Treść opublikowana przez Diablo
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
już mnie nie dobijaj te same oznaczenia 300 kosztuje :/
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ja jutro wkładam czujnik Helli jak wskazówka się nie bujnie to się załamę
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
bardzo dużo, trzeba moduł i powpinać się w wiązki :/ czujnik sprysków pare złoty i proste rezanie
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Pewnie nie masz modułu więc do masy
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Znalazłem opis działania czujnika G266 i wbrew pozorom jego sposób działania jest dość skomplikowany Wskazania poziom oleju jest zależne od czujnika temperatury bo czujnik temperatury wysyła sygnał do elektroniki czujnika i podgrzewa 2 zintegrowany czujnik poziomu oleju do temperaturu nieco wyższej od temperatury oleju i na podstawie czasu stygnięcia tego czujnika jest obliczany poziom oleju Długi czas stygnięcia niski poziom, krótki czas stygnięcia wysoki poziom oleju Oba te parametry są przesyłane na przemian do budzika.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No ja dziś sparwdzałem z kolegą Djkill o co komon z tą temperaturą i doszliśmy do wniosku, że czujnik jest do wymiany Wiązka ok, zasilanie ok numeracja pinów ok. Potwierdza się to co piszą na różnych forach o tym czujniku, mianowicie musi być to oryginał. Topran nie działa, Febi nie działa, kupiony org. Hella i zobaczymy Potwierdza się również to że czujnik do działania musi być zanurzony w oleju inaczej omomierz nic nie pokaże. arre udało Ci się zrobić stację badawczą ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
wyrezaj dziurę w bańce 4-5 litrowej przykręć czujnik i może się uda
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
musi być czujnik w oleju, tam w warunkach testu jest napisane, temp. oleju min. 70*C Tak, ale zrozumiałem, że do sprawdzenia działania czujnika poziomu czyli piny 1,3 jest potrzebne 70, a do sprawdzenia temp. piny 1,2 wartości podane są przy 20 i 70 st. ---------- Post dopisany at 21:00 ---------- Poprzedni post napisany at 20:11 ---------- Ok, nie ma problemu Dokładnie jak kaju182 napisał... czujnik spryskiwaczy to nieduże koszty i łatwe do zrobienia więc warto, z żarówkami już gorzej bo potrzebny moduł i kombinacje z instalacją. Jeszcze można się pobawić i podłączyć pozostałe drzwi do szarej kostki ja będę kombinował z drzwiami ale chyba dopiero na wiosnę
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
To niestety nie działa :/ Podłączałem już omomierz do mojego czujnika i nowego Helli w sklepie i nic nie wskazuje, chyba że musi być zanurzony w oleju żeby coś pokazać.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
kaju182 a nie zrobiłeś foty albo nie spisałeś jak są podłączone kolorystycznie kable do czujnika ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Świetna robota, wielkie dzięki
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dzięki wielkie za pomoc i za foty, jak wszystko sprawdzę to napiszę czy pomogło
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No faktycznie masz rację, że ta rozpiska nie pasuje :/ Ja niczego w pinach nie zmieniałem, zmieniłem zegary na full FIS, podłączyłem i wszystko działa prócz temp. oleju wskazówka leży nawet nie drgnie, dlatego szukałem pod którym pinem to ustrojstwo siedzi, a nie zwróciłem uwagi że na tej rozpisce są rzeczy z szarej wtyczki Czyli do czujnika zasilanie na 1 pin +12V, 2 pin masa a 3 prosto do zegarów pin 15 zielona wtyczka. Czyli jeśli to idzie przez licznik to VAG też tego nie pokaże w silniku tylko w instrumentach ? Gdzie dokładniej ? ---------- Post dopisany at 11:28 ---------- Poprzedni post napisany at 11:26 ---------- Trzeba przeprogramować prędkościomierz bo będzie oszukiwał.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
