Treść opublikowana przez kamilb5
-
Schemat podłączenia TURBINY 1.8T 150KM
Na przodzie silnika na kolektorze masz jedno wyjście,tam ma byc podłączony ten wężyk,ewentualnie mozesz się wpiąc w regulator ciśnienia paliwa jak nie masz tego króćca.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
No właśnie zastanawia mnie ten GM 5w30,tyle że on bardziej chyba nadaje sie do Diesla bo ma normę do PD jak i DPF do PB niby też,ale co Wy o nim sądzicie?
-
Prośba o sprawdzenie logów
To to ja wiem,że vagiem nie sprawdzisz doładowania,chodziło mi czy podpinałeś jakiś wskaźnik?
-
Prośba o sprawdzenie logów
Ile turbina pompuje?
-
Prośba o sprawdzenie logów
Przepływka pokazuje trochę za mało jak na auto po chipe,ale za to zapłon ruszony konkretnie,stuka na potęgę. Jak będziesz dalej tak jezdził to stopisz tłoki bo widać że cofają sie zapłony i to strasznie. Kiedy zmieniałeś świece i na jakie? Na jakim PB robiłeś logi? na 95 czy 98? Zawór o który pytasz jest to DV z regulacją twardości więc możesz sobie wyregulować czas upuszczania powietrza czyli jak ustawisz na soft to będziesz długie Pssssss,a jak na hard to będzie tylko Pss,tylko pamiętaj jak ustawisz na soft to będzie auto słabsze,bo turbina będzie musiała napompować to powietrze z powrotem które upuscił zawór.
-
Jaki zamienny sterownik do AEB?
Panowie czy do A4 B5 AEB można włożyć jakiś nowszy sterownik? Ewentualnie z a3ójki 1,8 T AGU? Chodzi o korekte softu w AEBie jest kośc TMS jednorazowego zapisu i z każdą korektą trzeba kupować nową kośc,a np w AGU A3 jest kośc wielokrotnego zapisu tylko pytanie czy taki komputer z a3 podejdzie do A4? Ewentualnie jaki będzie pasował? z góry dziękuje za odpowiedź.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Katastrofa i brak słów:facepalm: Dawniej do diesli używali Selektola 15w40 CC:grin:,a tak na serio to tylko jakiś 5w30 lub 5w40 z 505,01 i nic innego.
-
Ciśnienie oleju kontrolka
Panowie a co macie do tańszych pomp? Ja zrobiłem ok 20 tyś na tej toprana i jakos jeździ,olej zmieniam co 8tyś,a pozatym co ma sie zepsuć w 2 kołach zębatych pracujących w oleju? Ja nie widzę najmniejszego sensu przepłacać za jakieś firmowe pompy a tym bardziej jest bezsens kupowac używke pompe. Jak ktoś nie widział z takiej pompy i z czego sie ona składa to sobie myśli że to jakieś cudo.
-
Ciśnienie oleju kontrolka
Pompe używaną chcesz kupować?
-
Ciśnienie oleju kontrolka
No ja mam osobiście Toprana i jakos jeżdzę więc mogę polecić. Jak będziesz jezdził na dobrym oleju to nic nie powinno się stać.
-
Ciśnienie oleju kontrolka
Dużego wyboru nie masz jeśli chodzi o firme to: Topran ok 140zł ,Febi 400zł, Swag 380zł. Ja do siebie założyłem tą najtańszą z Toprana i jak narazie wszystko jest ok tyle że jeżdzę na Liqui Moly 5w40 Synthoil high-tech. Podstawa to profilaktyka wymiany oleju i porządny olej i bedzie ok.
-
Ciśnienie oleju kontrolka
Zawór przelewowy w pompie oleju może być przytkany jakimś głutem ewentualnie nagarem z oleju ,tak jak pisał DEV i może sie przycinać. Na twoim miejscu wymieniłbym jeszcze pompe oleju,nie kosztuje nie wiadomo ile a jednak różnica jest ogromna,u mnie też góra strasznie szczerkała a po wymianie pompy wszystko ucichło. Nawet chyba vagiem mozna sprawdzić cisnienie oleju wchodząc w zegary tylko nie pamietam na którym kanale.
