Treść opublikowana przez rookie
-
Ankieta - Kto na jakim oleju jezdzi
Mam wlanego Liqui Moly, ale przechodzę na Motula + filtry Mann'a
-
Liqui Moly MOTOR PROTECT - próbował ktoś?
Wlałem LM Motor Protect do silnika, zobaczymy jakie będą efekty. Próbował ktoś to cudo? <br /><br />
-
Czy nie za duże spalanie?
Przy 80 km/h na 5 biegu (nie praktykuję) AVG spala 4l oleju napędowego na 100 km
-
Czy nie za duże spalanie?
Mi w mieście spalił dokładnie 6,83 l pomiar przy dystrybutorze u mnie rozgrzany silnik ma zawsze powyżej 2000 obrotów, a więc PSJ-ota brak
-
Jakiej firmy filtry?
Filtron jest w zupełności atrakcyjny cenowo i jakościowo. Nie ma potrzeby kupować jeszcze tańszych.
-
Witam mam pytanie o rozrząd
Generalnie, jak przed tobą nikt tego nie robił to powinieneś wymienić wszystkie napinacze, paska klinowego i klimy też. Paski bym wymienił bez pytania, bo to grosze, a i tak będziesz miał przód zwalony. Pompa wody tylko SKF lub Ruville.
-
Polecane opony letnie
A czy one są z Chinatown?
-
Witam mam pytanie o rozrząd
Napinacz i rolka prowadząca oryginał. Pasek raczej też.
-
Odcina Turbo błąd 575 ciśnienie w kolektorze dolotowym
tak, albo zdrowa używka, albo regeneracja w przypadku obu spraw należy zachować szczególną staranność tzn. sprawdzony zakład lub turbina z realnym przebiegiem
-
Polecane opony zimowe
Tak, jest godna uwagi. Co prawda jest to klasa ekonomiczna, ale śmigam Barumami Polarisami w zimie i czy w śniegu, czy w deszczu zachowują się normalnie. Osobiście polecałbym ci Firestone Winterhawk. Klasa średnia, cena przystępna, ale zachowanie na drodze klasy premium.
-
Jakiej firmy filtry?
Filtron, Mann cenowo to samo
-
Polecane opony letnie
Continentale są bardzo ciche, ale szybko się ścierają. Natomiast Goodyear'y nie.
-
Polecane opony letnie
Mój kolega Niemiec twierdzi, że trudno je wyważyć.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Mam pytanie, gdzie dorwałeś te maty wygłuszające? Zapragnąłem je mieć u siebie w niuni. Trudno się to zakłada?
-
Mocne drgania przy przyspieszaniu po wymianie pompowtrysku.
Zmień mechanika, bo z tego co piszesz to nakłada ci makaron na uszy. Pompowtryski muszą mieć ten sam numer i trzeba je dostroić. Jak pisze kolega, nowe oringi i śruby to podstawa. ---------- Post dopisany at 23:44 ---------- Poprzedni post napisany at 23:43 ---------- A nie uciekła ci moc delikatnie? Pali się check engine?
-
Witam mam pytanie o rozrząd
Dzięki. Nigdy nie byłem za Dayco, bo pamiętam, że początkowo był to najtańszy szajs. Także podzielam Twoje zdanie. A to prawda, że jest dużo podrób Gates'a na rynku?
-
Odcina Turbo błąd 575 ciśnienie w kolektorze dolotowym
Stanowczo odradzam takie pomysły na biegu jałowym. Po pierwsze nie kręcimy starych klekotów do 5000 obrotów, po drugie wszystko powinno odbywać się w czasie jazdy, kiedy silnik jest obciążony. ---------- Post dopisany at 23:00 ---------- Poprzedni post napisany at 22:59 ---------- będzie ok..na 2 góra 3 miesiace :whistling:2 sprawa co wy macie z tym czyszczeniem N75 które w tych silnikach sa praktycznie bezawaryjne.... Czyli co radzisz? Regeneracja turbo?
