Treść opublikowana przez domjenick
-
[B5 ADP] Brak mocy
czy lipa?-ja zmienilem,bo chcialem cos szybszego-palil troche duzo,fakt-ale silnik bardzo prosty i bezawaryjny,jezdzilem rok bez zadnych problemow,pod koniec uzywania byl problem z obrotami,czasem rosly w gore i sie utrzymywaly-diagnoza uszkodzony modol wolnych obrotow,wymienilem cala przepustnice i tu ciekawostka-jak jechalem na jazde probna z nowym,przyszlym wlascicielem, problem obrotow powrocil,oczywiscie cisnienie skoczylo mi wysoko,k....wa,akurat w takim momencie...no ale przeanalizowalem wszystko jeszcze raz od poczatku,mianowicie angielscy ''fachowcy'' wymienili przepustnice-i to tyle co zrobili,nie wykasowali bledow,nie zresetowali kompa i co najwazniejsze-nie zaadaptowali przepustnicy.Sam musialem to zrobic,a przy tym musial byc kupiec,bo musialem mu wytlumaczyc co i jak i dlaczego.Do dnia dzisiejszego nie ma problemow z audi wiec silnik i elektronika tego typu audi,nie jest niczym strasznym no,ale to jest pojemnosc do spokojnej jazdy,albo dla kogos,kto ma prawko krotki czas,autko wygodne,fajne ,ale nie za szybkie ,osobiscie uwazam 1,6 idealny model audi,jak na pierwsze auto
-
[B5 ADP] Brak mocy
do niedawna bylem posiadaczem b5 1,6-100 koni i tez mialem takie wrazenie, auto powinno osiagnac ''dobre ''wyniki w przyspieszeniu,wyprzedzaniu itp,przy ok 3500 i wiecej obrotow,czyli trojka i gaz -auto wtedy jest elastyczne i dobrze reaguje na ruchy stopa,czworka-tak od 2500 jescze jest dobrze ,ale piatka to juz tylko trasa ,bo w miescie jezdzilem na piatce,jak nikogo nie bylo-predkosc patrolowa, 1200 obrotow,ale ciezko jest w tych warunkach jak trzeba przyspieszyc,to tylko redukcja,bo bedzie zdychac i bedzie sie wlokl bylo zmulone i slabe ,jak palilo na trzy gary(spadla fajka z jednej ze swiec)autem telepalo i bylo slabe,gaz do dechy i ledwo sie wloklo ,ciezko bylo osiagnac dobra predkosc pow.130km/h,wiec jesli masz takie objawy,to sprawdz wszystkoto,co napisal lukaszek wyzej nie sugeruj sie innymi autami,bo audi wazy z trzema doroslymi osobami na pokladzie ok 2 ton,wiec rozbujac cos takiego 100 konnym silniczkiem jest troche trudno,ale jesli jezdzisz tylko do pracy i po bulki rano do sklepu,to ci wystarczy,a jak chcesz sie scigac -albo sobie odpusc,albo zmien silnik
-
[B6 AVF] Plama na tapicerce
ja tez mam taki problem,bo z przodu zona rozlala mineralke,a z tylu ,kolezanka piwo,k...wa dwie plamy,a auto mialo prana tapicere miesiac temu,jak kupilem byly jescze wilgotne ,w b5-tce pralem normalnym plynem do czyszczenia wykladzin,ale w b6 jescze nie probowalem,jak sie troche slonca pokaze,to sprobuje najpierw zwykla gobka i vanishem,napisze o efektach
-
[ALL B5] Kupiłem ale niejestem przekonany
...jak duzej czesci aut na tym forum...
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
przy dzisiejszych mozliwosciach elektronicznych i wiedzy wszystko jest mozliwe-u mnie nastepnym etapem bedzie olej z rzepaku,a zaleje i zobacze co bedzie [br]Dopisany: 14 Sierpień 2008, 21:40 _________________________________________________dajmy juz spokoj tej instalacji,pomylil sie chlopak i tyle...
