Treść opublikowana przez ja74687
-
wymiana rozrządu w APT
Napinacz hydrauliczny się wymienia zawsze, niby można go ponownie użyć ale ja nikomu tego nie polecam Jeżeli chodzi o pompę to ja np.: jej nie wymieniam przy rozrządzie bo na nim nie chodzi A do wymiany raczej przód się ściąga
-
audi A4 1.8 99r wycie przy odpalaniu i obroty do 2tys.
ale tylko obudowę ściągnij pokrywy i na niej zobaczysz czy jest podszlifowana od łańcucha czy nie Jedyny koszt to uszczelka, no chyba że ją wyczyścisz porządnie i nie będzie leciało to żadnych kosztów nie poniesiesz Inaczej nie sprawdzisz łańcucha
-
strzały w kolektorze
ok Sam jestem ciekaw co mu dolega
-
audi A4 1.8 99r wycie przy odpalaniu i obroty do 2tys.
Przepływka tylko ori. Inne długo nie pożyją A jeżeli chodzi o te grzechotanie, sciągnąłeś pokrywę zaworów jak ci pisałem i spr. łańcuch czy luźny po nocy przed odpaleniem nie jest ? Bo wygląda to na napinacz że nie trzyma ciśnienia po nocy je traci i dopiero jak pompa zacznie działać to napina łańcuch i jest cisza
-
strzały w kolektorze
to musi bycz czujnik od klimy Odepnij go i zobacz czy w grupie 003 jest nadal 50 stopni. Teraz to musisz sprawdzać po kolei czyli: po pierwsze czy nie masz nigdzie przebicia na przewodach wn, po drugie czy nie łapie lewego powietrza i po trzecie czy z układem wtryskowym PB jest wszystko dobrze innej możliwości nie ma, nawet uszkodzony czujnik nie ma aż takiego wpływu na pracę żeby takie rzeczy robić. Objawy masz takie jak by ci LPG w układzie zostawało, ale jeżeli zakręcałeś LPG na butli, wypaliłeś z układu i nie pomogło to mi już się pomysły skończyły
-
strzały w kolektorze
niestety nie Trzeba ściągnąć listwę i zobaczyć czy nie leją
-
Uszczelki pod chłodniczkę oleju (przy filtrze)
i z samej chłodniczki też troszkę ci wyleci
-
strzały w kolektorze
zobacz jeszcze jak jest z ciśnieniem PB za listwą. Musisz spr. też wtryski może któryś się nie domyka i delikatnie leci, bo innej możliwości już nie ma jeżeli by coś z przewodami wn było nie tak, to i na LPG były by problemy bo LPG potrzebuje "mocniejszej iskry"
-
1.8 ARG wysokie spalanie
kolego wytłumacz mi jakim przypadku nie sprawdzisz czujnika temp. W blokach pomiarowych masz przecież wartości tego czujnika to przecież jesteś w stanie określić czy jest sprawny czy nie
-
audi A4 1.8 99r wycie przy odpalaniu i obroty do 2tys.
ściągnij pokrywę zaworów może napinacz łańcuszka Ci poszedł
-
strzały w kolektorze
nie pamiętam który czujnik jest od którego bloku Więc zrób tak odłącz najpierw ten czujnik 4-ro pinowy i zobacz w którym bloku się wyświetli błąd, jeżeli będzie to w bloku gdzie pokazywał 50 stopni to czujnik do wymiany
-
audi A4 1.8 99r wycie przy odpalaniu i obroty do 2tys.
Jak możesz to daj też filmik z tego jak wyje Musisz dokładnie się wsłuchać co to wyje, u mnie np.: wyła pompa wspomagania, ale było tak że przy zgaszonym silniku poziom płynu był ok, ale gdy go odpaliłem okazało się że płynu jest poniżej minimum po dolaniu cisza Wsłuchaj się chociaż z której strony wyje, jak masz możliwość to w kanale dobrze popatrz
-
1.8 ARG wysokie spalanie
Widzę tutaj że koledzy srają pieniędzmi i wymieniali by na oko Posprawdzaj najpierw VAG-iem, czujnik temp., sondę i przepływkę, później spr. szczelność dolotu czyli plak i jedziesz No chyba że masz ogrom kasy to wymień wszystko w ciemno i powinno pomóc
-
audi A4 1.8 99r wycie przy odpalaniu i obroty do 2tys.
Masz dwa takie same tematy skasuj jeden
-
strzały w kolektorze
odepnij przepływkę i zobacz co się będzie działo
-
strzały w kolektorze
Czujnik 4-ro pinowy jest od ECU i zegarów drugi jest od klimy Odłącz najpierw ten 4-ro pinowy i zobacz czy pomoże jeżeli tak to znalazłeś przyczynę
-
Dziwny dźwięk na trzecim i czwartym biegu.
Żebyś nie przesadził teraz, bo Ci uszczelniacze puszczą Musi być odpowiedni poziom
-
Silnik nie wchodzi na wysokie obroty, jaka może byc przyczyna?
To teraz przeczyść przepustnicę i zrób jej adaptację, jeżeli nie masz Vag-a to pisałem w kilku postach jak się robi reset ECU i adaptację
-
strzały w kolektorze
zakręć LPG i zobacz czy czasem ono w układzie nie pozostaje
-
Dziwny dźwięk na trzecim i czwartym biegu.
To nawet nie sprawdzisz poziomu Podjedź do mechanika żeby Ci to zrobił zapłacisz grosze i on to ogarnie
-
Dziwny dźwięk na trzecim i czwartym biegu.
Sprawdź poziom oleju w skrzyni Wygląda na to jak by za mało było i skrzynia się odzywała
-
błąd 17924 , 16496
nie pamiętam dokładnie ale chyba jak jest zimny powinno zadziałać
-
Silnik nie wchodzi na wysokie obroty, jaka może byc przyczyna?
matek1992 jeżeli chodzi o immo to powinieneś sobie z tym poradzić musisz się tylko dostać do pętli immo w stacyjce czyli osłony kolumny kierowniczej ściągasz i zobaczysz pętlę Najlepszym sposobem jest przylutowanie przewodów bezpośrednio do kostki, ale jest tam dość ciasno i bardzo trzeba uważać żeby nie złączyć styków Prostszy sposób to odłączyć tą malutką kosteczkę i psiuknąć styki jakimś środkiem do tego stworzonym i powinno być git Może być również tak że w kluczyku ci pastylka immo siada ( Choć to bardzo sporadycznie się zdarza ) Nie pamiętam dokładnie, ale chyba musisz ściągnąć kierownicę żeby obudowa ładnie zeszła
-
błąd 17924 , 16496
O który zawór Ci dokładnie chodzi ??
-
Rewitalizacja silnika
tak jak Ci DEV napisał jeżeli coś dolega silnikowi to tylko remont mu pomoże Nowego z niego nie zrobisz