Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

gregory

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez gregory

  1. a wszyscy tak placza ze nie maja Q ... sa tego tez i dobre strony ... ale to tylko odczucia bo różnica w osiagach jest znacznie mniejsza No nie byłbym tego taki pewny. Zakładając ośce odpowiednie opony do ścigania, ośka będzie miała znacznie lepszą przyczepność, a quattro dalej te same straty i będzie wąchało rure ośce :> . Ośka i quattro o tej samej mocy i momencie.
  2. Do tego trzeba jeszcze podlać paliwem, bo samo zwiększenie boostu MBC ci nic nie da. Myśle że jest możliwy tuning w garażu używając mbc, posługując się Vag-Comem, programem Lemmiwincks i mając conieco wiedzy. Sonda szerokopasmowa się przyda i do dzieła
  3. 1. Uszczelka pod głowicą 2. Chłodniczka oleju(jeśli silnik jest w nią wyposażony) 3. Wężownica olejowa w chłodnicy wody(jeśli to automat) 4. Pęknięta głowica 5. Pęknięty blok
  4. Z 1.8T zrobić 1.8 Toż to profanacja Ciekawe jak byś się czuł jakby cię wykastrowali Napraw sobie ten silnik który masz, a przy normalnej/spokojnej jeździe będzie ci palił tyle co 1.8 i dojdziesz do wniosku, że byłeś głupi chcąc go wykastrować.
  5. Głowica AEB jest 20 zaworowa. 3 ssące i 2 wydechowe. Silnik kupiłeś zapewne z kolektorem ssącym, a bez turbiny to i pewnie bez kolektora wydechowego i patrzyłeś od strony wydechowej, a tam faktycznie są po dwa zawory/cylinder I zagadka rozwiązana. @adams78 to nie moje auto, zdjęcie poglądowe.
  6. Taak, a o upalających się i ulatujących zaworach w głowicy 20V zapomniałeś.
  7. za***iście zamontowany IC A chmura 1-sza klasa
  8. Każde AEB było 20V. Może mechanik się nie zna na tych silnikach zbyt dobrze. Ja ostatnio usłyszałem od kolesia który całe życie częściami handluje że nie ma Audi A4; B5 , B5 to był passat ale nie Audi. No i w tym momencie mnie rozwaliło :> Powiedziałem, że nie będe się z nim sprzeczać. Szkoda, że nie miałem koszulki a4-klub na sobie
  9. O rzesz ty w morde, czy to młot udarowy Widze, że kat ma coraz więcej wrogów. Nie chciałbym być na jego miejscu
  10. To możesz być pewny, że kat też jest martwy.
  11. Jeśli wkładka nic nie dała w silniku turbodoładowanym to możesz być tego pewien, że w wolno ssaku na pewno nic nie da. A to nie ze względu samej wkładki lecz z powodu konstrukcji dolotu. Ori pucha jest rystrykcyjna, to labirynt przez który turbo/ czy to silnik zasysa powietrze.
  12. Jak wykręcisz turbo już z 5 razy to będziesz miał nawet wprawe No więc wszystko jasne. Zakopcenie na muszli świadczy o nieszczelności gdzieś lub/i pękniętej muszli. Uciekające spaliny mogą wydawać taki dzwięk. Tak czy inaczej musisz wyjąć turbo i oblukać je. Aby wyjąć kata musisz na dole rozszczepić rure na pierwszym łączeniu, wykręcić turbo i kolektor wydechowy i wtedy masz miejsce aby wyjąć kata z całą rurką od strony komory silnika. Ja nie regenerowałem turba tylko włożyłem nowe.
  13. Są turba na łożyskach kulkowych i łożyskach ślizgowych. Oba te rozwiązania dają rade bo łożysko jest non stop chłodzone olejem(powinno być). Możesz na próbe wywalić Kata, jak nie będzie zmiany i tak samo będzie świecić przy butowaniu to proponuje go wstawić z powrotem. Sprecyzuj dzwięk dochodzący z okolic turbiny. Bo wycie to nie obijanie się. Wyje np. syrena. Najlepiej wykręć turbo i je obejrzyj całe dokładnie. A jak się nie znasz daj specjaliście jakiemuś.
  14. To trzeba sprawdzić podczas jazdy kiedy silnik jest obciążony wydaje całkiem inne brzmienie.
  15. I tak powinno być. Jeśli masz drożne smarowanie turba olejem i chłodzenie wodne to nic jej nie będzie.
  16. A gdzie ta urwana klapka teraz jest? W moim przypadku turbina wyła na zimnym silniku, jak silnik się stopniowo rozgrzewał to wycie ustawało. Jednak niedługo od czasu jak zaczęła wyć, czyli jakieś 2 miesiące turbo padło puszczając małą rzeke oleju po stronie gorącej/wydechowej.
  17. Miarką twojego sukcesu jest wyłącznie twoje zaangażowanie. Tobie po prostu brakuje nauczyciela, przynajmniej, aby się rozkręcić na początek.
  18. Głowicy nie odkręcaj Wymień jak narazie te uszczelniacze i zobaczysz co się poprawi Nie przekonasz się póki nie spróbujesz Chyba, że nie chce ci się bawić w "tanią" metode prób i błędów to zawsze możesz wyremontować cały silnik za jednym razem jak co niektórzy radzili.
  19. Wesz nie sugeruj się tym, że na każdym cylindrze się poprawiło bo tak naprawde to zawsze się troche poprawi po wlaniu oleju. Olej jakby nie było w każdym przypadku uszczelnia. Ważne jest o ile się poprawi. Jeśli różnica byłaby kolosalna czyli np. 2 i w góre to byłoby się czym przejmować. Jeśli są to tak minimalne poprawy to nie warto się tym przejmować. Na ostatnim cylindrze czyli tym najsłabszym poprawiło się tylko o 0,7 , tak więc niewiele. Tak jak napisałem w 1.8T AEB normą jest 10-13 .Ja proponowałbym już nie dumać tylko zajrzeć do głowicy na sam początek i to tyle.
  20. Wkład daje 0 przyrostów, czyt. zero w KM i Nm. Potwierdzone testem. Tak więc wkładając wkładke zamiast zwykłego bawełnianego filtra nic nie zyskujesz. Wkładając stożek do V6, przyrostów też się nie spodziewaj ale na stożku V6 pięknie brzmi. Słychać dosłownie "garnki" jak pracują. Tak więc zyskujesz rasowe brzmienie. Pamiętam VR6-tki ze zlotu VW-Mania pięknie brzmiały i wszystkie miały stożek.
  21. Mam na sprzedaż Pipercrossa o średnicy montażowej 70mm. Producent zapewnia, że wystarcza do 260KM. Jakby co to pw.
  22. Nie znajdziesz tego w Etce, bo te "rysiki" i ścieżki są w przepustnicy, tam gdzie ta czarna klapka na śrubkach. Trzeba usunąć błędy i ją zaadoptować jeszcze raz. Jeśli się da i będzie pisało "Adapt ok" to znaczy, że przepustnica jest ok. Pamiętaj, że aby poprawnie zaadoptować przepustnice nie może być żadnych błędów w pamięci ECU, musisz mieć sprawny akumulator i wyłączone wszystkie odbiorniki energii w samochodzie. Od DV-a nie będziesz miał szarpnięć podczas przyspieszania. Jeśli to zrobisz i nie przyniesie rezultatów jedz po proastu do gazownika, żeby ci sprawdził instalacje czy się coś nie rozregulowało.
  23. 1. Masz słaby akumulator 2. Czujnik A pozycji przepustnicy – obwód – problem w działaniu – poza zasięgiem, kto ci czyścił przepustnice?? Nie wszystko jest tu ok. Trudno na odległość coś powiedzieć. Trzeba by wykręcić przepustnice i oblukać potencjometr czy "rysiki" dobrze po ścieżkach wodzą itd.. Sprawdzając te cewki wyciągasz tylko wtyczke cewki i nic więcej, oczywiście na zapalonym silniku. Wyciągnięcie całej cewki podczas pracy silnika może spowodować porażenie.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.