Treść opublikowana przez KrzysiekA4
-
Bukowina Tatrzańska 2014 - Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...
Jarko jak dla mnie 2 ja i moja połowica w pokoju(jeśli dopłata wchodzi w rachube jestem za:grin:),jeśli nie da rady to spokojny pokój bo zobaczycie jak forumowiczowi skalp zdejmują na żywca:facepalm:moja wróg alko(przynajmniej żeby mogła w międzyczasie nawiązać z kimś kontakt)nie lubi mnie holować:polew:a tu widać że od czwartku już się będzie działo:kox:
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
Największą wadą 2.5 jest wytarty wałek i hydro nieudanej fabrycznej produkcji który nikt nie chciał wymienić(od wyjścia z fabryki) obarczony kosztami regeneracji VP44 po nie zauważonej nieszczelności układu paliwowego(łącznie z pompką w baku,jeżdżenie na rezerwie itp).Nasuwa mi się pytanie po co to wszystko wymieniać,za te pieniądze mam młodsze auto??.Odpowiedz jaka mi się nasuwa to taka że wiem co mam i zalewając cały bak jadę bez obawy że coś siądzie,pojeżdżę jeszcze klika ładnych lat(fakt auto po takiej terapii nie na sezon:grin:)mając 10 przykazań diesla:decayed: na uwadze to i każde auto się odwdzięczy nawet "mega awaryjne"2.5TDI:wink:
-
[C5 2.5Tdi Ake] - Wałki, Smarowanie Silnika
Damian lecisz z robotą konkretnie:decayed:oby decyzje przemyślane:wink:,wiele kolegów z forum zachlastałoby Cię bo za tą cenę mają słupek z osprzętem do 1.9:grin:.Co do zaworków to smarowanie na wolnych obrotach będziesz miał ,z tego co poczytałem opinii z wielu forumowych stronek:wink:(mnie dla pewności również czeka to samo).Fajnie że wrzuciłeś foty z opisem części:naughty:,czekam finału:wink: Ps.To auto nie jest na sezon??
-
[C5 2.5Tdi Ake] - Wałki, Smarowanie Silnika
Masakra:facepalm:czyli dobrze że sie nie zabierałem za to bez czasu:grin: czekam na rezultaty:wink:odezwij się do kudalty66,zna się w tej materii:wink: ---------- Post dopisany at 19:04 ---------- Poprzedni post napisany at 19:01 ---------- Zajechane wałki ładnie miałeś i hydro:facepalm:zaworki do wymiany 100% wolne obroty zajeżdżają wałki słabe ciśnienie
-
[C5 2.5Tdi Ake] - Wałki, Smarowanie Silnika
Poszło PW:wink: ---------- Post dopisany at 16:46 ---------- Poprzedni post napisany at 15:50 ---------- Pięknie działasz:naughty: co do zaworków kudalty66 pisał o jakiś 130zł ale nie wiem na 100%.Nie podpowiem Ci jak to zrobić bo sam muszę się za to zabrać:kwasny:czas mi nie pozwolił grzebać:kwasny:ale ciekaw jestem jak sobie poradzisz(ułatwi mi te robote:wink:) Co do rozrządu to ja kupiłem wszystko INA inni są tylko pakowaczami a INA i tak w środku:wink:.
-
A4 Diesel
Ciekawe właśnie jak rant felgi bedzie odstawal
-
A4 Diesel
Patrze na Twoje lampy,lakier i zderzak:slina:moje się kutwa kurzą bo o spryski walczyłem a tu widze juz chyba 4 auto z bixami bez sprysków:facepalm:
-
A4 Diesel
na flaty ładuj 205 albo 215, dopiero ta felga pokazuje urok, z oponą 225 nie ma szału:wink: dziwne ze ci obciera z przodu, 2 sezony przejedziłem bez dystansu z przodu i o nic nie wadziło, za to z tyłu felga bez dystansu szła po spręzynie(na styk) tam dystans w Q moim zdaniem konieczny:wink: +1 Tez jak bym mialm 8,5 cala to opone 205 , bo tak jak kowi pisal felga ladnie wyglada Kowi miales jakies problemy przy rolowaniu rantow ? Trzeba kleić gume do felgi czy będzie siedziec sama??
