Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

JawoR36

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JawoR36

  1. Jak pękła pompka przy pedałach to też płyn będzie ciec po przewodzie wysprzęglika. Ogólnie bez obejrzenia dokładnego można tylko gdybać
  2. Napędy od S4 B6 i z głowy. Można kombinować też z 2.5 i 3.0
  3. Zacznij od sprzedaży samochodu. Kup jakieś spasione 2.5TDI i dopiero tam ładuj hajs. Po co ładować tyle kasy w samochód, który pewnie nawet xenonu czy skóry nie ma. Zła podstawa. Kup 2.5TDI w Quattro, odejdą Ci napędy. A jak będziesz płakać, że Ci szkoda, że ładne, że coś tam, że szkoda kasy na następne auto, to sobie odpuść swap na 2.7Bit, bo Cię wpierdzieli w kosztach razem z butami. Swap na 2.7Bit z przeglądem silnika, regeneracją turbin, wymianą uszczelek, sprzęgła i innymi "pierdołami" to grube tysiące złotych, a już nie wspomnę o tym, że kupić zajeżdżone 2.7 na swapa nietrudno, bo pełno trupów na rynku. Ten projekt wyniesie (sam koszt części i robocizny) 2-3 razy więcej niż te biedne 2.0 jest warte. Nie bez powodu na allegro stoją auta po swapie z B6 po 40-50tyś. To nie jest takie hop siup kupić sobie A6, przełożyć silnik, kupić byle przekładkę na quattro i poskładać do kupy.
  4. Czekaj, czekaj, górny jest ciepły, a dolny, który odprowadza wodę z góry przepływającą masz zimny? Eureka! Twoja chłodnica wody jest sprawna! Bo uwaga, schładza wodę przez nią przepływającą i oddaje ją dolnym wężem do silnika ? O ile, no właśnie, woda w wężach płynie, a nie stoi. Głupi pomysł, ale sprawdzony. Od chłodnicy na dole, załóż przezroczysty wąż, żebyś widział czy woda płynie i połącz kawałek dalej jakąś metalową rurą z ori wężem. Moim zdaniem chłodnica jest zapchana i woda nie przepływa przez nią, tylko wszystko stoi w wężach. Miałem identyczny efekt, jak podczas przeróbki samochodu oddaliłem za bardzo chłodnice od silnika przez co pompa wody nie była w stanie jej przepompować tak daleko, czego skutkiem było to, że woda od pompy do chłodnicy zagotowana, a od chłodnicy do silnika stała zimna.
  5. Jak masz półfis to na 99% licznik
  6. Od tych cen na stacjach samochody świrują. A tak poważnie, to jaki masz licznik?
  7. Na oryginalnych felgach Audi jest numer OEM Audi.
  8. I tak ją urwie ?
  9. A właśnie, na rurce, czarnej, która idzie wzdłuż silnika masz śrubkę do odpowietrzania, o której pewno mechanior zapomniał
  10. Daj znać czy pomoglo
  11. Wymień zbiornik, zalej płynem, pobaw się w odpowietrzanie i sprawdzaj efekty
  12. Mówię tutaj o tej olejowej. Za dużo rzeczy na raz padło samo z siebie, żeby to był przypadek i on nic nie narył. Uszczelka sama z siebie nie pada od razu na tyle, by musiał dolać aż litr oleju ! Jakby to skręcił bez żadnej uszczelki ubywałoby mniej. Auto zagotował, uszkodziła się uszczelka i pękł zbiorniczek przy zaworze.
  13. A jak dla mnie zostawil odpalony samochod, auto się zagotowało, wywalił zawór bezpieczeństwa w zbiorniczku, a przy okazji z powodu temperatury padła uszczelka.
  14. Temperatura była w normie cały czas? Węże ciepłe na wylocie i wlocie? Miękkie, sztywne?
  15. W tamtym miejscu jest zawór bezpieczeństwa. Zbyt duże ciśnienie w układzie spowodowane np temperaturą czy nieodpowietrzeniem układu.
  16. Na początku pewno było ciśnienie, a potem jak już otwarł maskę to sobie kapało. Z powrotem do mechaniora i niech naprawia
  17. I tak ci napiszę że pompa :)
  18. Zagotowałeś furę :)
  19. JawoR36 odpowiedział(a) na bolus8 temat w 1.9TDI
    Odkręć dekiel od kompa i spisz numery.
  20. JawoR36 odpowiedział(a) na bolus8 temat w 1.9TDI
    110KM jest na pompie wtryskowej, a 130KM na pompowtryskach. Dodatkowo 110KM nie występowało w B6, jeśli już to 101KM AVB. Nawet jakby ktoś wymienił sam słupek, to moc nie spadnie.
  21. Znalazłem jedną z Q + Sline ???
  22. Ale tu też nie będzie łatwo kupić coś "fajnego". Za ten pułap cenowy trzeba by wymagać Quattro i coś więcej niż xenonu, a przed chwilą sprawdziłem całego OLX pod tym kątem i nie ma nic bogato wyposażonego, nic totalnie, a jak są to golaski pod 30k
  23. czyt. Lift, czyli po 2012, gdzie to wpadli w końcu na pomysł poprawienia pompy itd. Dlatego też, na początku rozglądałem się za przed FL, z czasem postanowiłem jednak dołożyć, by nie kupić czegoś, co może sprawiać problemy "wieku dziecięcego". gdzie ten ów wiek dziecięcy trwał latami ?
  24. W tym pułapie kupisz a) ulepca składanego z trzech b) cofnięty licznik z niewiadomo ilu z lekko odświeżonym wnętrzem, czyt. fotel, kiera, gałka i ew jakieś przyciski c) samochód z wadami, które dadzą Ci w kość O tym, że to będzie totalny golas, a na wyposażeniu będzie kierownica i koła nie wspomnę. 2.0TDI CR z początku produkcji nie są jakoś specjalnie mało awaryjne. Nadal jest problem z pompą olejową i wycierającym się wałkiem (imbusem), czego skutkiem może być zatarcie silnika. Nadal mamy tam dwumasy, które padają (a o Multitronicu nie wspomnę). Jak nie masz parcia na nowszą budę, to rozważ B7. Silnik dobry, odpowiednio serwisowany nie może okazać się wtopą.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.