Treść opublikowana przez .Pablo.
-
Proszę o wycenę mojego audi
Z drugiej strony auto bez klimy, przy naszym klimacie(od kilku lat duże upały) to ogromny minus. Jak szukałem swojej pierwszej b5 to tylko z klima. Jak ktoś raz poczuł komfort klimy to kolejne auto musi ją mieć mowie to z własnego doświadczenia.B-)
-
Wzrósł poziom oleju - A4 B7 2.0. tdi BPW
Olej nie zamarza wiec jak mógł ci się poziom podnieść?
-
Spryskiwacze szyb.
Wstaw auto do garażu na godzinę jeśli dalej nie działa to szukaj usterki. To że jezdziles po mieście nie ma znaczenia zbiornik jest w takim miejscu ze nie puści od temp silnika.
-
Proszę o wycenę mojego audi
Z wyposażenia to golas, Części mechaniczne które włożyłes do auta tez nie podnoszą ceny. Są to materiały eksploatacyjne które się wymienia na bieżąco. Cena między 6 a 8 tysi. Z drugiej strony włożyłes trochę kasy w auto ja bym nie sprzedawał. No chyba ze ci się auto juz znudziło ;-)
-
Jaki czujnik tlenku węgla kupić ?
Firma kidde to dobry wybór. 160zl to chyba 10 juz? Ja mam model 7 okres działania 10 lat. Ps czujnika nie wiesza się pod sufitem jak kolega zielony napisał tylko ok 150cm od podłogi.
-
[B6 ALZ] Czy wymienić olej po założeniu gazu?
90% komentuje Castrola bo kolega kolegi usłyszał tak od następnego kolegi.;-) Lałem Castrola i nigdy nie było żadnego kłopotu silnik w środku czysty. Co do wymiany oleju po 3 tygodniach bez sensu. Wymień za 10 tys i będzie ok.
-
[BPW B7] rozrząd, pompa oleju- pomoc
Po co wymieniać pompę skoro może okazać się dobrą. U mnie przy przebiegu 230tys gniazda wałków idealne imbus minimalne ślady zużycia. Zacznij od sprawdzenia potem regeneruj po co pchać się w koszty.
-
zarysowana nawigacja z winy aso
Trochę to dziwne bo już kilka razy wymieniałem szybę czołowa i za każdym razem zanim oddałem auto były oględziny auta czy nie ma uszkodzeń typu lusterko wewnętrzne, słupki, podszybie itd. Zawsze się to robi aby potem nie było niejasności. W twoim przypadku może być trudno udowodnić, ale trzymam kciuki żeby Ci się udało.
-
Czujniki cofania jakie wybrać
Ja dodam tylko od siebie ze te tanie czujniki ultradźwiękowe w zimie są bezużyteczne wystarczy trochę brudu i masz dwa wyjścia wyjść z auta i wytrzeć czujniki albo cofać bez nich dla mnie porażka. Koleżanka kilka dni wychodziła czyścić czujniki potem to olala. W ori parktroniku czujniki są o wiele bardziej odporne na brud. I jeszcze jedno jak u mnie piszczy juz na stałe to auto stoi bardzo blisko przeszkody wiesz mi 25cm to bardzo mało ;-)
-
Ściąga na prawo/lewo
Zacznij od tego jakie masz koła wszystko powyżej 215 szerokości będzie ciągnęło w kolejnych. Jak dzieje się to na prostej drodze bez kolei geometria do sprawdzenia.
-
[BRE] Swiece zarowe
Zacznij od opisania problemu, masz problem bo auto nie pali? Pali się błąd świec? Czy co innego? Jest przekaźnik świec żarowych. Nowe świece ile mają volt? Jak 5 to spala się szybko mają mieć 7v.
-
[BRE] Logi późno wstające turbo
Ale się rozpisales od razu wiadomo gdzie tkwi problem ;-). Może byś zaczął od tego czy turbo wstawalo tak od samego początku, czy stało się to niedawno, a może zmieniałes turbo na uzywke albo nowke. Grucha ma fabryczne ślady regulacji czy było coś grzebane? N75 sprawdzony? Kierownice chodzą płynnie? Opisz temat porządnie bo wróżkami nie jesteśmy.
