Treść opublikowana przez rookie
-
Wyłącza się turbina
Ja obstawiam PSJ + możliwy zły stan wtrysków (polewają więcej paliwa niż trzeba) + możliwy zatkany katalizator (o ile go jeszcze masz)
-
Pierwsza niespodzianka na trasie
Sprawdź szczelność wszystkich gumowych i plastikowych przewodów turbo od i do intercoolera.
-
Silnik łapie tryb awaryjny
Odpowiedź jest prosta, na każdym biegu trzymaj obroty powyżej 2000. Nie musisz jechać szybko, po prostu przy 40 km/h jedź na 2 a nie wrzucaj 3 )))) Przy 60 km/h jedziesz na 3 biegu. Czwarty bieg dopiero od 80 km/h .
-
Kopci po zalaniu cliner
Masz dokładnie ten sam objaw który ja miałem po płukance silnika 2 razy cleanerem w poprzedniej audicy. Zaczęła chlać olej i kopcić na niebiesko. Auto sprzedałem. Cleanera nigdy już nie zaleję.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Dandi88, zobacz sobie na stronę 204 a dokładnie na to co zamieścił Musashi...już chyba w bardziej oczywisty sposób nie można wytłumaczyć istoty używania i przechodzenia na pełny syntetyk. Tutaj nie istnieje jakaś zamknięta grupka, wystarczy tylko z sensem sformułować pytanie czego skutkiem będzie sensowna odpowiedź. Jak ktoś po raz xxx pyta jaki olej polecacie to niestety ale wykazuje się ignorancją, mając 200 stron na ten temat... Nie sugeruj się "wszystkimi dookoła" bo 90% ludzi nie ma pojęcia o czymś takim jak normy olejowe, specyfikacje czy temu podobne. Sugeruj się tym co jest na samej górze, poszukaj w necie artykułów "jak dbać o silnik wyposażony w turbosprężarkę" i dojdziesz sam do wniosków dlaczego trzeba lać pełny syntetyk... Osobiście polecę Ci Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40 - ma normę 505.00 czyli taką jak potrzebujesz do AFN'a i założę się o paczkę draży "Korsarz" że będziesz mile zaskoczony kulturą pracy silnika po pierwszym odpaleniu... Potwierdzam, na Liqui Moly 5W-40 silnik chodzi bardzo dobrze i miękko. ---------- Post dopisany at 10:57 ---------- Poprzedni post napisany at 10:57 ---------- Dandi88, zobacz sobie na stronę 204 a dokładnie na to co zamieścił Musashi...już chyba w bardziej oczywisty sposób nie można wytłumaczyć istoty używania i przechodzenia na pełny syntetyk. Tutaj nie istnieje jakaś zamknięta grupka, wystarczy tylko z sensem sformułować pytanie czego skutkiem będzie sensowna odpowiedź. Jak ktoś po raz xxx pyta jaki olej polecacie to niestety ale wykazuje się ignorancją, mając 200 stron na ten temat... Nie sugeruj się "wszystkimi dookoła" bo 90% ludzi nie ma pojęcia o czymś takim jak normy olejowe, specyfikacje czy temu podobne. Sugeruj się tym co jest na samej górze, poszukaj w necie artykułów "jak dbać o silnik wyposażony w turbosprężarkę" i dojdziesz sam do wniosków dlaczego trzeba lać pełny syntetyk... Osobiście polecę Ci Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40 - ma normę 505.00 czyli taką jak potrzebujesz do AFN'a i założę się o paczkę draży "Korsarz" że będziesz mile zaskoczony kulturą pracy silnika po pierwszym odpaleniu... Potwierdzam, na Liqui Moly 5W-40 silnik chodzi bardzo dobrze i miękko.
-
Za dużo pali
a mi przy pełnym bucie pali 6,83 litra i nie patrzę na obrotomierz tudzież licznik
-
Polecane opony letnie
A ja polecam Dunlopy SP Fastresponse
-
Cykanie, świstanie Napinacz paska?
są dwa paski od klimy i od alternatora, otworzysz maskę to wirnik widać
-
ODMA czy się wymienia i jak działa ?
