Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kamilb5

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kamilb5

  1. Na przodzie silnika na kolektorze masz jedno wyjście,tam ma byc podłączony ten wężyk,ewentualnie mozesz się wpiąc w regulator ciśnienia paliwa jak nie masz tego króćca.
  2. No właśnie zastanawia mnie ten GM 5w30,tyle że on bardziej chyba nadaje sie do Diesla bo ma normę do PD jak i DPF do PB niby też,ale co Wy o nim sądzicie?
  3. To to ja wiem,że vagiem nie sprawdzisz doładowania,chodziło mi czy podpinałeś jakiś wskaźnik?
  4. Przepływka pokazuje trochę za mało jak na auto po chipe,ale za to zapłon ruszony konkretnie,stuka na potęgę. Jak będziesz dalej tak jezdził to stopisz tłoki bo widać że cofają sie zapłony i to strasznie. Kiedy zmieniałeś świece i na jakie? Na jakim PB robiłeś logi? na 95 czy 98? Zawór o który pytasz jest to DV z regulacją twardości więc możesz sobie wyregulować czas upuszczania powietrza czyli jak ustawisz na soft to będziesz długie Pssssss,a jak na hard to będzie tylko Pss,tylko pamiętaj jak ustawisz na soft to będzie auto słabsze,bo turbina będzie musiała napompować to powietrze z powrotem które upuscił zawór.
  5. Panowie czy do A4 B5 AEB można włożyć jakiś nowszy sterownik? Ewentualnie z a3ójki 1,8 T AGU? Chodzi o korekte softu w AEBie jest kośc TMS jednorazowego zapisu i z każdą korektą trzeba kupować nową kośc,a np w AGU A3 jest kośc wielokrotnego zapisu tylko pytanie czy taki komputer z a3 podejdzie do A4? Ewentualnie jaki będzie pasował? z góry dziękuje za odpowiedź.
  6. Katastrofa i brak słów:facepalm: Dawniej do diesli używali Selektola 15w40 CC:grin:,a tak na serio to tylko jakiś 5w30 lub 5w40 z 505,01 i nic innego.
  7. kamilb5 odpowiedział(a) na rutek08 temat w 1.8T
    Panowie a co macie do tańszych pomp? Ja zrobiłem ok 20 tyś na tej toprana i jakos jeździ,olej zmieniam co 8tyś,a pozatym co ma sie zepsuć w 2 kołach zębatych pracujących w oleju? Ja nie widzę najmniejszego sensu przepłacać za jakieś firmowe pompy a tym bardziej jest bezsens kupowac używke pompe. Jak ktoś nie widział z takiej pompy i z czego sie ona składa to sobie myśli że to jakieś cudo.
  8. kamilb5 odpowiedział(a) na rutek08 temat w 1.8T
    Pompe używaną chcesz kupować?
  9. kamilb5 odpowiedział(a) na rutek08 temat w 1.8T
    No ja mam osobiście Toprana i jakos jeżdzę więc mogę polecić. Jak będziesz jezdził na dobrym oleju to nic nie powinno się stać.
  10. kamilb5 odpowiedział(a) na rutek08 temat w 1.8T
    Dużego wyboru nie masz jeśli chodzi o firme to: Topran ok 140zł ,Febi 400zł, Swag 380zł. Ja do siebie założyłem tą najtańszą z Toprana i jak narazie wszystko jest ok tyle że jeżdzę na Liqui Moly 5w40 Synthoil high-tech. Podstawa to profilaktyka wymiany oleju i porządny olej i bedzie ok.
  11. kamilb5 odpowiedział(a) na rutek08 temat w 1.8T
    Zawór przelewowy w pompie oleju może być przytkany jakimś głutem ewentualnie nagarem z oleju ,tak jak pisał DEV i może sie przycinać. Na twoim miejscu wymieniłbym jeszcze pompe oleju,nie kosztuje nie wiadomo ile a jednak różnica jest ogromna,u mnie też góra strasznie szczerkała a po wymianie pompy wszystko ucichło. Nawet chyba vagiem mozna sprawdzić cisnienie oleju wchodząc w zegary tylko nie pamietam na którym kanale.