-
Turbina przeładowuje.
W TDI podstawa to logi i zlogowanie kanału 10 a w 1,8 T manometr w łape i jazda.
-
N75 i węże podciśnienia.
Raczej napewno nie podejdzie n-ka z tdi ,bo ma całkiem inne wysterowanie,zobacz jak wygląda zawór w twoim aucie i wtedy kupuj. W ANB był chyba taki sam n75 jak w AEB.
-
zamulone 1.8T, błędy+logi
Tak po krótce to masz problem z ciśnieniem doładowania,widać że przepływka troche mało pokazuje,z n75 też coś jest nie tak,świece kiedy zmieniałeś?bo widać że delikatnie stuka.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
DPF w PB? kdawid15000 to czasem nie za dużo jak na 1,8T? Jak chcesz zmieniać co 15tyś to długo na tym nie pociągniesz. pompa oleju jak i napinacz wałków padną w pierwszej kolejności.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Po pierwsze olej 5w40 nie jest wcale rzadszy w temperaturze roboczej od 10w40,bo jeden jak i drugi ma lepkośc letnią po 40,ja mimo że mam 1,8T to tak samo wymieniam olej co 7000 i przed każdą wymianą dodaje płukanke LM engine flush bo raz sciągając dekiel to sie przeraziłem to co zobaczyłem,wszędzie pełno szlamu i nagaru a przelot auta to ok 250 000 mimo płukania i jazdy cały czas na oleju 5w40 silnik nie chce się rozszczelnić,a wycieków też nigdzie nie ma. To tyle co zaobserwowałęm z moich doświadczeń. Nic negatywnego nie mogę powiedzieć na temat płukanek.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Ja mam pozytywne doświadczenia z LM synthoil high-tech 5w40 już 3zmiany miałem na tym oleju i prawdopodobnie będzie on juz cały czas stosowany. Jak dla mnie to super olej.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
To pewnie DV-ka mu świszczy:decayed: U mnie też tak świszczy ale min,boost musi być co najmniej 0,5 bara i przy puszczeniu nogi z gazu tak świszczy,a wcześniej też tego nie było.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
devast ja zmieniałem pompe oleju nie tak dawno bo troche ciśnienie skakało,ale jednak warto było mimo troche przesranej roboty silnik się wyciszył i całkiem inaczej chodzi, teraz zostało wymienić napinacz z łańcuszkiem bo teraz to on znowu dzwoni i właśnie sie zastanawiam nad tym cerateciem.Stosował ktoś jeszcze ten środek?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
A podejdzie to do AEBa? na jaką moc można celować na tej turbince?
-
Proszę o analizę logów
Ok coś będe działał. dzięki.
-
Proszę o analizę logów
Dev gdy bys miał jeszcze jakiś sprawdzony program to bardzo chętnie bym go odkupił od Ciebie,ewentualnie może znasz kogoś kto sie zna na strojeniu 1,8T to byłbym bardzo wdzięczny.
-
Proszę o analizę logów
Myślę że to właśnie było tak robione tak jak myślisz,chociaż miało to być indywidualne strojenie,ale ile w tym prawdy jest to nie wiem,narazie chcę zbić doładowanie na 1,0 i uniknąć tego dużego boostu bo właśnie wtedy wszystko zaczyna sie dziać przy tym 1,2bara. Jutro zakładam mbc i nowe świece i ponowne logi. Może ktoś z was wie gdzie mogę zrobić dobry program? Z góry bardzo dziekuje za odpowiedzi i informacje.
-
Proszę o analizę logów
Dewast myslisz że to przez świece to stukanie? Duże doładowanie nie ma z tym nic wspólnego? ---------- Post dopisany at 22:28 ---------- Poprzedni post napisany at 22:27 ---------- Czy lepiej założyć mbc,większe wtryski i jechać na nowy program?