Treść opublikowana przez domjenick
-
[B5 AJM] Pytanie do alarmu Meta system??
schemat wskazuje ,ze to modol do zdalnego sterowania centralnym zamkiem ,z mozliwoscia polaczenia z modolem komfortu i odcieciem zasilania na stacyjke,teoretycznie mozna by bylo polaczyc to z alarmem seryjnie montowanym,ale tylko w przypadkach,kiedy centralny seryjnie jest bez pilota ja mam taki centralny z alarmem, uzbraja sie i rozbraja kluczem nie rozumiem dlaczego auto z 2000 nie posiada seryjnego alarmu sterowanego pilotem,ale moze to taka opcja, na tym rysunku widac,ze mozesz podpiac do tego alarm (pin 7),kolory przypuscmy sa te same,ale tutaj powstaje problem alarmu,bo skoro go nie ma ,to i tak pewnie go kupisz i on bedzie mial sterowanie pilotem moja sugestia,to kupic alarm i zamontowac go ,a to co masz jak ci sie chce,to wywal to ,a jak nie to tylko odepnij od pradu i zamontuj cos lepszego ,jest tez opcja ,by to jakos wykorzystac do polaczenia alarmu,np centralny w drzwiach i bagazniku masz juz kable puszczone-mniej pracy przy montowaniu alarmu ,a jak ci sie nie chce,to daj alarm do jakiegos elektryka powinien dac rade zainstalowac alarm jesli chodzi o ten przycisk,to obstawialbym, ze jest cos zle polaczone,albo wczesniej byl alarm,tylko ktos go usunal,z jakiegos powodu,i podczas wyjmowania go ,polaczyl cos zle ,to by wyjasnialo,czemu nie mozesz otwierac i zamykac pilotem
-
[B5 AJM] Pytanie do alarmu Meta system??
a moglbys wkleic te rysunki,zobaczymy co przedstawia schemat
-
[B5 AJM] Pytanie do alarmu Meta system??
a patrzyles na slupkach na gorze,powinny byc ori w tym miejscu
-
[B5 AJM] Kierunki do alarmu, nie fabrycznego, jak podłączyć?? help...
proponowalbym podlaczyc vaga i przeprowaszic test, wejdz w centralny,test potem zobacz bledy,osobiscie proponowalbym odlaczyc stary i zainstalowac nowy,bo skompatybilowac dwa alarmy nie jest ciezko,ale w razie komplikacji ciezko zlokalizowac,ktory nawala[br]Dopisany: 28 Luty 2008, 20:57 _________________________________________________jesli wiesz ,ze jest gdzies zwara ,to lepiej ja zlokalizuj, usun i powiedz czy cos sie zmienilo[br]Dopisany: 28 Luty 2008, 21:04 _________________________________________________a jeslichodzi o polaczenie kierunkow,to mozesz je wypiac ze starego alarmu i podpiac do nowego
-
[B5 AJM] Pytanie do alarmu Meta system??
zacznijmy od okablowania,sprawdz ,czy jakies czujniki sa polaczone z centrala alarmu,czujniki takie jak czujnik ruchu,centralny zamek, stacyjka itp,na centralce powinno byc napisane jaki to model,po tym bedziemy wiedziec wiecej, co ten alarm posiada,sprawdz ,czy masz syrenke i jak wyglada troche czasu to moze zajac
-
[B5 ADP] PROBLEM Z CENTRALNYM! kto bedzie wiedzial o co chodzi?
