Treść opublikowana przez bombelm7
-
Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm
Czemu tak wszyscy narzekaja na 1BA... ??? pamietam jeszcze w B5 jak kupowałem sprężyny eibacha pro kit dedykowane pod seryjne amorki... czyli -30... chyba 1200zl płaciłem, ubierałem sam... latałem na tym z 200tys. km. po za*eb*nych drogach w kraju i to głównie powiatówkach, troche wojewódzkich, w styczniu tego roku sprzedałem auto wraz z nimi, do tego wielowahacz MS i nie mialem zadnych problemów nigdy z pływaniem, nurkowaniem, myszkowaniem itp... na oponach 215/50/17 kleił sie do drogi bdb... na 225/45/17 jeszcze lepiej, przy wymianie pamietam ze ubrałem nowe odboje monroe w dodatku dla serii... żadne sportowe... Obecnie tez kupiłem identyczny zestaw do B7 w sklepie eibacha i czekam na paczke. Zakładam ze nie potwierdze tezy ze 1BA wysypie sie przez te spreżyny... za nic w świecie... W B5 komfort jazdy nie odbiegal niczym od serii... auto siedziało niżej o wiele niż seria... A4 1998r. ADR 125km wolnossak B5 na oponach 195/65/15 i eibachu pro kit na w 100% seryjnym najnormalniejszym zawieszeniu. Kola założone do sprzedaży... Jak dla mnie 1BE tylko obniży nadwozie... i utwardzi co jest lipne przy pokonywaniu np zakretu 90km/h w koleinach i wyboistej drodze... Skok amortyzatora jak dobrze rozumiem powstaje w skutek naszej jazdy w terenie... im gorszy ten teren tym jego skok powinien być wiekszy. Sportowe amory 1BE maja ten skok krótszy wiec ich wydajnosc na nierownosciach jest chyba niższa... A moze źle to rozumiem? Drugie... to odboje... ograniczaja prace amortyzatora... chroniac go, wiec skoro po montazu sprezyn jest ok i nie dobijaja to gdzie mowa o szkodliwej pracy dla amorka? a ile przypadkow jest ze w d*p*e maja odboje i jezdza? i amory wytrzymuja? Puenta... Ja uważam że pro kit nie rozwala 1BA... nie przekonam sie... P.s Co do marki i ich pomysłów... temat rzeka... wystarczy zadać pytanie "po co zmienili zwrotnice na aluminiowe?" tak samo z zawieszeniem... wsadzili amory i sprężyny na -20 ktore dzis na aukcjach wygladaja dramatycznie, szrot... a ludzie to sprzedają po 4 stowy... bo "sport" oba te przykłady dla mnie miały za zadanie przynosic korzyści... pierwsze zmuszac do wizyt w serwisie a drugie do zakupu nowych zestawów amortyzatorów, ktore i tak kończyć się miały szybciej od 1BA i kosztować 2x wiecej... no ale były sport (czerwone). Sorry jeśli ktoś poczuł sie urażony jednak opisuje wszystko na podstawie jazdy na eibachu i to nie kilku tys km i sprzedazy auta tylko długiego czasu... bo B5 bylo ze mna 9lat a eibach w nim dobre 5 lub lepiej... i przejechalem napewno ponad 200.000km na seryjnych amorkach i nie dam sie ruszyć ? 1BE ok ladnie wizualnie ale nie na nasze drogi... jak ktos wieczorkiem na kiepa pod wielkopowierzchniowy postac jedzie i jest to jego jedyny wyjazd w dniu no to ok ale jak ktos robi 2000 - 2100km na msc to chyba nie za bardzo...
-
Wymiana Concert 2 DIN na RNS warto?
