Treść opublikowana przez simsonek
-
Swap AFN-a na miejsce AVG
nie trzeba
-
Swap AFN-a na miejsce AVG
W avg czujnik temperatury jest w misce olejowej wiec zabierasz ją do afn-a i powinno dzialać. Pompy te same, turbo te same wiec wszystko bedzie dzialac
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
100 % prawda. Przekonałem sie o tym na własnej skórze..
-
przekładka komputera z 8 bit na 16bit z immo
Wypowie sie ktos na ten temat ?
-
przekładka komputera z 8 bit na 16bit z immo
Nie może być z AFN. Moze być tylko z AHU. AFN ma turbo ze zmienna geometria i komputer z niego nie wysteruje poprawnie turbiny 1Z/AHU
-
przekładka komputera z 8 bit na 16bit z immo
A jak ma się sprawa jak kupie komputer z chipem i zechcę wstawić do Audi z 1999r czyli drugi lift, immo3 (biały licznik z zegarkiem cyfrowym) ?
-
[Avant] Spalanie na autostradzie - do 130km/h
Zamontowałem Twoj nastawnik i na zgaszonym silniku pokazało sie 0.560V Auto nie zapaliło i musialem wrócić na razie do starego który jakimś cudem na razie dziala. Weź po krótce wytrłumacz jak rsw sie ustawia.
-
[Avant] Spalanie na autostradzie - do 130km/h
Najpierw to nastawnik zmienie bo tam coś moze być nawróżone bo te 3 błedy wywaliło zgasł, pozniej skasowalem i chodzi tylko wiecej pali. Co do boxa to raczej nie ma bo kiedys jak mialem boxa to dymiło auto jak stary kamaz i dobrze szlo a ten zanim do 90* nie rozgrzeje sie to jakos tam przyspiesza a pozniej to juz zamula a dyma wcale nie puszcza. ---------- Post dopisany 24-07-2014 at 21:17 ---------- Poprzedni post napisany 23-07-2014 at 21:09 ---------- Dziś sprawdzilem dokladnie jak ma sie sprawa z napieciem waha sie od 1.46V do 1,52V na wolnych obrotach a przepływka od 365,0 do 470,0. Czyżbym pomylił sie co do przepływki ?
-
[Avant] Spalanie na autostradzie - do 130km/h
Na tym nastawniku co teraz jest wstawiony to na uruchomionym silniku jest 1.45V a na zgaszonym 0,700V. Jak bede wkładał Twoj nastawnik to tylko dawke ustawie i zobacze jak bedzie. Na razie nic sie nie dzieje to nie bede grzebał bo raz to mi sie nie chce a i tez nie mam czasu. A jak juz wreszcie zmienie kiedy to napisze do ciebie i odesle ci stary nastawnik.
-
od czego ta zawleczka???
Mi to wygląda na jakąs zawleczkę od kostki jakiegoś czujnika. Takie kwadratowe kostki ma np czujnik temperatury płynu chłodzącego w plastkowym króćcu za pompa wtryskową lub np czujnik ciśnienia czynika od klimatyzacji
-
[Avant] Spalanie na autostradzie - do 130km/h
Witam. Dołączę sie tak do tematu. Kolega skarżył sie ze auto mu ostatnio wiecej pali. Mianowicie w miecie 9l/100km a w trasie do 110km/h ok 7l/100km. Sprawdzilem ze przepływka ok a dawka wynosi 3.6mg. Nie dawno auto zgasło i po podłączeniu kompa były błędy 17970 - przekroczenie górnego zakresu sterowania, 17971 - przekroczenie dolnego zakresu sterowania i 17762 - modulacja czujnika wniosu iglicy usterka. Auto nie odpaliło dopóki błedów nie skasowałem ale dało sie skasowac i odpalił. Korzystając z :: Zobacz temat - ABC diagnozowania zacząłem porównywac auto z tym co jest na tej stronie i wpadlem na to http://www.tdi-tuning.pl/tools/bloki/bl002.jpg. W aucie kolegi przy temp silnika 90* Vag pokazał właśnie napiecie 1,45V. W tym artykule jest napisane ze wymienic pompe. Tzn ze ta pompa juz umiera i trzeba ją całą wymienić a nie sam nastawnik ? Dodam ze jeszcze nastawnika nie wymieniłem (chociaż mam juz drugi od naszego kolegi vp-tdi ) bo auto na razie jezdzi i odpala dobrze na ciepłym jak i na zimnym. Co o tym myślicie ??
-
Co ile km wymieniasz olej w swoim silniku Audi TDI?
