Treść opublikowana przez kamilb5
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
A w granice 220 lub 240km jaka będzie najlepsza? Pytaam bo chciałem zmienić na coś wiekszego,obecnie siedzi k03-005 po lekkim programie.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Czyli najlepiej zapakować k04-15 lub k03-073? Teraz przynajmniej wie co szukać.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
wampir Te wszytskie turbiny co podałeś pasują P&P do AEB?
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
grzes1150 z tymi mobilami to jest różnie,znajomy kupil właśnie ten olej i pisało że to HC na tym znowu pisze że Full syntetyk,nie wiem ja bym tego chyba nie kupował,jak narazie inwestuje w Lm i Motula oczywiście 5w40 i jest ok.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Chyba że ma szope ocieploną konkretnie
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
zalewaj Liqui moly lub Motula X-cessa 5w40
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
zależy do czego chcesz go zalać.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
A naklejke klubową można kupić u kogoś?
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Ja pewnie też sie wybiore.
-
Regeneracja osłony przegubu
Devast ma racje,zmień lepiej całą osłone,przecierz tam nie ma wiele roboty,a demontaż i montaż przegubu jest banalny.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Nie no spoko,nie chce sie kłócić czy coś,ja również nie jestem zwolennikiem LL a ja zmieniam olej tak jak producent zaleca czyli 7500przy ostrym butowaniu,lub co 10 000 przy normalnym stylu jazdy,ale zawsze wybieram tą pierwszą opcje. Najlepiej byłoby sie zapytać tego oleju który jest w silniku jak sie czuje po takim przelocie:grin:Ja tylko dodam tyle od siebie że wolałbym nie eksperymentować,chociasz z tego co mi wiadomo to olej po takim przelocie traci swoje właściwości,przepala sie i nie chroni silinika tak jak powinien,do tego zmierzałem cały czas. ---------- Post dopisany at 21:15 ---------- Poprzedni post napisany at 21:12 ---------- tomx[/b ] Dokładnie.Masakra:facepalm: Podejrzewam że nie było by zbytnio czego widzieć,olej zamienił by sie czarną smołe i tyle bybyło.
-
Centralny zamek
Gdzieś masz nieszczelność w któryms przewodzie doprowadzającym powietrze do siłowników zamka,sprawdz podczas pracy pompki czy nie syczy coś przy któryś drzwiach.
-
Szarpanie podczas ruszania
A regulator cisnienia paliwa podmieniałeś? On też lubi takie numery robić,silnik krokowy też może być jak po nocy wariuje.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Fr0styyy Możesz śmiało zalać 5w40 Ja obecnie jeżdze już drugą zmianę na Liqui Moly synthoil high-tech 5w40,a w drugim audi mam zalanego motula x-cessa 5w40 i też jest ok, Valvoline czy Millers to też bardzo dobre oleje więc sam zdecyduj.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
pastaldoRozumując twój tok myślenia to wypada jezdzić tylko po autostradach i nie wymieniać oleju,bo on na autostradzie sie nie zużywa,a jak ktoś dogina przez 6godzin z gazem w podłodze w silniku turbodoładowanym? gdzie turbiny są rozgrzane do czerwoności? to też sie olej nie zużywa? Ja sie mogę wrócić na lekcje fizyki,ale pod warunkiem że Ty zapoznasz sie z obsługą i eksploatacją silników spalinowych. A pozatym gdybym miał jechać gdzieś w trase np po autostradzie wiedząc że olej ma nalatane 25tk,to bym nie ruszył sie z miejsca,zresztą nieraz widziałem jak wygląda olej po 20 czy 30tk,a jeszcze jedno olej oleje,ale zastanowiłeś sie jak wygląda plastikowy wkład filtra oleju po takim przebiegu?