Witam, sory za czas... chcialem serdecznie podziekowac wszystkim za pomoc ktorzy sie zaangazowali. Nie taki diabel straszny jak go opisuja... wszystko zlozylem wg oryginalu. Moduł jest w podlodze, wiazka w oryginalnym miejscu, mikrofon w suficie. Dziala bez zarzutu. Wszystko listy połączeń spis i wybrane numery. Czas testow dobiegł końca. Szczerze polecam... Całkowity koszt około 200 moduł - kpl z obudową i mikrofonem, 17zl kabel mikrofonowy, 20zl, taśma przewodów..., chyba 15zl kostka do quadlock z pinami... jeszcze browar przy tym w sumie najdrożej chyba... hehe... za okolo 300zl mam tel. w autku. Bluetooth dziala fajnie. Rozmowca slyszy mnie ok jak ja jego. Takie nic a tak cieszy... Dokupie sobie kierownice multifunkcyjna... do tego... minus... bez profesjonalnej zaciskarki trzeba sie namęczyć podczas aplikacji pzewodów ale do ogarnięcia... kolejny... cieżko upchać całość pod siedzeniem pasarzera... i tyle... kodowanie trwalo 3 min. Kurde jak tak pomysle... to przed bylo to niewykonalne a obecnie uwazam ze jest to proste... Dzieki Bogu ze nie kupilem tego modułu ze strony niemieckiej za 299 EUR... kufatec czy jakos tak... tu mam oryginal za 300zl heh... raz jeszcze dzieki wszystkim
-
Wymiana Concert 2 DIN na RNS warto?
Dokładnie. Kolega przy pomocy VCDS zakodował mi w ten sposób i wszystko gra, mam książkę telefoniczną mam listy połączeń odebrane i nieodebrane, wybierane numery a sam tel łączy się super z modułem. wystarczy przekręcić kluczyk i tel po chwili działa i słychać w głośnikach jego aktywację. Sam bluetooth trzyma odległość ładnie bo zamykałem garaż jakieś 5m od auta i nie rozłączyło. Czyli udało się. Pora teraz ubrać to do auta tak jak powinno być, pochować kable, mikrofon i moduł. Mam jeszcze pytanko o kierownicę multifunkcyjną do tego zestawu. Czy ona przypadkiem jak ktoś miał auto nowe i rnse nie była fabrycznie zawsze montowana. Czemu pytam... bo wychodzi na to że program pokazuje mi "doposaż" mowa o błędzie 02024 tak jakby cały czas wołał o doposażenie... i tak myślę że pomimo że mu to wykasuje to powraca... tak jakby rense ciągle wołał o coś i sądze że może być to multifunkcyjna kierownica.
-
Wymiana Concert 2 DIN na RNS warto?
hej, dziś udało mi sie podłączyć moduł w celu sprawdzenia jego sprawności, oczywiście moduł na siedzeniu a mikrofon na lusterku ale efekt koncowy OK. moduł działa, odbiera połączenia, znajduje bez problemu telefon za kazdym razem, jestem zadowolony pewnie jeszcze trzeba to zakodowac bo moge tylko odbierac polaczenia i odrzucac polaczenia ale od strony technicznej dzieki waszej pomocy udalo mi sie to wykonac od A do Z samodzielnie czekam jeszcze na kabel do mikrofonu gdyż mam obecnie w celu tylko testowym założony glosnikowy, musze też wykonać instalacje po ludzku i uporzadkować całość
-
Wymiana Concert 2 DIN na RNS warto?
Wiem juz, rozumiem. Musze zalozyc nowa kostke B i tam przelozyc k line z kostki c i doprowadzic k line z modułu BT... pod ten sam pin B5
-
Wymiana Concert 2 DIN na RNS warto?
no ok ale...... w rozpisce po polsku RNS-E jest w kostce C w pin 7 - Wejście mikrofonu (+) od mikrofonu telefonu - R38- (od modelu roku 06) a nie żadna diagnoza K Line a wyżej było żeby tam przełożyć diagnozę... no i jak to rozumieć? maja tam być dwa przewody? z rozpiski wynika że nie... więc coś się nie zgadza
-
Wymiana Concert 2 DIN na RNS warto?
OK. W rozmowie mowa o przewodzie K line i mój K Line z modułu BT mam być w kostce C pod pinem 7??? innego przewodu K Line nie ma który musiałbym przełożyć w pin 7C??? heh... wychodzi na to że niepotrzebnie wyposażyłem się w kostkę B bo potrzebne mi są tylko C i D...