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
nie musisz od razu firmy zakladac,zrob cos ze swoim silnikiem,pochwal sie tym,a potem mozesz sie smiac,ale puki co nie masz powodow do tego ,by wysmiewac moje pomysly na tuning-jesli moj silnik poleci w powietrze,to moja sprawa-a tematem watku sa modyfikacje 1,8 T,zadajemy pytania i oczekujemy sensownych odpowiedzi, [br]Dopisany: 13 Sierpień 2008, 20:24 _________________________________________________ i popraw sobie opis,bo z tego wynika,ze jezdzisz dieslem z instalacja gazowa-taki tuning wysadzi ci silnik na pewno
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
tak ,sciagaja i beda probowac... [br]Dopisany: 13 Sierpień 2008, 00:00 _________________________________________________aaa...dorzuce jeszcze cos.. http://www.diagtronik.pl/software.htm
-
[ALL B5] Otwórzcie mi auto - awaria centralnego zamka
http://www.vagcat.com/epc/cat/au/A2/2000/248/57/3112774/ tu jest schemat,a gdzie centrala-hm...zgaduje nr 9,albo nr 3
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
jak to zrobic ,to wiem, -lemmiwinks...oczekiwalem odpowiedzi,czy ktos to robil i jaki byl tego efekt... a ,jak to zrobic-sa programy,umozliwiajace to...jesli ktos ma na tyle duzo cierpliwosci i na prawde chce to robic... http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic191259.html myslisz,ze do Rogala przyszli i mu nawkladali wiedzy do glowy,bez jego pozwolenia?spedzil cale dnie na rozgryzaniu tego wszystkiego,pytal,czytal i probowal... -tak,jak ja teraz... :gwizdanie:
-
[ALL B5] Otwórzcie mi auto - awaria centralnego zamka
http://www.vagcat.com/ zaloguj sie ,a potem szukaj czego tylko chcesz...
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
a ja mam pytanie dotyczace zmian map,czy jak zmienie mapy,a potem reset ECU,to czy musze wklejac je znow,czy one tam beda juz zawsze?
-
[B6 AMB] A4 cabrio, taka jaka miala być :)
no pewnie...
-
[ALL B5] Otwórzcie mi auto - awaria centralnego zamka
Adas ma racje-jak zostawiasz dziecko,albo jakiegos psa,czy kota,czy co tam,to alarm ci sie nie wlaczy,ja wciskalem to ,jak zostawialem szyber otwarty,bo nawet wpadajacy lisc klonu spowodowal uruchomienie alarmu,oczywiscie czujki w slupkach sa odlaczone,reszta dziala normalnie
-
[B6 AMB] A4 cabrio, taka jaka miala być :)
listwy wygladaja fajnie ,ale nie wiem ,czy zauwazyles popielniczke z tylu,tez jest aluminiowa,ten panel dookola galki biegow,jak wymieniac,to wszystkie detale-wygladawtedy bardzo ladnie i profesjonalnie
-
[ALL B5] Otwórzcie mi auto - awaria centralnego zamka
kilka minut i po imprezie-jesli wszystko jest ok
-
[ALL B5] Otwórzcie mi auto - awaria centralnego zamka
a probowales zamknac i otworzyc ,jednoczesnie naciskajac przyciski na pilocie-jesli to nie pomoze,to vag
-
[ALL B5] Otwórzcie mi auto - awaria centralnego zamka
nie wiem jak inni,ale ja czekam :gwizdanie:
-
[ALL B5] Otwórzcie mi auto - awaria centralnego zamka
nie musisz miec stoperow,po przeciwnej stronie jest syrenka-odlacz jeden kabel i po klopocie,tylko nie zapomnij wpiac go z powrotem
-
[ALL B5] Otwórzcie mi auto - awaria centralnego zamka
pewnie byly wymieniane zamki,po probie otwarcia,czyms innym niz kluczyk,z tad niemoznosc otwarcia wszystkiego jednym kluczem,a swoja droga,to dziwne,ze nie zrobili tego lepiej,mogli dac jeden klucz do zamka,a jeden od stacyjki[br]Dopisany: 06 Sierpień 2008, 23:03 _________________________________________________a na forum mozesz znalezc to samo,poszukaj u mnie w profilu,uczestniczylem w takiej rozmowie kiedys [br]Dopisany: 06 Sierpień 2008, 23:05 _________________________________________________maly OT ,na rozluznienie nerwow http://pl.youtube.com/watch?v=bfman673sTw