obstawialbym na to ,ze cos sie dzieje z jakims podzespolem w centralce,jesli sie otwiera i zamyka z klucza to by oznaczalo,ze alarm jest ok i napiecie dochodzi ,wiec pilotem mozna tylko otworzyc , jak alarm jest uzbrojony i jest w nim napiecie , a jesli jest w stanie spoczynku nie mozna zamknac, mozesz sie poradzic jakiegos elektronika czy moglby sprawdzic napiecie w poszczegolnych podzespolach ,a moze jest gdzies zwara po drodze z sensora do centralki i poprostu alarm poprzez to nie pozwala sie uzbroic pilotem , tak czy inaczej musi byc gosciu ze sprzetem w aucie i to sprawdzic
-
[B5 APU] Brak pilot od alarmu
Dzieki za rade, dowiedzialem sie tego co chcialem. Teraz tylko nastepne pytanie gdybym nigdzie nie kupil pilota od tego samego alarmu co mam, to wiadomo ze juz nic z tego. A gdybym kupil sama centralke z pilotem oczywiscie innej firmy to czy reszta osprzetu, alarmu moze zostac czy, nie stety, musze wywienic wszystko. powinno pasowac ,ale dla pewnosci przy zakupie sprawdz kostki,czy pasuja,albo podejdz do jakiegos sklepu z alarmami i niech ci powiedza co bedzie pasowac
-
[B5 AEB] Co jest z tym alarmem ?
ja sie lacze bez problemu a auto jest 97,alarm bez pilota,nie wiem od czego to zalezy,a z vagiem -zawsze mozna sprobowac, na pewno nie zaszkodzi, a bedzie wiadomo co jest co[br]Dopisany: 28 Luty 2008, 23:12 _________________________________________________a probowales z centralnym sie laczyc?
-
[B5 ADP] PROBLEM Z CENTRALNYM! kto bedzie wiedzial o co chodzi?
a masz drugi pilot,jak tak to sprobuj,jesli masz tylko jeden to moze sie cos z przyciskiem stalo,jakis syf pod gumka moze jest przyczyna
-
[B5 AEB] Co jest z tym alarmem ?
mozliwe ze to jest ori wersja uzbrajana bez pilota,kluczem i sterownik jest w drzwiach kierowcy, ale zeby sie upewnic podepnij waga i sprawdz czy sa jakies piloty wkodowane w pamiec[br]Dopisany: 28 Luty 2008, 22:02 _________________________________________________nie uzbraja sie czyli nie mruga kierunkami i nie wyje ,vagiem mozesz to tez sprawdzic
-
[B5 ADR] czujniku alarmy sa ale kluczyk inny
z tym pilotem to niekoniecznie,moja jest bez pilota sterowane kluczem,czy moglbys miec pilota, to zalezy czy go miales wczesniej ,jesli tak to nie ma problemu,trzeba tylko ''dograc'' w pamiec,jesli nie ,no to trzeba sprobowac''dograc'' ,jesli nie da rady ,to wymienic centralke a jednym kluczem mozesz otworzyc i odpalic auto, czy tylko otwierasz jednym, a drugim odpalasz?
-
[B5] czy mam alarm?
a probowales zamknac auto z otwarta szyba,albo szyberdachem, a potem otworzyc klamka od srodka?moze po tym tescie zmienisz zdanie
-
[B5 AFN] Alarm - jest czy nie ?
wyjmij kluczyk,otworz okno, zamknij auto z otwartym oknem,poczekaj z minute,potem sprobuj otworzyc auto od srodka klamka,alb[br]Dopisany: 28 Luty 2008, 21:17 _________________________________________________albo rusz kiera,jak zawyje,albo kierunki zaczna migac to masz alarm
-
[B5 AJM] Pytanie do alarmu Meta system??
pytajac o vag mialem na mysli testowanie alarmu,czy syrenka dziala i czy wszystko jest podlaczone,dobrze by bylo zebys to tez mial na uwadze przy sprawdzaniu,czy ona w ogole jest,jesli tak ,to czy dziala ,no i podstawowa rzecz,nie chce cie odstraszac od naprawy,ale uzbroj sie w cierpliwosc,popsute moze byc wszystko,albo jakas pier**la,aha a skad pewnosc ,ze to Meta? Napisz tez, czy migaja kierunki, jak zamkniesz auto kluczykiem a tak na marginesie,zanim wyjechalemem ,mieszkalem w L-cy
-
[B5 AJM] Pytanie do alarmu Meta system??
