Treść opublikowana przez kamilb5
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Booster Prawie że P&P wtyczkę trzeba przerobić,i sitko od starego forda fiesty podchodzi bo ori ma za dużą średnicę.Reszta normalnie pasuje, ciśnienie jakie robi to 6bar-ów i przepływ 255L/h Potencjał do 500km. U mnie juz smiga 2,5roku i jest ok. Tu masz więcej info jak byś chciał. Pompa paliwa Walbro 255 Hi Press (GS342) z zestawem montażowym | Układ Paliwowy \ Pompa paliwa | TOMSON Motorsport *** RAJDY - WYŚCIGI - DRIFTING - TUNING
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Booster A nie chcesz walbro 255?
-
Łańcuch rozrządu
auto jeździ tak jak jeździło normalnie przyspiesza itp. Stukanie jest u góry tak mi sie wydaje. Co może być przyczyna stukania zaworów i jak to sie naprawia ?] Auto będzie jezdziło normalnie aż do momentu kiedy Ci korba wyjdzie bokiem i rozpitoli silnik,ja bym na twoim miejscu nawet nie odpalał tego silnika. To nie są zawory:facepalm: tylko luz na sworzniu tłokowym,lub panewka.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Skalpel1986 tzn co postanowiłeś polepszyć? bo nie bardzo rozumie jak przeszedłes z 10w40 na 10w40?
-
Łańcuch rozrządu
Oj nie przyjemnie to brzmi,na moje oko to może być sworzeń korbowo-tłokowy,lub panewka. Szklanki tak nie stukają.
-
A4 1.8T AEB+ Soft by Gregor
Raz gdzieś widziałem w 1,8T jakieś plastikowe wkrętki z głowicy a nich wtryskiwacze więc może to mnie zmyliło i dlatego tak mi się napisało. Przepraszam:facepalm:
-
A4 1.8T AEB+ Soft by Gregor
Z tego co wiem to chyba raczej nie pasują. Inne gniazda w głowicy.
-
1.9 TDI AHU- zwiekszenie mocy do okolo 120 PS
W tym rejonie co piszesz to nie wiem czy znajdziesz kogos bardziej ogarniętego jak chcesz mieć to dobrze zrobione,chyba że chcesz mieć gotowca za 300zł to szukaj dalej.
-
1.9 TDI AHU- zwiekszenie mocy do okolo 120 PS
To już musisz jego pytać.
-
1.9 TDI AHU- zwiekszenie mocy do okolo 120 PS
szymek1995 jedź do Gregora do Jasła,zrobi Ci konkretny program,ale na 120km bym się nie nastawiał bo masz za małe turbo jak i wtryski.
-
Prąd dalej ucieka - elektryk bezradny. Czas na mnie: etap 2 co gdzie siedzi
Ja bym obstawiał regulator napięcia.
-
Czy konieczny jest demontaż turbosprężarki do czyszczenia kolektora ssącego w A4 B5 1.9TDI?
Po co chcesz czyścic kolektor wydechowy? Bo nie bardzo rozumiem?
-
A3 1,8 20v+ agn
Witam! Ostatnio zastanawiałem się czy da radę coś wycisnąć z silnika 1,8 20V wolnossący AGN. Po krótkiej chwili zastanowienia auto zawiozłem do Gregora który się wziął ostro do roboty i o to co z tego wynikło. SERIAA3.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl troszkę brakowało do serii,ale nie wiele. i już po korekcie. Program AGN.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl Jak widać Gregor wykrzesał dodatkowe 10km i 20N. Auto lepiej przyspiesza,bardziej agresywniej reaguje na gaz. Wystrojenie lpg na AFR-ce również dużo pomogło. Myślę że z ADR-a również da rade cos ugrać więc dlatego wrzuciłęm wykresy. Gregor jak zwykle staną na wysokości zadania i dodał troche wigoru autku.
-
A3 agn 1,8 20v+
Witam po raz kolejny tyle że z drugim autem którym jest a3,zwykła srebrna audica,zresztą zdjęcia dodam w wolnej chwili,aczkolwiek chciałem sie pochwalić czymś innym a mianowicie czymś takim w postaci kresek. i Soft oczywiście od Gregora który stanął na wysokości zadania i wykrzesał dodatkowo kilka HP i Nm z AGN-a. Auto dużo lepiej jedzie od serii i całkiem nieźle się odpycha więc z wolnossaka też da sie coś wycisnąć,także kolejny raz szacun dla Gregora za pełną diagnostykę jak i strojenie LPG na AFR.
-
A3 1.8 T AQA quattro LPG 266km 417Nm Hi-Power
Co tu dużo mówić .....kreski mówią same za siebie jak i lista objechanych aut.
-
A4 1.8T AEB+ Soft by Gregor
A no cisnął,i to nawet bardzo. Passat b5 FL ze wszystkimi czerwonymi literkami TDI wymiękł z AGNieszką spod świateł jak i na prostej mało końcówek mu nie wyprostowało.
-
A4 1.8T AEB+ Soft by Gregor
wampir To są stare logi!!! teraz jest wszystko ok,jeżdzę cały czas na LPG więc stuków nie ma.
-
A4 1.8T AEB+ Soft by Gregor
wampir Tak dokładnie,bo po logach widać było że turbina nie osiąga zadanych wartości przez soft,dokręcenie wg spasowało idealnie i wartości się pokrywają.
-
A4 1.8T AEB+ Soft by Gregor
No co? jak świece nie pomogą to sie korekte zrobi i tyle:decayed:. Piotrku turbo jeszcze jakoś tam dmucha,więc raczej nie sądzę żeby ono powodowało stuki.
-
A4 1.8T AEB+ Soft by Gregor
Muszę zmienić jeszcze świece na stopień zimniejsze czyli jakieś 7mki i nie powinno być już stuków.
-
A4 1.8T AEB+ Soft by Gregor
pioteros Dzięki dzięki:decayed: Tak dokładnie są te wtryski o tych numerach co podałeś,są dość wydajne bo mają ok 350cc przy 3bara-ch. Mam logi tyle że po tych logach dokręciłem trochę WG co zwiększyło przepływ o 4gramy. Oto one VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Pompa trafiła się po dobrej kasie więc ją upchałem,ale wydajnośc ma naprawde fajną: 7barów i przepływ 255l/h model gs342
-
Zawór Westgate 1.8T
Dokładnie,musisz wydrzeć turbine i dokręcic klape wg ,tylko później ustaw żeby sie zaczęłą otwierać przy 0,5 bar-a
-
A4 1.8T AEB+ Soft by Gregor
No u mnie też było hamowane na LPG. MAGIC87 na większych wtryskach jest większe potencjał i krótsze czasy wtrysków i przy odpowiednim wyregulowaniu WG na k03 mozna uzyskać troszkę więcej mocy niż na ori wtryskach. Max Boost w peaku-u 1,4bar-a
-
Wydech 2,5" w A4 B5 1.8T
freezblock miałem tak,i zadnej różnicy w dzwięku nie było.Teraz mam dedykowanego remusa końcowego i jest troche głośniej,ale najlepiej będzie chyba na dwóch przelotach 2,5'' przyajmniej będe sie przymierzał do takiego układu.
-
Ma ktoś zamontowany wydech Militek w A4 B6 1.9 TDI?
O co tu chodzi z tymi rurami w bagażniku bo nie bardzo rozumie?