Treść opublikowana przez Diablo
-
[B5 AHH] Zaklinacz koni znów pokazał klasę
Jak nie to sie załamę :>
-
[B5 AHH] Złoty klekocik AHH+ (178KM i 375Nm) - NOWE MODY...
Dzięki za odpowiedź, ale chyba narazie kata zostawie zobaczymy co będzie po wsadzeniu turbo AWX z kolektorem i FIMC. Mam nadzieję, że wypluje coś zbliżonego do Twojego wyniku na tych gratach.
-
[B5 AHH] Wykres AHH
U mnie siedzą wtryski AHY kat został ale wynik prawie taki sam :gwizdanie: Wkładaj większe turbo bo przy tych parametrach dymi okropnie w ciepłe dni. To max możliwości naszej turbawki, ale teraz wkładam AWX z kolektorem i FIMC zobaczymy co wyjdzie.
-
[B5 AHH] Zaklinacz koni znów pokazał klasę
to normalne, ze wszystko zalezy od egzemplaza, ja wcale nie bede mial pretensji jak wypluje 170, ale jestem dobrej mysli i wierze w tego Czarodzieja no i moja Audiczke Mam nadzieję uzyskać coś takiego http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=70144.0[br]Dopisany: 12 Październik 2011, 16:16_________________________________________________Turbinka i kolektor podmieniony, EGR zaślepiony. Wszystko działa jak należy. Dymienie już dużo mniejsze. Teraz jeszcze spawanko dolotu
-
[ALL B5] Praca zawieszenia a pogoda.
To normalne, że w deszcz jest cicho a jak wyschnie zaczyna skrzypieć i pukać. Ciśnienie tu nie pomoże.
-
[B5 ADP] Temperatura płynu chłodzącego
Wymień termostat i śmigaj dalej. Normalne, że ujawnia się to o tej porze roku
-
[B6 AYM] Problem z odpaleniem
Dokładnie mogą być to świece żarowe.
-
[B5 AFN] Drży pedał sprzęgła,szarpie na "jedynce"-jaki koszt wymiany z dumasem?
Ja wsadziłem zestaw Valeo z jednomasem i jest ok. Jedynie co to delikatnie szarpie przy ruszaniu, ale to raczej nieuniknione przy tej zmianie.
-
[ALL B5] Wymiana pompki centralnego zamka
Pompka jest w prawym boczku w bagażniku.
-
[ALL B5] Dziwne pojedyńcze stuki podczas podnoszenia przodu -nowe zawieszenie
Takie pukanie na nierównościach może dochodzić z maglownicy. Poruszaj energicznie na postoju kierownicą i posłuchaj czy puka.
-
[B5 1Z] Problem z hamulcami
Jeśli pedał lekko się wciska i nie chcmuje to albo powietrze, albo przypaliłeś klocki i się ślizgają.
-
[B5 AHU] Dźwignia hamulca ręcznego
dokładnie, sprawdz zapadkę jak nie pomoże będzie trzeba zmienić komplet.
-
[B5 AFN] Dziwny komunikat w pół fisie
Dokładnie te klocki wystarczają na bardzo długo więc tłoczki mają czas pokorodować a uszczelniacze stracić właściwości dlatego warto to rozebrać, wyczyścić lub zamienić zestawy naprawcze.
-
[B5 AJM] Skacząca temperatura
Jeśli VAG pokaże co innego niż zegary może być wina zacinającej się wskazówki, jeśli potwierdzi że to termostat wkładaj tylko ori z serwisu nie będziesz miał wtedy problemów.
-
[B5 AHU] Wahania temperatury
Moim zdaniem termostat. Miałem podobnie bo się zawieszał i nie domykał się do końca niepozwalając w osiągnięciu właściwej temperatury.
-
[B6 AVF] Różnica temperatur na przewodach
Możliwe, że termostat się zawiesza i nie otwiera się na tyle żeby obieg był prawidłowy.
-
[B5 ADP] Nie wiem jaki zalany jest plyn chłodniczy a idzie mróz...