super, spisz jeszcze jakie kolory przewodów w jakim pinie. Jeśli chodzi o nr pinu to ja mam taki opis dla Rok modelowy 1999.05 – 04.2001 Złącze 32-wtykowe -T32b-, zielone 1 – Niewykorzystane 2 – Cewka czytająca immobilisera 1 3 – Lampka kontrolna świateł pozycyjnych 4 – Magistrala danych (CAN), ekranowanie sygnału wejściowego 5 – Przewód W 6 – Czujnik poziomu płynu do mycia szyb -G33- 7 – Lampka kontrolna klocka hamulcowego -K32- 8 – Niewykorzystane 9 – Niewykorzystane 10 – Niewykorzystane 11 – Sygnał czasu postoju samochodu 12 – Odłączenie układu klimatyzacji 13 – Lampka kontrolna hamulca ręcznego 14 – Lampka kontrolna programu stabilizującego -K155- 15 – Niewykorzystane 16 – Niewykorzystane 17 – Cewka czytająca immobilisera 2 18 – Czujnik poziomu i temperatury oleju -G266- 19 – Magistrala danych (CAN), sygnał wejściowy High 20 – Magistrala danych (CAN), sygnał wejściowy Low 21 – Niewykorzystane 22 – Przełącznik stykowy układu alarmowego -F120- i centralnego sterownika systemu Komfort -J393- 23 – Przycisk wywołania wyświetlacza wielofunkcyjnego -E86- › u góry, (wskazanie przełącza do tyłu) 24 – Przycisk wywołania wyświetlacza wielofunkcyjnego -E86- › na dole, (wskazanie przełącza do przodu) 25 – Przełącznik pamięci wyświetlacza wielofunkcyjnego -E109- › Reset 26 – Sygnał wejściowy czujnika temperatury zewnętrznej -G17- 27 – Magistrala danych (CAN), sygnał wyjściowy High 28 – Magistrala danych (CAN), sygnał wyjściowy Low 29 – Niewykorzystane 30 – Niewykorzystane 31 – Niewykorzystane 32 – Niewykorzystane ---------- Post dopisany at 21:39 ---------- Poprzedni post napisany at 21:35 ---------- Pin 15 faktycznie jest w opisie dla A6 po 2000 roku więc to muszę sprawdzić bo Golf po 99r też ma 18
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Po drodze do licznika od czujnika nic nie ma prócz kostki w podszybiu, czyli przewód idzie od czujnika prosto do pinu w kostce licznika. Na czujniku dwa piny to zasilanie a trzeci idzie do zegarów, więc jeśli po przekręceniu stacyjki jest zasilanie na kostce czujnika i przejście 2 pinu do 18 pinu w zielonej kostce licznika to instalacja jest ok. Podepnij VAGa i w silniku grupa 7 pozycja 2 powinna pokazać temperaturę oleju na ciepłym i zimnym silniku jeśli pokazuje to wina licznika, jeśli nie to czujnika. Ja też z tym walczę tylko u mnie leży wskazówka na amen, teraz po przeczytaniu wielu postów i przejrzeniu kilku schematów zabiorę się do sprawdzenia przyczyny. Jeśli ktoś może sprawdzić na działającej temp. oleju które piny na czujniku są zasilaniem bo znalazłem dwie wersje 1 i 3 pin wg opisów czujnika lub 1 i 2 pin wg, schematów AUDI i VW.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
jaki czujnik wsadziłeś ? nr i firmę ? Jeśli w VAGu w grupie 007 poz 2 nie pokazuje nic to znaczy, że to nie jest wina zegarów http://s7.postimage.org/n3wnoyp07/f67091d7442cd5ebmed.jpg
-
Spociki Łódzkie
Hehe, macie za kiepskie silniki i za starą technologię żeby mieć takie cacko do czyszczenia ;D
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
tempomat na 100% nie ma nic wspólnego, sa tylko trzy wyjścia jeśli zegar przechodzi test w VAGu: zły lub uszkodzny czujnik, uszkodzona wiązka lub wiązka idzie do złego pinu w zegarach. Jutro będę miał oryginalny nowy czujnik Hella 1J0 907 660 B i zobaczymy czy pomoże.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
ok, dzięki
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
jeśli masz org. to pod czarną osłonką zakrywającą czujnik zaraz przy wtyczce na czujniku powinno być Hella 1J0 907 ... ---------- Post dopisany at 22:17 ---------- Poprzedni post napisany at 22:15 ---------- coś takiego CZUJNIK POZIOMU OLEJU AUDI A8 4.0 TDI 02-05r. (2742883961) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
Spociki Łódzkie
Noo teraz jest banan, nie sądziłem że taka różnica będzie. Może nie w mocy ale w reakcji na gaz Jeśli będziesz w niedzielę proszę żebyś zerknął na logi czy już mogę wjechać na hamownię na korektę czy jeszcze coś niedomaga
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
a czy ktoś z osób cieszących sie wskazaniem temperatury oleju może sprawdzić nr czujnika w misce ? Podobno po lifcie tak ma być, że po podłączeniu ma wszystko hulać ale mój czujnik to zamiennik i chce potwierdzić czy to jego wina i czy nr 1J0 907 660 B jest prawidłowy.
-
[ALL B5] Czujnik Oleju
Panowie udało się rozwiązać ten problem ?
-
[B5 AJM] Problem z czujnikiem temperatury i poziomu oleju
Ja kupiłem czujnik Topran i podobno to ten sam czujnik co Febi tylko w innym pudełku i mam to samo :/ Czyżby tylko org. czyli Hella ? Czy ktoś rozwiązał problem ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
ja błędu żadnego nie mam, jedynie nie mam pewności co do nru czujnika, czy one były montowane tylko w 1/2 FIS i pokazuje tylko min oleju, czy był również w pełnym FISie, tylko nie był wykorzystywany przez stare zegary i jest to wina zamiennika.