  12. W TDI podstawa to logi i zlogowanie kanału 10 a w 1,8 T manometr w łape i jazda.
  13. kamilb5 odpowiedział(a) na omzig temat w 1.8T
    Raczej napewno nie podejdzie n-ka z tdi ,bo ma całkiem inne wysterowanie,zobacz jak wygląda zawór w twoim aucie i wtedy kupuj. W ANB był chyba taki sam n75 jak w AEB.
  14. Tak po krótce to masz problem z ciśnieniem doładowania,widać że przepływka troche mało pokazuje,z n75 też coś jest nie tak,świece kiedy zmieniałeś?bo widać że delikatnie stuka.
  15. DPF w PB? kdawid15000 to czasem nie za dużo jak na 1,8T? Jak chcesz zmieniać co 15tyś to długo na tym nie pociągniesz. pompa oleju jak i napinacz wałków padną w pierwszej kolejności.
  16. Po pierwsze olej 5w40 nie jest wcale rzadszy w temperaturze roboczej od 10w40,bo jeden jak i drugi ma lepkośc letnią po 40,ja mimo że mam 1,8T to tak samo wymieniam olej co 7000 i przed każdą wymianą dodaje płukanke LM engine flush bo raz sciągając dekiel to sie przeraziłem to co zobaczyłem,wszędzie pełno szlamu i nagaru a przelot auta to ok 250 000 mimo płukania i jazdy cały czas na oleju 5w40 silnik nie chce się rozszczelnić,a wycieków też nigdzie nie ma. To tyle co zaobserwowałęm z moich doświadczeń. Nic negatywnego nie mogę powiedzieć na temat płukanek.
  17. Ja mam pozytywne doświadczenia z LM synthoil high-tech 5w40 już 3zmiany miałem na tym oleju i prawdopodobnie będzie on juz cały czas stosowany. Jak dla mnie to super olej.
  18. To pewnie DV-ka mu świszczy:decayed: U mnie też tak świszczy ale min,boost musi być co najmniej 0,5 bara i przy puszczeniu nogi z gazu tak świszczy,a wcześniej też tego nie było.
  19. devast ja zmieniałem pompe oleju nie tak dawno bo troche ciśnienie skakało,ale jednak warto było mimo troche przesranej roboty silnik się wyciszył i całkiem inaczej chodzi, teraz zostało wymienić napinacz z łańcuszkiem bo teraz to on znowu dzwoni i właśnie sie zastanawiam nad tym cerateciem.Stosował ktoś jeszcze ten środek?
  20. A podejdzie to do AEBa? na jaką moc można celować na tej turbince?
  21. Ok coś będe działał. dzięki.
  22. Dev gdy bys miał jeszcze jakiś sprawdzony program to bardzo chętnie bym go odkupił od Ciebie,ewentualnie może znasz kogoś kto sie zna na strojeniu 1,8T to byłbym bardzo wdzięczny.
  23. Myślę że to właśnie było tak robione tak jak myślisz,chociaż miało to być indywidualne strojenie,ale ile w tym prawdy jest to nie wiem,narazie chcę zbić doładowanie na 1,0 i uniknąć tego dużego boostu bo właśnie wtedy wszystko zaczyna sie dziać przy tym 1,2bara. Jutro zakładam mbc i nowe świece i ponowne logi. Może ktoś z was wie gdzie mogę zrobić dobry program? Z góry bardzo dziekuje za odpowiedzi i informacje.
  24. Dewast myslisz że to przez świece to stukanie? Duże doładowanie nie ma z tym nic wspólnego? ---------- Post dopisany at 22:28 ---------- Poprzedni post napisany at 22:27 ---------- Czy lepiej założyć mbc,większe wtryski i jechać na nowy program?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.