Treść opublikowana przez .Pablo.
-
2.0 tdi BLB po remoncie głowicy nie odpala
Po pierwsze sprawdź rozrząd na blokadach czy wszystko pasuje, po drugie wyreguluj porządnie pd w necie masz kupę tematów i filmów jak to zrobić, po trzecie nie kombinuj z takimi regulacjami na oko bo uszkodzisz silnik. Jak ustawisz rozrząd i porządnie wyregulujesz pd posprawdzasz wszystkie podłączenia wtedy powinien zapalić. Chyba coś innego spieprzyles przy montażu, na razie zacznij od tego i daj znać czy zapalił.
-
Po czym poznać że sprężarka działa
Zależy od temp zwnetrznej jeśli jest koło +5 to klima się nie włączy. W b7 juz może chodzić non stop u ciebie niestety przy niższej temp elektronika klimy nie włączy. Jeśli jest cieplej i nie chodzi to podejdź do porządnego warsztatu serwisujacego klime i nie sprawdza.
-
Tylne głośniki grają ciszej...
Tak tył zawsze gra ciszej
-
Dystanse zmieniające rozmiar
Czasem lepiej sprzedać niż kombinować. Montując dystans wchodzisz w większe koszta chyba ze et felgi nie pozwoli na dystans ze zmianą rozstawu śrub. Są jeszcze śruby pływające ale ja bym tego nie założył. Sprzedaj te co masz kup odpowiedni rozstaw i po problemie.
-
Jaki piec nadmuchowy do garażu ?
Kolega na hali miał taki ogrzewacz coś ala silnik odrzutowy dawał kupę ciepła. Ale to raczej doraźne ogrzanie niż stałe źródło ciepła.
-
Czym uszczelnić garaż blaszany
Mój tata ma blaszaka podczepil jakąś folie żeby na auto nie kapalo. Wygląda tragicznie ale zdaje egzamin. Ja się cieszę że postawiłem murowany bo też miałem w planach blaszaka.
-
Odmrażacz do szyb - stosujecie?
Tez stosuje sonaxa od kilku lat super działa. Używałem różnych odmrazaczy ale sonax bije inne na głowę. Teraz mam garaż wiec koniec ze skrobaniem ;-)
-
Tacierzyństwo
Piszcie, piszcie jak usypiacie podobno jak pierwsze dziecko jest idealne czyli śpi bez problemu (mój syn) to drugie to przeciwieńswto a w lutym bedzie drugi bąbel. Mam nadzieje że to się nie sprawdza i drugi też będzie spał jak pierwszy W razie czego pożyczę kota od kogoś z forum
-
Pierścionek dla osoby uczulonej
A nie prościej jak Gustlik nakrętke z czołgu A tak na poważnie podejdź do jubilera i się dopytaj napewno posłuży rada. Co do apartu to odradzam mają bardzo kiepska biżuterię. Kupiłem kilka rzeczy żonie i więcej się tam nie pojawię. Jak juz chcesz w takich salonach to do kruka zajrzyj a będziesz zadowolony.
-
czy ten podnośnik nada się ?
Podejdź do pierwszego lepszego marketu tam w granicy 100zl kupisz podnośnik żabę. Ja kupiłem w praktikerze służy mi już 4 lata i nie,mogę złego słowa powiedzieć o nim a używany jest często min raz w tygodniu. Dlaczego market a nie allegro, bo w razie reklamacji w markecie załatwisz od reki a tu będziesz wysyłał itd. Na każdej zabie masz udźwig 2,5t wiec każde auto podniesiesz bez najmniejszego problemu.
-
Polecane opony wielosezonowe
Prawda jest taka ze jak ktoś mało jeździ i po mieście to zakup 2 kompletów opon to wyrzucenie pieniędzy. Opony po 4 latach tracą swoje właściwości a bieżnika mają jeszcze bardzo dużo. Mój teść jeździ mało średnio 6 do 8 tys na rok. Opony mają po 8 lat i bieżnik 7mm. Niestety po 8 latach opony idą na śmietnik. Jeżeli jezdzilbym jak kolega mało i w mieście to śmiało wielosezonowki zalozylbym. Do tego oszczędzasz na przekładce trochę kasy.
-
warsztat diagnostyczny
Jak masz fundusze ja poszedł bym w stacje kontroli pojazdów. Znajomy ma i mówi że będzie otwierał druga bo ładna kasa z tego jest. :-)
-
Wózek narzędziowy warsztatowy jaki?
Witam. W związku z tym że dużo dłubię przy autach chciałbym sobie kupić szafkę wózek narzędziowy, mam dwa na oku http://allegro.pl/0914-szafka-warsztatowa-wozek-yato-narzedziowa-i5104454129.html http://allegro.pl/wozek-narzedziowy-szafka-warsztatowa-serwisowa-i5690037126.html Miał ktoś z nimi do czynienia ? Dodam że max jaki mogę dać to 1000zł oczywiście bez narzędzi bo mam ich wystarczająco dużo. W farysie obciążenie blatu to 450 yato 350. Obie szafki wyglądają na porządne. Czekam na opinie która będzie lepsza?