W oryginale jest G12 jak kolega napisał, można sprawdzić w warsztatach jaka jest jego temperatura zamarzania, można też dolać koncentratu ale lepiej wymienić i mieć pewność.
-
[B5 AHH] Zaklinacz koni znów pokazał klasę
Ok, dzięki za odpowiedz. Program zostawiam Witkowi i zapytam go o ten sensor AWX jeśli on też to zaleci tak zrobię, ale dzięki za info, ja się nie zbyt znam, wiedzę czerpię od Was za co bardzo dziękuję.
-
[B5 AHH] Zaklinacz koni znów pokazał klasę
Wszystko mnie wyjdzie max. 2,5 tyś. razem z uszczelkami, robocizną itp. Turbo od kolegi Uciniak z forum 680,- + wymiana z uszczelakmi 200,- po znajomości ,- IC 350,- Orurowanie ze złączkami i opaskami i spawaniem u kolegi 395,- + czteropak, Kolektor 100,- , złączka i zamiennik AGR 200,- no i zostanie korekta softu. Także tu mamy ok 2 tyś. + soft. Myślę że nie jest tak źle, a pewnie gdybym chciał zmienić jeszcze końcówki i kupić większe turbo wyszło by mnie to 1-1,5 tyś więcej, tylko czy warte jest to tych dodatkowych 15-20 PS? bo chyba tyle bym osiągnął Kolega Rogal obiecał mi ok 175 PS na tych gratach i podobno dzięki tej pompie którą montuje fabryka jest to realne. Głównym celem jest zminimalizowanie dymienia bo fabryczne turbo troszkę kopci, przyrostu mocy nie spodziewam się oszałamiającego, a nawet nie wiem czy to by było wskazane przy 300 kkm. bo właśnie mi tyle wybiło Te 170+ mi powinno wystarczyć
-
[B5 AHH] Zaklinacz koni znów pokazał klasę
Dzieki za odpowiedz. Z ta wycena to o min 1 tys. sie Piotrek przeliczyles ale wiadomo, ze ceny sa rozne Sprzeglo mam od 1Z czyli jednomas, ale nie chce przesadzic z ta moca bo to juz sporo jak na oske. Zalezy mi przedewszystkim na bezdymnej jezdzie i niezaduzym wysileniu podzespolow. Witek zalecil te graty wiec wszystko juz zgromadzone do montazu. Chcialo by sie wiecej ale wtedy koszty przegubow, sprzegla itp. gdy nie wytrzymaja moga byc przesadzone. Zamontuje to co jest zobaczymy co Rogal wyczaruje Dzieki.
-
[B5 AHH] Zaklinacz koni znów pokazał klasę
Czas na dalsze zmiany Po konsultacji z Witkiem wciskam kolektor AWX, turbinkę AWX i FIMC zobaczymy co wyjdzie. Witek przewiduje ok 175 PS Wyczytałem, że przy takich zmianach wychodzi ok. 175/380 czy przyrost tych 25/40 jest bardzo odczuwlany, czy warto ? Może macie jakieś uwagi, może warto coś jeszcze zmienić przed korektą programu ?
-
[ALL B5] Huczenie podczas przyśpieszania
Nie chcę Cię kolego straszyć, ale u mnie to dwumas huczał.
-
[B5 AVG] Sprzęgło z kołem jednomasowym, wrażenia
Powiem szczeże że się zraziłem do dwumasu i chyba jestem bardziej skłonny przejść na G60, Mrogal odpisał że od VR6 chyba podejdzie i sam już nie wiem, wyżej otrzymałem odpowedź że nie. Czy ktoś na 100% może mi odpowiedzieć dlaczego nie podejdzie lub podejdzie?
-
[B5 AVG] Sprzęgło z kołem jednomasowym, wrażenia
ten zestaw AWX to tylko z dwumasem działa, czyli wystarczy kupić cały zestaw do AWX i wszystko pasuje?
-
[B5 AVG] Sprzęgło z kołem jednomasowym, wrażenia
czyli lepiej założyć jednomasa z 1Z i dać stare sprzęgło do wzmocnienia czy kupić oryginal z mocniejszej wersji?