Treść opublikowana przez benyA4
-
Jakie swiece najlepsze ?
ja mam NGK z jedna elektroda i do tego LPG nie ma zadnych problemow z zaplonem.
-
2.0 alt - błąd 17766, 17544 + padające cewki po montażu lpg, ster. Lpgtech
Co do cewek to jest akcja serwisowa zadzown do aso podaj vin sprawdza czy sie na nia lapiesz , jesli tak i masz cewki ktore podlegaja akcji to wymienia ci je za darmo. Instalacja gazowa nie powinna miec wplywu na cewki , nie sadze tez by padaly przez sterownik. Sprawdz vagiem na ktorym cylindrze padla cewka.
-
Problem światła,ABS
Wstaw diode albo wywal hidy. U mnie czasem po wlaczeniu hidow potrafil wylaczyc sie klimatronik doslownie na 1 sekunde. mialem z nimi same problemy wiec zrezygnowalem.
-
Problem światła,ABS
Rozwiazaniem problemu bylo wstawienie na zasilanie przetwornicy diody prostowniczej 10A. U mnie na poczatku tez nie bylo problemu dla tego nie podejrzewalem hidow. http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/bledy-18057-65535-montazu-zestawu-hid-270612/
-
Czyszczenie lamp/reflektorów przednich
wyslij lampy do kolegi Gwerty on jest profesjonalista w tej dziedzinie, rozklei ,wypoleruje ,zabezpieczy i wszystko elegancko posklada. A jak bedziesz chcial zaszalec to i pomaluje.
-
Problem światła,ABS
Kolego a nie masz zamontowanych hidow lub innego wynalazku, bo ja wlasnie tak mialem z hidami przetwornica wprowadzala zaklocenia w sterowniku ABS.
-
Drgania na wolnych obrotach
U mnie problem rozwiazany, przynajmniej na to wyglada okazalo sie ze jeden z wtryskiwaczy gazu hana czerwony , czasem sie przycinal. Nie moglismy tego stwierdzic za pomoca komputera , wiec znajomy gazownik dal mi jeden wtryskiwacz na podmianke. Po podmiance na pierwszysm cylindrze problem zniknal. Jak narazie jezdze tak dopiero dwa dni wiec jeszcze nie skacze z radosci ale wszystko wskazuje na to ze winowajca byl wtryskiwacz.
-
kupno telewizora
Jako obraz testowy proponuje trailer filmu Transformers , duzo efektow , pyłu i do tego kontranstowe kolory. Ja postawilem obok siebie samsunga i sony w media , nie moglem uwierzyc w roznice. Na samsungu poprostu niektorych rzeczy nie bylo widac. W media markt czolowka reklam jest w dwoch odcieniach czerwieni na samsungu roznicy tej nie zobaczysz na sony czy shap so wyraznie widoczne.
-
kupno telewizora
najprosciej mowiac jesli chcesz duzo bajerow a sredni obraz kup samsunga , jesli chcesz super obraz bez bajerow kup sony, jesli chcesz miec wszystkiego po trochu kup LG. Matryca w tv to 25% sukcesu najwazniejsza jest elektronika. Sony kupuje matryce od samsunga a obraz ma nieporownywalnie lepszy. Odswiezanie 100 hz w sony zupelnie wystarczy bo maja swietne procesory. I nie ma szans bys zobaczyl smuge za pilka gdy ogladasz mecz tenisa. Nie ma tez co wierzyc ze tv z odswierzaniem 200hz LG czy Samsung pociagnie ci 3D , tylko i wylacznie teoretycznie w praktyce nie da sie tego ogladac. Podsumowujac jesli szukasz tv do ogladania a nie typu SmartTV to zainwestuj w sony.
-
Wariator w 2.0 FSI AWA
Witam jesli ktos by mial problem z wariatorem ( 06D 109 088B ) w silniku 2.0 FSI oznaczenie dla A4 :AWA dla A3 :AXW BLR BLX BLY BMB BVY BVZ to moge podpowiedziec ze jest podobny do starszego kolegi zamontowanego w silniku 2.0 ALT , dodam wiecej mozna go tez zregenerowac. Zasada dzialania hamulca jest troszke inna ale usterki sa te same , czyli rowki po pierscieniach hakowych (ktore sa identyczne jak w ALT) oraz wytarte gniazdo hamulca. A to pare zdjec ukazujacych uszkodzenia oraz sam wariator.
-
2.0 130km jakie części w rozrządzie ?
Tak dokladnie.
-
2.0 130km jakie części w rozrządzie ?
Z tego co pamietam: pasek , pompa , rolka prowadzaca, napinacz - to z przodu lancuszek i napinacz -to z tylu pasek- gatesa rolki- ina O czesci zapytaj kolege TOM77 z forum ja u niego bralem caly rozrzad i pare innych czesci ma dobre ceny.
-
Co to za rurka ??
W oryginalnym ALT jej nie ma bo tej rurki nawet w etce nie znalazlem, jak ogladam silniki 2.0 FSI to w niektorych widac podobna rurke . Zainteresowala mnie ta rurka i ciekaw jestem jej przeznaczenia.
-
Co to za rurka ??
Chlodnica to nie bardzo zwlaszcza nad kolektorem wydechowym. Silnik nie wiem z ktorego roku , fotke znalazlem przypadkowo i zainteresowala mnie ta rurka. ---------- Post dopisany 16-12-2013 at 13:26 ---------- Poprzedni post napisany 15-12-2013 at 18:54 ---------- Na tej aukcji znalazlem zdjecie AUDI A4 B6 B7 PASSAT B5 FL 2,0 SILNIK ALT CZĘŚCI (3801793144) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. dzwonilem do wystawiajacego, niestety nie ma juz tej rurki i srednio ja pamieta ale z tego co mowia jego pracownicy byla ona podlaczona do pokrywy zaworow a drugi jej koniec do podstawy filtra oleju. Co oznaczalo by ze jest to odprowadzenie oleju. Powiedzieli tez ze wygladalo to jak oryginal. ---------- Post dopisany at 14:13 ---------- Poprzedni post napisany at 13:26 ---------- Jeszcze jedna informacja ktora przypomniala sie sprzedajacemu. Audi z ktorego pochodzil silnik bylo troche przerabiane caly przod byl z B7 z chlodnicami itd .
-
Co to za rurka ??
Panowie czy macie moze taka rurke przy swoim silniku. Pierwszy raz widze cos takiego , nie wyglada na samorobke wiec ciekaw jestem do czego sluzy. Widzialem w tym miejscu oslony termiczne , zeby pokrywa zaworow nie nagrzewala sie od kolektora wydechowego, ale rurke widze pierwszy raz. ---------- Post dopisany 14-12-2013 at 23:51 ---------- Poprzedni post napisany 13-12-2013 at 22:37 ---------- Koledzy serio , tyle odsłon i nikt nie wie ??
-
Oring czujnika położenia wałka rozrządu z tyłu głowicy
Czujnik na zdjeciu (ten z lewej), to czujnik temperatury silnika G2. Olej tamtedy napewno nie poleci. Jesli leci ci plyn chlodniczy to prawdopodobnie uszkodzony masz kruciec w ktorym zamontowany jest czujnik. Koszt w ASO okolo 70zl. Jesli chodzi o zawor sterujacy wariatorem ten z prawej na zdjeciu to pomiedzy nim a blokiem jest metalowa uszczelka . Jesli bedzie zle skrecona to faktycznie olej moze sie tam pokazac.
-
schowek jak rozebrać
klejenie zawiasu klejem nic nie daje , najlepiej to pospawac u fachowca od plastikow.
-
niedogrzewa
nieszczelnosc czego ?? jak bys mial niesczelnosc w ukladzie chlodzenia to ubywalo by plynu.
-
niedogrzewa
nie wiem nie zgledbialem tematu bo nie musialem wymieniac. Napewno nie bawil bym sie w zamienniki . Niestety silniki i komputery w audi kiepsko wspolgraja z zamienikami.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Niestety Maciek masz rację
-
niedogrzewa
MarkoPolo to napewno wina termostatu, wszyscy mowia pisza zeby nie kupowac zamiennikow bo jest z nimi problem. Teraz i tak bedziesz musial kupic oryginalny i jeszcze raz ta sama robota z wymiana.
-
katalizator
przy skrzyni manulanej podejdzie prosty i katowy. Ja mam prosty ale katowy u innych tez zdaje egzamin.
-
katalizator
Glebiej za katalizator. Ta z linka to szerokopasmowa przed katalizatorem.
-
Duże spalanie LPG
Napewno nie jest ok. Ja mam ten sam sterownik do tego wtryski hana. Mam tez "ciezka noge" srednie spalanie gazu to 10l/100. Wiekszosc silnikow ALT spala srednio 10 na 100.
-
Ścięta zębatka na wałku rozrządu
info poszlo na PW