Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

slo

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez slo

  1. 30sek szukania w google: W przypadku utraty przyczepności jednej z osi (lub koła) mechanizm Torsen na drugą oś może przekazać odpowiednio większy moment. O tym o ile większy będzie ten moment decydują cechy ustalone już na etapie konstrukcji i produkcji konkretnego mechanizmu. Charakterystyczną wielkością dla mechanizmów Torsen jest współczynnik TBR (Torque Bias Ratio). Współczynnik ten obrazuje proporcję momentu jaki mechanizm jest w stanie przekazać na oś o większej przyczepności w stosunku do osi drugiej np: TBR 4:1 oznacza, że na oś o większej przyczepności może trafić 4 razy więcej momentu. Współczynnik ten dla różnych typów może wynosić: dla T1 - od 2,5:1 do 6:1 i więcej dla T2 - od 1,2:1 do 3:1 W sportowej wersji T2R zastosowano dodatkowo napięcie wstępne dociskające do siebie elementy cierne. Zabieg ten pozwala na doprowadzenie części momentu na oś, nawet gdy na drugiej jest on równy zero. Mówiąc obrazowo T2R z podniesionym jednym kołem zachowa się jak szpera cierna. Dla T3 jest podawany współczynnik blokowania który może wynosić od 20% do 30%, a zakres nominalnego podziału momentu (tzn. w warunkach dobrej przyczepności) od 65:35 do 35:65. W każdym z typów Torsena zmiana rozdziału momentu odbywa się błyskawicznie w sposób płynny bez udziału kierowcy ani żadnych systemów elektronicznych. Dzięki temu, że jego działanie jest czysto mechaniczne jest rozwiązaniem bardzo skutecznym i bardzo trwałym. Nazwa przekładni Torsen pochodzi od angielskich słówtorque (moment obrotowy)sensing (wyczuwanie). Mechanizm wykorzystuje zasadę funkcjonowania przekładni ślimakowej, reagującej na różnice obrotów między osiami pojazdu. Przekładnia ta może być nastawiona tak, by współczynnik blokowania był zmienny, zależny od okoliczności. Jest on uzależniony od pochylenia linii śrubowej ślimaka i wewnętrznego tarcia przekładni. Im mniejszy kąt pochylenia linii śrubowej, tym większy współczynnik blokowania. Współczynnik hamowania może być ustawiony tak, aby przekładnia samodzielnie się blokowała. Z kolei współczynnik blokowania ustawiony jest według zasady - im większy kąt pochylenia linii śrubowej, tym mniejszy wartość współczynnika. Układ Torsen jest w stanie osiągnąć współczynnik blokowania 1:3,5 między największym i najmniejszym kątem pochylenia linii śrubowej. Oznacza to, iż moc silnika na osi, której koła w danej chwili mają lepszy kontakt z podłożem, może być 3,5-krotnie większa niż drugiej osi, której koła posiadają chwilowo mniejszą przyczepność. Dodatkowo, układ Torsena wspiera system EDS (Elektroniczna Blokada Mechanizmu Różnicowego). Wkracza on w sytuacji, gdy koła jednej z osi obracają się w miejscu, przekazując moc na drugą.
  2. slo odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    gdzie znajduje się czujnik temperatury wody g2 ?
  3. gdzie dokladnie znajduje się ten dwupinowy szary czujnik ? U mnie tak samo - błąd czujnika g2 oraz wskazania raz 60, a po sekundzie 90
  4. slo odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    przy dokładaniu Quattro potrzeba z tyłu zmieniać amortyzatory i springi ?
  5. tzn zwrotnice i sanki tak, ale amortyzatorów i sprężyn nie trzeba zmieniać ?
  6. no u mnie też śmigają idealnie
  7. ło nie pamietam ;/
  8. aa no to sprawa rozwiązana
  9. a moge tymczasowo zalozyc na 345 osłony od 312mm ?
  10. gość na forum ma ksywe Inkognito. Tylko niech dobrze pozakładają opaski na węże bo ja miałem to skopane i średnio raz w tygodniu zrzucony wąż w środku jakiejś trasy... i 30min babrania się z tym bo dojście ciężkie
  11. czy dokładająć Q trzeba zmieniać zawieszenie/sanki ?
  12. slo odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    nie ma ktoś na sprzedaż pedałów manual europa ?
  13. slo odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    dzisiaj dopiero wróciłem do żywych i zaczynam ogarniac
  14. slo odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    nie ma ktoś na handel przodu 345mm ?
  15. dzięki
  16. 8E0 615 311 A , 8E0 615 312 A będą pasować do takiego zacisku ?
  17. dev, http://allegro.pl/oslony-tarcz-hamulcowych-tyl-audi-a4-b7-8e0-3-0tdi-i4795644777.htmlte osłony będą pasowały do tych zacisków co ma wandej ? i czy ten zacisk wejdzie na takie 17 cali ?
  18. ja robiłem FMICa w czerwonaku
  19. slo odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    zdrowych i spokojnych świąt wszystkim !
  20. slo odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    ma ktos zaciski i jarzma 345 na przód na handel ?
  21. pod kolor auta oczywiście Mapki działają dzięki wielkie
  22. czemu jest napisane, że Arkadiush założył ten temat? przecież autorem wątku był kto inny..
  23. Ja niestety już na ojczystej ziemi czyli w Słupcy.. Możemy się zgadać w nowym roku

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.