Treść opublikowana przez lesand
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
API SJ/CF : http://www.motul.krakow.pl/_pdf/Motul_Produkty_Osobowe_Silnik_Specific.pdf
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
DO AFN powinieneś stosować olej ze specyfikacja 505,00 a ten takowej nie ma, jak ma być półsyntetyk to radził bym ten: DIESEL HIGH TECH 5W-40 Wysokotechnologiczny olej pół-syntetyczny Posiada doskonałe właściwości temperaturowe, co zapewnia niezawodne smarowanie i rozruch silników w niskich temperaturach, a także bezbłędną pracę w wysokich. Ma niską lotność, co zmniejsza zużycie oleju. Olej przewyższa wymogi niemieckich, jak i innych zagranicznych producentów samochodów: SAE 5W-40 API, CF ACEA B3-98 Uzyskał aprobatę firm: VW 500.00/505.00 VW 505.01 Mercedes-Benz 229.1 Ford WSS-M2C 917 A ja teraz jeżdżę na Lqui Moly TOP TEC 4100 5W-40 i jestem zadowolony
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
http://www.a4-klub.pl/smf/jak_sprawdzic_jakie_mam_oznaczenie_silnika_tdi-t6228.0.html; http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_poziom_oleju-t8017.0.html; Wystarczy poszukać, ja jeżdżę na Mobil1 0W40 TD
-
[ALL] Problem z ciśnieniem opon - niestandardowy rozmiar felg!!
Wydaje mi się że na 18' powinny być założone 235/40/18, dla tych opon np: Michelin zaleca przy normalnym obciążeniu na przód 2,7 a na tył 2,4, przy atostr. lub pełnym obciążeniu przód i tył po 2,9: http://www.michelin.pl/pl/auto/auto_TS_resultCar.jsp?tyreSelectorType=car&marquePreSelected=AUDI&marque=AUDI&gamme=A4&modele=A4&cylindree=2.4+V6+165&annee=10%2F2000-0%2F0&saison=S a np ta tabela : http://www.tabelacisnien.pl/ przy norm. przód i tył po 2,6 a przy pełn. przód i tył po 3,1 a Dunlop podaje( ale też dla 235/40/18) tak: http://dunlop.tiremanager.eu/pl_pl/tires.aspx
-
[ALL B5] Opony zimowe Dunlop czy Goodyear ?
http://www.opony.com/opony/55139_goodyear_ultra_grip_7_.html
-
[ALL B5] Wentylator sam sie włącza??
http://www.a4-klub.pl/smf/kody_klimatronika-t70.0.html, albo podpiąć pod VAGa
-
[B5 AJM] Na ile starczy turbina
nie wiem co masz na mysli piszac trenowalem .... oczywiscie wszystko sie zgadza ... ale piszac ze przesadziles z przebiegiem opieralem sie na swoim doswiadczeniu [moja turbina ktora wyjalem przy 200 kkm,kilka innych samochodow jezdzacych na 100% z fabrycznymi turbinami i majacymi grubo ponad 200kkm i ich zachowanie , stan jak i praca nie budzily jakichkolwiek zastrzezen] skad te dane ze proces rozpadu jest przy 170 kkm ... ? poza tym te same modele turbin byly produkowane w kilku miejscach i roznily sie wytrzymaloscia materialow z ktorych byly wykonane ... [dla przykladu turbo do AWX] Ja mam turbinę ori, przebieg w tej chwili 338tys. km, wyjęta profilaktycznie do sprawdzenia przy okazji podczas wymiany szklanek ( przy przebiegu 320 tys.) zastrzeżenia ? żadnych
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jeśli nie jesteś pewny co za masz za olej to wymień na nowy, na jaki się zdecydujesz to już zależy od ciebie, jeśli przejdziesz na wymianę co 15000 km to dobrze byłoby przeprogramować komputer na wymianę co 15 tys km
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
VW 505.01 Do silników diesel'a z pompowtryskami (Pumpe-Duse, PD), które nie mają wydłużonego przeglądu (LongLife) Lepkość: SAE 5w-40 VW 506.01 Do silników diesel'a z pompowtryskiwaczami o wydłużonych przeglądach (LongLife) Lepkość: SAE 0w-30 http://www.a4-klub.pl/smf/specyfikacje_olejow_normy_vw-t4705.0.html;
-
[INNE] ciezko pali jak ciepły
VAG, bez tego to gdybanie
-
[INNE] ciezko pali jak ciepły
Jeśli 110 km 98r to tylko AHF, tu masz spis : http://www.audiklub.org/silniki.html Może być też kąt wtrysku.