z tego co zrozumialem ,auto tylko miga kierunkami,ale alarm sie nie uzbraja calkowicie, tak?napisz ,czy tak jest na obu pilotach , Alarmy Meta System w anglii sa dosc drogie i dobre,chyba, ze mamy do czynienia z tzw straszakiem,ale za szybko by to potwierdzic ,to moze byc blad w podlaczeniu i/albo zwarcie ,co moze powiadamiac ''mozg'' alarmu ,ze np,sa otwarte drzwi, trzeba kilka rzeczy sprawdzic nie da sie tak szybko i w kilku slowach rozwiazac problemu napisz czy alarm jak rozbroisz pilotem, nie otwierajac drzwi ponownie sie sam uzbroi,i czy w ogole sie sam uzbraja po wyjeciu kluczyka ze stacyjki i zamknieciu drzwi,czy domyka szyby,czy po prostu miga i to wszystko co potrafi,potem pomyslimy dalej [br]Dopisany: 28 Luty 2008, 01:18 _________________________________________________pozdro dla l-cy[br]Dopisany: 28 Luty 2008, 01:19 _________________________________________________napisz czy masz dostep do vaga
-
[B5 AHL] drżenie lewarka zmiany biegów
tez mam ahl kiedys o tym myslalem,czy to norma ,jak dodalem gazu nie ruszal sie ,jak puscilem i trzymalem za drazek, to bylo czuc ruch w przod i w tyl, musashi to kompletnie opisal
-
[B5 ADR] kratki w slupkach
brak pilota nie oznacza braku seryjnego alarmu, wczesniejsze modele nie byly wyposazone w piloty ,alarm uzbrajany jest kluczem . alarm mozesz sprawdzic vagiem ,ale jesli dolozony jest skompatybilowany z seryjnym, to tez zawyje slady seryjnego mozesz sprawdzic po elementach alarmu,jesli wszystkie przewody sa w oryginalnych wiazkach to jest slad seryjnego jesli sa jakies przewody dokladane ,to cos tam dodano przycisk jest na slupku od strony kierowcy
-
[B5 AFN] Pikanie kontrolki km/h w komputerze pokładowym
nazwalbym to potrojnym gongiem,a nie piszczeniem, ale moze jest ,jak mowisz
-
[B5 AFN] Pikanie kontrolki km/h w komputerze pokładowym
mam zwykly licznik ,ale moje pytanie wynika z tego,ze jak przeprowadzalem test na vagu,wydobywa sie dzwiek ,ale to nie jest taki sam sygnal,co przy zostawionych wlaczonych swiatlach i otworzeniu drzwi,przy tym jest jeden ciagly sygnal, a na tescie w instrument cluster sa trzy sygnaly wiec nie bardzo wiem do czego to sluzy, myslalem ze do ostrzegania o przekroczeniu ustalonej predkosci
-
[B5 AFN] Pikanie kontrolki km/h w komputerze pokładowym
mam pytanko ,czy to mozna zrobic w moim modelu?bede wdzieczny za porade i wskazowke jak to zrobic
-
[B5 ADR] kratki w slupkach
http://www.vagcat.com/epc/cat/au/A4/1997/156/57/1760541/ tutaj jest odpowiedz ,ze to jednak czujki od alarmu[br]Dopisany: 23 Luty 2008, 23:03 _________________________________________________jesli chodzi o modele z 1997 r [br]Dopisany: 23 Luty 2008, 23:05 _________________________________________________wczesniejsze nie mialy klimy ,wiec czujnikow tez nie bylo...