-
Wymiana Concert 2 DIN na RNS warto?
-
Wymiana Concert 2 DIN na RNS warto?
nie rozumiem tej rozpiski nawet zakładając że to concert 2+ nie wiem czy patrząc obecnie na to moją kostkę dużą to czy mała zielona kostka to kostka B czy C dla RNS-E bo w concert 2+ była kostką D... nawet zakładając i odnosząc się do rozpiski to należy ją czytać jako kostkę C ??? i pozostawić w tym miejscu w którym się znajduje na foto??? jeśli tak to skąd mam przenieść K line z kości B jak jej nie ma fizycznie??? przepraszam ale proszę o wyrozumiałość...
-
Wymiana Concert 2 DIN na RNS warto?
Jeszcze coś analizując wyjęte radio Concert III tam jest inna rozpiska kości tam jest zwyczajnie czytając od góry w prawo ABCD a w RNS-E jest ADBC. Idąc dalej moja mała zielona kostka aktualnie odpowiada kostce C w RNSE więc gdzie linia K Line w tej chwili jest? może ja mam zamienić kostkę C tą co mam w miejsce B i dopiero wyjąć linię K i założyć do nowo powstałej kostki C???
-
Wymiana Concert 2 DIN na RNS warto?
siedzę i lutuje kable, dziś wszystko przygotuję na jutro by tylko wpiąć kostki tylko w sumie to tą kostkę D i ten K line i tek muszę już przy montażu zrobić na wyjętym radiu ale czy to podłączenie ma tak wyglądać jak tu rozpisane? z modułu BT -------------- do --------------- radia RNS-E czerwono/niebieski pin 1 zasilanie bt(+)--------------------------------------- pin 15 kostka D brązowy pin 2 zasilanie bt (masa) – --------------------------------------------- pin 12 kostka D zielony pin 8 sygnał tel + ----------------------------------------------------------------pin 12 kostka C czarny pin 9 sygnał tel – --------------------------------------------------------------- pin 6 kostka C zielony pin 11 + mikrofonu -------------------- do wtyczki mikrofonu czarny pin 12 – mikrofonu --------------------- do wtyczki mikrofonu zielono/czerwony pin 15 k-line -------------------------------------------------------pin 5 kostka B fioletowo/niebieski (zabryny z pinu 3 w miejsce pin 16 wyciszenie TEL MUTE --------------------- pin 11 kostka D pin 17 CAN HIGH -------------------------------- pin 9 kostka D pin 18 CAN LOW --------------------------------- pin 10 kostka D teraz tak... czy ta funkcja MUTE będzie mi potrzebna ??? nie wiem jak to interpretować wyciszenie rozmówcy podczas połączenia czy co? druga sprawa to CAN-y to skrętka 2 przewodów jeden w kolorze pomarańcz/fiolet a drugi pomarańcz/brąz i pytanie który to L a który H ???
-
Wymiana Concert 2 DIN na RNS warto?
pila24 miales racje aby usunąć przewody z kostki przy bt, duzo prosciej i o wiele bezpieczniej, dzis zabiore sie za podłączenie tego ale narazie na krótko pozostawiajac wszystko na wierzchu no bo jak ma sie okazac ze ten modul bedzie wadliwy to szkoda roboty przy nim
-
Wymiana Concert 2 DIN na RNS warto?
kurcze zobaczymy... nie znalazlem wiedzy o wadliwosci modulu H... o K pisali... zobaczymy... ja szanuje auto wiec mysle ze oryginalne miejsce bedzie ok... dzidzior jezdzi z tyłu... wiec przód bezpieczny. co do instalacji w niektorych miejscach w kostce maja do jednego terminala dochodzi np 2 przewody... jak np k-line w 7c i w to samo miejsce zielony z czerwonym packiem z modulu bt? dobrze to rozumiem?
