Treść opublikowana przez kamilb5
-
do czego to służy ?
Labiel to nie o to chodzi że lut może sie rozłączyć,tylko właśnie chodzi o opornośc,jeśli polutujesz kabel sygnałowy zwiększy sie jego opornośc , razem z nią nieprawidłowe wskazania sondy. Sonda działa na zasadzie małej prądnicy która pod wpływem ciepla generuje napięcie:facepalm: A po za tym kabel sygnałowy jest ekranowany i w dodatku stalowy a wszystkie inne w aucie są miedziane i praktycznie nie da rady jednego polutowac z drugim.
-
do czego to służy ?
Kabli od sondy nigdy nie wolno lutować!!! tylko połączyć ze sobą i zabezpieczyc rurką termokurczliwą.
-
Hamulce z A6 2.7 BT do A4 1.8 T
Seria A6 2,7BiT ma tarcze 312 i felga 16cali pomiescie to wszystko,fakt faktem że fajnie hamują nawet w A6,tyle że tam wchodzi 4klocki do jednego zacisku. Wydaje mi sie że że trzeba zwrotnice zmieniac bo tak same zaciski nie podejdą pod zwrotnice A4.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
780A troche za wielki jak do 1,9 tdi.
-
Dobrzy chiptunerzy
gr8stuff Tylko i wyłącznie!!! Gregor10
-
analiza logów B6 1.8 T 163
sciągnij sobie vag log decoder i tam wrzucaj:wink:
-
analiza logów B6 1.8 T 163
grubcio1980 Wpisujesz maila,i wyskakuje Ci nowe okno i klikasz wybierz plik i następnie wybierasz logi i tyle. Zadna filozofia. magik19_84 Czyje masz te zdjęcia? akumulatora?
-
po wymianie wtrysków klopot z mutilajzerem..
To pewnie cewka,albo resor.
-
Stukanie w silniku
To pewnie sworzeń korbowo-tłokowy,ewentualnie panewka. Nie ciekawie to wygląda.
-
gdzie sprawdzić napięcie alternatora?
A ile chciałeś żeby Ci ładował? napięcie na akku idzie przecież z alternatora więc tyle daje alternator ile jest na akku na zapalonym silniku. Po co szukasz dziury w całym,jedynie mozesz sprawdzić natężenie prądu ile Amper pcha alt. 13,7 V to jest prawidłowe napięcie,i lepiej nic nie ruszaj.
-
VAG Ciśnienie oleju
Ja bym sie czujnika nie czepiał,bo to tylko takie gdybanie,trzeba wkręcic jakis manometr do podstawy filtra zagrzać olej do 90st i wtedy obserwowac co sie będzie działo na wolnych i na wyższych obrotach. Może też zawór przelewowy w pompie nie trzymać ciśnienia i to prezez to,albo tak jak pisał DEV że smog może być przytkany.
-
VAG Ciśnienie oleju
Cos w tym troche prawdy jest,u mnie było tak samo jak pompa oleju siadła,i na wolnych ciśnienie oleju wynosiło 0,5 bara przy temp oleju 95. Prawdopodobnie masz pompe oleju do wymiany bo nie trzyma ciśnienia.
-
Buczy przy porannym odpaleniu
Napinacz od wałków rozrządu z tyłu silnika.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Musisz ją wyregulować tak aby wg otwierał sie przy 0,5 bara,więc raczej trzeba będzie wydrzeć turbo.
-
[B6 AVJ] 1.8t Revo 197hp, Reanimacja Niebieskiego pacjenta
Nie wiem czy dobrze kojarze,ale czy czasem nie Twoje audi widzę często pod intierem?
-
[B5 ANB] 1.8T, Skromny żwawy czarny sedan ;)
Tea nie przejmuj sie zawiechą,ważne że auto ładnie sie odpycha i daje rade. Jak ogarniesz wszystko to będzie naprawde ładne niepozorne A4. Ważne że mody idą w odpowiednim kierunku i tak trzymaj:wink:
-
A4 1.8T AEB+ Soft by Gregor
Zostaje fwd:decayed: Ze wstępnych ustaleń i omówienie wszystkich za i przeciw prawdopodobnie wpadnie garret gt2871.
-
A4 1.8T AEB+ Soft by Gregor
Dokładnie. waga1400kg+ 200kg 3osoby więc nie jest źle,ale i tak na razie jeszcze żadne tdi po softach,tuningach i innych wynalazkach z podobną mocą nie dało mi rady więc nie jest źle.
-
A4 1.8T AEB+ Soft by Gregor
Przecież napisałem że nie chciałem strzelać ze sprzegła i i ruszac z odcinki. Może inaczej:decayed:
-
A4 1.8T AEB+ Soft by Gregor
Nie chciałem mordować sprzęgła,tym bardziej że już sie kończy więc start był delikatny i bez strzału więc przyśpieszenie wygląda może słabo, ale później już jakos nawet jedzie w miare fajnie. ---------- Post dopisany at 22:52 ---------- Poprzedni post napisany at 22:47 ---------- Marcinie to dopiero początek zmian,na tym na pewno nie zostanie,obecnie nie mam czasu na mody bo jestem w UK a auto w PL więc to wszystko koliduje,ale myślę że na wakacjach coś sie ruszy do przodu i napewno będziemy celować w okolice 280-300km. Zobaczymy jak to jeszcze wszystko będzie. Może wpadnie gt28,może k04 hybryda,albo td04? jeszcze sam nie wiem.
-
A4 1.8T AEB+ Soft by Gregor
Widzę że ostatnio panuje moda na filmiki on-board więc i ja coś dodam,troche telepie ale coś widać.
-
Zapieczony korek spustowy oleju.
Jedynie wysysarka pozostaje. Oczkowego nie zakładaj bo ma 12kantów wiec coś się objedzie, jak już to tylko nasadka 6cio kątna.
-
Jakie wtryski audi a4 1.8 T
Czas wtrysku się skróci,ale i tak będzie podlewał paliwkiem aż miło i nie da rady tak jezdzić a do tego będzie kopcił jak diesel.
-
A4 B5 AEB-Gwint H:R
- Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
Na złomie opylisz po cenie złomu czyli 80gr za 1kg:grin: Lepiej poszukaj kogoś kto to skupuje,lub wystaw na allegro. - Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?