Treść opublikowana przez rookie
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Też polecam Shella, moje poprzednie TDI jeździło na Shell 5W-30 LL i silniczek ślicznie pykał od 0 do 250 tys. km w trybie Long Life!
-
Wasze wyniki/osiągi z spalaniem w mieście o raz trasie?
Zgadzam się, świetnie się prowadzi, jest duże i wygodne, mam avanta i wygląda świetnie. Silnik ma fajny chód i nie ma DPFa!!! Poza tym autko ma wygodne skórzane siedzenia i ekstra NAVI plus Bomba!
-
Wasze wyniki/osiągi z spalaniem w mieście o raz trasie?
Mój pali średnio 7,4 litra na 100 km w ruchu mieszanym. Dużo to czy w normie?
-
Wasze wyniki/osiągi z spalaniem w mieście o raz trasie?
Taaa... spalanie chwilowe )))) Moja b7 pali 3,9 l/100km i nieważne czy trasa czy miasto, a jak z górki to 0l /100km, a silnik nadal chodzi i nie gaśnie )))))))))))
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Zgadza się - półsyntentyk. U siebie doczytałem dopiero, gdy zalałem. A co powiesz nt. Valvoline SYNPOWER MST C3 5W40 ? On już jest full. A kolega widzę ma duże Pumpe Düse, witamy w familii. Widac, że ten olej ma aprobaty VW 505.01, a takie są nam potrzebne. Pełen syntetyk, 5W-40 dobrze. 5W-30 nam nie potrzeba, ponieważ nie mamy DPFa. Nigdy go nie lałem, ale dane wyglądają obiecująco. Na pewno zrobisz silnikowi dobrze wlewając ten olej. Ja śmigam na MOTUL SPECIFIC VW 505.01 5W-40
-
Polecane opony letnie
Polecam Fuldę Sport control Fulda SportControl 205/55 R16 91 W. Opony Fulda . Oponeo
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Tej, masz kompleksy? Aaa kolega widzę germany wlkp... żart, ironia, sarkazm... wybierz sobie... A co do oleju to ja się ze specyfika motula na durablend diesel przerzucam. Lepsze parametry za mniejszą cenę. I nie pi.......... mi tu że to nie full syntetyk bla bla bla ---------- Post dopisany at 22:46 ---------- Poprzedni post napisany at 22:15 ---------- Motul X-cess w okresie robienia testu miał płynność określona do - 33 więc nie dziw się, że na tym teście tak wypadł. Następnie producent poprawił parametry tego oleju i obecnie płynność podawana przez producenta wynosi do - 36. Generalnie producenci cały czas poprawiają swoje produkty. Durablend diesel do -42 DuraBlend Diesel 5W-40 Półsyntetyczny olej silnikowy klasy Premium do samochodów osobowych — opracowany specjalnie do silników wysokoprężnych Volkswagen z pompowtryskiwaczami produkowanych przed rokiem 2000. Oczywiście lej co chcesz, ale ode mnie ten olej otrzymuje karnego k*ta$a za to, że jest półsyntetyczny.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Jakie wahacze pasują do B7 BKE? Takie same jak do B5 i B6 czy są inne? poproszę o nr z etki zestawu, bo nikt mi nie może dokładnie odpowiedzieć jakiego typu wahacze tam wchodzą
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
in your opinion ---------- Post dopisany at 21:52 ---------- Poprzedni post napisany at 21:52 ---------- Tej, masz kompleksy?
-
Wasze wyniki/osiągi z spalaniem w mieście o raz trasie?
Pomiar spod dystrybutora: 355 km - 26 litrów, jazda mieszana Wynik 7,32 l/100km
-
Wasze wyniki/osiągi z spalaniem w mieście o raz trasie?
Potwierdzam, mi spala podobnie. Nareszcie jakieś realne dane spalania.
-
1.9 Czy to dobry silnik ?
Nie ma reguły, mój miał robioną uszczelkę przy 122 tys. km w serwisie Audi. Inne latają 300 kkm bez takiego remontu.
