Treść opublikowana przez Diablo
-
[B5 AVG] Sprzęgło z kołem jednomasowym, wrażenia
już zgłupiałem na różnych forach wertuje, czytam i jedni piszą, że do A6 zakładali, i że do A3 a inni że nie podejdzie. Piszą że od galaxy VR6 sprzęgło pasuje, inni żeby tylko tarczę od VR6 założyć a docisk od 1Z i już sam nie wiem co myśleć. Chcę po zmianie sprzęgła zmienić turbo na większe i Witek chce z niego zrobić 180 koników i to już pewnie będzie blisko 400Nm już teraz przy 338Nm jest problem dla tego muszę najpierw wzmocnić sprzęgło. A co z tym sprzęgłem od AWX czy ono wytrzyma takie obciążenia?
-
[B5 AVG] Sprzęgło z kołem jednomasowym, wrażenia
Witajcie. Chcę założyć koło jednomasowe od 1Z bo dwumas mi padł po 50tyś km. tylko zastanawiam czy podejdzie do mojego AHH chwalone sprzęgło od galaxy VR6 podobno sachs 3000 384 001 pasuje i czy to mi wystarczy, czy macie jakieś inne propozycje?
-
Zmiana koła dwumasowgo na koło jednomasowe 1.9 TDI AFN - 1Z
Witajcie. Właśnie stoję przed dokonaniem wyboru co wsadzić do mojej niuni gdyż po 2 latach po wirusie u Witka sypie mi się dwumas. Wirus na 100% jest zrobiony profesjonalnie także na pewno nie jest to wina zbyt dużej ilości Nm na niskich obrotach, po prostu to cudo jakim jest fabryczny dwumas nie jest przewidziany do takich obciążeń. Czytam wątki i różne zdania na temat czy pasuje koło od 1Z i sprzęgło od VR6 do mojego silnika AHH. Niestety mało jest na jego temat choć wiem że różni się tylko osprzętem. Proszę więc o rozwianie wątpliwości czy po zakupie tego zestawu nie będę miał problemu z jego założeniem. Dzięki i życzę bezawaryjnych Audiczek.
-
[B5 1Z] Zły kąt wtrysku pompy i jego konsekwencje
Spróbuję poluzować przewody, bo śróbe odkręciłem raczej właścią. Tylko dziwię się że pompa ani drgnie. Czy przewody są takie sztywne i mogą ją tak trzymać?
-
[B5 1Z] Zły kąt wtrysku pompy i jego konsekwencje
A ja chciałem zmienić kąt wtrysku odkręciłem wszystkie śróby opisane w " warsztacie" trzy z przodu i jedna z tyłu a pompa ani drgnie. Czy to jest możliwe wszystkie śróby kręcą się palcami a pompa ani drgnie. mam trochę za niski kąt i rano słabo pali.
-
[B5 AHH] Odpowietrzanie pompy ABS VAG'iem
ja poprostu chce wymienić płyn. Czyli odpowietrzam pokolei koła PT, LT, PP, LP (na zgaszonym czy zapalonym silniku? ) a jak odpowietrza się pompe ABS/ESP co się odkręca żeby "spuścić powietrze"?
-
[B5 1Z] Przy 2000-2100 obr. drży nadwozie
Mam takie same objawy w silniku AHH czyli z dwumasem wymieniłem komplaet ze sprzęgłem, poduchy pod silnikiem i dalej drgania. Czy to koło pasowe może mieć taki wpływ na wibracje całej budy?
-
[B5 AFN] Dalej drgania po wymianie dwumasa
ja wymieniłem już wszystko co się dało i nic został tylko wydech najgorsze że raz jest lepiej raz gorzej zależy od temp. na zewnątrz jak jest gorąco jest cicho i stabilnie jak słoneczko zajdzie znowu lipa
-
[B5 AFN] Kąt Wtrysku
Odkręciłem wszyskie śróby jak opisano w "warsztacie" (kręcą się palcami) tyle tylko że u mnie śróba nr 3 jest dostępna przez otwótr koła pasowego jak dwie pierwsze, śróba nr 4 też bez problemu ale niestety pompa ani drgnie czy u mnie jest jeszcze coś do odkręcenia?
-
[B5 AHH] Odpowietrzanie pompy ABS VAG'iem
Panowie co powiecie na stwierdzenie mechanka, że moje auto trzeba odpowietrzać Vagiem, że komputer steruje pompą i odpowietrza każdy kanał po kolei, a nie pompując pedał hamulca. Czy ma rację i co mogło by się stać gdybym odpowietrzył go pedałem. Wspomnę że mam pompę z ESP.
-
[ALL B5] Gzie wymiana plecionki Łódź
Czy znacie jakiegoś speca który zrobi to dobrze i nie będzie chciał 400 zł jak panowie z ul. Polnej?
-
[B5 AVG] Wymiana Oleju w skrzyni biegów, pytanie?
Ja wymieniłem napewno po tylu latach i km. stary stracił częś swoich właściwości co nowy to nowy
-
[B5 AHH] Głośna praca silnika
Mam nietypowy problem w zimne dni mój silnik twardo pracuje i trzęsie budom nie ważne czy jest rozgrzany czy zimny, jak odpali źle to już tak pracuje przez cały czas w pełnym zakresie obrotów. Zauważyłem że gdy jest ciepło a słoneczko troszkę przygrzeje sytuacja się zmienia wszystko wraca do normy miękka praca bez wibracji od uruchomienia na zimno i tak już cały czas. Już walcze z tym od roku zmieniłem dwumas, poduchy przy chipie końcówki wtrysków i nie wiem co to może być czy to jakiś czujnik przekłamuje, może coś się zle ustawia, może macie jakieś pomysły co może sie zmieniać pod wpływem temperatury (czujnik powietrza, nastawnik) był vagowany i niby parametry pracy są ok i dlatego nie wiem gdzie szukać. Nie podejrzewam części mechanicznych bo chyba temperatura nie miała by tu wpływu myślałem o poduszkach silnika bo są olejowe ale one nie zmieniały by dzwięku pracy silnika nie wiem czy kąt zapłonu może sie tak zachowywać. Pomocy ;( .
-
[B5 AHH] Zaklinacz koni znów pokazał klasę
Po przejechaniu ponad tyś. km. nadal szczena przy ziemi. Spalanie 7-7,5 l/100km. większość po mieście na krótkich odcinkach (przed chipem ok.7,0) więc nic się nie zmieniło oprócz tęperatury na zenątrz. Dodam że jeździłem mało delikatnie . Wymieniłem już termostat, a przedemną trasa ok. 1400 km. zobaczymy co będzie. Silniczek pracuje jak zegarek odpala od cyknięcia więc programik ma tylko same plusy max prędkość 3 osoby na pokładzie i to bez welkiego wysiłku wzrosła ze 180 na ok 215 km/h i odcięcie. elastyczność wyprzedzanie i przyspieszenie to kosmos. Polecam każdemu kto się jeszcze nie przekonał i oczywiście chip by Rogal którego Pozdrawiam.
-
[B5 1Z] Wtyski AFN vs. ASV które wybrać do 1Z 90KM po chipie
Ja mam końcówki AHY i jest super. Jak pompiarz ustawiał ciśnienie to wstępne wychodziło 210 więc takie jak na ASV sprzedawca bardziej polecał mi AHY podobno wytrzymują większe moce były w tej samej cenie. Więc może AHY a nie ASV/AFN.
-
[B5 AHH] Zaklinacz koni znów pokazał klasę
Jeździ się odlotowo na 3 miga kontrolka od ASRu spalanie na trasie wogóle się nie zmieniło na połowie zbiornika 450 km. choć zaczął mi niedomagać termostat wykończę zbiorniczek w mieście i zobaczymy jaka wyjdzie średnia. Jeśli codzi o trwałość myślę że z tak zrobionym programem i przy jeździe z głową nie powinno nic mu ubyć. Polecam to totalny odlot
-
Seat Leon ARL + Hybryda GT2256V
Piękny wynik :oklaski: Zaraziłeś mnie już myślę o nowej turbince. Pozdrawiam.
-
[B5 AHH] Zaklinacz koni znów pokazał klasę
Witam wszystkich. Wczoraj wróciłem od Witka i do tej pory nie mogę dojść do siebie bo jestem w szoku. Z mojej 90 AHH po zmianie końcówek wtrysków na AHY u poleconego przez Rogala pompiarza (dzięki za fachową robotę Przemku) zrobił to prawie z zamkniętymi oczami, pojechałem na ul. Mineralną 26 w stolicy gdzie zostałem mile powitany i szybko wzieliśmy się do roboty, to znaczy Witek się wzioł a ja mogłem tylko mu towarzyszyć i popatrzeć na wykresy, które dla mnie były czarną magią. Kilka rundek redukcja dymienia i wyszło co wyszło oceńcie sami: W każdym bądź razie wyprzedzanie i jazda tym autem to teraz czysta przyjemność a różnica w mocy i elastyczności to ponad 60% Dzięki Witku pewnie nie powiem nic nowego ale JESTEŚ WIELKI. :oklaski:
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
Ja też zmieniłem cały komplet sprzęgło + dwumas bo juz wymieniłem wszystkie poduszki jestem wściekły bo mam nową przypadłość gdy jadę na wyższych biegach jest to najbardziej widoczne gdy puszczę gaz lub dodam czuję szarpnięcie jakby był gdzieś jkiś luz wskazówka od obrotów ma wtedy takie zawahanie jest taki objaw jak przy zurzytym dwumasie (efekt zajączka kangura) czy możliwe że nowy dwumas jest walnięty czy to może coś innego (komplet sachs) Jeśli chodzi o hałas to pomogło wlanie oczyszczacza do wtrysków xeramik cliner buteleczka na bak i po 100 km. znowu cisza.
-
[B5 AHH] właczająca się pompa ABS
Dzięki za pomoc wyczyściłem przednie czujniki i jest ok.
-
Jakie tarcze polecacie na przód i tył
Tak wiem ale czy odczuję różnicę przy większej mocyw skuteczności hamowania i czy wystarczy zmienić tylko jażmo czy też zacisk i coś jeszcze?
-
Jakie tarcze polecacie na przód i tył
Jak myślicie czy tarcze 280mm w 90 konnej A4 ATE PD wystarczą gdy zawirusuję ją na 130 KM czy powinienem zamienić je na 288 mm zmocniejszych wersji Audi?
-
[B5 AHH] Podpora silnika
Spróbuję pokombinowac zobaczę co się będzie działo. Dzięki za podpowiedź.
-
[B5 AHH] Podpora silnika
Panowie pomóżcie. Jak ma byc ustawiona przednia podpora silnika u góry czy na dole a może inaczej bo zmieniali mi sprzęgło i dwumasówkę razem z wszystkimi poduchami a silnik na wysokich biegach gdy wcisnę lub puszczę pedał gazu przechyla sie cały jak na huśtawce manetka zmiany biegów raz w przód raz w tył. A nawet po wymianie kompletu sprzęgła hałas i wibracje silnika jak były tak są co jezszcze może by przyczyną?
-
Czy są potrzebne spryskiwacze w xenonach
Panowie znalazłem taką stronę bo też chcę założyć xenony do swojej A4 http://www.xenony.pl/