-
[INNE] ciezko pali jak ciepły
Najlepiej niech podepnie pod VAGa, warto też użyć opcji szukaj pisano już o tym : http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_problemy_z_odpalaniem_na_cieplym_silniku-t28162.0.html
-
[B5 AFN] Jakie letnie oponki
Ja osobiście wolałbym kupić markowe używane, VSP ? pierwszy raz słyszę, pewnie jakaś chińszczyzna
-
Trzesie gałka zmiany biegów
Wystarczy poszukać: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ahl_drzenie_lewarka_zmiany_biegow-t21311.0.html
-
[B5 AFN] diagnostyka i vag w okolicy trojmiasta
http://www.a4-klub.pl/smf/gdansk_serwis_godny_polecenia_tuning_i_naprawy-t27756.0.html ja robiłem u nich, koszt 50zł ,
-
[B5 AFN] czujnki temp. paliwa
Czujnik temperatury paliwa znajduje się w nastawniku dawki paliwa
-
[ALL B6] 235/45/17 Opinie
Powinno pomóc: http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp?Rozmiar=235%2F45R17&tolerancja=4%25&imageField.x=66&imageField.y=8 , http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5jaki_rozmiar_opon_do_17-t35692.0.html
-
[B5 AFN] Jakie letnie oponki
Ja niedawno założyłem te: http://www.opony.com/opony/47455_goodyear_excellence.html i jak na razie jestem zadowolony ( przejechałem już ponad 3000km), dobre opinie słyszałem też o : http://www.opony.com/opony/46654_dunlop_sp_sport_01.html
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
http://www.a4-klub.pl/smf/gdansk_serwis_godny_polecenia_tuning_i_naprawy-t27756.0.html
-
[B5 AFN] Wymiana napinacza paska wielorowkowego
Żeby wymienić napinacz musisz zdjąć cały wentylator razem ze sprzęgłem wiskotycznym, mocowanie na jedną śrubę, dojście od tyłu, no i oczywiście przód na glebę
-
[B5 ADR] Piszczy klimatyzacja
Witam u mnie takie objawy pojawiły się po "dobiciu" czynnika w układzie, wystarczyło naciągniecie bardziej paska i wszystko ustąpiło, :th:
-
[ALL B6] 235/45/17 Opinie
Ostatnio miałem okazję zrobić około 400 km( na suchym i mokrym, A4 B6 AWX Avant) na oponach SYRON N3000 235/45/17, według mnie są super, bardzo ciche autko prowadziło się bardzo pewnie, jakby było wprost "przyklejone" do asfaltu, zdecydowanie polecam :th: tylko ta cena: http://www.hpt.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=2322&category_id=975&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=30
-
[B5 AFN] Problem z rozruchem
Może to być Immo, filtr paliwa, ale najlepiej podepnij pod VAG-a, bez tego to tylko gdybanie
-
[B5 AHU] Dzwoniące zawory na ciepłym silniku
Zaworów w tym silniku się nie reguluje, luzy zaworów są kompensowane samoczynnie przez popychacze hydrauliczne i to prawdopodobnie zużyte popychacze są przyczyną dzwonienia, ja za popychacze INA+ wymiana zapłaciłem 350 zł.
-
[B5 AHU] Układ chłodzenia
Musisz odpowietrzyć układ: http://www.a4-klub.pl/smf/ahh1zafnavgajmanbatj_wymiana_termostatu_fotostory-t4521.0.html; http://www.a4-klub.pl/smf/b5_wymiana_plynu_chlodniczego-t2384.0.html