Treść opublikowana przez Łukasz13
-
1.8T AEB Prośba o analizę logów
No to nie ma problemu, podłączy n75, zrobi od nowa program i będzie jeździł lepiej, nic dziwnego że teraz jeździ słabiej bo turbo nie ładuje tyle co powinno.
-
1.8T AEB Prośba o analizę logów
Nie wiem co miał na myśli z tym odlaczonym n75? Znaczy ma jeździć cały czas z odlaczonym n75?, herezje jakies, jak będzie odłączone to nie będzie to ładować dobrze, będzie ładować tyle na ile ustawiona jest sztanga, czyli pewnie to 0.55 co piszesz.
-
Prośba o sprawdzenie logów dynamicznych 1.8t ajl
To jest seria ajl sterownik? Bo coś dziwnie to wygląda, log dyn. 013/025 coś nie wyszedł powtórz jeszcze raz, jakieś błędy?
-
1.8T AEB Prośba o analizę logów
Co to znaczy Co to znaczy moc wydaje się mniejsze niz poprzednio? z odpietym n75 czy z podpietym? bo nie wiadomo o co chodzi, z podpietym zaworkiem co się dzieje? Z tych logów nic za bardzo nie wynika oprócz tego że zlany jest paliwem.
-
Niskie obroty BFB
Nie pamietam ale raczej nie wiecej niż 100 od bazowego poziomu. Generalnie może masz gdzieś inny problem że drży.
-
Niskie obroty BFB
Zrobisz bez loginu, wchodzisz w engnie, adaptacje kanał 01. ALe nie wiem czy uda sie podnieść az na 900.
-
1.8t CFMA błąd P0171, turbo dmucha tylko 0.5bara
Może byc przepływka, może cos innego, zrób logi.
-
A4B6 1.8T BFB prosba o sprawdzenie logow
Wszystko wskazuje na pompę, zmierz ciśnienie i będziesz wiedział na 100
-
A4B6 1.8T BFB prosba o sprawdzenie logow
Wygląda na padniętą pompę paliwa. Turbo i reszta w miare ok.
-
Analiza logów
Z logów to pompa paliwa kiepska, co do nalicznia wypadania zapłonów to przez chwile po uruchomieniu silnika jest nieaktywne dlatego nie nalicza, sprawdz czy nic nie jest podłaczone od lpg do wiązki cewki 1 cylindra.
-
Świeży zakup 1.8t BEX - słabo się odpycha. Film i logi
Numery są ok taki ma być w bex, tak przepływki po 2001 r. w 1.8t w zasadzie są te same we wszystkich. Ta blaszka z tym nalotem nie ma znaczenia, element pomiarowy jest niżej w tej dziurce, te kikuty też nie mają znaczenia. Możesz kupić całość z odbudową, albo sam wkład wązne zeby był bosch po numerach, możesz kupić z ic regenerowaną, regeneracja polega na wymianie wkładu a obudowa pozostaje stara.
-
Problem po wymianie uszczelki napinacza lancucha rozrzadu
Pewnie demontowałes wałek ssący a wydechowego nie ruszales więc paska nie musisz ruszac.
-
Witam mam problem z moim Audi miał ktoś kiedyś taki problem
W pierwszej kolejności zaworek w trójniku odmy pod kolektorem do zbadania.
-
Problem po wymianie uszczelki napinacza lancucha rozrzadu
Bład oznacza że albo uszkodzony jest czujnik, albo co bardziej prawdopodobne przestawiony jest rozrząd i to sporo więc sprawdzanie synchronizacji na vagu mija sie z celem, lepiej rozebrać i sprawdzić ustawienie na łancuszku.
-
Prośba o analizę logów. Problem.
Mały przepływ może być przez przepływkę albo przez nieszczelność, przepływke mozesz przeczyścić środkiem dedykowanym do tego celu, zrób loga 118 z odpieta wtyczką od n75.
-
1.8T BEX prośba o analizę logów
Kanał 033 widać po napięciu, kanał 031 widać po zadanej lambdzie, ogólnie tak to wygląda jak się robi program i nie robi sie nic z afr w sofcie tylko zostawia tak jak z fabryki, najlepiej jakbys sobie wgrał tam seryjny program i porobił logi i doprowadził do serii najpierw.
-
1.8T BEX prośba o analizę logów
No widać z kanałów 033, 031.
-
1.8T BEX prośba o analizę logów
Program słaby, zlany paliwem u góry, świece wymien, zrób logi na pb 98, program bym i tak poprawil, LPG jest? Te korekty w 032 są po jeździe na pb?
-
brak mocy przy ruszaniu
Sprawdzałęś ciśnienie na listwie?
-
Prośba o odczytanie PIN
Pin to nie w tej pamięci
-
Proszę o sprawdzenie logów czy auto miało program
Wygląda na serie.
-
Świeży zakup 1.8t BEX - słabo się odpycha. Film i logi
Możesz spróbować izopropanolem lub srodkiem do czyszczenia przepływek nie powinno jej uszkodzić.
-
Wtryski 380 do silnika AVJ
Oczywiście że pasują te wtryski.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Odpowiem szybko i rzeczowo, nie ma błędów od korekt krotkoterminowych, a jeśli długoterminowe nie działają to wiesz co to ze sobą niesie. Nie mówimy tutaj o sprawnym aucie w którym jest wszystko ok, korekty długoterminowe oscylują wokół zera bo w takim przypadku nic się nie dzieje, ale w przypadku gdy przepływka zaniża lub jest dziura w dolocie a ECU nie wprowadza korekt długoterminowych to kierowca może nic nie wiedzieć na temat tego że coś się dzieje niepokojącego w aucie bo nie ostrzerze go kontrolka mil i blad system to lean.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Nie będe odpowiadał na wszystkie aspekty które poruszyłeś, bo mi nie musisz tłumaczyc jak działają korekty krótkoterminowe i długoterminowe, poprostu postaram się napisać najprościej jak się da, odłaczenie wtyczki z fazatora na seryjnym sofcie powoduje zatrzymanie korekt długoterminowych, czyli korekty przestają się zmieniać, zostaną na tym samym poziomie jak w momencie przed odłaczeniem wtyczki lub po skasowaniu błedów czy odłaczenie aku spowoduje ze korekty sie wyzerują i juz tak zostaną. Korekta krótkoterminowa będzie działać, natomiast długa już nie, jak zapewnie wiesz bład system to lean i zapalenie check powoduje korekta długoterminowa, łatwo więc połaczyc fakty i jakie może mieć to skutki w przypadku odłaczenia napiancza i jeżdzenia sobie przez dłuższy czas nic nie robiąc, taki sam skutek przynosi nieprawidłowe wyłaczenie przez tunera jak ty to mówisz samo wyłączenie powiadomienia o braku komunikacji z fazatorem. Nie musisz wierzyć mi na słowo, jesli ktoś chętny może sobie odłaćzyc wtyczkę i sprawdzić co się dzieje w kanale 032. Oczywiście jestem za zastosowaniem fazatora bez wtyczki i jego prawidłowym usunięciu w sofcie, chodzi mi o to żeby nie podchodzić do tego tak lekceważąco bo samo odpięcie wtyczki powoduje inne następstwa niż Ty opisujesz.