Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

benyA4

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez benyA4

  1. Jak bys mial za niskie cisninie oleju to pojawi ci sie komuikat na fisie. Pierwsze co w takim przypadku trzeba przeczyscic smoka pompy olejowej. Niestety do tego trzeba podniesc silnik i odkrecic miske. Uszczelka pod pokrywe zaworow to koszt okolo 100zl (jak dobrze pamietam) Wymienia sie latwo ale trzeba miec klucz dynamometryczny zeby pozniej dokrecic ja z rowna sila.
  2. benyA4 odpowiedział(a) na Gawel90 temat w 2.0
    a spelniles warunki do testu ? (temperatura i obroty)
  3. benyA4 odpowiedział(a) na emil.66 temat w 2.0
    Syczy kolektor ssacy , gdy kierownica powietrza zmienia dlugosc dolotu. W ALT tak jest gdy gazujesz.
  4. Syczenie to normalna sprawa bo kierownica powietrza sie przekreca . U mnie i u innych jest tak samo. Co do tyrkotania to juz gozej , napewno masz wariator do wymiany i pierscienie na zaworze sterujacym. Tyrkotanie przy rozruchy spowodowane jest wariatorem, to na cieplym nie do konca jestem pewien ale mozliwe ze pierscienie puszczaja cisnienie i wariator nie moze sie ustawic. Po sciagnieciu pokrywy zaworow mozna zobaczyc wiecej . Zacznij od wariatora i pierscieni.
  5. Odpal auto na innym akumulatorze i sprawdz napiecie ladowania , najprostszy test. Mozesz tez odpalic auto i sciagnac klamy tak by zaden akumulator nie byl podlaczony , wtedy sprawdzisz czy alternator daje odpowiedni prad i napiecie.
  6. Wtedy teoretycznie bedzie dobrze , tylko ze czujnik odczyta to jako stan duzo ponad max. Bledu nie wywali . Narazie to chcial bym poznac 100% przyczyne wywalania komunikatu, pozniej bede myslal czy naprawic usterke czy kabinowac z podkladkami lub wylaczaniem czujnika.
  7. Kolego Łukasz ale my robilismy dynamiczne logi i z temperatura nigdy nie bylo problemu a blad sie pojawial. Z logow jasno wynika iz mamy za niski poziom oleju na biegu jalowym, bo z jakiejs przyczyny zaprogramowana wartosc nie zmienia sie , i pozostaje taka sama gdy silnik jest zgaszony i chodzi na biegu jalowym. No a wiadomo ze po odpaleniu czesc oleju krazy wiec poziom rzeczywisty musi spasc. Czujnik mozna wylaczyc to prawda i nie trzeba nic zmieniac na amerykanski . Tylko co sie stanie gdy zapomnimy uzupelnic olej a kontrolka nie poinformuje nas o jego braku. ---------- Post dopisany at 21:08 ---------- Poprzedni post napisany at 21:04 ---------- Ja w piatek zalozylem trzeci czujnik łudzac sie nadzieja ze moze cos nie tak bylo z poprzednimi, Niestety efekt ten sam. Pozostaje nam ingerencja w program licznika.
  8. Cisnienie skacze wraz z obrotami. Pompa jest na lancuszku z walem. Wiec wraz ze wzrostem obrotow wzrasta jej wydajnosc (zwieksza sie cisnienie) . Co do tyrkotanie to mozliwe iz pierscienie byly wytarte lub popekaly przy demontazu starego wariatora. Tylko ze w tej opcji nie tyrkocze przy rozruchu tylko jak silnik sie rozgrzeje.
  9. Elektrozawor ktory steruje wysokoscia skoku tlokow. Znajduje sie w sprezarce i podlaczone sa do niego dwa przewody. Ale to i tak dziwny przypadek ze az tak rozwalilo sprezarke.
  10. Najpierw zregeneruj wariator plus do tego nowe pierscienie na zawor sterujacy. Mysle ze powinno byc ok.
  11. To nie o takie falowanie chodzi ono nie jest zauwazlane nawet na obrotomierzu. Poprostu tak jak by co pare cykli na ktoryms cylindrze bylo cos nie tak z mieszanka lub iskra i delikatnie zadrży. Dwumas mialem sparwdzany przy wymianie sprzegla i jest ok, poza tym to wystepuje tylko na gazie. Wiekszosc kolegow zbagatelizowalo by to , ale ja jestem zbyt pedantyczny zwlaszcza w stosunku do tego silnika
