Treść opublikowana przez ja74687
-
Bład regulacja walka rozrzadu i osabniecie auta mozliwe?
A masz jakieś objawy ?? Może czujnik strzelił
-
Ciężko pali [ADR]
Rada pierwsza zaopatrzyć się w VAG (koszt ok 50 zł ), możliwe że masz uszkodzony czujnik temp. odłącz go przed próbą opalenia i zobacz co się będzie działo jest umieszony z tyłu silnika jak ściągniesz rure doprowadzającą powietrze to powinieneś go zobaczyć, taki 4-ro pionowy
-
Wolno schodzi z obrotów
Po pierwsze to nie podawaj że w silniku jest 12 tys. obrotów bo to nie F1 No i właśnie dziwne jest to że po odpięciu przepustnicy działa normalnie, na pewno dobrze wykonałeś adaptację ?? Zobacz w którymś z bloków przy wciskaniu pedału gazu powinny się zmieniać wartości nie pamiętam który, ale wiem że taki jest na pewno :)Zrób lepiej tak odłącz mu aku na noc, a rano po podłączeniu: przekręć zapłon (silnika nie odpalasz), odczekaj ok 50s., wyłącz zapłon, odczekaj ok 30s., odpal samochód i daj mu żeby troszkę pochodził i złapał temp. Podczas odpalenia mogą obroty zafalować ale powinny się unormować :)Koszt zabiegu żaden a czasami czyni cuda
-
Problem z jedną rurką od przepustnicy.
a to nie jest czasem od odmy ?? Niech ktoś Ci to potwierdzi ale mi się zdaje że to idzie do odmy
-
Problem ze skokiem obrótów do 2tys przy porannym uruchamianiu
Tak Tu masz instrukcję [b5 ADR] Problemy z ogrzewaniem (odpowietrzenie układu chłodzenia) page 4
-
Wolno schodzi z obrotów
Ta blaszka to chyba tzw. antywybuch czy jakoś tam Jeżeli chodzi o obroty to moim zdaniem jest to w normie obroty nie mogą Ci od razu spadać bo przy zmianie biegów byś szarpał samochodem. Zobacz może mapy LPG są winne za to lecz ja bym zostawił, bo nic strasznego się nie dzieje
-
Problem ze skokiem obrótów do 2tys przy porannym uruchamianiu
może jest zapowietrzony układ, musisz odpowietrzyć go czyli, do podszybia idą dwa gumowe węże właśnie do nagrzewnicy i na jednym z nich jest dziurka do odpowietrzenia ściągasz delikatnie węża i jeżeli tą dziurką zacznie lecieć płyn naciągasz mocniej zaciskasz i po robocie A jeżeli chodzi o ubytki to zobacz dokładnie wszystkie łączenia czy gdzieś tu nie ucieka, sprawdź czy pod samochodem nigdzie nie kapie Bo jak by ci uszczelka strzeliła to być w oleju miał taką pianę
-
Problem z obrotami 1.8 Benzyna . POMOCY !!!
Podłącz najpierw VAG i zobacz co powie Sprawdź dodatkowo szczelność dolotu, czyli odpal silnik i psiuknij plakiem w okolicach dolotu, szczególnie odmy, jak silnik zacznie wariować to znaczy że gdzieś jest nieszczelność
-
Problem ze skokiem obrótów do 2tys przy porannym uruchamianiu
raczej nie A ten płyn co ile musisz dolewać Może po prostu wyparował, przecież i płyn kiedyś wyparuje, na pewno dużo wolniej niż woda ale jednak paruje
-
gasnie i spadaja obroty
W 1.6 masz bodajże kopułkę i palec czyli aparat zapłonowy, sprawdź go dobrze, plus do sprawdzenia przewody oraz świece
-
Czy czujnik temperatury chłodzenie ma wpływ na moc jeżeli jest uszkodzony????
