Treść opublikowana przez kamilb5
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Dokładnie toptec ma norme do PD aczkolwiek do 1,8Tteż sie nadaje,ja jeżdze na Liqui Moly 5w40 Synthoil high-tech fullsyntetyk,taki możesz zalać. Twoje auto nie jest przypadkiem sprowadzone z włoch?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
---------- Post dopisany at 21:37 ---------- Poprzedni post napisany at 21:27 ---------- Chyba większośc olei do PD to hydrosyntetyki
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Panowie pare dni temu vag wywalił mi takiego błęda P0103 miernik masy powietrza-rząd cylindrów 1-sygnał wejsciowy za wysoki. Auto jest po virusie i teraz nie wiem czy jest to wina softu czy czego? Spotkał sie ktoś kiedyś z takim czymś? Czyżby przepływka siadła? ---------- Post dopisany at 21:24 ---------- Poprzedni post napisany at 21:23 ---------- domjenick Czyli MBC mogę smiało zakładać gdy bym nie doszedł do ładu z tym ucinaniem doładowania?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Tylko pytanie który mbc kupić? Manual Boost Control-ProPerfekt MBC turbo - tuning (2673947112) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. MBC REGULATOR CIŚNIENIA DOŁADOWANIA MANUAL BOOST (2621726546) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Zawór MBC Turbosmart style manual boost controller (2701239218) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Zawór Manual Boost Controller MBC01 BLUE (2704405408) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Dzięki Panowie,bede szukał przepływki i DV-ki
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Panowie dzisiaj podpiąłem vaga i wywaliło 2 błędy a mianowice: 1-regulacja mieszanki-stało sie to wymianie pompy na tą walbro 255 2-Miernik masy powietrza rząd cylindrów 1-sygnał wejsciowy za wysoki-po założeniu stożka wywala tego błęda cały czas po przekroczeniu tych 5tys na 4ce. Nie wiem czy padła przepływka czy to rzeczywiście przez stożek? czy zbieg okoliczności?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
domjenick Dzięki za wsparcie i dorade,czyli jakbym założył ten mbc to już by nie łapał przeładowania? Chciałbym żeby tylko utrzymał te 0,7 czy 0,8 przy tych 5tyś bo w sumie do tylu spada z 1,1bar,jeszcze założe ori DV-ke z tt-ki,bo ori jest nieszczelna a założony jest blov-off. A jak to nie pomoże to pojade na następną korekte i tyle
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
domjenick Ile może spaść to ciśnienie z mbc ? bo w sumie jak by spadło z 1bar na 0,8 czy 0,7 to było by ok,ale tu spada na 0,4 a to już jest odczuwalne niestety.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Lej tego motula i będzie ok,nie ma potrzeby za każdym razem płukac bo syntetyk sam w sobie ma dużo dodatków myjących.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Tylko teraz jak to zrobic czy jechać na korekte softu,czy w jakiś inny sposób?Jak by założył mbc to by ustawił stałą wartość,co może powodowac przeładowanie?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
No jakis tam jest,zastanawiam sie jeszcze nad tym MBC ,co o tym myslisz?nie chodzi mi o jakis przyrost mocy,tylko o to żeby nie tracił tego cisnie na 4 tym biegu,chyba że dojde do tego co powoduje spadek cisnienia.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
klapa od WG była strasznie luźna,i praktycznie to była otwarta cały czas i przez to wałśnie turbo nie ładowało od dołu,zamknąłem klape,dokontrowałem sztange i jest ok oprócz tego małego odcięcia doładowania na 4tym biegu. teraz turbina ładnie dmucha bo przy 4tys ma 1,1 bar.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
domjenick układ jest szczelny,zegar Boost-u też jest a dodam tylko że urywa mi to cisnienie podczas mocnego butowania i gdy jade pod góre. Mialem dzisiaj jeszcze to sprawdzić,ale pogoda niestety mi to nie uniemożliwiła Jeśli chodzi o WG to go skręciłem bo klapa była cały czas otwarta,chyba że może za mocno ja dokręciłem,ale chyba nie. devastation Wielkie dzięki za pomoc przez tel,doszedłem wkońcu co było przycznyną,jeszcze raz wielkie dzięki.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
domjenick Soft był robiony indywidualnie,a stało sie to po tym jak dokręciłem klape w turbinie bo była cały czas otwarta i nie dośc że słabo ładowała to późno strasznie wstawała,wtedy ładowała 0,7. Mam teraz założonego blov offa bo ori DV jest nie szczelna. Może blov off nie utrzymuje cisnienia i spada boost? Już nie wiem co mam myśleść,moze ta sztanga od WG jest źle wyregulowana? Już sie zastanawiałem na MBC żebv założyć. Może spróbować założyć ori DV? Kod silnika to AEB.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Więc może być to wina softu czy czegoś innego? Może by jakie logi zrobić? tylko które kanały zlogować?
