Treść opublikowana przez rookie
-
skrzeczenie przy skrecie tylko w lewą strone
Kiedy wymieniałeś drążki kierownicze i końcówki?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ten olej nie posiada twojej normy VW 505.00. Ja śmigam na Liqui Moly Top Tec 4100 5W-40 i ten olej też ci polecam.
-
Stopiony tłok w silniku
To nie tyle jest kwestia prędkości, ale obrotów silnika. Ile miałeś na blacie przy 180 km/h? Ponad 4000 obr./min? Jak teraz chodzi silnik po takiej generalce? Mruczy? Pozdro
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
to zrobić zmiane nie zaszkodzi mu ta 5W40 jak by nie paczyć to troche ma najechane ta moja niunia Shell jest dobrym olejem, zmień mu na 5W-40. Rzadki olej to 5W-30 i tego nie zalewaj.
-
Stopiony tłok w silniku
Bez przesady, remont AHU czy też AVG to nie jest już tragedia, 1500 zł i mamy praktycznie nowy silnik. Mówię tu o wymienionych wnętrznościach;)
-
[ALL B5] Brak luzu na kierownicy
Drążki kierownicze wymienione? Tam też może być luz.
-
Stuki z maglownicy??
Ja mam 0.5 cm luzu na kierownicy, wymieniłem wahacze, wymieniłem końcówki a teraz wymieniam drążki na Lemfordera, bo nic mi nie cieknie, płynu nie ubywa. Także wymień najpierw drążki kierownicze. Na pewno pozostawiają wiele do życzenia. Pozdro
-
Na czym mam luz? Próba lokalizacji. Prośba o pomoc.
Po wymianie wahaczy luz ograniczył się do tego co opisałem. Przed wymianą luz był jeszcze gorszy, bo wyszło, że osłona końcówki drążka kierowniczego była rozerwana. Po wymianie wszystko było sztywne. Później miałem wrażenie, że zrobił się jakiś luz i wymieniłem końcówki po raz drugi z MS-ów na Lemfoerdery. Teraz przy zmianie opon na letnie zrobię geometrię jeszcze raz, bo kierownicę muszę ustawić. Jest leciutko krzywa i mnie irytuje >:|
-
Na czym mam luz? Próba lokalizacji. Prośba o pomoc.
A dużo roboty jest z wymianą drążków? Na co trzeba uważać?
-
Na czym mam luz? Próba lokalizacji. Prośba o pomoc.
Jak kierownica zamknięta jest na blokadę to jest sztywna i nie można jej poruszyć wcale więc to nie ten trop. Słucham kolegów dalej, po nie będę błądzić i wymieniać wszystkiego po kolei. Pozdrawiam
-
Wymiana turbo
No to elegancko. Gratuluję. AFN-y to zdrowe maszyny. Nic tylko radość z jazdy.
-
Na czym mam luz? Próba lokalizacji. Prośba o pomoc.
Szanowni Koledzy, Mam na kierownicy luz ok 0,5-1 cm ruszając lekko kierownicą na postoju w górę i w dół, nie poruszając przy tym kół. Luz jest wyczuwalny zarówno przy włączonym i wyłączonym silniku. Wahacze Mastersport komplet nowe. Dokręcone. Końcówki drążków kierowniczych Lemfoerder nowe. Wspomaganie działa elegancko. Poziom płynu ok. Nie bulgocze. Wycieków brak. Żadnych stuków. Kierownica sama wraca po skręcie. No i gdzie ten luz? Na drążkach kierowniczych? Wymieniane nie były. Pozdrawiam
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
My zawsze polecaliśmy 5W-40, najlepsza charakterystyka. A Castrol, no cóż piszemy do upadłego. SYF SYF SYF
-
[B5 AFN] Powracający problem zapieczonych łopatek
Poza tym jak silnik się chwile rozgrzeje, to można normalnie jechać trzymając na każdym biegu pow. 2000 obrotów np. 2100. To wystarczy by nie zasyfiać turbiny ponownie. Samo przeganianie na trasie nie wystarczy. Trzeba, że tak powiem, być konsekwentnym w kwestii obrotów.
-
[B5 AFN] Brak mocy pod pedałem w Audi a4 1.9 TDI
Turbina do czyszczenia. Traci moc jak przekroczysz 3000 obrotów?
-
[B5 1Z] Rozrząd 1Z
Tam jest taka gumowa uszczelka na wale rozrządu, którą zawsze warto wymienić przy wymianie rozrządu, bo kosztuje grosze, a może syfu narobić.
-
[B5 1Z] Rozrząd 1Z
No właśnie takie ocenianie na oko jest chuk warte.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Dlatego zalecamy wszystkim wymianę po ok. 10 tys. km
-
[B7 BPW] Problem po wymianie rozrzadu:(((
święta prawda, zatuszuje sprawę i powie, że twoja wina
-
[B5 AFN] Świece żarowe
Na starych świecach BOSCH miałem wybite 11V i z tego co na sklepach widać to BOSCH-a maja po 11V: http://allegro.pl/swiece-zarowe-audi-vw-seat-skoda-1-9-tdi-bosch-i2107936549.html ;do innych modeli samochodów BOSCH też ma około 11V: http://www.nokaut.pl/swiece-zarowe/bosch.html?gclid=CPDyrtKNmK4CFcGFDgodXAOpLQ Boschowskie mają 11 V i jest wszystko cacy. Ja mam 4 Boscha i potwierdzam.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Słaby olej, zwykła taniocha. Nie polecam. No chyba, że wymiana co 5 tys.km ))))))
-
[B5 AJM] Wyciek płynu chłodniczego i bulgotanie na ciepłym.
Bo pasek sie naciaga :gwizdanie: Prawda jest taka, że tzw. fachowcy z branży zalecają wymianę paska rozrządu po każdym obluzowaniu/ściągnięciu. Oczywiście tylko paska a nie rolek itd. Ja robiłem uszczelkę ok. 10 tys. po wymianie kompletnego rozrządu [pasek Continental] i paska nie wymieniałem, ponieważ o tym nie wiedziałem. Ale bez przesady, nowe paski się też zrywają. Poza tym są również inne czynniki jak np. szarpania silnikiem podczas gwałtownego ruszania z miejsca. W tych momentach obciążenie na pasek są powiedziałbym silniejsze i poważniejsze niż umiejętne zdjęcie go i założenie.
-
[B5 AFN] Olej w okolicach EGR.
Mam pytanie, czy możesz pokazać na swoim silniku w jaki sposób "puściłeś odmę w atmosferę"? Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Silnik pracuje na trzech cylindrach, pomocy!!!
Z AFNem czy AVG nie ma problemu, szukaj z anglika na chodzie. Koleżanka dobrze radzi, polukaj na allegro. W naszym dziale ludzie mają audi na części też i silniki TDI też sprzedają.
-
[B5 AFN] Szybkość osiągania temp. roboczej silnika
Fajny film Panie a drzwi nasmarować to nie łaska?