-
Wymiana Concert 2 DIN na RNS warto?
kupiłem sobie ten moduł niby z b7 europa z literką H chcialbym miec to w aucie jak juz jest ten rnse... znaczy telefon bluetooth ok k-line rozumiem... przy instalacji modułu zamienie pin i założę go do nowej kostki... no cóż... taki mam moduł. Cieszcze sie ze posiada obudowe hermetyczna antenie i plomby sa ok na nim jest też złącze a kable sobie polutuje... jest jakiś schemat kolorów kabli gdzie który do której kostki? te w czarnej otulinie zaizoluję... czyli tak jak mam teraz k-line jest zablokowana... musze przełożyć
-
Wymiana Concert 2 DIN na RNS warto?
po pierwsze to ja mam tylko 1 kostke mala koloru zielonego w tej duzej czarnej... same radia zamieniłem p&p... bez zmiany instalacji... tylko wpiąlem kostke quadlock w rnse i po sprawie... gps na 8 satelit antena na budzikami wstawiona na magnesie, generalnie jestem zadowolony kupilem juz złacze 12pin drugiej malej kostki (tej niby niebieskiej) by ja osadzic obok tej zielonej co mam... czemu mam przeniesc z 1 kostki k-line z pin 5B do drugiej do pin 7C? po co? myslalem ze kable z modułu bt wystarczy podłaczc kolorami do kostki duzej czarnej zakodowac i po sprawie aha z modulu mam duzo kabli ktore mnie interesuja? dwa czarne... jeden to mikrofon, drugi to zyłowy, kilka w nim ich jest... i sa jeszcze te luźne...
-
Wymiana Concert 2 DIN na RNS warto?
Na forum znalazłem tylko zmianę radia na RNSE z Symphony. Ja posiadam aktualnie radio Audi Concert III, nie mam gpsu, żadnych dodatkowych modułów i sterowania w kierownicy. Tył radia wygląda następująco Ja nie wiem... ja chyba nie potrzebuję żadnych przejściówek żeby podłączyć RNSE, ani do anteny ani do ISO... jedynie co mogę to rozbudować radio o moduł GPS i bluetooth przy użyciu osobnych części a tak nowe RNSE podłączę pod obecne miejsce p&p ??? Sorry, wiem że o tym piszą lecz tak jakoś albo ja chaotycznie czytam... albo to chaotycznie i niezrozumiale poopisywane jest wszystko. Niech ktoś napisze co ma wiedzę albo odezwie się na PW i pomoże...
-
Wymiana Concert 2 DIN na RNS warto?
Czesc, mam pytanie. Posiadam zwykle radio w B7 Audi Concert 2din... radio nie wyglada zbyt ladnie jak rowniez ostatnio mi sapie bledem CD... Chce zmienic je na nowsze i mysle nad RNS z kolorowym wyświetlaczem. Warto? co poza wizualizacja i slotami SD otrzymam? dodam ze w aucie jest fabryczny subwoofer w tylnej półce i standardowe nagłośnienie Zagra to? Nie chce pakowac chinola bo juz nie raz bylem swidkiem jak tylko razladowywuja ludzia aku... chce oryginalne radio. Jesli nie warto to kupie takie jak mialem ale jesli sa jakies argumenty za zakupem radia rns to chetnie o nich sie dowiem.
-
PAS 1.8T a 2.0T czy są takie same?
Witam. Mam kłopot z zakupienie pasa do A4 B7 2007 rok 1.8T Q. Mam pas na 2 wentylatory... Nigdzie nie moge znaleść takiego Pytanie czy podejdzie ten od 2.0T... Dodam ze na zamiane z obecnego mam tylko rurę dolną od intecoolera... no bo reszta jest połamana. Czy mocowania i otwory sa takie same? konstrukcja itp? Czy mozna go założyć? W serwisie facet mi oznajmil ze w tym roku byly 4 pasy przednie montowane... ale nic wiecej nie powiedzial. Poratujcie...