-
[A4 B6] Odprysk na szybie Pakiet szyby
Szyby tez naprawiają. Jeśli na odprysk nie nakleiles od razu taśmy to będzie go po naprawie widać. Powiedział mi to koleś w serwisie szyb. Kilka razy miałem naprawione szyby i po naklejania od razu taśmy naprawa prawie nie widać. Jeśli zakwifikuja ci szybę na naprawę to nowej nie dostaniesz. Ja raz sobie pomogłem bo był odprysk. Taki niezdara ze mnie ze młotek spadł mi na szybę hahaha i dostałem nowa szybę. Co do szyby czy ori czy nie to dla mnie nie ma znaczenia. Pakiet szyb kosztuje śmieszne pieniądze ja mam go gratis wiec szybę co roku można wymieniać
-
Brak mocy przy 130km/h, przeładowanie turbiny
Możesz grupa bs i logować. Sztangi na chodzić płynnie bez zacięc i do końca ogranicznika.
-
[BPW] Dymił przez zepsutą odmę - 2.0 TDI BPW - jak sprawdzić odmę
Co do separatora oleju miałem i szału nie było. W zimę koledze zamarzl i olej wywaliło bagnetem. Demontowac co sezon na zimę bez sensu. Takie moje zdanie. Co do oleju to jak nie jesteś pewny to wymień i po problemie. Jak będzie dużo paliwa to przytrzesz panewki wałek itp szkoda silnika. Ale
-
Bagażnik rowerowy
Ja specjalnie mocowalem hak do auta żeby wozić rowery na haku. Wozilem na dachu i było nie wygodnie, wozilem na bagażniku lepiej ale to nie to było. Jak kupiłem na hak to już bajka. Rowery za autem można szybko jechać. Mocowanie bardzo stabilne i szybkość montażu rewelacja i co najważniejsze 3 rowery spokojnie wchodzą. Jak jeździsz z rowerami mało to na dach pakuj jak dużo to polecam hak i platformę.
-
[BLB] elementy znalezione po zdemontowaniu miski olejowej
Ale odbiegliscie od tematu. Co do zerwanego gwintu kupuje się tulejke naprawcza do korka miski. Tulejka kosztuje 18zl roboty na 30 min i masz wszystko szczelne i zostaje ori korek. Co do wysysania oleju to jedna i druga metoda jest dobra a jak ktoś nie ma wysysarki to spuszcza korkiem po to w końcu on jest. ;-)
-
[BPW] Dymił przez zepsutą odmę - 2.0 TDI BPW - jak sprawdzić odmę
Niestety w BPW odma jest z pokrywą i kosztuje kupę kasy. Jak chcesz to mam pokrywę z bpw kompletną z korkiem i uszczelką sprawną w 100% . Co do oleju w dolocie każda odma trochę go puści w dolot z mgiełką olejową ale skoro u ciebie tak kopci to odma musi bardzo dużo oleju puszczać. Co do oil tank to ja bym się w to nie bawił a szczególnie zimą jak zamarznie to wywali cały olej silnika uszczelnieniami.
-
Prosze o pomoc w analizie
Szczerze nie mam pojęcia ile weźmie ja sobie robie to sam duża suwmiarka czujnik zegarowy trochę wiedzy i zrobione ;-) Nie zapomnij dać nowych śrub na PD.
-
Prosze o pomoc w analizie
Tak na szybko turbo przeladowuje od dołu. Na twoim miejscu zamienił bym pompki miejscami żeby wykluczyć wiązkę i pompowtrysk. Jak bedziesz przekładal to podoginaj konektorki.
-
Prosze o pomoc w analizie
Zrób porządnie te logi dynamiczne te co zrobiłeś to masakra. 3 bieg gaz w podłogę i logujesz od 1500 do 4000 obr.
-
Pośba o ocenę logów BPW wyjazd na Chorwacje pilne
Wróciłem z wakacji logi zrobione 004 http://vaglog.pl/log_232368.html 003,008,011 zrobione jeden po drugim czyli dynamiczne x2 Z tego co widzę jak przegoniłem auto na trasie do Chorwacji zmiejszyło się przeładowanie http://vaglog.pl/log_232367.html pompki http://vaglog.pl/log_232366.html Do egra zerknę w weekend bo po urlopie mam kupę pracy
-
Które fotele wygodniejsze?
Kolega ma b6 z tymi fotelami siedzi się dobrze ale moje z b7 wygodniejsze . Do tego wizualnie wyglądają o wiele lepiej te z b7 . Ja na twoim miejscu brał bym z b7 . Trasa na chorwację 1100km i na fotelach z b7 nie czuć zmęczenia i doopa nie boli.
-
alarm w samochodzie
Kontrolka miga po zamknięciu auta z pilota centralny zamek i nie jest to alarm.. Alarm ma dwa przełączniki na drzwiach kierowcy koło kieszeni na rzeczy. A najprościej zamknij auto z pilota potem otwórz drzwi kluczykiem i otwórz je i zobacz czy auto wyje.