Treść opublikowana przez Łukasz13
-
Słabe przyspieszenie, przepływomierz i takie tam A4B5 1.8T APU
Sprawdź szczelność dolotu najlepiej kompresorem, do tego przydało by się odkręcić katalizator obejrzeć go z obu stron.
-
1.8T BFB analiza logów
Na pb pod koniec prawdopodobnie jest problem z ciśnieniem paliwa, sądzą po błędzie kat tez jest do wymiany lub wywalenia, błąd sondy może być od kiepskiej regulacji gazu, zrob resztę logów na LPG.
-
1.8T BEX szarpanie po usunięciu błędów
MAsz dziure w podciśnienach, warto sprawdzić zaworek jednokierunkowy w trójniku odmy bo to on najczęsciej powoduje takie objawy.
-
Bex z gazem a check engine
Weź cos do diagnostyki i sprawdz od czego świeci check, bedzie wiadomo czy sie bać czy nie.
-
Problem z doładowaniem po regeneracji głowicy, że logo
Tak powinien przeładować, map sensor nie obcina doładowania.
-
Problem z doładowaniem po regeneracji głowicy, że logo
Bez doładowania nie bedzie przepływu, ogarnij narazie co sie stało z doładowaniem, jak n75 odłączysz i tylko 0,1 to cos z turbina nie tak.
-
1.8T BFB logi do analizy
Sprawdź kompresję.
-
1.8T BFB logi do analizy
No i widocznie tak musi być, jeśli nie planujesz grubszych modow to moze tak zostać.
-
Adaptacja przepustnicy przez Vaga - prośba o poradę
- 1.8t bfb b7 Turbo nie działa
Zacznij od wymiany mapsensora.- 1.8T BFB Prośba o analize logów dynamicznych
Turbo pewnie było regenerowane, gruszka wygląda jakby była troche mocniej naciągnieta niż seria dlatego przeładowuje, w zasadzie można z tym nic nie robić i też nie będzie problemu.- 1.8T BFB Prośba o analize logów dynamicznych
Musiałbyś jeszcze spróbować zrobić loga 118 z odpieta wtyczka od n75 żeby sprawdzić jak ustawiona jest gruszka, błąd drugiej sondy pewnie przez tą tuleje co jest wkręcona tzw. emulator, pewnie nie ma kata dlatego wkręcona, masz błąd sondy ale przynajmniej check nie swieci. Bez tulejki pewnie na okrągło by waliło błąd niskiej sprawności kąta.- 1.8T BFB Prośba o analize logów dynamicznych
Turbo dalej delikatnie przeladowuje, pewnie trochę za mocno naciągnięta gruszka, przepływka słabo troche, wymienisz na dobrą to stuki też powinny zniknąć.- 1.8t BFB logi do oceny
Program seria, przepływka pewnie jakiś zamiennik bo głupoty pokazuje, turbo w miare ok, dobrze wstaje i lekko przeładowuje.- 1.8 T AMB Quattro brak mocy - prośba o analizę logów
Zaniżająca przepływka wpływa na moc.- 1.8 T AMB Quattro brak mocy - prośba o analizę logów
Sprawdź jaka siedzi tam przepływka, jakie numery, najlepiej podmień na sprawną.- Sprzęgło , docisk ,dwumasa ?
Sprzęgło najcześciej daje objawy ślizgania się przy dużym obciążeniu, ewentualnie słabo rozłancza napęd i jest problem z wrzuceniem biegu 1 i R na odpalonym silniku na postoju, ale mogą być też inne objawy, szarpania i wibracje to też może być dwumas.- Słabe przyspieszenie, przepływomierz i takie tam A4B5 1.8T APU
Logi wyglądają nieciekawie, szczególnie spalanie stukowe, przepływka tez bardzo mało wskazuje, zacznij od wymiany i potem kolejne logi.- 2.0 ALT, jak odczytać bagnet ?
Jak dolejesz inny 5w30 to napewno się nie pogryzą- 2.0 ALT, jak odczytać bagnet ?
Poziom oleju powinien się zawierać na zakreskowanym polu na bagnecie. Olej zalej bez różnicy, alt pewnie i tak go zaraz spije- Odczyt logów statycznych- pomoc i błąd 17544
Zrób tak jak pisałem, do tego przejrzyj dokładnie podciśnienia i odme, szukaj nieszczelnośći.- Błąd P1128 - 35 - 00 - prośba o odczyt logów
Przepływomierz bardzo zaniża, jesli nie ma mega dziury w dolcie to wymien na sprawny.- BFB, wyciąga 140 koni
Sprawdz jakie masz cewki założone, jeśli nie są od nowości to mała szansa źe ich wymiana coś pomoże, lepszy pomysł to pomiar kompresji i wymontowanie katalizatora celem sprawdzenia czy napewno drożny.- Odczyt logów statycznych- pomoc i błąd 17544
Wg. logów uboga mieszanka wynika prawdopodobnie z tego że gdzieś ciągnie lewe powietrze bo przepływka na jałowym pokazuje za mało, na lpg jest jeszcze bardziej ubogo bo pewnie dochodzi słaba regulacja lpg, na początek skasuj błędy i pojeździj troche na samej benzynie i daj odczyt kanału 032, potem to samo ale na lpg i też odczyt 032.- 1.8T BFB logi do analizy
Może nie jest super, ale też nie ma co robić z tego wielkiej tragedii, chcesz to można coś tym robić, wyciścić komory spalania, zalać lepsze paliwo i wtedy sprawdzić. - 1.8t bfb b7 Turbo nie działa