-
Witam mam pytanie o rozrząd
A który producent produkuje wzmacniany do AFN/AVG?
-
Zawór cisnienia turbo N75 czy dobry?
Ja musiałem mieć czyszczone turbo 2 razy, żeby pozbyć się notlaufu. Podmieniałeś zaworki swoją drogą?
-
Witam mam pytanie o rozrząd
Tak jest, kupujesz tylko marki Ruville, INA, SKF i Continental.
-
1.9 TDI silnik ATD, nierówna praca silnika + check engine
Miałeś rację. Naprawione. Silnik hula aż miło. Pozdrawiam
-
Olej MOTUL- oryginał i podróbka
Lepiej brać u sprawdzonych sprzedawców forumowych. 125 zł za podróbę to dużo, 50 zł to normalna cena za podróbę
-
1.9 TDI silnik ATD, nierówna praca silnika + check engine
Pacjent: VW New Beetle 2002 rok silnik 1.9 TDI 74kW/101 KM kod ATD objawy: w czasie jazdy zapala się kontrolka check engine, silnik traci część mocy i dostaje wibracji (rzuca nim). na komputerze wywaliło błąd elektryczny pompowtrysku na 1 cylindrze i błąd spalania na 1 cylindrze Po zgaszeniu i ponownym zapaleniu praca wraca do normy po czym np. po 200/300 km kontrolka i objawy wracają. Czyżby pompowtrysk padał? Jak to się naprawia? Pozdrawiam
-
Ekonomia jazdy a4 b8 2,0 tdi
wagi sa np. na skupach zlomu, w punkach handlu weglem i tam gdzie kruszywo sprzedaja (porty rzeczne itp). nie chodzi o wierze/nie wierze ale o to, ze posluzyles sie mala manipulacja: wziales dane zuzycia z "katalogu" oraz dane "wagowe" z dowodu rej. Wiadome jest, ze do katalogowania osiagow producentowi marketingowo wygodniej jest wziac najlzejsza mozliwa wersje. Ja wazylem samochod (akurat nie szmelcwagena ale stara celice) - byly 3 rozne wagi: w katalogu, w dowodzie i na wadze (kolega wazyl punto i tez mu wyszlo wiecej niz w papierach... inny wazyl bmw 325 - to samo) Masa wlasna to okreslona masa (o tu standard przez ostatnie nascie lat mogl sie zmienic - teraz chyba waga jest z kierowca 75kilo???) Pomiar zuzycia paliwa (norma) takze mogla sie zmienic - zauwaz, ze teraz pisze sie w katalogach "w cyklu pozamiejskim" w kiedys pisalo sie "przy 90 km/h" - nie chodzi o to, czy to 0.1L w ta czy w tamta ale o to, ze porownywanie audi a4b5 (na dzisiejsze standardy wagowe i wielkosciowe zupelnie przecietne auto z segmentu C) z dzisiejszymi autami segmentu D to nieporozumienie ...podobnie porownywanie silnika 1.9 110PS o osiagach dzisiejszego silnika 1.6 z silnikiem co ma moment w serii (i to z norma euro5!) wiekszy niz 2,5v6tdi 150ps z "z tamtych czasow" to takze "malo na miejscu" Pozdrawiam, Przemek Eee tam jak mówisz szmelcwagen to po co jesteś na forum? My tu jesteśmy pasjonatami marki. Zresztą nie ma NIC lepszego niż Audi. Zgoda, porównywanie jest mało trafne, ale moje odczucie jako kierowcy było jednoznaczne. W octavii była decha, żeby auto zaczęło przyspieszać, gdzie w audi to pół pedału gazu. Sam wiesz bo audi śmigałeś. Zresztą Audi a Skoda to dwa różne światy. Pozdro
-
Ekonomia jazdy a4 b8 2,0 tdi
przemo please, jechałem skodą octavią 1.6 TDI na jeździe próbnej w salonie, toż to czołg. Do mojej AVG, która zbiera się trzy razy lepiej nie ma porównania.