Treść opublikowana przez .Pablo.
-
Uber - ktoś korzysta?
OC i nnw jeśli przewozisz zarobkowo bez licencji nie pokrywa płaci kierowca. Co do poprzedniej wypowiedzi jeśli firma działa legalnie to czemu w innych krajach jest zakazana?
-
Uber - ktoś korzysta?
To jest właśnie Polska wykończyć legalnie działajacych taksówkarzy a dać zarabiać ludzia którzy kombinują i obchodzą przepisy. Ciekawe jak wy byście się zachowywali gdyby ktoś w waszej branży gdzie działacie legalnie otwiera firmę na granicy prawa i wykańcza was bo taniej bo nie ma uprawnień. W Polsce też Uber powinien być zakazany. Wyobraźcie sobie teraz sytuacje jest wypadek z winy kierowcy ubera, przewoził ludzi i musi płacić im odszkodowanie, Uber się wypnie a kierowca zostanie na lodzie. Ja jestem na nie
-
Poduszki amortyzatora
Według mnie taki zakres prac pod blokiem to już wyzwanie. Nie wiadomo jak ze śruba od górnych wahaczy do tego potrzebujesz ściągacz do sprężyn trochę roboty będzie. Poduszka jest na górze amorka raczej nie powinna się zużyć a talerzyk zbijasz wkładasz nowy i składasz do kupy.
-
Jaka Navi do 500 zł
A po co asystent pasa ruchu, drogi są ładnie oznaczone wystarczy na znaki patrzeć no ale jak chcesz kupić navi to koledzy na pewno doradza
-
Jaka Navi do 500 zł
Nie prościej ściągnąć coś na smartfona? ściągasz coś of line i po problemie. Droga na Chorwacja jest tak prosta ze każda navi sobie poradzi. Wejdź na forum Chorwacji tam nasz od,a do z odnośnie nawigacji objazdu Słowenii itd. Według mnie wydać 500zl na używanie raz w roku bez sensu. Ja na Chorwacja jezdzilem z automapa ostatnio byłem z mapami nokii offline i zero problemu ładnie prowadziła.
-
Podwyższony stan oleju:(
Jak przybywa ci tyle oleju to raczej bym autem nie jeździł, bo za chwilę będzie temat silnik stanął zatarty. Co do koni to sprawdź broki jak wyleciały to kilka koni uciekło na pewno.
-
Prawo jazdy kat. C i C+E
Firmy nie do końca są zadowolone z Ukraińców. Kilka przykładów duża firma w Tychach ok 40 Ukraińców z tego 20 miało taki sam numer prawojazdy Hahaha, druga firma Kraków 2 razy mieli przypadek ze Ukrainiec sprzedał towar auto zostawił otwarte na parkingu i słuch o nim zaginął. Nie twierdzę że każdy Ukrainiec źle jeździ czy kantuje ale wystarczy jeden taki i firma ma poważny problem.
-
Prawo jazdy kat. C i C+E
Co do świerzaka to biorą teraz bo nie ma kto jeździć i wolą młodego przedszkolic nic auto ma stać.
-
Prawo jazdy kat. C i C+E
Do tego świadectwo kwalifikacji, komplet badań, karta kierowcy to kolejna kasa. Ogólnie na rynku brakuje kierowców jak trafisz na dobrą firmę to ok. Dużo zależy też gdzie chcesz jeździć na międzynarodowke czy polska a może w kolo komina od tego zależy wysokość wypłaty.
-
Świece żarowe a przydymianie.
Żadne
-
Kiedy zmieniacie opony na letnie ??
Ja od tygodnia na letnich śmigam. W dzień już ciepło a w nocy jak trzeba jechać jedzie się uważniej i tyle. Śniegu juz nie powinno być
-
Dziwna skala klimatronika od 8 do 77 °C
Zrób adaptacje klap i sprawdz błędy powinno być dobrze.
-
Odszkodowanie od ubezpieczyciela zarządcy drogi
To i ja się wypowiem w temacie. Wjechałem w dziurę a raczej mała wyrwe latarnia nie działala z przeciwka jechało auto i jej nie zauważyłem. Uszkodzenia opona i felga. Wezwalem policję sporządzili notatkę zrobiłem zdjęcia i wziąłem dane świadków bo nie tylko ja wpadłem w tą dziurę. Opony miałem nowe miały miesiąc miałem fakture zakupu. Z taką dokumentacja do zarządu dróg i o dziwo siedzi ram mój znajomy i mnie poprowadził co i jak napisać. Wierzcie mi żeby wydembnic od nich kasę graniczy z cudem. Ja miałem komplet dokumentów fakturę wiec nie mieli wyboru dostałem felge i oponę. Ale dowiedziałem się ze dostać kasę jest ciężko odliczaja amortyzację, próbują zwalić winę na kierowcę ze źle jechał za szybko itd itp
-
Uszkodzona przesyłka w transporcie
Pierwsze słyszę ze paczkę można otworzyć przed zapłaceniem. Rok temu żona kupiła lustro szlo z Gdańska, po przyjeździe chcieliśmy sprawdzić czy lustro całe kurier odmówił otworzenia paczki zanim zapłacimy. Dzwoniłem na infolinie i jego słowa potwierdziła pani w telefonie. Z,drugiej strony się nie dziwię otworzysz paczkę nie spodoba się nie odbieram. Kurier zostaje z rozpakowana paczka. Bo niby jak kogoś zmusi do ponownego spakowania. Nie pamiętam jaka to była firma kurierska.