-
Audi A4 B7 Sedan niedzielona kanapa od A do Z
Trzymam kciuki, oby Ci sie udało. Pamietaj ze w sedanie nie ma boczków a w avancie sa dotyczy to tylnej kanapy... Czesto jak dzwonilem po sprzedawcach do cisneli kit ze podejdzie bez problemu... Poza tym w alcatarze jest ciezko dostac cos ladnego. Sam szukalem i staleno na skorach. Jak wszystko ubiore to napewno zalacze foto z koncowaj pracy. Osobiscie Ci odradzam... lecz dostac alcantare w niedzielonej konfiguracji z b7 to juz fenomen... i finał... zdjęcie przodu jest jedynie poglądowe... Montaż kanapy jest banalny, a te prowadnice wskakuja jak szalone w swoje miejsca. Wszystko gra. Powodzenia wszystkim którzy zdecydują sie na taką wymianę. Osobiście bardzo polecam.
-
Audi A4 B7 Sedan niedzielona kanapa od A do Z
Nie. Napisałem w opisie, że zmiana obejmuje temat nie ingerujac w nic co stworzył producent. Gdzieś widziałem temat tylko nie wiem czy na tym formum jak chopak wkladal kanape dzielona w miejsce niedzielonej. Wspawywał słupek na środku itp. Nie krytykuje tego ale jest to juz duza ingerencja wedlug mnie. Ale bedzie milo jesli ktos pokaze nam np jak takie coś wykonał.
-
Audi A4 B7 Sedan niedzielona kanapa od A do Z
Siemanko Pany i Panewy. Jako, że niedawno zakupiłem B7 i po ogarnięciu wszystkich spraw technicznych przyszła pora na lekkie zmiany wizualne postanowiłem wymienić wnętrze tzn. fotele i kanapy na wersję skórzaną od S-line... a więc kubełkowe czarno szare siedzonka. Ale przed tym aby czegoś nie spier ... ... lić zacząłem szukać informacji o przeprowadzeniu zabiegu. Ku mojemu rozczarowaniu na ten temat nie ma zbyt wiele informacji a jeśli już komuś udało się przełożyć to oczywiście w d*pie ma podzielenie się wiedzą z innymi użytkownikami. Jednocześnie spotkałem się również ze znawcami wywiadu wizualnego, lytości... No ale może ja tym tematem chodź troszkę przybliżę temat wymiany foteli w A4 B7. Baza do pracy to AUDI A4 B7 SEDAN 1.8 TURBO 163 KM BFB QUATTRO z kanapą NIEDZIELONĄ Na samym początku należy sobie oczywiści pogratulować zakupu auta z niedzielona kanapą. W chwili zakupu nie stanowiło to dla mnie problemu bo B7 ma duży bagażnik ale ostatni dziań był problematyczny. Proces ma na celu wymianę fabrycznych elementów a nie jakieś wycinanie i wyklejanie itp rzeźbienie gówn ... Jeżeli po otwarciu klapy bagażnika naszym oczom ukazuje się widok jak na fotografii pod tapicerka nie ma zbyt więcej więc bez sensu jest ja odpinać ale moje wścibskie oko nie omieszkało tego sprawdzić no i dobra... wiemy już, że bagażnik nam w niczym nie pomoże i z tej strony nie dowiemy się nic... zamykamy we wnętrzu czytałem, że trzeba wyjąć szarpiąc do góry tylna kanapę i następnie jakieś tulejki w zagłówkach tez szarpnąć do siebie i jest już gotowe, no ja wiem, że są super hiper extra fachowcy ale taki przekaz nie wiele tłumaczy Abyśmy osiągnęli cel faktycznie tylną kanapę czytaj siedzisko po obu stronach miejsc pasażera należy w przedniej jej części poderwać do góry około 5 - 10 cm i po temacie... siedzisko wyjęte. Przy tej czynności pewnie się złamią, pękną jej zatrzaski ale spokojnie małe spinki są do dokupienia i nie ma problemu z ich wymianą... moje były już urwane a kanapę tylko podniosłem do góry. Koszty nowych 28zł z przesyłką. następnym etapem jest oparcie tylnego siedzenia, wyciągamy zagłówki no i w sumie to tyle... w moim przypadku skończył się uśmiech na buzi, otóż jest 6 prowadnic zagłówków, które wiedziałem że trzeba wyciągnąć jednak ten proces był najtrudniejszy i tu chciałby poruszyć kwestie samych