Czujnik do sprawdzenia VAGIEM i nie trzeba gdybać
-
problem na benzynie
możliwe że coś prze lutował Szkoda że nie chciał powiedzieć
-
Problem ze skokiem obrótów do 2tys przy porannym uruchamianiu
Nie
-
problem na benzynie
ok napisz rezultat bo to jest dziwne żeby ECU nie mógł sterować tylko dwoma wtryskami Moim zdaniem coś innego poszło, bo jeżeli masz napięcie na wtyczce to wtrysk powinien się otworzyć jeżeli ECU by nie mógł sterować wtryskami to by nie dawał napięcia na nie Może masz jakiś problem z listwą przy pchała się czy coś
-
Problem ze skokiem obrótów do 2tys przy porannym uruchamianiu
Może i tak Nie przejmuj się na razie zbytnio Jak masz prawidłowy poziom oleju to będzie chodzić
-
problem na benzynie
Dziwi mnie tylko to że VAG nic nie pokazuje, przecież jeżeli ECU by nie dawało rady sterować wtryskami to by ecu pokazało błąd albo sterownika albo wtrysków a wtryski podmieniałeś z innego samochodu tak ?? Robiłeś jeszcze tak jak ci pisałem czyli wyciągasz listwę, podkładasz coś pod każdy wtrysk, druga osoba kręci rozrusznikiem a ty patrzysz czy wtryski psiukają
-
Problem ze skokiem obrótów do 2tys przy porannym uruchamianiu
nic tam mu się też od razu nie stanie Panewki wytrzymają nie martw się jak jest chłodniej to nie wiem może jakoś inaczej PB dozuje więcej czy coś i dlatego
-
problem na benzynie
a problem masz od kupna samochodu czy pojawił się jakoś niedawno Wymiana ECU to ostateczność, sprawdź jeszcze dokładnie wiązki od LPG te które są wbite do wtrysków PB może tam jest przerwa i dlatego Bo powiem szczerze że nigdy nie słyszałem takiej opinii żeby ECU nie mógł sterować tylko dwoma wtryskami jak ECU już siada to ze wszystkimi wtryskami powinien mieć problem
-
Problem ze skokiem obrótów do 2tys przy porannym uruchamianiu
to nie przejmuj się za bardzo tym Spr. jeszcze jaką temp. w blokach pokazuje czujnik temp. jeżeli będzie prawidłowa to znaczy żeby się nie przejmować
-
Ciężko pali [ADR]
drugi kluczyk najprawdopodobniej nie jest wpisany do immo i dlatego jeżeli masz pin do immo to nie ma problemu go dopisać jeżeli nie masz pinu to już gorzej, ale też się da to ogarnąć tylko musisz eeprom z czytać z immo
-
problem na benzynie
dokładnie to jest to
-
Ciężko pali [ADR]
Żeby się dostać do kostki trzeba ściągnąć kierownicę później osłonę i napewno zobaczysz taką malutką kostkę przy pętli Nie koniecznie tutaj od razu pompa może być winna, zrób najpierw te immo, podłącz pod VAG pokasuj błedy i zobacz dalej co się będzie działo
-
Opinia na temat 1.8
logi trzeba zrobić (statyczne i dynamiczne), dać je do działu VAG i po ocienie z tamtego działu bedziesz wiedział Jeżeli oczywiście wyskoczy błąd sondy lub przepływki
-
problem na benzynie
bo wtryski od PB mogą się zapiec Jeżeli jedziesz na LPG to i tak PB krąży w układzie ponieważ chłodzi wtryski To musisz wyciągnąć i sprawdzić wtryski dodatkowo do sprawdzenia masz ciśnienie PB podejżewam że jest problem właśnie tutaj albo pompa ci nie domaga, strzelił regulator na listwie wtryskowej lub któryś z wtrysków padł. Zobacz dokładnie też wiązki do wtrysków może tu jest problem, ale to raczej powinno być na VAG-u widoczne
-
problem na benzynie
tak podstaw pod każdy wtrysk jakiś pojemniczek i zobacz czy dobrze psiukają Chociaż warto by też zmierzyć ciśnienie PB za listwą ---------- Post dopisany at 12:01 ---------- Poprzedni post napisany at 12:00 ---------- odpal go awaryjnie na LPG i podjedź pod VAG - a tylko że nie przesadzaj z odległością np.: przy 10 - 15 km to za wiele się nie stanie ale przy dłuższej trasie trzeba uważać na wtryski PB