Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Diablo

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Diablo

  1. już mnie nie dobijaj te same oznaczenia 300 kosztuje :/
  2. Ja jutro wkładam czujnik Helli jak wskazówka się nie bujnie to się załamę
  3. bardzo dużo, trzeba moduł i powpinać się w wiązki :/ czujnik sprysków pare złoty i proste rezanie
  4. Pewnie nie masz modułu więc do masy
  5. Znalazłem opis działania czujnika G266 i wbrew pozorom jego sposób działania jest dość skomplikowany Wskazania poziom oleju jest zależne od czujnika temperatury bo czujnik temperatury wysyła sygnał do elektroniki czujnika i podgrzewa 2 zintegrowany czujnik poziomu oleju do temperaturu nieco wyższej od temperatury oleju i na podstawie czasu stygnięcia tego czujnika jest obliczany poziom oleju Długi czas stygnięcia niski poziom, krótki czas stygnięcia wysoki poziom oleju Oba te parametry są przesyłane na przemian do budzika.
  6. No ja dziś sparwdzałem z kolegą Djkill o co komon z tą temperaturą i doszliśmy do wniosku, że czujnik jest do wymiany Wiązka ok, zasilanie ok numeracja pinów ok. Potwierdza się to co piszą na różnych forach o tym czujniku, mianowicie musi być to oryginał. Topran nie działa, Febi nie działa, kupiony org. Hella i zobaczymy Potwierdza się również to że czujnik do działania musi być zanurzony w oleju inaczej omomierz nic nie pokaże. arre udało Ci się zrobić stację badawczą ?
  7. wyrezaj dziurę w bańce 4-5 litrowej przykręć czujnik i może się uda
  8. musi być czujnik w oleju, tam w warunkach testu jest napisane, temp. oleju min. 70*C Tak, ale zrozumiałem, że do sprawdzenia działania czujnika poziomu czyli piny 1,3 jest potrzebne 70, a do sprawdzenia temp. piny 1,2 wartości podane są przy 20 i 70 st. ---------- Post dopisany at 21:00 ---------- Poprzedni post napisany at 20:11 ---------- Ok, nie ma problemu Dokładnie jak kaju182 napisał... czujnik spryskiwaczy to nieduże koszty i łatwe do zrobienia więc warto, z żarówkami już gorzej bo potrzebny moduł i kombinacje z instalacją. Jeszcze można się pobawić i podłączyć pozostałe drzwi do szarej kostki ja będę kombinował z drzwiami ale chyba dopiero na wiosnę
  9. To niestety nie działa :/ Podłączałem już omomierz do mojego czujnika i nowego Helli w sklepie i nic nie wskazuje, chyba że musi być zanurzony w oleju żeby coś pokazać.
  10. kaju182 a nie zrobiłeś foty albo nie spisałeś jak są podłączone kolorystycznie kable do czujnika ?
  11. Świetna robota, wielkie dzięki
  12. Dzięki wielkie za pomoc i za foty, jak wszystko sprawdzę to napiszę czy pomogło
  13. No faktycznie masz rację, że ta rozpiska nie pasuje :/ Ja niczego w pinach nie zmieniałem, zmieniłem zegary na full FIS, podłączyłem i wszystko działa prócz temp. oleju wskazówka leży nawet nie drgnie, dlatego szukałem pod którym pinem to ustrojstwo siedzi, a nie zwróciłem uwagi że na tej rozpisce są rzeczy z szarej wtyczki Czyli do czujnika zasilanie na 1 pin +12V, 2 pin masa a 3 prosto do zegarów pin 15 zielona wtyczka. Czyli jeśli to idzie przez licznik to VAG też tego nie pokaże w silniku tylko w instrumentach ? Gdzie dokładniej ? ---------- Post dopisany at 11:28 ---------- Poprzedni post napisany at 11:26 ---------- Trzeba przeprogramować prędkościomierz bo będzie oszukiwał.