prowadnic gdyż w aucie może być dosłownie wszystko co tylko producent chciał sobie wsadzić i tak u mnie były zupełnie inne prowadnice... BEZ DZIUREK ITP. no ale chętny do pracy pcham siedzenie ciągnę do góry prowadnicę, rzucam się po tyle auta i w pewnym momencie wychodzę zapalić papierosa i czuje się jakbym zrzucił 4 tony węgla do piwnicy a to dopiero 1 z 6 prowadnic, która nawet się nie ruszyła. Jeśli ktokolwiek wyjął te prowadnice tak po prostu jest za***isty... albo ma siłę w rekach King Konga. Idziemy do warsztatu na linie produkcyjną narzędzi do wyjęcia prowadnic i wyposażamy się w Musimy sobie zrobić przyrząd do podciągania kołków prowadnicy w środku oparcia do jej wnętrza co przedstawia fotografia kiedy popodginamy dolna część prowadnic na ich wnętrza istnieje szansa wyjęcia, ja w tym celu pomogłem sobie takim oto zestawem narzędzi tworząc dźwignię o znacznie większej sile niż dłoń a tak to wygląda w zastosowaniu z każdą prowadnica robimy ten sam zabieg, zachowując ostrożność... następnie zasada jest identyczna jak z siedziskiem, po stronie pasażerów ciągniemy w górnej cześci oparcie a następnie wysuwamy z dolnych mocowań unosząc je w górę pokażę wam teraz jakie są różnice gniazd na prowadnice zagłówków gdyż w aucie wykonałem też zdjęcia samych tulei metalowych w których się je osadza można się domyśleć, że w 1 oparciu były 3 rożne prowadnice... no nie bardzo a tak było i tak sobie producent wymyślił Typy prowadnic 2x dłuższa z klipsem metalowym KWADRATOWA na kołek 2x dłuższa bez klipsa OKRĄGŁA na kołek 1x krótka z klipsem metalowym OKRĄGŁA na kołek 1x krótka bez klipsa OKRĄGŁA na kołek i nie było u mnie dziurek itp skrytek do ich wyjęcia... niestety wskazuje na różnicę między kołkami, po lewej jest okrągły a po prawej kwadratowy tu kolejne sztuki wyjęte... Tak wiec wszystko się da i niekoniecznie muszą one pękać lub być niemożliwymi do wyciągnięcia ale należy pamiętać, że ryzyko jest spore !!! NIE ZNALAZŁEM NIGDZIE takiej prowadnicy do kupienia na portalach aukcyjnych poz ebay, nie wiem jak z ASO... no ale problem będzie na pewno. Myślę że materiał się możne przydać zainteresowanym osobą i ułatwi im wykonanie pracy. Miały być jeszcze fotele przód ale tu gdzieś czytałem jak ktoś to ładnie opisał więc nie będę się powtarzał. Pozdrawiam
-
Boczki drzwi materiał sline speed roznice pomiedzy b6 i b7
Raczej nie bedzie różnicy gdyż użyte materiały na potrzeby wnętrza były zarówno tu jak i tu w dużej mierze identyczne. Sam szukam teraz foteli do b7 ale nie od b6 tylko takich jak wychodzily w b7 w s-line i materialy z ktorych sa wykonane sa te same bo ogladam tez b6 ktore sa podawane jako b7... Lecz np nie wiem czy byly fabrycznie wykonane auta z np skórą na fotelach a boczkami w materiale... poza pół skórami gdzie boczki tworzyła alcantara.
-
Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z
pasowac pasuja ale inny wygląd mają, inaczej uszyte w górnej częsci
-
Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z
To są fotele z b6 kolego a nie z b7... nie chce sie cofać... oglądałem je.
-
Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z
Jako że temat się ciągnie to zadam pytanie. Nabylem niedawno A4 B7 sedana z nieszczesna nie skladana tylna kanapą. Fotele to zwykle taborety. Chcialem kupic do niego kpl pół skóra z alcantara ale za cholere nie moge znaleść kanapy nie dzielonej w tej konfiguracji. Wszystko co jest to Avanty. Moje pytanie... czy w ogole jest taka konfiguracja w sedanie? Czy zostaje mi albo materialowe albo skora w całości?