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Grzesiu ten zawór jest po to że utrzymuje ciśnienie oleju zaraz po odpaleniu silnika i olej jest w obiegu, i szybko dociera do szklanek wiec szklanki zaraz są napełniane,a bez tego zaworka olej spływa z szklanek i po odpaleniu chwile sie napełniają,tutaj akurat twój przypadek jest jak najbardziej uzasadniony i właśnie na tym polega różnica miedzy tymi dwoma filtrami,ale bez tego zaworka tez da sie jezdzić ---------- Post dopisany at 17:48 ---------- Poprzedni post napisany at 17:45 ---------- endriuu orientujesz sie gdzie moge kupić właśnie tego Liqui moly 0w40? szukałem go wszędzie po sklepach,ale nigdzie go nie mieli,więc wziąłem Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A na autostradzie olej się nie zużywa? Jeszcze bardziej dostaje w pi.....de a pozatym po 30tk to z oleju robi sie smoła i ciężko to nazwac olejem. Myślisz że producent danej marki nie miałby w tym interesu i dawał by 30tys na wymiane oleju? Przeciesz logiczne że jak będzie zmieniał olej co 30 000 to silniki więcej jak 200tk nie pociągnie i trzeba na serwis po nowy silnik lub remont a wtedy producent zacera tylko ręce,kiedyś rozmawiałem z mechanikiem z Renault i pytałem właśnie z ciekawości odnośnie wyamiany oleju co 30tk i sam powiedział że 90% usterek silnika i turbiny jest spowodowane serwisowaniem LL,gdby tak skrócić interwał do 15tk autka jezdziły by jak złoto a tak niestety.
-
Błąd przepływomierza?
Panowie od tamtego tygodnia wywala mi taki błąd jak:P0103 Miernik masy powietrza,rząd cylindrów 1-sygnał wejsciowy za wysoki,a drugi to regulacja mieszanki. Auto drastycznie traci moc i spada ciśnienie doładowania po czym wywala włąsnie takiego błeda Czy to przepływka sie kończy? Dodam że auto jest po programie ---------- Post dopisany 20-10-2012 at 09:44 ---------- Poprzedni post napisany 18-10-2012 at 22:03 ---------- Pomoże mi ktoś czy nie bardzo?
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Nie wolno w tym silniku stosować oleju 10w40 a z MoS2 jest tylko 10w40 lub 15w40,jak chcesz to kup syntetyk i dolej sobie osbno MoS2
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Ten zawór jest do niczego nie potrzebny. Po co Ci filtr oleju z KN za tyle kasy?
-
Olej w dolocie co i jak ?
no jak to nie ma innej opcji jak turbo ? Nigdy nie słyszałeś o oleju w dolocie z odmy ? Jest w każdym turbodoładowanym silniku bo turbo go skutecznie zasysa do dolotu wraz z gazami ze skrzyni korbowej. Padające uszczelnienie turbosprężarki to można podejrzewać jeśli widoczne są znaczne ubytki oleju na bagnecie przy niewielkim przebiegu rzędu 1000-2000 km. Nie no słyszałem i jest to normalne,ale przez odme przedostaja sie nie wielkie ilości tego oleju
-
tłumik końcowy z 2.7 S4 do 1.8T
Oj będzie mały problem podejrzewam,bez przeróbki wieszaków na pewno sie nie obejdzie.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
30tk???:facepalm:Długo tak chyba nie pociągnie,jeszcze ze 2 takie maratony po 30tk i silnik bedzie do wyrzucenia.
-
Olej w dolocie co i jak ?
Ja bym raczej obstawiał na uszczelnienia turbiny,bo w dolocie to raczej nie ma innej opcji żeby znalazł sie olej,i to zazwyczaj turbo pada wystarczy sciągnąć węża od IC a napewno poleje sie olej.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Sądząc po tej naklejce to auto na 100% jest sprowadzone z włoch,dlatego też zalecają lac półsyntetyk związku z gorącym klimatem,ale bez przesady,dobry olej jeszcze nikomu nie zaszkodził i nie słuchaj takich znajomych bo normalnie katastrofa:facepalm:rób płukanke i zalewaj jakiego syntetyka albo tego z LM,lub motula X-cessa,ale w żadnycm wypadku 10w40 chyba że chcesz zajechać turbine,napinacz i 20 szklanek. Po za tym to tema wałkowany 100 000 razy więc wystarczy przeczytać parę stron wcześnie i dowiedzieć sie ciekawych rzeczy. ---------- Post dopisany at 02:53 ---------- Poprzedni post napisany at 02:50 ---------- A choćby nawet miałyby sie pokazać wycieki,[chociasz niby skąd?] to trzeba wymienić uszczelki czy uszczelniacze i jezdzić na pożądnym syntetyku,a nie zalepiać wycieki olejem. Takie jest moje zdanie.