-
Spoty Holandia i okolice
Zadzwonie tam w pon. dowiem sie jakis terminów i cen moze grupowy sie trafi z dziewczynami:grin:
-
Spoty Holandia i okolice
---------- Post dopisany 15-03-2014 at 21:06 ---------- Poprzedni post napisany 14-03-2014 at 19:25 ---------- :hi:Seba smycz i ramki będą w kwietniu do odebrania:wink: ---------- Post dopisany at 22:49 ---------- Poprzedni post napisany at 21:06 ----------
-
[C5 2.5Tdi Ake] - Wałki, Smarowanie Silnika
Ja jako kolega z forum polecam Ci takimi postami pomagać w kłopotach na poddziale diesel 1.9:whistling: ---------- Post dopisany at 18:04 ---------- Poprzedni post napisany at 17:57 ---------- Jeśli już się decydujesz na wymianę wałków to polecam wzmacniane z kutym hydro firmy INA(link do aukcji mogę przesłać na PW)parę osób już zamontowało to do swojego 2.5 i nie narzeka.Co do zaworków jak już masz na tyle rozgrzebane nie zastanawiaj się i wymień(mnie zabrakło czasu:facepalm:).Nową odme wystarczy przepłukać to tylko puszka plastikowa,szmaciankę się wymienia:wink: Przy wymianie rozrządu przypatrz się na tłumik drgań paska wieloworkowego(osprzętu) tam często bywa luz na tulei lub amorek już nie domaga:wink:
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
:hi:Fotomontaż roku,
-
Moja A4 b5 2.5TDI afb 1998r.Pro Line Sport
Haha na wspomaganie już leży u teściów:banan:teraz tylko podobna na filtr powietrza(od vr5) żeby się nie odróżniało ---------- Post dopisany at 18:58 ---------- Poprzedni post napisany at 18:57 ---------- Co do koloru to uszczelka i lakier i robimy przy pifku w trakcie grilla:wink:
-
Moja A4 b5 2.5TDI afb 1998r.Pro Line Sport
Jak na razie z brewkami więc z przymrużeniem oka(piękna i bestia).Co do silnika na spocie pokaże Ci własną robotę w kolorze czerwonym może u Ciebie się zamontuje kolorek:wink:.Lampy czekają i będą montowane bez sprysków obecnie w NL i tego nie sprawdzają a w PL nie często mi się ostatnio bywa:whistling:
-
Spoty Holandia i okolice
Wszystko do ustalenia jak na razie zbieramy ekipe:naughty:
-
Spoty Holandia i okolice
Panowie ja na 26-30 też odpadam Bukowina:banan:jak coś to pisac o gadzety klubowe przywioze:wink: Nie zmienia to faktu że trzeba jakiś spocik urządzić,zapoznawczy już był teraz jakiś konkretny:wink: ---------- Post dopisany 14-03-2014 at 16:25 ---------- Poprzedni post napisany 13-03-2014 at 22:45 ---------- Sławek chyba we dwóch pojedziemy na karty:grin:
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
Kowi kazdy ma swoje widzi mi sie,jak dla mnie trochę przy tępa ta żyletka,ostatnio mialem przyczepkę i prawie jej nie odczułem jak przewoziłem graty wątpie żeby 1.9 miało to samo:whistling:spalanie wzrosło nie cały litr na 100km(przy dobrze załadowanej). Pietę Achillesa ma każdy silnik:wink:...........2.5 ma akurat smarowanie góry(bo jak ktoś się oczyta i wymienia ori odme przy 250k:facepalm:)dobry fachowiec i nowe(ulepszone części)zmniejszają ryzyko awaryjności tego silnika a co poniektóry "znawca i użytkownik tego silnika" jak stara płyta jedzie na wałku co już dawno go przetopili.Pod koniec roku wrzuce fote swojego nowego co wstawiłem tak mnie a więcej 70k,jeśli będą padnięte to przyznam wam rację że drogi w utrzymaniu:wink:
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
Kowi ja wiem że ta pompa na rzepaku przejeździ połowe swojego życia,tylko każda pompa musi miec odpowiednie warunki do pracy aby żyła(zapowietrzeni i itp)co do kosztów to jest prawda:facepalm:puki co można kupić na naszym forum za połowe ceny regeneracji z gwarancją paro miesięczną Ps i tak będę egidą tego silnika:naughty::hi:a pd niech nadal na 5 jeżdżą
-
Spoty Holandia i okolice
no proszę Slawo się zagrzał:naughty:ja jestem za tylko więcej ludzi potrzeba:kox:
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
Grzesiek masz 100% racji ---------- Post dopisany at 20:49 ---------- Poprzedni post napisany at 20:45 ---------- Jeździj na nie pewnych paliwach i Twoje vp37 (lub końcówki)zapuka w kieszeń,oczytałeś się i nie wiesz czemu to jest spowodowane:wink: ---------- Post dopisany at 21:11 ---------- Poprzedni post napisany at 20:49 ---------- Na samym wałku,krzywki czy są wytarte lub zarysowane od dźwigienek(przy wymianie wałków,napiszę ze swojego doświadczenia hydro w zestawieplus odma też powinna być wymieniona zalecenie sprzedawcy i mechaników)jest to widoczne dla oka jak i pod ręką wgłębienia na krzywkach nie da sie tego nie zauważyć lub wyczuć:wink:pokrywa w górę i wszystko jasne:whistling:
-
[B5 Adr]Avantador By Arkadiush !
Akurat chyba ta druga dla mnie:whistling: Wygląda dobrze tylko w środku szyba do ogarniecia:wink:
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
gorzej jak auto robi w pół roku 20tys:wink: Robie tyle albo więcej(częste podróże po europie,jak i zjazdy do Polski) teraz na BT muszę liczyć około 4k a to tylko weekend:decayed:,przy takim tempie rozrząd znowu na święta:grin: ---------- Post dopisany at 20:40 ---------- Poprzedni post napisany at 20:39 ---------- w tym jest 50% nieszczęścia:decayed: tym się zgadzam w 100%
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
No ale jest wadliwy więc nadal generuje koszty??czy już jak się zrobi co potrzeba jeżdzi:wink:i wtedy faktycznie żal sprzedać:decayed:bo wiesz co siedzi i jak było wsadzone:wink:to pozostaje wydać 300zł na 10k na olej:naughty:
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
"Gwiazdy bezawaryjności" ja bynajmniej nie miałem w zamiarze robić ale nie dam tutaj ją od razu gnoić że to najgorsza konstrukcja itp.Wozi mnie i to jest najważniejsze i dalej by woził jeżeli bym wymienił sam rozrząd(wałki nadal mam schowane z hydro w razie w)według mnie różne sytuację są spowodowane zaniedbaniem auta:wink: Może to i prawda że nowy nabywca będzie miał doczynienia z drogą naprawą(to ryzyko może byc z każdym silnikiem). Artur nadal nią jeździ i chyba już nie wkłada bynajmniej na grubsze naprawy(nie sledze jego watku i nie jestem modem na "moja a4") i jak piszesz że długo czy najdłuzej jeżdzi to już swoje z niej odjeżdził i dawno by "padaczkę" pogonił
-
Spoty Holandia i okolice
Też tak myślę ---------- Post dopisany at 17:51 ---------- Poprzedni post napisany at 17:50 ---------- Szkoda,poszalelibyśmy troche:grin: