Treść opublikowana przez luk330
- B8 TrOOOOp
-
B8 TrOOOOp
Panowie, sprawdziłby mi ktoś w jakiś sposób czy u mnie obie poduszki silnika są identyczne? Z tego co widzę jest jeden numer dla zestawu dwóch poduszek: 8k0198381AG. Czy w tym zestawie obie poduszki są te same i obie sterowane elektronicznie?
-
B8 TrOOOOp
Za taka kase kupi sie egemplarz nieuszkodzony juz razem z kosztami transportu, oplatami i rejestracja?
-
Spotkania na drodze
-
B8 TrOOOOp
Panowie, od jakiegoś czasu borykalem się z ubytkiem płynu chłodzącego. W ostatnim czasie mocno się nasiliło - okazuje się, że mam spaliny w płynie. Czy w 3.0tdi da się jakoś ominąć chłodnicę EGR żeby przetestować czy to ona jest winna? Nie chcę od razu głowic zrzucać bo to w tym momencie dla mnie za duże koszty. Ewentualnie jakie objawy wskazywałyby na chłodnicę EGR a jakie na uszczelkę pod głowicą? U mnie temperatura płynu zawsze w normie, oleju w płynie nie ma, płynu w oleju też nie (żadnego masła w zbiorniczku czy pod korkiem oleju). Ewentualnie kto w Warszawie ogarnia 3.0tdi na tyle, żeby się podjąć diagnozy? Bo od lokalnego mechanika od razu usłyszałem, że głowice do zdjęcia a o chłodnicy EGR w ogóle jeszcze nie słyszał
-
B8 TrOOOOp
mam to samo u siebie... Podobno typowe dla B8.
-
Spotkania na drodze
Pozdrawiam kierownika z Ozarowa Maz.;-) widzialem jak wysiadales, ale dopiero pozniej zauwazylem ramki klubowe.
-
B8 TrOOOOp
jak po zgaszeniu wentylatory chodzą na max to po prostu próbuje schłodzić komorę silnika, nie wypala się wtedy DPF bo jak miałoby to się stać
-
Ubytek płynu chłodniczego 3.0tdi - po naprawie - chłodnica EGR
Sorki, że tak późno odpisuję, ale auto miałem w warsztacie na wymianę sprzęgła. Przy okazji zlokalizowałem jeden wyciek na króćcu do nagrzewnicy (po wymianie obejmy nie cieknie) ale niestety ubytek płynu mam nadal. Sprawdzę tą pompę wody - powinno być widać jakoś z zewnątrz? Szukam gdzie w 3.0tdi jest pompa wody, ale każdy rysunek pokazuje mi co innego.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Ja myślałem o czymś takim https://allegro.pl/oferta/zewnetrzna-kamera-dvs-ip-wifi-full-hd-2mpx-1080p-7610262782 Do tego jakiś router z mobilnym Internetem LTE. Ciekawi mnie jak to sie sprawdza.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Siema, czy ktoś z Was korzystał z jakiegoś prostego systemu monitoringu na budowie? Prąd w budynku już mam, nie mam za to internetu (i na razie nie będzie), a chciałbym mieć podgląd na żywo w razie potrzeby i powiadomienie jak kamera wykryje ruch w określonych godzinach więc pomyślałem, że mógłbym wykorzystać do tego mały router z mobilnym internetem. Czy ktoś z Was robił coś takiego? Jakie kamerki stosowaliście żeby obraz był względnie wyraźny?
-
B8 TrOOOOp
Jak zakładałem do swojego BMW eibachy to też byłem podłamany efektem. Po 2-3 tys km się ubiły i ładnie zeszły na dół.
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Na pewno dobrze hamujesz? U mnie to działa bodajże powyżej 65km/h i przy naprawdę nagłym i bardzo mocnym depnięciu na hamulec. Aczkolwiek ja mam tylko światła awaryjne póki co włączone.
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Dla potomnych - jestem po wymianie sprzęgła a miałem łożysko wklejone na klej. Od tej chwili nie polecam wklejania go na klej Było trochę walki, żeby je wydostać. Prawdopodobnie w maju zrobię to raz a porządnie czyli frezowanie gniazda + wstawienie tulejki.
-
B8 TrOOOOp
Dzięki za info! W sumie to dobra wiadomość To jeszcze pytanie - czy jest ktoś w stanie załatwić je nieco taniej niż po cenie detalicznej z ASO?
-
B8 TrOOOOp
Panowie, pytanie mam. Potrzebuję nowych poduszek silnika - u mnie po VIN idzie numer 8K0 198 381 AG i z tego co patrze w katalogu internetowym jest to zestaw poduszek silnika i kosztuje około 1400zł (katalogowo w ASO). To rzeczywiście będzie zestaw czy to jedna poduszka silnika? Wie ktoś? Czy ktoś z Was u siebie zakładał jakieś aftermarketowe poduszki typu FEBI, Lemforder? Jakie wrażenia? Bo dużo opinii po Internecie krąży, że zamienniki się nie sprawdzają i lepiej zainwestować w ori.
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Po drugiej stronie Warszawy (konketnie Sochaczew) mam warsztat, który robi to w sposób lepszy niż sposób ASO czyli frezowanie i wstawienie stalowej tulejki i co ciekawe bez zrzucania skrzyni. Jakbyś chciał kontakt to daj znać, podeślę nr na priv.
-
B8 TrOOOOp
Nijak, et nie ma znaczenia. Ważne żeby obwód kół się zgadzał.
-
B8 TrOOOOp
Przecież wentyl to integralna część czujnika. Ta nakrętka, którą widzisz przy wentylu trzyma cały czujnk. Wystarczy ją odkręcić i wyjmujesz czujnik. Nie kumam czemu nie chcesz wyciągnąć tego wentyla i zdjąć opon. Twoje podejście to troche takie druciarstwo.
-
Delikatne drgania na jałowych obrotach
Właśnie kolega też mi podsunął z buczeniem żeby skontrolować wieszaki wydechu sprawdzę oczywiście. Ile dawałeś za ori poduchy? Z tego co widzę to u mnie są z takim numerem 8K0 198 381 AG i z tego co patrze to jest to zestaw poduszek silnika i kosztuje około 1400zł (katalogowo). To rzeczywiście będzie zestaw na obie strony?
-
Delikatne drgania na jałowych obrotach
Kupowałeś jakieś zamienniki czy ori? U mnie drgania z czasem narastały a teraz na zimnym jest coś w rodzaju rezonansu (dzwięk buczenia + wibracje), wykluczyłem praktycznie wszystko, co mogłoby to powodować ze spraw mechaniki silnika a że zauważyłem, że jak prawym kołami stoję na krawężniku to drgania są wyraźnie mniejsze a też buczenie prawie znika to podejrzewam, że przydaloby się wymienić poduchy pod silnikiem i skrzynią. Ale sporo da się poczytać o tym, że poduchy w zamiennikach się nie sprawdzają...
-
B8 TrOOOOp
Z klapką to prawda, mam uwalony zamek klapki wlewu, który w ogóle nie działa a przy zamykaniu miga kierunkami. Na pewno problem jeszcze z którymś zamkiem, vcds powinien pokazać z którym (przynajmniej mi pokazywał w C6 jak miałem uwalony zamek).
-
Aplikacja Call2car
Na szczęście ja nie zbankrutowałem, z tego co widzę to nawet ta firemka co wypuściła to cudo też nie Poza tym, źle odbierasz to co napisałem. Pomysł mi się podoba i apkę sobie z ciekawości zainstaluję, chociaż nie wiem czy mam ochotę na kontakty z obcymi Ja po prostu siedzę od 8lat w zespołach projektowych zajmujących się tworzeniem i wdrażaniem oprogramowania i po prostu mam świadomość tego, że oprogramowanie, które jest ubogie funkcjonalnie, a sama funkcja jest niszowa i jej używanie nie niesie za sobą jakiejś wymiernej korzyści to raczej długo w takiej postaci nie przetrwa.
-
Aplikacja Call2car
Uboga czyli ma w sumie tylko jedną funkcję, która żeby miała sens musi opierać się na ogromnej liczbie użytkowników. Przy tak okrojonej funkcjonalności obstawiam, że rzeszy użytkowników sama w sobie nie zdobędzie. Nie ma czegoś co dodatkowo mogłoby zachęcić ludzi, żeby z niej korzystać. Widziałbym tu pole do integracji np z rzeczonym już Yanosikiem ale jako feature do Yanosika a nie osobną aplikację, bo jednak nawigacja i ostrzeganie o problemach na drodze to jest taka funkcjonalność, z której praktycznie każdy korzysta i przy okazji mógłby być dostępny moduł kontaktu z innym użytkownikiem (o ile ten sobie tego życzy).
-
Aplikacja Call2car
Ciekawe ilu ma aktywnie korzystających użytkowników. Sama w sobie jest zbyt uboga funkcjonalnie żeby przetrwać IMO. Powinni dodać jeszcze jeden darmowy szablon typu "jak ku**wa jeździsz!"?