Treść opublikowana przez .Pablo.
-
Jak poprawnie ustawić temp na piecu
Ja w tym sezonie przeszedłem na gaz powierzchnia użytkowa i ogrzewana 220metrow kw kocioł deditrich rachunki mam 800zl na dwa miesiące (ciepła woda +co). Zawsze jeszcze mogę obniżyć rachunki za gaz kominkiem z płaszczem wodnym. Jak dla mnie gaz to rewelacja. Na sterowniku mam w dzień 22,5 noc 20,5
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Cześć Marcin potrzebuje olej 8100 x clean 5w40 do tego filtr oleju i powietrza. Audi 2,0 tdi BPW (dpf wyciety). Dane do wysyłki i fv posłałem ci na pw.
-
Duży ubytek oleju
Dzisiaj na spokojnie zdiagnozowałem że turbina wali w dolot olej bo znowu jest cały brudny. Zrobiłem też test białej kartki przyłożyłem za turbine na rozpięty dolot i wali olejem, więc w poniedziałek demontaż i regeneracja. Dzięki chłopaki za porady.
-
Duży ubytek oleju
Więc tak wyczyściłem rury dolotu jutro wyczyszczę fmic odepnę odmę i zobaczę gdzie olej spiepsza. Po ilości oleju w rurach raczej wątpię żeby olej szedł w dolot. Jak olej pójdzie w wydech to auto będzie kopcić? /Ps da się wyczyścić odme w pokrywie zaworów?
-
Duży ubytek oleju
Czyli bez wyjęcia turbo nie stwierdzę czy jest kaput? Bo te 1l na 1000km to jakaś masakra. Sprawdzę jeszcze paliwo w filtrze paliwa czy pompa tandemowa nie nie miesza paliwa z olejem. Za tydzień mam urlop to będę mógł wyjąć szuszarkę i oddać na regeneracje jak coś. Ps gdzie ten temat o 1,9 z braniem oleju bo nie mogę znaleźć
-
Co z tym zrobić?
Dzięki za podpowiedzi. Jak zrobi się trochę cieplej to się za to biorę.
-
Duży ubytek oleju
Witam od jakiś 5 tygodni auto zaczęło brać mi bardzo dużo oleju średnio ok 0,9 l na 1000km. Rozebrałem cześć dolotu i jest tam olej, auto kopci tylko na zimno jak się nagrzeje to przestaje, spaliny śmierdzą spalonym olejem. Teraz pytanie czy to turbina mówi papa czy coś innego się mogło posypać? Przebieg 212tys 2,0 BPW. Dodam że auto ma moc jeździ normalnie tylko że oleju ubywa. Wycieków nie ma. Jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy turbo puszcza olej?
-
Co z tym zrobić?
Witam, mam takie pytanie jak w temacie co z tym otarciem zrobić? Obmiatałem deskę na stoku i niefortunnie wyślizgnęła mi się z ręki i krawędzią porysowała mi "trochę" drzwi. Ocynk został bo nie ma żadnego nalotu rdzawego po kilku dniach od zadrapania. Tylko mi nie piszcie żeby całe drzwi malować bo przy takiej pierdółce nie będę malował całego elementu. Co prawda mam autocasco i mogą mi to zrobić bez utraty zniżek ale jak dla mnie gra nie warta świeczki żeby oddawać do lakiernika. Więc jak to zrobić żeby jakoś to wyglądało i nie rzucało się tak bardzo w oczy??? Zdjęcia
-
Brak prądu ?
Jak przed naprawą było dobrze czyli elektryka działała rozbieraj i sprawdzaj jeszcze raz, coś źle poskładałeś. Nie ma znaczenia jak czy masz otwarte drzwi czy zamknięte jak podpinasz aku.
-
Problem z biegami
Jak biegi na zgaszonym silniku wchodzą normalnie to sprzęgło do wymiany. Jak też ciężko wchodzą to coś z poduszkami albo skrzynia.
-
Wymiana płynu hamulcowego w Audi A4 B8
Wymieniałem juz kilka razy plyn w audi i nigdy nie było problemu. Żadnych pompek nie stosowałem. Tylko dwie osoby jak zawsze. Jedyne o co trzeba dbać to o poziom płynu w zbiorniczku. Pompa absu zapowietrzyc się może tylko jak zabraknie płynu. Wiec nie panikuj i normalnie wymieniaj plyn.