-
[ALL B5] Otwórzcie mi auto - awaria centralnego zamka
jest w takiej gabce po prawej stronie w bagazniku,podnies wykladzine ,odchyl boczna wykladzine i zobaczysz [br]Dopisany: 06 Sierpień 2008, 22:49 _________________________________________________jest wielkosci ceglowki-wiec nie przeoczysz
-
[ALL B5] Otwórzcie mi auto - awaria centralnego zamka
eee tam drastycznie
-
[ALL B5] Otwórzcie mi auto - awaria centralnego zamka
w b5 mozesz telikatnie odchylic drzwi,ale krok po kroku narzedzia: dlugi ,sztywny drut,z oczkiem na koncu,srubokret,drewniane kliny 2 podloz recznik pod srubokret odchyl rog drzwi i wloz klina,zeby zablokowac to,co odchyliles,klin od srubokreta w strone zawiasow,odchyl tak bardzo,jak bedziesz mogl wlozyc drut i dosiegnac klamki ,to wloz drugiego klina-pewnie bedzie lepiej z kims to robic,nie probuj otworzyc tym przyciskiem od centrala,bo jak alarm jest uzbrojony,to nie dziala,zlap za klamke i pociagnij dwa razy za nia i otwarte, uwaga ,na 100 procent alarm zawyje,wiec rob to w dzien,zeby nikt policji nie wezwal jesli nie bedziesz mogl siegnoc,to sprobuj z innej strony,albo tylne drzwi-o ile blokada dla dzieci jest wylaczona powodzenia i napisz jak poszlo [br]Dopisany: 06 Sierpień 2008, 22:35 _________________________________________________kodowanie-tak ,jak napisal grzanek,albo vag ,ale jak bedziesz kodowal,to zostaw otwarte okno na wszelki wypadek
-
[B5 ADR] Sterowanie centralnym i alarmem z pilota
z tego ,co zrozumialem masz ori alarm z klucza i chcesz zamontowac modol domykania z pilota,wiec tak,ori alarm jest polaczony z centralem i jesli zamontujesz ten modol,alarm bedzie sie uzbrajal,a co do szyb,to nie pamietam dokladnie,ale trzeba sie wpiac w kable,ale,gdzie i jak ,to juz musisz znalezc,bo mi sie nie chce szukac,a bylo na pewno i to chyba w zrob to sam
-
Formuła 1 2008
Zapomnieli Wszystko w pośpiechu robione powtorze z poprzedniej strony-tam jest odpowiedz http://pl.youtube.com/watch?v=S4powGS4oZI&feature=related
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Poziek,wiem ,ze wszystko jest na moja odpowiedzialnosc,szukam wszystkich ,dostepnych informacji,jak i czym zrobic samemu program,ale to jest trudne...sam wiesz jak to jest,jak chcesz cos zrobic samemu,ile to frajdy jest,a same klody leca pod nogi proby z winolsem nie wyszly,bo nie moge go uruchomic wcale,kwp 2000 ktory mam ,obsluguje diesle,teraz bede testowal digital ecu tuner II,ale do tego potrzebuje ''na wzor'' mapy,zeby wiedziec do czego dazyc,a gdzie juz jest przegiecie,mam jedna mape,ale nie wiem czy ten program ja ''zobaczy'',a i czasu za bardzo teraz nie mam... pojechac na wgranie programu,to musze do polski walic,bo tutaj z tego co czytalem na stronach firm tuningowych,to wgrywaja ''gotowce'' jakies 15-20 konikow,czasem wiecej-zalezy jaka firma minimalnie 300 funtow,cena raczej nieporownywalna z efektami,bo gotowca ,to samemu mozesz skopiowac i wgrac-jesli jest sprzet do tego,a za trzy stowki kupisz program i jeszcze zostanie na wache do testow :tongue4:oczywiscie wiedza jest najwazniejsza i najbardziej strzezona i nikt tajemnicy na razie nie zdradzil,wiec trzeba samemu...a jesli cos lubisz,to niewiele rzeczy jest w stanie cie zatrzymac...