Treść opublikowana przez mapper
-
Modyfikacja podzespołów pod montaż pompy 11mm
Otwór roztaczasz tak jak masz zaznaczone, o ten mały otwór najwyżej będzie ci podbijał nóż od tokarki, jak przykręcisz łapę to kamień na wiertarkę i blachę doszlifujesz do otworu łapy. ty masz 8pin i 3pin a w nowej pompie masz 10pin możesz trochę rozbroić kostkę 10 pin i wtedy ta 8 ci tam wejdzie, pozostałe 2 piny to od przestawiacza konta wtrysku możesz albo połączyć na krótko albo jak ja odciąłem od starej pompy i zaadaptowałem do nowej. Ogólnie nic trudnego
-
Podniesienie mocy w 1,9 VP/PD koszty/części/efekty (FAQ)
Taki kolektor kosztuje 50zł a flansza 70.
-
Mody w AFN - ciągłe problemy z turbo
Ja obstawiam jeszcze olej z odmy i to co silnik weźmie jako powód zapiekania geometri.
-
Mody w AFN - ciągłe problemy z turbo
Miałem dokładnie to samo z turbiną ori afn i później na awx. Tą od awx za 3 razem całą geometrie obleciałem papierem 1000, 2000 i ostatecznie wypolerowałem jakąś tam pastą na prawie lustro i to dopiero dało efekty. Wydaje mi się że powierzchnia jest mniej chropowata i przez to mniej sadzy się osadza. Później przeszedłem na BRD i zapomniałem o problemie. Ponoć ma jakoś inaczej zbudowaną że nie zapieka.
-
Czy warto zalewać do pełna?
Fajny temat.. Nie warto lać do pełna bo mniej wlejesz to mniej spali. :grin:
-
A4 B5 AFN+ by mapper
Tak bez problemu, nie trzeba uszczelki podcinać. I trochę inaczej silnik chodzi, tak trochę bardziej klekocze, twardziej pracuje.
-
A4 B5 AFN+ by mapper
Moje odczucia są takie: -Przy schodzeniu z obrotów na przelotowym wydechu dużo mniej buczy z komina - Spalanie troszkę spadło - Delikatnie lepsza reakcja na gaz i troszkę więcej mocy, ale ile to nie wiem bo z wydmuchaną uszczelką nie ma co jechać na pomiar a po remoncie głowicy to i tak pewnie wyjdzie co innego. Alle jak za 100 są wałki to mod jak najbardziej na +
-
A4 B5 AFN+ by mapper
Pewnie już nie. Wyslij zapytanie do każdego ca ma silnik lub głowice aey na allegro lub olx, ktoś na pewno sprzeda sam wałek.
-
A4 B5 AFN+ by mapper
Wałek aey siędział np w polo ibizia caddy golf. Wałek już mam dawno założony, jeździ fajnie ale na hamownie na razie nie pojadę bo głowica do roboty (puszcza ciśnienie w układ chłodzenia) Teraz zbieram graty na remont
-
Odkręcona śruba koła pasowego na wale AFN ;/
Znaki nie są na obudowie a na kole zamachowym, ostatnio miałem identyczny przypadek, kupiłem nowe koło poustawiane i auto odpaliło na szczała. A właściciel jeszcze próbował odpalić je na plaka, jeździli na lince. Aż dziwne że nie pogięło zaworów.
-
[ALL] FMIC w A4 B5 1.9 TDI AFN oraz 1.8T B6 AVJ
potrzebujesz redukcje z 57mm na 51mm
-
Klej do szyb
W każdym sklepie motoryzacyjnym.
-
Pomoc przy zakupie car-audio
Na przód to tylko 16, dobry zestaw odseparowany. Kup 2 rolki taśmy dekarskiej i porządnie wygłusz drzwi, Na to alpina z seri cda. Później zbieraj na dobry wzmak mono np. Magnat RX MONO, kup jakiś dobry głośnik basowy, ja np. upolowałem za 100 lanzara hrw dc10, pod to zmontowali mi skrzynie i gnie blache w aucie
-
Kilka usterek w Audi a4
Możesz kupić sobie taką szklaną kule i powróżyć. A najlepiej podepnij kompa i sprawdź błędy. Wejdź pod auto i będziesz widział gdzie cieknie, nikt Ci nie powie gdzie leci bez żadnych oględzin.
-
A4 B5 AFN+ by mapper
ooo.. dzięki 28e będzie za 100zł zamawiam i zobaczymy co to da.
-
A4 B5 AFN+ by mapper
gtb2056vl z xc 70 chyba. Na razie taki pomysł a może wyjdzie zupełnie coś innego.
-
A4 B5 AFN+ by mapper
No softa robi ciah, na razie jest pierwsza wersja więc jeszcze jakiś zmiany będą
-
A4 B5 AFN+ by mapper
100% ori brd ciach mówił że jak na brd wstaje lux. Pomiar z wałkiem bedzie 100% tylko szukam info czy wałek aey jest taki sam jak 38e. Powoli się zastanawiam czy na wiosnę nie kupić gtb20 z volvo, można wyrwać za 500 a brd sprzedać, marzy mi się 220km a ponoć moje wtryski do tyle starcza, bo tak szczerze 200km d*py nie urywa..
-
A4 B5 AFN+ by mapper
Dzięki Nie to ori BRD, a czemu hybryda? Pomiar robiłem bo chcę teraz kupić wałek od aey, ponoć to samo co 38e tylko bez napędu vacu i zrobić kolejny pomiar żeby było wiadomo czy coś daje, Na razie jest ciągle pierwsza wersja softu, mam nadzieje że po wałku i dostrojeniu 200 pęknie.
-
A4 B5 AFN+ by mapper
Ja wsadziłem obudowę od przepływki z omegi 2.6 v6 myślę że na obudowie z awx by weszła. Nareszcie wpadła maska w kolor, ramka grila oklejona folią carbon, Wpadły też ori dekle 16 na stalówki. Potrzebne listwy dolne na przednie drzwi, jak ktoś ma to pisać. Log z pierwszej wersji softu jak wstaje BRD DYNAMICZNE: Grupa 019: http://vaglog.pl/log_241970.html Grupa 007: http://vaglog.pl/log_241969.html Grupa 013: http://vaglog.pl/log_241968.html Grupa 000: http://vaglog.pl/log_241967.html Grupa 001: http://vaglog.pl/log_241966.html Grupa 011: http://vaglog.pl/log_241972.html Grupa 004: http://vaglog.pl/log_241971.html Dziś pierwsze hamowanie na niegotowym sofcie, nie jest źle.
-
zamarznięty płyn w chłodnicy!
Wczoraj też miałem takiego magika z zamarzniętym płynem, stanęła pompa, jak zakręcił, przeskoczył pasek i 8 zaworów pogięte w vectra 1.6 16v. Masz farta
-
[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
Albo do poli z olkusza też robią.
-
Zatarty AFN
Na tej dawce musi chodzić. Jedz do kogoś i ustawcie porządnie rozrząd, bo metodą prób i błędów to można sobie pizze robić. Ma być na znaki i ma chodzić, jak będzie dalej telepał to pomierz kompresje.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Siemano, pozdrowienia z Kórnika
-
Jaka opona na 18'
Bierz 18, założysz 17 i będziesz żałował.