-
Felgi s-line 17 et 43
Zalezy jaka szeroka felga, jak 7,5 będzie ok. Ja u siebie mam 7,5 et45 i jest ok.
-
upuszczanie ciśnienia w kołach
Jak byłem wywazac opony przed sezonem wulkanizator powiedział żeby upuście ciśnie jak zdejmie letnie. Nigdy nie upuszczalem ciśnienia i wasze było ok.
-
Pioneer FH-X720BT do Audi A4 b5
Radio ładne ale ta folia carbon mi się nie podoba. Ważne ze tobie się podoba. :-)
-
Awaria systemu ESP
Jak odpialeś kleme to normalne że zapali się ESP, przejedz kawałek samo zgasnie. Jak ja odpinam kleme mam to samo pali się ESP nie da się go wyłączyć przyjeżdżam kawałek i samo znika.
-
Gdzie zamocowac pas top tether
Nie ma takiego miejsca. Te pasy mocuje sie np w francuzach( mają specjalny uchwyt) gdzie pod podłogą są jakoś schowki wtedy nie można użyć fotelika z nóżka tylko właśnie z tym pasem.
-
Regeneracja wielowachacza - co Wy na to?
Ja regenerowalem w mojej byłej b5 warunek był taki ze musiał być ori wachacz. Po regeneracji zrobiłem jakieś 40tys zero luzów i stoków. Potem sprzedałem auto nowy właściciel obniżył je włożył 18 i dalej śmigal bez problemu 20tys. Dalej nie wiem czy zmieniał czy nie ale awet jakby się posypały to 60tys to i tak bardzo ładny wynik.
-
Umowa zakupu-sprzedaży
Konsekwencji za nie przerejstrowanie auta nie będzie żadnych bo nie ma takiej pozycji w taryfikaorze. Kolega jeździł tak 9 miesięcy kilka razy miał kontrolę kilka razy go pouczali ze powinien to zrobić do 30 dni ale nie mogą go ukarać bo nie ma na to paragrafu.
-
Auto powypadkowe
Tak za każdy brakujący element odlicza ci z kasy która masz dostać. Oddając auto musi być kompletne.
-
problem z odkreceniem szpilki zabezpieczajacej!
Jak inne puściły tylko ta jedna nie, odkrecasz pozostałe przyłapujesz jedną żeby miała luz robisz rundkę autem i jak wrócisz to "w palcach odkręcisz" Tylko nie zapomnij po przekątnej dać drugiej śruby żebyś koła nie zgubił .
-
Gdzie macie gaśnicę?
Jak ktoś pojedzie za granicę to się dowie ile kosztuje gaśnica w bagażniku. Fakt, sam też trzymam w lewym boczku bagażnika ale jak jadę za granicę to na rzep przycczepiam po stronie pasażera.
-
[ALL] Kiedy zmieniacie opony na zimowe ?
EEEE za wcześnie jeszcze na zimówki. Moje gotowe koła czekają będą zapowiadać śnieg to się zmieni w garażu
-
uszkodzone mocowanie amortyzatora klapy avant
Z drugiej strony jest przyspawana nakrętka. Dojścia nie ma. Siłownik przykreca się to od zewnątrz.
-
silnik BPW
Sam program jakieś 170KM. Ja mam 200KM ale usunięty dpf, fmic, turbo brd. Taka modyfikacje mam już 2 lata wszystko ładnie śmiga.
-
Ropa barkowa - czy nadaje sie do AFN
Koledzy prawda jest taka ze paliwa nie kupuje się od byle kogo. Co do jakości paliwa mój znajomy jest kolejarzem tam barwia paliwo na niebiesko (specjalny dodatek z niemiec uszlachetnia i zmienia kolor paliwa) przywożą im te same paliwo co na stacje benzynowe wiec,takie paliwo warto wlać. A jak ktoś kupuje w krzakach od pana x to bym tego nie lał. Ps chłopaki nie oszukujmy się jeżeli mamy możliwość kupna paliwa za 3,5 zł to wiadono ze lejemy tańsze. No chyba ze ktoś zarabia 10000 na miesiąc to niego niego bez różnicy gdzie leje.