-
[B6 AVF] CZYSZCZENIE odkurzacze
ja mam taki na 12 v ,i powiem tak ,cos tam odkurzy ,ale nie ma to jak odkurzacze na cpn-ach,nie wiem jak to wyglada w polsce ,bo dawno nie bylem ,ale nie wydaje mi sie ,ze to wielki majatek , jesli stac cie na paliwo,to i na odkurzacz tez powinno
-
[B5 ADR] Szarpanie podczas przyspieszania
Hmm lewe powietrze .... ostatnim czasy strzelił mi plastikowy wężyk odpowietrzenia silnika (odma) jako że ciężko tu dostać taki( irl.) postanowiłem go zakleić i mam takie pytanko czy w miejscu które zaznaczyłem na zdjęciu powinien występować luz??? bo może przy ściąganiu coś uszkodziłem.U mnie na tym kolanku występuje mały luz więc może tam zasysa lewe powietrze??? http://img88.imageshack.us/my.php?image=zdjcie018lgf7.jpg ja tez mam tam luz, kiedys nie mialem nawet zawleczki,ale pozniej ja tam zainstalowalem no ale luz jest dalej ,moje osobiste spostrzezenie ,to chyba powinna byc tam uszczelka ,ale nie wiem ,tak jak ty czekam na odpowiedz
-
chcę "zchipować" ale obawiam sie...
dobra tylko kilka koni wiecej niz seria,ale spalanie chyba nie jest kolosalnie wieksza,a czy oplacalne...hm... tutaj gdzie mieszkam nie jest to drogie,powiedzialbym ,ze nawet tanie ale przekalkulowac warto czy kika koni wiecej,moze nawet ich nie odczuje+nieodczuwalny wzrost zuzycia, czy chwila zabawy i przekonanie sie na wlasnej skorze ,ze niebylo warto, a pieniadze?...czego sie nie robi dla swojego auta.. mowisz no turbo..hm myslalem o superchargerze , http://search.ebay.co.uk/search/search.dll?from=R40&_trksid=m37&satitle=supercharger+audi[br]Dopisany: 02 Luty 2008, 00:40 _________________________________________________a teraz moge cos powiedziec o rezystorze, ktory podpina sie do czujnika przeplywu powietrza na filtrze pow. ma to za zadanie '' oszukac'' ECU i podawac wiecej paliwa,sprawdzalem to i moc wzrosla ,nieduzo,ale odczuwalnie,przyspieszenie do 60 mil(ok 100) bez rezystora 12,34 z rezystorem 10,09 , powiedzmy ze pomiary maga miec tolerancje +,- jakies ulamki sekund mimo wszystko,j w wzrost mocy odczuwalny teraz minus operacji ;bez rezystora wlewam do baku 10 l ,i robie na tym ok. 106 kilometrow,uzaleznine od stylu jazdy z rezystorem wlalem dyche no i zrobilem 65 kilometrow,no ale nie oszczedzalem auta :oklaski: wniosek ; jezdzi szybciej ,ale czy cos w przyszlosci moze sie poprzestawiac w ECU, to juz pytanie do specow [br]Dopisany: 21 Luty 2008, 21:24 _________________________________________________http://cgi.ebay.co.uk/20-BHP-PERFORMANCE-CHIP-FOR-AUDI-A2-A3-A4-A6-A8_W0QQitemZ200200321941QQihZ010QQcategoryZ32094QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem to jest to ,co sprawdzalem
-
Wyje pompa wspomagania
ja mam podobny problem ,otoz zaczela mi wyc pompa,okazalo sie ze mam maly poziom plynu pojechalem do mechanika i sprawdzil ,byl wyciek ,zmienil obejmy na wezykach ,wszystko jest ok ale tylko na zimnym silniku ,kiedy jest rozgrzany np po przejechaniu kilkudziesieciu km zaczyna wyc pompa szczegolnie na wstecznym ,jak ustawiam auto na parkingu, auto ma niskie obroty i to slychac jak wyje ,plynu jest opor,na zimnym ,przy ruszaniu z miejsca nie slychac nic...dla mnie jest to dziwne moze to juz ostatnie dni pompy wspomagania/