Treść opublikowana przez KrzysiekA4
-
wałki rozrządu
Post 9 świąteczny prezent dla auta:grin:odtłuszczacz,ciśnienie na mokro:wink: http://a4-klub.pl/2-5-193/wymiana-rozrzadu-cos-wiecej-2-5tdi-krzysiekgoz-309444/ Robiłem to przed naprawą(wałki i rozrząd a wyszło co wyszło) auta żeby się nie usmarować za bardzo:wink:
-
spadek mocy- wrazenie
Witam:decayed:ten drugi filmiki mnie załamał :facepalm:pierwsze pytanie jesteś w BE??mamy od siebie jakieś 88,4km:wink: ale do rzeczy,jak dla mnie spadek mocy jak najbardziej uzasadniony (zlokalizować i wyeliminować łapanie lewego powietrza:rant:) Zaworek znajduje się na filtrze paliwa (drugi filmik 44sek.)czarny z metalową zawleczką :wink:przy odpalonym silniku delikatnie(z wyczuciem) nim poruszaj na boki jak syczy to nie dobrze:kwasny: Przewody paliwowe do naprawyobstawiam że tu tkwi problem Za dużo pęcherzy nie polecam żadnej dłuższej lub dalszej jazdy:kwasny:przy takim stanie. Wisko chodzi cały czas i tak ma być Ja jade do Polski 1.3k i około 13 godz. auto pracuje non stop i ma 93C max
-
A4 b5 ciągnie powyzej 2,5 tyś obrotów
Cześć Łukasz gdzie Ty za tą granicą siedzisz??może ktoś nie daleko Ciebie z forum ma kabel:wink: Bez diagnozy,powodów może być wiele:kwasny:np Przepływka do czyszczenia,Zamiana n75 z n18 itp Turbo bardzo słychać?? Na dobry start tu masz cały schemat podciśnienia wsio do sprawdzenia:wink: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/b5-b6-tdi-schemat-wezy-podcisnienia-silnikow-afb-ake-akn-aym-bau-bdg-bdh-bfc-48493/ sprawdź tez rurę gumową co idzie od klapy gaszącej do IC:wink: Dodam że jeżdżąc na błędach auto jest na mapach awaryjnych:kwasny:
-
[B5 AJM] Fake s4 US /SPRZEDAM
Sławek patrząc na Twój projekt to wypas jakich mało US robi robote:naughty:,tyłek:kox:.Ogólnie auto na wypasie:wink:
-
poduszka silnika 2.5 tdi v6
Jeśli jest konkretny błąd i dodatkowo symptomy,trzeba wymienić. Dziwi mnie jednak że mechanik nie stwierdził co to jest:facepalm:
-
spadek mocy- wrazenie
Filtr według mnie do wymiany,ja osobiście wymieniam co wymianę oleju tzn.10k km Ja co 4 bak używam STP do wtrysków tutaj masz lekturę http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/dolewanie-mixolu-badz-innego-oleju-diesla-262461/ Przepływkę możesz odpiąć i zobaczysz czy jest zadowalająca różnica(choć wątpię bo wygląda na sprawną) Logi 4 ns i bs robiłeś na rozgrzanym silniku?? Teraz najważniejsze,jeśli nie pozbędziesz się powietrza z układu paliwowego to jest duże prawdopodobieństwo że......... pompiarz za rzucenie Twojej pompy na stół skasuje 500zł a co dalej,to się dowiesz od niego za co wziął dodatkowe 2k zł gratis info co zrobił(eliminuj krok po kroku gdzie to powietrze może mieć źródło)
-
Moja A4 b5 2.5TDI afb 1998r.Pro Line Sport
Przy okazji skleiłem go bo był pęknięty:kwasny: i OOOO błyszczy nie ma to jak szczoteczka i trochę pasty do zębów:grin:
-
proszę o analizę logów dynamicznych
Rogerwro mam tu jeszcze Twoje z innego tematu tu myslę bardziej się przyda 3,4,11 BS 4bs VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 3bs VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 11bs
-
spadek mocy- wrazenie
Widzę że temat już ruszony w diagnostyce:wink: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/prosze-analize-logow-dynamicznych-324755/#post4204891
-
[B5 AKN]Srebrny avant BIXy fele RS6 312 heble wtryski AKE chip Rogal@182km BOSE Aero
Ładniesze by było z białym fis-em:wink: ale poświetlanie białe też i rameczki na licznikach,będzie wyglądało:naughty:
-
[B5 AKN]Srebrny avant BIXy fele RS6 312 heble wtryski AKE chip Rogal@182km BOSE Aero
Licznik z białym fis-em??
