ów wiek dziecięcy trwał latami ?
-
Co wybrać? B7 1.8T vs B8 2.0 TDI
W tym pułapie kupisz a) ulepca składanego z trzech b) cofnięty licznik z niewiadomo ilu z lekko odświeżonym wnętrzem, czyt. fotel, kiera, gałka i ew jakieś przyciski c) samochód z wadami, które dadzą Ci w kość O tym, że to będzie totalny golas, a na wyposażeniu będzie kierownica i koła nie wspomnę. 2.0TDI CR z początku produkcji nie są jakoś specjalnie mało awaryjne. Nadal jest problem z pompą olejową i wycierającym się wałkiem (imbusem), czego skutkiem może być zatarcie silnika. Nadal mamy tam dwumasy, które padają (a o Multitronicu nie wspomnę). Jak nie masz parcia na nowszą budę, to rozważ B7. Silnik dobry, odpowiednio serwisowany nie może okazać się wtopą.