-
Jaki uchwyt do telefonu na kratkę nawiewu
Ja kupiłem uchwyt chyba za 8zl i powiem że daje rade wyglada schludnie ładnie trzyma telefon. Potem zrobię zdjęcie. Od razu mówię że to uchwyt tylko na telefon. Utrzymuje xperie sp bez problemu, utrzymał też s4 samsunga bez problemu. Za ta kasę jestem mega zadowolony.
-
Interfejs ELM327 Bluetooth + Torque (OBD II + Car)
Ja sobie kupiłem elma bezprzewodowego i torque pro tel sony Xperia sp. Łączy się z b7, B6, focusem 1 generacji, suzuki swiftem, c-maxem. Na tych autach testowane i ładnie chodzi. Co prawda łączy się tylko z ECU silnika kasuje błędy jest podgląd danych w czasie rzeczywistym itp. Ot taka zabaweczka. Vaga nie zastąpi ale gdy zapali się jakiś błąd można go spokojnie odczytać i skasować. Ja polecam mam go z pół roku i spisuje się fajnie.
-
pytanie o bagnet
Jakbyś wlal do tej kulki wyżej to 2 baniek oleju by co brakło ;-). Tak jak kolega podał olej ma być między min a max
-
[BLB] Zapaliła się kontrolka oleju !
Jako jeden z nielicznych zgasiles auto :-P każdy przeważnie stwierdza do domu jeszcze kawałek dojadę ;-) wyjścia są 3 czujnik oleju, napęd pompy, i mało prawdopodobne zatkany smok.
-
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
Wesołych i spokojnych Świąt. Tylko mi się za bardzo nie przejeść potem znowu będzie zrzucanie kilogramów ;-)
-
[BRD] Nierówna praca silnika i kopcenie na biało
Normalna rzecz krótkie trasy nie dogrzany silnik stąd te maselko na korku.
-
Opony bieżnikowane czy polecacie?
A co ma quattro do rzeczy. Opony bieznikowane zawsze będą gorsze od nowych. Mój sąsiad kupił sobie dwa komplety bieznikowanych opon(sobie astra1 i żonie golf4) i przez 3 miesiące był zachwycony po 3 miesiącach czar prysł. Co chwilę jeździ na reklamacje bo opony biją, a to wyskoczyła buła. Jak z nim ostatnio gadałem to powiedział nigdy więcej bieznikowanych. Kolega tez kupił do B6 biezniki i po miesiącu wyrzucił. Opon nie dało się wywarzyć 3 razy był na reklamacji aż w końcu odpuścił i kupił nowe.
-
Folia na lampy
Światła muszą mieć odblask jak zakleisz je folia odblasku nie ma więc lampa nie spełnia wymogów homologacji. Felgi możesz zakładać jakie ci się podoba ;-)
-
Folia na lampy
Przyciemnianlem u siebie folia i efekt mnie nie zadowolil zerwalem ja następnego dnia. Za każde przyciemnianie lamp dowodzik leci bo lampa przestaje spełniać wymogi homologacyjne.
-
[BPW] Co powinienem zrobić w silniku 2.0 tdi od nowości nic nie robione
Imbus napęd pompy oleju wyrabia się powodując brak smarowania silnika.
-
[A4 BFB] Felgi na zimę
Ja mam 16 stal 205/55 wchodzą bez problemu. Chyba ze masz hamulce 320 to stal nie wejdzie i tylko niektóre ori Alu wejdą ale nie wszystkie.
-
[BPW] Co powinienem zrobić w silniku 2.0 tdi od nowości nic nie robione
Jeżdżę dużo m.in. co roku na Chorwacje i zawsze dojeżdżam do celu i wracam tak NIE na lawecie ;-) Ja przy 180tys zajrzałem do napędu gniazda wałków idealne imbus delikatne ślady zużycia. Wymieniłem na nowy i smigam dalej. Ja na twoim miejscu zajrzalbym do napędu pompy oleju i cieszył się dalej bezawaryjną jazda.
-
Czy można oglądać TV w trakcie jazdy?
Czeska policja ma wysokiego busa z kamerą wyprzedzają cie i nagrywają. Mówię tu oczywiście o ściganiu kierowców ciężarówek nie słyszałem żeby czepiali się osobowek. Jest zakaz na tv z przodu. Nie porównuj nawigacji z tv. Na navi zerkniesz raz na jakiś czas i tak nie rozprasza jak tv.