No to sobie kup:)))
-
Zepsuty czujnik temperatury?
Dzięki, na klimatroniku już sprawdzałem i elegancko trzyma 89*C ---------- Post dopisany at 21:52 ---------- Poprzedni post napisany at 21:52 ---------- Dzięki, na klimatroniku już sprawdzałem i elegancko trzyma 89*C ---------- Post dopisany 08-05-2012 at 20:59 ---------- Poprzedni post napisany 03-05-2012 at 21:52 ---------- Poprawka, dokładny odczyt z klimatronika wynosi 88*C przy temp. zewn. 21*C po intensywnej jeździe w mieście. Czyli luzik. ---------- Post dopisany at 20:59 ---------- Poprzedni post napisany at 20:59 ---------- Poprawka, dokładny odczyt z klimatronika wynosi 88*C przy temp. zewn. 21*C po intensywnej jeździe w mieście. Czyli luzik.
-
ODMA czy się wymienia i jak działa ?
172.14 zł ---------- Post dopisany at 20:56 ---------- Poprzedni post napisany at 20:56 ---------- 172.14 zł
-
ODMA czy się wymienia i jak działa ?
Możecie podać nr z etki odmy do AVG?
-
Pojawił się olej - pada turbo?
Takie zawilgocenie to pikuś. Będziesz jeszcze długo śmigał. Tylko nie wyłączaj silnika zaraz po jeździe.
-
Cykanie, świstanie Napinacz paska?
Kiedy był wymieniany napinacz paska klinowego? Prawidłowo powinieneś wymienić sprzęgiełko alternatora i napinacz. Polecam ci Ruville. Koszt ok. 500 zł ---------- Post dopisany at 16:54 ---------- Poprzedni post napisany at 16:54 ---------- Kiedy był wymieniany napinacz paska klinowego? Prawidłowo powinieneś wymienić sprzęgiełko alternatora i napinacz. Polecam ci Ruville. Koszt ok. 500 zł
-
Zepsuty czujnik temperatury?
Na zimnym silnik wskaźnik na blacie pokazuje mi 70*C, a po rozgrzaniu prawie 100*C Wskaźnik na blacie oszalał czy to wina czujnika? Dodam, że wskazówka nie tańczy. Termostat nowy Audi. Uszczelka po głowicą nowa. Płynu nie ubywa, węże miękkie. Czujnik temperatury suchy. Zastanawiam się czy to wina czujnika czy wskazówka ze starości takie coś robi.
-
Nierówna praca turbiny?
Co to za silnik? 1Z czy AFN Jak 1Z to sprawdź zawór N75 i przepływkę. ---------- Post dopisany at 19:15 ---------- Poprzedni post napisany at 19:15 ---------- Co to za silnik? 1Z czy AFN Jak 1Z to sprawdź zawór N75 i przepływkę.
-
Strasznie trzęsie
Jak doszedłeś do tego że to sterownik pompy? Jaki masz przebieg? Czy na VAGu widoczne były jakieś błędy? ---------- Post dopisany at 19:13 ---------- Poprzedni post napisany at 19:13 ---------- Jak doszedłeś do tego że to sterownik pompy? Jaki masz przebieg? Czy na VAGu widoczne były jakieś błędy?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Wybór do twojego silniczka prosty Liqui Moly 5W-40 Top Tec 4100 ma normę VW 505.01 albo Motul jak wyżej. ---------- Post dopisany at 19:11 ---------- Poprzedni post napisany at 19:11 ---------- Wybór do twojego silniczka prosty Liqui Moly 5W-40 Top Tec 4100 ma normę VW 505.01 albo Motul jak wyżej.