  12. Witam wszystkich kolegow. Moj problem moze banalny ale z doswiadczenia wiem ze male problemy przeradzaja sie w wieksze, wiec wole dmuchac na zimne. Problem polega na tym ze silnik gdy pracuje na gazie ( tylko w momencie gdy stoje , obroty biegu jalowego) czasem "zarzuci" zadrży, nie jest to regularne . Dojezdzam do swiatel, staje, silnik przez pare sekund pracuje normalne a pozniej co jakic czas zadrzy , tak jak by nie dostawal gazu na ktorys cylinder , moze dostaje go za malo albo za duzo. Problem wystepuje tylko i wylacznie na gazie, na benzynie silnik pracuje rowno. Podczas normalnej jazdy na gazie tez nie ma zadnych problemow auto normalnie przyspiesza nic nie szarpie , praktycznie nie widac roznicy miedzy paliwem i gazem. Dopiero gdy sie zatrzymam cos jest nie tak. Jezdzilem wielokrotnie do gazownika ktory jest moim znajomym i wszelkie ustawienia czasow wtryskow itd sie zgadzaja. Mapy gazu i benzyny tez sa ok. Zaczynam wiec podejrzewac usterke mechaniczna?? Swiece byly wymieniane , cewki tez podmienilismy od innego kolegi. A problem ciagle jest. Sterownik gazu to KME Nevo. Wtryski Hana . Reduktor Tomasetto. Moze podpowiecie co sprawdzic ??? czy mozliwe jest by swieca lub cewka pracowala normalnie na benzynie a na gazie niedomaga ??
  13. w b6 napewno nie ma slimaka . Wszystko jest elektroniczne. Przeprowadz test wskaznikow analogowych.
  14. ---------- Post dopisany at 07:34 ---------- Poprzedni post napisany at 07:32 ---------- Mam dwa zawory jeden rozebrany , drugi nie z fabrycznym ustawieniem (ten na zdjeciu). Napisz co ci sprawdzic.
  15. Nie da sie sciagnac miski bez podnoszenia silnika.
  16. Oczywiście że to może być ulamany kabelek .
  17. tez tak myslalem ale nic nie znalazlem , moze musze sie bardziej przylozyc do poszukiwan tej usterki ale narazie brak czasu
  18. ja natomiast mam taki problem ze po otwarciu drzwi (kierowcy) pojawia sie komunikat na fisie a lamki raz swieca normalnie a czasem tylko mrugna . Myslalem ze to problem z przewodami w drzwiach bo czasem lampki gasly podczac ruchu otwierania. Zdemontowalem drzwi i okazalo sie ze wszystko ok wiec wydaje mi sie to modul cos swiruje. Dodam ze pozostale drzwi , lampki zachowuja sie normalnie.
  19. benyA4 odpowiedział(a) na radekjez temat w 2.0
    Mi pomogla wymiana sprzegla , robilem to przy okazji wymiany silnika. Wymienialem sama tarcze i lozysko oporowe .
  20. podepnij kompa odczytaj bledy to wiele wyjasni.
  21. benyA4 odpowiedział(a) na emil.66 temat w 2.0
    uszczelka pod pokrywa zaworow do wymiany, Co do tyrkotania to poczytaj http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/alt-stuki-rozruchu-244561/
  22. benyA4 odpowiedział(a) na kiko79 temat w 2.0
    Blad katalizatora nie ma nic wspolnego z odpalaniem , co do bledu pedalu sprzegla to koniecznie wymien czujnik przy pedale ma on wplyw na podwyzszanie obrotow gdyz komputer nie wie kiedy wcisniete jest sprzeglo. Weliminuj blad sprzegla i pomyslimy dalej.
  23. benyA4 odpowiedział(a) na Gawel90 temat w 2.0
    Zamiennik nic ci nie da. Z tego co wiem w silnikach wolnossacych nie mozna wylaczyc drugiej sady. Z emulatorami roznie bywa ale w wiekszosci przypadkow po ich zastosowaniu check engine wyskakuje zadziej, A najlepiej przeczytaj http://a4-klub.pl/uklad-wydechowy-100/alt-wymiana-katalizatora-245446/
  24. Chrzanio mozliwe ze twoj wariator ma wytarta tuleje od pierscieni. Gdy cisnienie oleju jest wyzsze (wyzsze obroty) olej przedostaje sie miedzy pierscieniami i wariator tyrkocze.
  25. Mechanik sprawdzil cisnienie manometrem czy tylko patrzy na kontrolke ? Pompa oleju napedzana jest lancuchem wiec jesli faktycznie nie daje cisnienia to trzeba bedzie zwalic miske i zobaczyc co tam sie dzieje. Czujnik cisnienia oleju znajduje sie w podstawie filtra oleju.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.