-
Wasze wyniki/osiągi z spalaniem w mieście o raz trasie?
hahah idź po ściemniać gdzieś indziej:polew::polew::polew: No właśnie, dosyć ciężko jest zejść poniżej 6,5 l/100km. 6,6 l/100km to jak na razie mój najlepszy wynik, ale przy bardzo dziadkowej jeździe.
-
Wasze wyniki/osiągi z spalaniem w mieście o raz trasie?
Kolego mowa o B7 nie B5 U mnie średnie spalanie na fisie 2 odkąd kupiłem auto to 6,9 na dzień dzisiejszy. Na trasie Tarnów - Wiedeń, prędkość nie przekraczająca 140km/h, średnie spalanie 6,3-6,4 na zimówkach 16' na letnich 18' 6,9-7,1 Przy prędkościach większych wieksze spalanie. Jazda pozamiejska ale nie na autostradzie do 110km/h spalanie 5,5-5,7 Raz udało się zejść na 4,9 ale tak się na co dzień nie da jeździć żeby nie przekroczyć 90km/h Mam b7 i podałem dane do b7 silnik BKE. Ostra jazda 7,9 l/100km. Dzisiaj zmierzone. ---------- Post dopisany at 23:56 ---------- Poprzedni post napisany at 23:55 ---------- Jaka jest różnica pomiędzy Fis 1 i fis 2?
-
Wasze wyniki/osiągi z spalaniem w mieście o raz trasie?
Nie wiem skąd macie te dane, mój FIS pokazuje 6,6l przy 90 km/h, 7,5 przy 120 km/h, autostrada 140 km/h 7,2 l na postoju 36l/100km miasto 11l/100km
-
1.9 Czy to dobry silnik ?
Jak już kupuj 2005 rok BKE w skórze z Navi plus i pakietem chrom. Jak śmigasz po Niemczech to jest najlepsze rozwiązanie bo autko ma normę Euro 4 ale nie ma zasranego DPFa
-
1.9 Czy to dobry silnik ?
Mam BKE 1,9 TDI 273 tys. na budziku, wszystkie serwisy w Audi i śmiga jak ta lala. AVG są fajne, ale stare i nie mają NAVI plus
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
Wybacz Grześku jeśli Cię to bardzo uraziło ale jeśli 10k wydane na silnik o musi być coś nie tak.Tak jak pisałem wcześniej życzę bezawaryjności . No ale pozniej chodzil jak ta lala co nie?
-
Rdzawy nalot na kole pasowym rozrządu.
standard
-
Polecane opony zimowe
Idzie zima i niektórzy stają się leniwi i nie raczą poczytać chociażby 3 stron wstecz tego wątku gdzie znajdą odpowiedź na swoje pytanie A dalszej części wypowiedzi nie widzisz? Pytam, czy ktoś jeździł na Fulda Kristall Control HP 205/55 R16 91 H MFS? lub na Fulda KRISTALL MONTERO 3 205/55 R16 91 T? Szukam opinii, która lepsza. A może polecacie coś innego w tej cenie? Jeżdżę na Fuldach Kristall Montero 3 i mogę ci je z czystym sumieniem polecić. Jechałem teraz na autostradzie 150 km/h przy 14"C i są ciche oraz stabilne. Nie kupuj Dunlopów albo Continentali, świetne zachowanie na drodze, ale szybko się ścierają przy normalnej jeździe.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
MOTUL 8100 x-cess 5w40 505.00 sprawdzony smar polecam
-
Polecane opony zimowe
Polecam Fulda Kristall Montero 3. Ciche, świetne zachowanie na mokrej autostradzie i atrakcyjny design.
-
[B5 AFN] Fabryczna pompa wody?
Rozrząd na Ruville/INA Pompa wody Ruville (zrobiłem na niej 70 tys. km i nie ciekła), a teraz założyłem HEPU
-
sprzęgło jakie
Seryjnie idzie LUK
-
Opinie na temat 1.9 TDI 116 KM.
Kup sobie lepiej zadbaną 110, pośmigasz dłużej i taniej. Gebrauchtwagen: Audi, A4, 1.9 TDI,Xenon,Tempomat,Klima, Diesel, kup sobie tą; Gebrauchtwagen: Audi, A4, Avant 1.9 TDI, Diesel,