-
Dźwięk jakby izolacji termicznej
Może kat pekniety? Sprawdzałeś go? on może tak właśnie rezonować.
-
Klekocze przy odpalaniu i po rozgrzaniu 1.8T AVJ
Szkoda że nie zmieniłeś pompy oleju jak miałes sciągniętą miske olejową,jak szczerka z tyłu silnika to do wymiany łańcuszek od wałków +napinacz,następnie wymień pompe oleju i zalej jakis konkretny 5w40 z Liqui moly lub motul.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
zapomniałem dodać że dzieje sie tak tylko na 4tym biegu,nie wiem jak na 5ce. Pawel_M 0,7 to rozumie ,ale 0,4 to chyba troszkę za mało. grzes1150 to masz prawidłowo,chciałbym żeby u mnie tak było,w czym może tkwić problem? Co mam sprawdzic i co szukać?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Panowie jakie ciśnienie jest w stanie utrzymac turbina k03 przy 5000? Pytam dlatego że auto mam już po programie i do 4000 ładuje 1,1 bara po czym przy 5000 spada do 0,4,dodam tylko że regulowałem troche sztangą bo sie popusciła i zawór w turbine był cały czas otwarty i nie doładowywała,teraz turbo szybko wstaje i przy 2000 jest 0,5 bar. wiec chyba jest ok
-
1.8T bfb + chip = mocy brak -> malo paliwa
Zapewne auto nie chce iśc na odcinke od 3 biegu aż do 5,jedź do tunera i powiedz niech zwiększy dawke paliwa w górnym zakresie obrotów. Podejrzewam że wgrał gotowca i dlatego tak jest.
-
Czy te wtryski będą pasowały do 1.8T
wampir już nie pamiętam jakie siedzą dokładnie w 1,8 T,ale chyba 220 lub 250,ale wiadomo wszystko zależy od programu,u mnie np wystraczają seryjne a jest 192km przy doładowaniu 1,1bar
-
Czy te wtryski będą pasowały do 1.8T
A nie lepiej założyć od saaba 2,3 turbo 346cc? one pasują p&p,a po drugie po Ci takie wtryski? Bez korekty softu auto nie będzie chciało Ci zbytnio na nich jezdzić,będzie kopcić i będzie wywalało błąd.Bez chipowania auta nie ma sensu zakładać takich wtrysków,bo seryjne 220cc wytrzymują do 200km. Chyba że już masz ponad 200
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Wymienić szklanki,napinacz z łańcuchem i zalać 5w40 z Liqui Moly SHT lub Motul 5w40 X-cess. Ciężko sie wyznac o co Ci chodzi z tym silnikiem że niby co głośno chodzi? Może masz dziure w tłumiku i głośno chodzi,napisz bardziej zrozumiale.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Buba gośc który mi robił program mówił właśnie że ciśnienie powinno dobic do 1 bar i spaść na wyzszych obrotach na 0,9 i tak trzymać,a swoją drogą to chyba turbo jednak sie kończy bo słychać jakieś dziwne odgłosy z niego,jutro wydzieram turbo będe widział co jest nie tak,
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
adams78 to jak ma wyglądać przebieg doładowania na tej turbine? Skoro przy 3500 ma 0,8 przy 4000 0,4bar a 6000 0,6 więc jak nie utrzyma ciśnienia na górze? Sprawdzałem dzisiaj sztange i niby chodzi a jak sprawdzić DV?