-
kopci przy odpaleniu
Przy zatkanej odmie miałem tak że białą chmure puścił na parę samochodów albo jak rura z IC do klapy gaszącej spadła to maks 90 i czarno z mną:grin:z rana widać że to para bo nie ma aż takiej gęstości gazu(białego,szarego,czarnego)
- kopci przy odpaleniu
-
wałki rozrządu
Podrożały ostatnio:kwasny: na dzień dzisiejszy 2550PLN,chyba się sprzedają za dobrze:grin:
-
Moja A4 b5 2.5TDI afb 1998r.Pro Line Sport
Robert już nic z nimi nie zrobie:facepalm:(jedynie sprzedam:grin:),w PL już tylko spryski i bixy:banan: od Grześka
-
wałki rozrządu
Poka swoje to ocenimy:wink:bo te już trochę leżą:kwasny:widać na zdjęciu wyjechany górny:kwasny:poproś o konkretne zdjęcia poszczególnych wałków,bo to foto nie daje za dużo do oceny:kwasny:.To moja opinia może ktos co się zna napiszę co zrobić
-
kopci przy odpaleniu
Piszesz o świecach do wymiany:eusathink:,zwróć uwagę jak przekaźnik "strzeli"(po odpalonym silniku komora spalania jest dogrzewana)około 1min. po odpaleniu,będziesz słyszał w środku:naughty:wyjdź z auta i zobacz czy dalej kopci. To nie zmienia faktu że auto do uszczelnienia,bynajmniej z góry:wink:
-
kopci przy odpaleniu
U mnie też kopci chwile i póżniej to już tylko czarna chmurka przy bucie:grin: Tu jest wątek który może wyjaśnić Ci problem http://a4-klub.pl/2-5-201/kopci-odpaleniu-307669/#post4198245 ostatnie posty myślę że mogą dotyczyć Twojego auta przynajmniej z kopceniem,kolega ksimazaki uszczelnił dekle i problem zniknął.:wink:Ubytek oleju nie dobra sprawa:kwasny:
-
Moja A4 b5 2.5TDI afb 1998r.Pro Line Sport
Na niedzielną nudę jak znalazł Efekt prawie końcowy na przywitanie lamp od Gwertego:banan:jeszcze spryski:naughty:
-
Brak mocy, głośna praca
Marlon czytając Twojego posta w momencie "Passat" krew mnie zalewała ale pod koniec(teraz passat jest popsuty)tylko:polew:.Znalazła się następna osoba zadowolona z tego motoru:wink:.Jeśli wałki i hydro nie są tragiczne to nie warto wymieniać(jest to jednak spory koszt):wink:a z tego co widać ktoś już to robił jakiś czas temu:whistling:.Bezawaryjności:decayed:
-
Wymiana rozrządu czy coś więcej w 2.5TDI?? by krzysiekgoz
Proszę tu masz wszystko ładnie opisane http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/
-
Moja A4 b5 2.5TDI afb 1998r.Pro Line Sport
,VP również,w Polsce to ćwiartki skupują ---------- Post dopisany 13-04-2014 at 14:03 ---------- Poprzedni post napisany 07-04-2014 at 23:22 ---------- Z nudów przed niedzielnym obiadem..... Nie wiem do końca czy malować cały czy OOOO zostawić w chromie:eusathink:
-
[B5 AKN]A4 by konus Vol.2 Powolne odchamianie dziada
Fajna baza do modów(jest Q:naughty:),dobrze że zaczynasz od motorowni:grin:bo tam pójdzie trochę Kolorek fajny,ciekawe jak tam wnętrze:whistling:
-
[B5 AKN] 2,5 v6 avant,Różowo Mi :)
Widać że z autem się dzieje:naughty:,jestem ciekaw programu bez przepływki i egr:wink: Zderzak Cię nie denerwuje jak za każdym razem do niego podchodzisz?? i ta folia na masce(ala Zorro lub jakiś super bohater w masce) rzuć sobie lepiej folie na tylne szyby:naughty:lepszy efekt:wink:
-
[ALL B5] Srebny AVANT,GWINT,BIX,LED,PAKIET S4,Skóra,Foty 2016
Po lakierowaniu wygląda naprawdę zajebioza:kox:(zapytam się swoje lakiernika czy podszybie ogarnie:wink:) Gwint i fela też robią robote:wink: