Treść opublikowana przez german81
-
Prośba o analizę logów - benzyna- po programie
cofanie zapłonów ma wpływ na moc ,ale w tym przypadku cofanie jest na tyle małe ze bedzie to nie odczuwalne .spadki mocy beda rzedu 1-2 km.
-
Prośba o analizę logów - benzyna- po programie
na 4 cylindrze cos cofa zapłony ale nie jest zbyt mocne .kiedy wymieniałes swiece ,a tak poza tym to tak jak kolega napisał to zdrowa seria .
-
Proszę o analizę logów teraz dynamicznych
wystarczy tylko log z bloku 11 i nic wiecej tylko pamietaj zeby logowac max do 2500 obr bo geometria bedzie ustawina połrzeniu maxymalnego dołądowania .
-
Proszę o analizę logów teraz dynamicznych
mozesz kupic zaworek z tej aukcji Zawór ciśnienia turbiny EGR N75 VW AUDI TDI org6 (2619433772) - motoAllegro tylko muszisz podjechac do ASO i kupic wtyczke nowego typu za 10 pln .dokładnie taki sam zaworek jaki masz teraz jest drozszy o ok. 100 pln a róznia sie tylko wtyczka .tak logi rób na 3 biegu .a syczenie moze swiadczyc o nieszczelnosci w układzie turbo , sprawdz czy nie masz oleistych wycieków nałaczeniach przewodów i z IC.
-
Proszę o analizę logów teraz dynamicznych
problem nie jest w tym ze zaworek jest brudny tylko tłoczek jest juz wytarty z raci wieku i sie zacina w cewce . jak chcesz to mozesz jeszce zrobic mały test .podłacz bezposrednio podcisnienie pomijajac n75 i zrób log dynamimiczy max do 2500 obr .zobaczysz ze turbo osiagnie juz wartosc zadana ok 1600-1700 obr .
-
Problem z dużymi korektami czasów wtrysku :(
cos to troche dziwne .byc moze jest jakis babol w programie spróbuj logowac po jednym bloku .
-
Proszę o analizę logów teraz dynamicznych
tak jestem pewien ze to n75 bo twoje turbo wstaje jak słon . zacznij od wymiany n75 i nieruszaj narazie nic przy długosci sztangi dam se reke obciac ze masz jeszcze n75 orginalny i nie ma cudów zeby po tylu latach jeszcze był sprawny .dawke mozesz porawic przez przestawienie nastawnika lub zmiany w adaptaciach w vagu . a co do geometri to po miesiacu nie ma opcji zeby sie znowu geometria zasyfiła no chyba ze silnik pali wiecej oleju niz ropy .
-
Proszę o analizę logów teraz dynamicznych
wymien n75 na nowy i problem zniknie z niestabilnym doładowaniem i mogł bys porawic dawke paliwa na ok 4 mg .
-
Przepustnica, w kółko błędy, wymienione chyba wszystko co można było -> konkurs :)
zdejmij ten czarny dekielek z przepustnicy i umyj alkoholem płytke po której chodza potenciometry i dopiero zrób adaptacie .mam nadzieje ze sama przepustnice tez umyłes przed adaptacia ?
-
Brak mocy, nie wkręca się na obroty
ja odłaczysz wtyczke od przepływki to sprawdz na piecie na pinie 4 powino byc 5V i na pinie 2 powino byc 10-14 V wszystko sprawdzasz miedzy tymi pinami a masa i musisz wujac bezpiecznik od pompy paliwa lub przekaznik i napiecie sprawdzasz w czasie krecenia rozrusznikiem . nastepnie jak napiecia beda ok to podpinasz wtyczke do przepływki i sprawdzasz napiecie pomiedzy pinami 3i 5 na wolnych obrotach silnik rozgrzany do temperatury roboczej napiecie 1,4 V jesli napiecie bedzie inne to przepływka do wymiany .
-
Problem z dużymi korektami czasów wtrysku :(
ustaw instalacie tak zeby przy pełnym bucie w całym zakresie napiecie sondy oscylowało w okolicy 0,85 v i bedzie dobrze .
-
prosze o analize - logi dynamiczne przeplywki i turbo ...afn kolegi..:)
turbo do czyszczenia bo geometria stoi deba
-
Problem z dużymi korektami czasów wtrysku :(
co rozumiesz pod skrutam OL . jak robisz logi to zrób je dynamicznie od 1500-6500 obr na LPG wtedy zobaczymy jak jest wystrojona instalacia .
-
Blad 00561
logi nie sa za krutko robione powiny byc robione na 3 biegu od 1500-6500 obr z noga w podłodze . ale juz widze ze cos czasy wtrysków sa troche za duze ,kiedy wymieniałes filtr paliwa? przydało by sie zmierzyc cisnienie paliwa w próbie dynamiczej .
-
Blad 00561
wklej te logi na ta strone VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM . bo mozna oczoplonsu dostac
-
Blad 00561
zrób logi dynamicze z bloków 2 7 sa 3 mozliwosci przepływka zaniza , pompa paliwa ma za mała wydajnosc lub sonda oszukuje .
-
Brak mocy, nie wkręca się na obroty
ile pinów ma przepływka 4 czy 5 ?
-
Brak mocy, nie wkręca się na obroty
w tej chwili nie jestem w stnie ci podac wartosci napieca bo jestem na uropie dopiero w sobote wracam dopiero wtedy bede mugł ci pomuc bo wszystkie materiał zostały w domu .
-
1.8T Logi dynamiczne - czy wszystko ok?
Grzes przy takim cisnieniu jakie zada ten program powinienes miec 200-210 km . zrób tak jak pisałem wczesniej sprawdz cisnienie paliwa powinienes miec ok 4,8- 5,0 bar jesli masz regulator 4 bar ,a jak masz 3 bar regulator to powinienes miec cisnienie 3,8-4,0 bar cisnienia w całym zakresie obrotów w próbie dynamicznej .DV tez jest do wymiany bo po zdieciu nogi z gazu cisnienie rosnie .
-
Brak mocy, nie wkręca się na obroty
sprawdz napiecia na wtycze od przepływki jesli beda ok. to przepływka do wymiany .
-
1.8TQ Tip. Wielka prośba o analize logów!!!
cisnienie paliwa jest teraz ok przepływka mogła by troche wiecj pokazac ,jedynie do czego mozna sie przycepic to cisnienie doładowania strasznie pózno osiaga wartosc zadna . wyglonda mi to na wadliwie działajacy n75 ale dla pewnosci sprawdz jeszcze szczelnosc cisnieniowo .
-
1.8T Logi dynamiczne - czy wszystko ok?
przepływke zostaw narazie w spokoju sprawdz cisnienie paliwa bo masz za długie czasy wtrysków .czasy nie powiny przekraczac 20 ms a u ciebie jest 24 ms co skutkuje zapentleniem wtrysków .dlatego turbo nie moze napompowac wartosci wymaganej przez sterownik co skutkuje małymi wskazaniami przepływki .
-
Problem z dużymi korektami czasów wtrysku :(
ciesze sie ze mogłem pomuc
-
1.8TQ Tip. Wielka prośba o analize logów!!!
jak by były wieksze wtryski to czasy by były krótsze niz 15 ms i korekta w kanale 32 była by na - a nie na + ---------- Post dopisany at 19:02 ---------- Poprzedni post napisany at 12:43 ---------- jakies postepy? miałes dzwonic
-
Problem z dużymi korektami czasów wtrysku :(
teraz wyglondaja te korekty ok przepływka tez pokazuje dobrze .