  14. super, spisz jeszcze jakie kolory przewodów w jakim pinie. Jeśli chodzi o nr pinu to ja mam taki opis dla Rok modelowy 1999.05 – 04.2001 Złącze 32-wtykowe -T32b-, zielone 1 – Niewykorzystane 2 – Cewka czytająca immobilisera 1 3 – Lampka kontrolna świateł pozycyjnych 4 – Magistrala danych (CAN), ekranowanie sygnału wejściowego 5 – Przewód W 6 – Czujnik poziomu płynu do mycia szyb -G33- 7 – Lampka kontrolna klocka hamulcowego -K32- 8 – Niewykorzystane 9 – Niewykorzystane 10 – Niewykorzystane 11 – Sygnał czasu postoju samochodu 12 – Odłączenie układu klimatyzacji 13 – Lampka kontrolna hamulca ręcznego 14 – Lampka kontrolna programu stabilizującego -K155- 15 – Niewykorzystane 16 – Niewykorzystane 17 – Cewka czytająca immobilisera 2 18 – Czujnik poziomu i temperatury oleju -G266- 19 – Magistrala danych (CAN), sygnał wejściowy High 20 – Magistrala danych (CAN), sygnał wejściowy Low 21 – Niewykorzystane 22 – Przełącznik stykowy układu alarmowego -F120- i centralnego sterownika systemu Komfort -J393- 23 – Przycisk wywołania wyświetlacza wielofunkcyjnego -E86- › u góry, (wskazanie przełącza do tyłu) 24 – Przycisk wywołania wyświetlacza wielofunkcyjnego -E86- › na dole, (wskazanie przełącza do przodu) 25 – Przełącznik pamięci wyświetlacza wielofunkcyjnego -E109- › Reset 26 – Sygnał wejściowy czujnika temperatury zewnętrznej -G17- 27 – Magistrala danych (CAN), sygnał wyjściowy High 28 – Magistrala danych (CAN), sygnał wyjściowy Low 29 – Niewykorzystane 30 – Niewykorzystane 31 – Niewykorzystane 32 – Niewykorzystane ---------- Post dopisany at 21:39 ---------- Poprzedni post napisany at 21:35 ---------- Pin 15 faktycznie jest w opisie dla A6 po 2000 roku więc to muszę sprawdzić bo Golf po 99r też ma 18
  15. Po drodze do licznika od czujnika nic nie ma prócz kostki w podszybiu, czyli przewód idzie od czujnika prosto do pinu w kostce licznika. Na czujniku dwa piny to zasilanie a trzeci idzie do zegarów, więc jeśli po przekręceniu stacyjki jest zasilanie na kostce czujnika i przejście 2 pinu do 18 pinu w zielonej kostce licznika to instalacja jest ok. Podepnij VAGa i w silniku grupa 7 pozycja 2 powinna pokazać temperaturę oleju na ciepłym i zimnym silniku jeśli pokazuje to wina licznika, jeśli nie to czujnika. Ja też z tym walczę tylko u mnie leży wskazówka na amen, teraz po przeczytaniu wielu postów i przejrzeniu kilku schematów zabiorę się do sprawdzenia przyczyny. Jeśli ktoś może sprawdzić na działającej temp. oleju które piny na czujniku są zasilaniem bo znalazłem dwie wersje 1 i 3 pin wg opisów czujnika lub 1 i 2 pin wg, schematów AUDI i VW.
  16. jaki czujnik wsadziłeś ? nr i firmę ? Jeśli w VAGu w grupie 007 poz 2 nie pokazuje nic to znaczy, że to nie jest wina zegarów http://s7.postimage.org/n3wnoyp07/f67091d7442cd5ebmed.jpg
  17. Diablo odpowiedział(a) na Seba_LDZ temat w Łódzkie
    Hehe, macie za kiepskie silniki i za starą technologię żeby mieć takie cacko do czyszczenia ;D
  18. tempomat na 100% nie ma nic wspólnego, sa tylko trzy wyjścia jeśli zegar przechodzi test w VAGu: zły lub uszkodzny czujnik, uszkodzona wiązka lub wiązka idzie do złego pinu w zegarach. Jutro będę miał oryginalny nowy czujnik Hella 1J0 907 660 B i zobaczymy czy pomoże.
  19. ok, dzięki
  20. jeśli masz org. to pod czarną osłonką zakrywającą czujnik zaraz przy wtyczce na czujniku powinno być Hella 1J0 907 ... ---------- Post dopisany at 22:17 ---------- Poprzedni post napisany at 22:15 ---------- coś takiego CZUJNIK POZIOMU OLEJU AUDI A8 4.0 TDI 02-05r. (2742883961) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
  21. Diablo odpowiedział(a) na Seba_LDZ temat w Łódzkie
    Noo teraz jest banan, nie sądziłem że taka różnica będzie. Może nie w mocy ale w reakcji na gaz Jeśli będziesz w niedzielę proszę żebyś zerknął na logi czy już mogę wjechać na hamownię na korektę czy jeszcze coś niedomaga
  22. a czy ktoś z osób cieszących sie wskazaniem temperatury oleju może sprawdzić nr czujnika w misce ? Podobno po lifcie tak ma być, że po podłączeniu ma wszystko hulać ale mój czujnik to zamiennik i chce potwierdzić czy to jego wina i czy nr 1J0 907 660 B jest prawidłowy.
  23. Diablo odpowiedział(a) na ic3ek temat w Audi A4 B5
    Panowie udało się rozwiązać ten problem ?
  24. Ja kupiłem czujnik Topran i podobno to ten sam czujnik co Febi tylko w innym pudełku i mam to samo :/ Czyżby tylko org. czyli Hella ? Czy ktoś rozwiązał problem ?
  25. ja błędu żadnego nie mam, jedynie nie mam pewności co do nru czujnika, czy one były montowane tylko w 1/2 FIS i pokazuje tylko min oleju, czy był również w pełnym FISie, tylko nie był wykorzystywany przez stare zegary i jest to wina zamiennika.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.