-
Brak mocy i rozbieg
a oleju ci nie pali? uważaj na turbinę, może już ci olej wciąga ---------- Post dopisany at 12:17 ---------- Poprzedni post napisany at 12:17 ---------- a oleju ci nie pali? uważaj na turbinę, może już ci olej wciąga
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Do twojej legendy zalej 5W-40 Liqui Moly albo Motul. Miałem Audi 80 1.9 TDI ... bajka 4000 km za jednym razem robiła, do Liverpoolu i z powrotem ... eh ---------- Post dopisany at 21:11 ---------- Poprzedni post napisany at 21:11 ---------- Do twojej legendy zalej 5W-40 Liqui Moly albo Motul. Miałem Audi 80 1.9 TDI ... bajka 4000 km za jednym razem robiła, do Liverpoolu i z powrotem ... eh
-
Mega wysokie spalanie
Koledzy ci dobrze radzą zalej do pełna, wykasuj licznik, zużyj pół baku, zalej na stacji i licz. Mi np. w AVG (to inny silnik niż twój) wyszło 6,83 litra/100km przy ciężkim bucie jazda mieszana, podczas gdy inni bajdurzą o 5,5 litrach. Pompę wtryskową mam suchutką. Także zalewaj i licz, jedynie twoje obliczenia będą wiarygodne. ---------- Post dopisany at 12:53 ---------- Poprzedni post napisany at 12:53 ---------- Koledzy ci dobrze radzą zalej do pełna, wykasuj licznik, zużyj pół baku, zalej na stacji i licz. Mi np. w AVG (to inny silnik niż twój) wyszło 6,83 litra/100km przy ciężkim bucie jazda mieszana, podczas gdy inni bajdurzą o 5,5 litrach. Pompę wtryskową mam suchutką. Także zalewaj i licz, jedynie twoje obliczenia będą wiarygodne.
-
Opinia na temat silnika
Co należy jeszcze podkreślić to atrakcyjne ceny części zamiennych. Cena rozrządu kompletnego z pompą wody i napinaczami Ruville zamyka się w kwocie ok.750 zł Oczywiście można jeszcze taniej, ale ja polecam ci tylko INA, Ruville, Continental i SKF. Reszta firm to klasa budżetowa. ---------- Post dopisany at 12:45 ---------- Poprzedni post napisany at 12:45 ---------- Co należy jeszcze podkreślić to atrakcyjne ceny części zamiennych. Cena rozrządu kompletnego z pompą wody i napinaczami Ruville zamyka się w kwocie ok.750 zł Oczywiście można jeszcze taniej, ale ja polecam ci tylko INA, Ruville, Continental i SKF. Reszta firm to klasa budżetowa.
-
Opinia na temat silnika
Ja nie straszę turbem, tylko mówię o swojej eksploatacji. Bardzo dobrze ci pali, gdybym schodził do 2000 lub poniżej też bym osiągnął taką wartość. Ale u mnie jest 2500-2700 na każdym biegu (tylko przy 90*C) Zamuliłem turbo przy poprzednim AFN-ie [wchodził w tryb awaryjny] i nie mam ochoty bawić się w czyszczenie. A na chipie nie pali jeszcze mniej? ---------- Post dopisany at 11:12 ---------- Poprzedni post napisany at 11:12 ---------- Ja nie straszę turbem, tylko mówię o swojej eksploatacji. Bardzo dobrze ci pali, gdybym schodził do 2000 lub poniżej też bym osiągnął taką wartość. Ale u mnie jest 2500-2700 na każdym biegu (tylko przy 90*C) Zamuliłem turbo przy poprzednim AFN-ie [wchodził w tryb awaryjny] i nie mam ochoty bawić się w czyszczenie. A na chipie nie pali jeszcze mniej?
-
[B5 AFN+] Czarny AVANT, 18", gwint, xenon, 2DIN, BOSE, kubły... NOWE FOTY !
ładna
-
Szarpie na pół sprzęgle przy ruszaniu
Wymiana kompletu sprzęgła pomoże, Wasz tzw. KANGUR spowodowany jest zużyciem sprzęgła. Polecam wam Sachs'a, wymieniałem u siebie i po wymianie pedał sprzęgła chodził jak masło. Tylko wymieńcie docisk, tarczę i łożysko. ---------- Post dopisany at 12:07 ---------- Poprzedni post napisany at 12:07 ---------- Wymiana kompletu sprzęgła pomoże, Wasz tzw. KANGUR spowodowany jest zużyciem sprzęgła. Polecam wam Sachs'a, wymieniałem u siebie i po wymianie pedał sprzęgła chodził jak masło. Tylko wymieńcie docisk, tarczę i łożysko.