-
Uszkodzona przesyłka w transporcie
Kiedyś żona zamówiła książkę cena coś koło 70zl,. Spakowana nie hlujnie ulega uszkodzeniu podczas transportu. Żona paczkę odebrała nie sprawdziła przy kurierze. Jak się zorientowała przedzwonila na firmę i powiedziała co i jak. O dziwo przyjechał kurier z protokołem szkody i kasę oddali a mogli olać bo paczka nie sprawdzona przy odbiorze. Druga sytuacja znajoma wysyła laptopa na reklamacje pakuje starannie podczas transportu laptop uległ uszkodzeniu i tu zonk nie dostała kasy bo nie miała dokumentacji ze laptop był cały podczas pakowania. Sprawa oparła się o rzecznika praw konsumenta ale nic nie wskural. Ty masz ten plus ze wiesz o uszkodzonym towarze od razu protokół i zwrot kasy. Jak mało ci zależy to nie przejmuj i tyle. PS pytanie czy tylko szyba jest uszkodzona. I najważniejsze kurier nie pozwoli ci otworzyć paczki przed dokonaniem zapłaty chyba ze masz opcje ze sprawdzeniem zanim zapłacisz.
-
[ALL B6] Opony zimowe 205/60R16
Ciekawi mnie jeszcze cena takiego wynalazku 205/60 bo 205/55 jest w miarę tanie bo dużo tego a nie typowy rozmiar = wyższa cena
-
Audi rzuca na boki
Sprawdź dokładnie geometrię. Zimowe opony na pewno mniejszy rozmiar a letnie duże, szerokie i niski profil.
-
Różnica między pierścieniami centrującymi plastikowymi, a aluminiowymi
Nie ważne jakie byle dobrze wykonane. Jak kupi się kiepskiej jakości to koło może bić. Tak jak kolega wyżej napisał zdjąć alu pierścień alu z felgi to będzie wyzwanie
-
[B7 BLB] Prawidłowe wartości bloków pomiarowych.
Słaba korekcja pompki to nie koniecznie uszkodzony pompowtrysk a często wystarczy dogiąć konektorki we wtyczkach
-
[B7 BLB] Prawidłowe wartości bloków pomiarowych.
Idealne wartości to 0 nigdy nie do osiągnięcia. Wszystko w granicach 0 to ideał, choć korekcje 0,7 tez są dopuszczalne. Granica to 2.99 tyle komputer jest w stanie wysterować pompkę ale przy takiej korekcji pompka jest w opłakanym stanie. Grupę 13 sprawdza się gdy silnik ma 90 stopni z wyłączona klima.
-
Wtórnik Prawa Jazdy - Ważność prawka...
Trzeba sobie zdać sprawę z tego kiedy odwiesic kluczyki na haczyk. Znam przynajmniej 3 osoby które stwierdziły koniec jazdy teraz czas by mnie wozono. Co do wnuczka to nie każdy go ma i nie każdy poświęca czas dziadkowi a czasem to jego jedyny środek lokomocji żeby do lekarza dojechać albo do sklepu dojechać. Osobiście uważam ze większe zagrożenie stanowi młody gniewny w aucie tatusia który popier.....ala jak szalony niż dziadek który jeździ wolno. Fakt czasem wytnie numer ale ktoremu z nas nie przytrafiło się wymuszenie lub jakiś błąd?
-
Wtórnik Prawa Jazdy - Ważność prawka...
Wyciąganie kasy i tyle. Bankiet powinien być bezterminowy tak jak posiadane uprawnienia a nie na kilkanaście lat
-
Polecane opony wielosezonowe
Przed zimą zamówiłem tacie opony całoroczne nokian waterproof i mogę co nie co o nich powiedzieć. Oponki pięknie po śniegu idą, suchy asfalt bez,problemu, mokry to samo trakcja bez zastrzeżeń w każdych warunkach. Z czystym sumieniem mogę je polecić. Opony nie zostały jedynie przetestowane w wyższych plusowych temp bo na razie nie było kolo 30 stopni.
-
PDC zmiana czujnika z innym nr.
Kiedyś zglebialem temat czujniki są takie same różnią się tylko innym kątem wtyczki. Czujnik o numerze ... 275d jest identyczny z tym z końcówka a i jeszcze jedna nie pamiętam już. Poszukaj było na forum. Ps po co pod kolor ja kupuje i sam lakieruje różnicy nie widać żadnej.
-
Jakie paliwo lejecie do swoich TDI ?
Tak jak kolega wyżej napisał ON arktyczny zawsze będzie bez dodatku syfu taka ma kartę charakterystyki. W ramach wyjaśnienia tego zdjęcia po lewej B0 po prawej B7 od tego roku będzie tylko B7 chyba że ktoś obejdzie ustawę i będzie sprzedawał B0. Arktyczne paliwo na bazie IZ40 zawsze będzie bez dodatków bioestrow. No i dostępne będzie tylko zimą