Treść opublikowana przez slo
-
Naped quattro o co chodzi w tym filmiku ?
30sek szukania w google: W przypadku utraty przyczepności jednej z osi (lub koła) mechanizm Torsen na drugą oś może przekazać odpowiednio większy moment. O tym o ile większy będzie ten moment decydują cechy ustalone już na etapie konstrukcji i produkcji konkretnego mechanizmu. Charakterystyczną wielkością dla mechanizmów Torsen jest współczynnik TBR (Torque Bias Ratio). Współczynnik ten obrazuje proporcję momentu jaki mechanizm jest w stanie przekazać na oś o większej przyczepności w stosunku do osi drugiej np: TBR 4:1 oznacza, że na oś o większej przyczepności może trafić 4 razy więcej momentu. Współczynnik ten dla różnych typów może wynosić: dla T1 - od 2,5:1 do 6:1 i więcej dla T2 - od 1,2:1 do 3:1 W sportowej wersji T2R zastosowano dodatkowo napięcie wstępne dociskające do siebie elementy cierne. Zabieg ten pozwala na doprowadzenie części momentu na oś, nawet gdy na drugiej jest on równy zero. Mówiąc obrazowo T2R z podniesionym jednym kołem zachowa się jak szpera cierna. Dla T3 jest podawany współczynnik blokowania który może wynosić od 20% do 30%, a zakres nominalnego podziału momentu (tzn. w warunkach dobrej przyczepności) od 65:35 do 35:65. W każdym z typów Torsena zmiana rozdziału momentu odbywa się błyskawicznie w sposób płynny bez udziału kierowcy ani żadnych systemów elektronicznych. Dzięki temu, że jego działanie jest czysto mechaniczne jest rozwiązaniem bardzo skutecznym i bardzo trwałym. Nazwa przekładni Torsen pochodzi od angielskich słówtorque (moment obrotowy)sensing (wyczuwanie). Mechanizm wykorzystuje zasadę funkcjonowania przekładni ślimakowej, reagującej na różnice obrotów między osiami pojazdu. Przekładnia ta może być nastawiona tak, by współczynnik blokowania był zmienny, zależny od okoliczności. Jest on uzależniony od pochylenia linii śrubowej ślimaka i wewnętrznego tarcia przekładni. Im mniejszy kąt pochylenia linii śrubowej, tym większy współczynnik blokowania. Współczynnik hamowania może być ustawiony tak, aby przekładnia samodzielnie się blokowała. Z kolei współczynnik blokowania ustawiony jest według zasady - im większy kąt pochylenia linii śrubowej, tym mniejszy wartość współczynnika. Układ Torsen jest w stanie osiągnąć współczynnik blokowania 1:3,5 między największym i najmniejszym kątem pochylenia linii śrubowej. Oznacza to, iż moc silnika na osi, której koła w danej chwili mają lepszy kontakt z podłożem, może być 3,5-krotnie większa niż drugiej osi, której koła posiadają chwilowo mniejszą przyczepność. Dodatkowo, układ Torsena wspiera system EDS (Elektroniczna Blokada Mechanizmu Różnicowego). Wkracza on w sytuacji, gdy koła jednej z osi obracają się w miejscu, przekazując moc na drugą.
-
B6 DIVISION
gdzie znajduje się czujnik temperatury wody g2 ?
-
Wariuje wskaźnik temperatury.
gdzie dokladnie znajduje się ten dwupinowy szary czujnik ? U mnie tak samo - błąd czujnika g2 oraz wskazania raz 60, a po sekundzie 90
-
B6 DIVISION
przy dokładaniu Quattro potrzeba z tyłu zmieniać amortyzatory i springi ?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
tzn zwrotnice i sanki tak, ale amortyzatorów i sprężyn nie trzeba zmieniać ?
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
multitronic
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
no u mnie też śmigają idealnie
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
ło nie pamietam ;/
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
aa no to sprawa rozwiązana
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
a moge tymczasowo zalozyc na 345 osłony od 312mm ?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
gość na forum ma ksywe Inkognito. Tylko niech dobrze pozakładają opaski na węże bo ja miałem to skopane i średnio raz w tygodniu zrzucony wąż w środku jakiejś trasy... i 30min babrania się z tym bo dojście ciężkie
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
czy dokładająć Q trzeba zmieniać zawieszenie/sanki ?
-
B6 DIVISION
nie ma ktoś na sprzedaż pedałów manual europa ?
-
B6 DIVISION
dzisiaj dopiero wróciłem do żywych i zaczynam ogarniac
-
B6 DIVISION
nie ma ktoś na handel przodu 345mm ?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
dzięki
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
8E0 615 311 A , 8E0 615 312 A będą pasować do takiego zacisku ?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
dev, http://allegro.pl/oslony-tarcz-hamulcowych-tyl-audi-a4-b7-8e0-3-0tdi-i4795644777.htmlte osłony będą pasowały do tych zacisków co ma wandej ? i czy ten zacisk wejdzie na takie 17 cali ?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
ja robiłem FMICa w czerwonaku
-
B6 DIVISION
zdrowych i spokojnych świąt wszystkim !
-
B6 DIVISION
ma ktos zaciski i jarzma 345 na przód na handel ?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
pod kolor auta oczywiście Mapki działają dzięki wielkie
-
B6 Avant | Srebrny | BFB 1.8T 163 | Junkers | Multitronic | Foto!
no hej
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
czemu jest napisane, że Arkadiush założył ten temat? przecież autorem wątku był kto inny..
-
B6 Avant | Srebrny | BFB 1.8T 163 | Junkers | Multitronic | Foto!
Ja niestety już na ojczystej ziemi czyli w Słupcy.. Możemy się zgadać w nowym roku