Treść opublikowana przez rookie
-
Dodatki i uszlachetniacze do Diesla zimą...
Przy tankowaniu paliwo ma różną jakość z powodu zróżnicowanych stanów zbiorników na stacjach paliw. Powinny one być regularnie czyszczone, ale wiadomo jak w Polsce, ktoś da w łapę i nie zrobi. Więc nie zależy to od tego czy to Shell czy BP, pytanie jak paliwo jest przechowywane. Np. w każdym zbiorniku jest stan martwy, poniżej którego dystrybutor nie pompuje. Ale w momencie dostawy ten cały syf ulega wzburzeniu i wymieszaniu. Kiedyś zawsze trzeba było odczekać 20 min. po dostawie, a teraz nie widać tego. Więc jak masz pecha to tankujesz ten syf z wodą, która zawsze się skrapla w zbiorniku.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Przebieg 492 tys. km piękny, ale przed kupnem wolałbym być świadomy ile auto ma przejechane, a nie później robić wielkie oczy i być wq#$% na maksa.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Ale puściłeś mi horror. Obejrzałem to. Pielęgnacja na maksa.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Czyli prosty wybór oryginalny Motul 5W-40, wymiana co 10-15 tys. km i wszystko. Ale przyznam, że i ja miałem okres fascynacji próbowaniem i co wymiana to inny olej. Fajna sprawa z tym testowaniem.
-
Dodatki i uszlachetniacze do Diesla zimą...
Ja zaproponowałbym ogólnie stosowanie Skydd'a do silników TDI na pompie rotacyjnej. Nie wiem natomiast czy nadaje się on do silników na pompowtryskach.
-
Dodatki i uszlachetniacze do Diesla zimą...
Na stacji Shell w Szczecinie na trasie do Kołbaskowa mają ON z wodą, jak się je zatankuje to się nie pieni i jest mętne. Stacje Shella omijam.
-
Ubytek płynu chłodniczego
szukaj wycieków z plastykowych kroćców, jak nie znajdziesz a masz bąbelki na ściankach zbiorniczka wyrównawczego jak gazowana oranżada to uszczelka pod głowicą do wymiany.
-
Dodatki i uszlachetniacze do Diesla zimą...
Polecam super środek Skydd, stosuję już 4 rok i auto zawsze odpala nawet na -25*C
-
Wymiana vacum pompy , dymienie z rozrządu
Silnik AFN ma vacuum pompę????
-
jakie max obroty wasz ma
Kręcenie silnika na jałowym do czerwonej kreski to totalny bezsens. Posadź dziewczynę obok i zrób rundkę jak ci koledzy radzą, na każdym biegu do 3200
-
Polecane opony zimowe
Savy nie polecam, psuje się w środku i zaczyna bić.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Wlej Motula z normą PD, naprawdę dobry olej.
-
Polecane opony zimowe
no cóż opona wygląda strasznie
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Dobry olej, mój AVG śmigał na LongLife'ie (!) w Niemczech na tym.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Bierz Motula od Dzika, sprzedaje oryginały. Nie ma lepszego oleju. Nawet Liqui Moly jest ciut gorszy.
-
Opiłki metalu w układzie paliwowym
f*ck, współczuję, przecież to praktycznie nowe auto.
-
Wymiana silnika w garażu
Dzięki za odpowiedź, nie będę wymieniać na nową w takim razie. Pozdrawiam
-
Wymiana silnika w garażu
Możesz powiedzieć przy jakim przebiegu pękła ci ta śruba? Gdzie ona się znajduje? Nr etki? Idzie ja wymienić profilaktycznie?
-
Liqui Moly MOTOR PROTECT - próbował ktoś?
Wlałem całą puszkę czyli pół litra. Różnica była zauważalna po ok. 30 km. Jeżdżę na oleju Liqui Moly 5W-40 Top Tec. Sęk w tym, że przedtem na gorącym silniku słychać było delikatny metaliczny stuk szklanek. A teraz go nie ma.
-
Liqui Moly MOTOR PROTECT - próbował ktoś?
A więc mogę już coś powiedzieć konkretnego o Motor Protect Liqui Moly. Silnik pracuje na nim ciszej i bardziej miękko. Polecam go.
-
Ankieta - Kto na jakim oleju jezdzi
Nie zmieniaj, Motul ma lepsze właściwości fizykochemiczne. Porównaj karty charakterystyki. Pozdrawiam
-
Liqui Moly MOTOR PROTECT - próbował ktoś?
Ja się też skusiłem, ponieważ w ulotce produktu napisane jest, że w połączeniu z olejem syntetycznym w silniku zmniejsza tarcie o 35%. I podają na to dowody laboratoryjne z certyfikatem TUV "Tested Product Effectiveness" Wierzę im:) Te obniżone tarcie mogłem zaobserwować jedynie na moich palcach, gdy wziąłem go trochę z puszki. Inaczej niż rozbierając silnik nie idzie chyba tego sprawdzić.
-
Liqui Moly MOTOR PROTECT - próbował ktoś?
Nie, to nie jest moto doktor. Nie ma zadania wyciszać niczego. Ten środek zmniejsza tarcie wewnątrz silnika i opóźnia zużycie elementów trących. Coś jak modyfikator metalu, wg producenta starcza na 50 tkm
-
Ankieta - Kto na jakim oleju jezdzi
Bo brat załatwi mi oryginalnego Motula, ale który i tak będzie tańszy od Liqui Moly Top Tec.
-
Liqui Moly MOTOR PROTECT - próbował ktoś?
Po otwarciu puszki ukazał się olej barwy czerwonej.