10-12 tys km
-
Ubytek oleju silnikowego
Ten czujnik jak raz sie włączy to potem jeszcze chwile wariuje. Ciesz sie ze odwiesil sie bo jak walnie to trzeba ori w aso kupic bo zamienniki z reguły dzialaja do roku. Mi własnie na wiosne definitywnie umarł ten czujnik to emulator wstawiłem. AFN-y w koncu nie miały tego czujnika i tez działały
-
Ubytek oleju silnikowego
Od samego świecenia sie kontrolki nic sie nie stanie tylko w nocy bedzie swiecic po oczach i denerwowac.
-
Wymiana nastawnika w silniku 1z
W takim razie musze szukać innego odpowiedniego nastawnika
-
Szczyrka/Wydaje odglos pompa wtryskowa, swieci kontrola swiec- auto nie odpala
Skoro wiesz ze filt jest doszczetnie zapchany to zmien go i wtedy patrz co sie dzieje.
-
Szczyrka/Wydaje odglos pompa wtryskowa, swieci kontrola swiec- auto nie odpala
U kolegi w A4 AHU tak samo sie zapala czasem ta sama kontrolka i sie okazalo ze nastawnik do czyszczenia ale mamy inny i bedziemy zmieniac tylko nie wiemy czy do AHU podejdzie nastawnik z AFN
-
Wymiana nastawnika w silniku 1z
Witam. U kolegi w A4 padł nastawnik w silniku AHU z pompą o numerze 028 130 110 H i chcemy wstawić nastawnik z silnika AFN z pompą 028 120 115 A. Moje pytanie jest takie czy taka zamiana jest możliwa i czy przyniesie ona jakies korzyści ?
-
Czyszczenie turbo bez wyciągania
ci co sie nudzą i nie mają co z kasą robić Dla mnie tam pomogło i polecam.
-
Czyszczenie turbo bez wyciągania
Po eksperymencie zrobiłem juz ponad 1500km i wszystko jest w najlepszym porzadku.
-
Czyszczenie turbo bez wyciągania
Jak obiecalem tak i robie: esperyment zakończony powodzeniem. Auto sprawuje sie dobrze, lepiej chodzi. Z układu zasilania nic nie leci. Polecam w 100 %
-
Czyszczenie turbo bez wyciągania
,,. Xenum NexgenTM, technologia ta działa jak płynny katalizator, utlenia osady węglowe w układzie wydechowym co prowadzi do ich całkowitego usunięcia''
-
Czyszczenie turbo bez wyciągania
Jak na razie jestem pełen optymizmu. Zobaczymy tylko czy po wypaleniu baku nic sie nie stanie. Na chwile obecna zrobiłem 130km a zostało jeszcze paliwa na mniej wiecej 250. Zeby nie zmarnowac specyfiku to bede jezdził z obr ok 3000 do czasu az wypale bak. Czy cos stanie sie czy nie to o wszystkim bede informował
-
Czyszczenie turbo bez wyciągania
Mam dojście gdzie 230 zł kosztuje ten specyfik. Jak narazie to kasa warta rezultatu. Mam nadzieje tylko że zadne uszczelki w pompie nie puszcza bo to bardzo silny środek skoro w niespełna 100 km odblokował doszczetnie zapieczone turbo.
-
Czyszczenie turbo bez wyciągania
Witam. Mam Audi A4 b5 z silnikiem 1.9 TDI AVG w którym były zapieczone łopatki w turbo. Geometria stała, wieczny bład przeładowania turbo, tryb awaryjny przy 100-120km/h czyli kazdy wie o co chodzi. Znajomy mechanik polecił mi środek IN&OUT cleaner NOWOŚĆ czyszczenie DPF i turbin (4266884274) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Cena lekko mnie za szokowała ale jednioczesnie pomyslałem ze jak takie drogie to moze byc dobre wiec zaryzykowałem i kupiłem. Wlałem do baku w którym było ok 30l paliwa (moze troszkę mniej). Zrobiłem tak jak było napisane na puszce czyli 3000 obr i jak zatnie to zgasic, odpalic i znow jechac do puki nie zatnie. Zrobiłem tak z 20km ( po drodze zacieło chyba z 5 razy) Zajechałem na miejsce i zgasiłem auto czekając aż wystygnie. Po wystygnięciu podnosłem maskę do góry i złapałem palcami za sztagę, a ta ku mojemu zdziwieniu z lekkim oporem zaczeła ruszać się. Opserwując efekt z uśmiechem na twarzy wyjechałem znów, tym razem przejechalem ok 50km i znow czekałem az silnik wystygnie. Po wystygnięciu chwyciłem sztangę a ta rusza sie bez najmniejszych zacięć. Postanowiłem wiec podzielic sie swoimi doswiadczeniami z forumowiczami i jednocześnie polecam ten srodek. Niestety nie spodziewałem sie aż takiego efektu po niespełna 100km wiec nie zrobiłem logów przed eksperymentem. Na puszce napisane jest ze srodek czysci układ paliwa wspomniane juz turbo i układ wydechowy.