Treść opublikowana przez benyA4
-
[A4 B6 ALT] Nowa odma, ubytek oleju
Jak bys mial za niskie cisninie oleju to pojawi ci sie komuikat na fisie. Pierwsze co w takim przypadku trzeba przeczyscic smoka pompy olejowej. Niestety do tego trzeba podniesc silnik i odkrecic miske. Uszczelka pod pokrywe zaworow to koszt okolo 100zl (jak dobrze pamietam) Wymienia sie latwo ale trzeba miec klucz dynamometryczny zeby pozniej dokrecic ja z rowna sila.
-
katalizator
a spelniles warunki do testu ? (temperatura i obroty)
-
Syk w momencie wciskania gazu
Syczy kolektor ssacy , gdy kierownica powietrza zmienia dlugosc dolotu. W ALT tak jest gdy gazujesz.
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
Syczenie to normalna sprawa bo kierownica powietrza sie przekreca . U mnie i u innych jest tak samo. Co do tyrkotania to juz gozej , napewno masz wariator do wymiany i pierscienie na zaworze sterujacym. Tyrkotanie przy rozruchy spowodowane jest wariatorem, to na cieplym nie do konca jestem pewien ale mozliwe ze pierscienie puszczaja cisnienie i wariator nie moze sie ustawic. Po sciagnieciu pokrywy zaworow mozna zobaczyc wiecej . Zacznij od wariatora i pierscieni.
-
[B6 AWX] Problem z ładowaniem
Odpal auto na innym akumulatorze i sprawdz napiecie ladowania , najprostszy test. Mozesz tez odpalic auto i sciagnac klamy tak by zaden akumulator nie byl podlaczony , wtedy sprawdzisz czy alternator daje odpowiedni prad i napiecie.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Wtedy teoretycznie bedzie dobrze , tylko ze czujnik odczyta to jako stan duzo ponad max. Bledu nie wywali . Narazie to chcial bym poznac 100% przyczyne wywalania komunikatu, pozniej bede myslal czy naprawic usterke czy kabinowac z podkladkami lub wylaczaniem czujnika.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Kolego Łukasz ale my robilismy dynamiczne logi i z temperatura nigdy nie bylo problemu a blad sie pojawial. Z logow jasno wynika iz mamy za niski poziom oleju na biegu jalowym, bo z jakiejs przyczyny zaprogramowana wartosc nie zmienia sie , i pozostaje taka sama gdy silnik jest zgaszony i chodzi na biegu jalowym. No a wiadomo ze po odpaleniu czesc oleju krazy wiec poziom rzeczywisty musi spasc. Czujnik mozna wylaczyc to prawda i nie trzeba nic zmieniac na amerykanski . Tylko co sie stanie gdy zapomnimy uzupelnic olej a kontrolka nie poinformuje nas o jego braku. ---------- Post dopisany at 21:08 ---------- Poprzedni post napisany at 21:04 ---------- Ja w piatek zalozylem trzeci czujnik łudzac sie nadzieja ze moze cos nie tak bylo z poprzednimi, Niestety efekt ten sam. Pozostaje nam ingerencja w program licznika.
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
Cisnienie skacze wraz z obrotami. Pompa jest na lancuszku z walem. Wiec wraz ze wzrostem obrotow wzrasta jej wydajnosc (zwieksza sie cisnienie) . Co do tyrkotanie to mozliwe iz pierscienie byly wytarte lub popekaly przy demontazu starego wariatora. Tylko ze w tej opcji nie tyrkocze przy rozruchu tylko jak silnik sie rozgrzeje.
-
Rozwala sprezarke przy duzej predkosci
Elektrozawor ktory steruje wysokoscia skoku tlokow. Znajduje sie w sprezarce i podlaczone sa do niego dwa przewody. Ale to i tak dziwny przypadek ze az tak rozwalilo sprezarke.
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
Najpierw zregeneruj wariator plus do tego nowe pierscienie na zawor sterujacy. Mysle ze powinno byc ok.
-
Drgania na wolnych obrotach
To nie o takie falowanie chodzi ono nie jest zauwazlane nawet na obrotomierzu. Poprostu tak jak by co pare cykli na ktoryms cylindrze bylo cos nie tak z mieszanka lub iskra i delikatnie zadrży. Dwumas mialem sparwdzany przy wymianie sprzegla i jest ok, poza tym to wystepuje tylko na gazie. Wiekszosc kolegow zbagatelizowalo by to , ale ja jestem zbyt pedantyczny zwlaszcza w stosunku do tego silnika
-
Drgania na wolnych obrotach
Witam wszystkich kolegow. Moj problem moze banalny ale z doswiadczenia wiem ze male problemy przeradzaja sie w wieksze, wiec wole dmuchac na zimne. Problem polega na tym ze silnik gdy pracuje na gazie ( tylko w momencie gdy stoje , obroty biegu jalowego) czasem "zarzuci" zadrży, nie jest to regularne . Dojezdzam do swiatel, staje, silnik przez pare sekund pracuje normalne a pozniej co jakic czas zadrzy , tak jak by nie dostawal gazu na ktorys cylinder , moze dostaje go za malo albo za duzo. Problem wystepuje tylko i wylacznie na gazie, na benzynie silnik pracuje rowno. Podczas normalnej jazdy na gazie tez nie ma zadnych problemow auto normalnie przyspiesza nic nie szarpie , praktycznie nie widac roznicy miedzy paliwem i gazem. Dopiero gdy sie zatrzymam cos jest nie tak. Jezdzilem wielokrotnie do gazownika ktory jest moim znajomym i wszelkie ustawienia czasow wtryskow itd sie zgadzaja. Mapy gazu i benzyny tez sa ok. Zaczynam wiec podejrzewac usterke mechaniczna?? Swiece byly wymieniane , cewki tez podmienilismy od innego kolegi. A problem ciagle jest. Sterownik gazu to KME Nevo. Wtryski Hana . Reduktor Tomasetto. Moze podpowiecie co sprawdzic ??? czy mozliwe jest by swieca lub cewka pracowala normalnie na benzynie a na gazie niedomaga ??
-
Terkotanie za licznikiem
w b6 napewno nie ma slimaka . Wszystko jest elektroniczne. Przeprowadz test wskaznikow analogowych.
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
---------- Post dopisany at 07:34 ---------- Poprzedni post napisany at 07:32 ---------- Mam dwa zawory jeden rozebrany , drugi nie z fabrycznym ustawieniem (ten na zdjeciu). Napisz co ci sprawdzic.
-
[A4 B6 ALT] Nowa odma, ubytek oleju
Nie da sie sciagnac miski bez podnoszenia silnika.
-
przednie drzwi pasażer brak reakcji lampki
Oczywiście że to może być ulamany kabelek .
-
przednie drzwi pasażer brak reakcji lampki
tez tak myslalem ale nic nie znalazlem , moze musze sie bardziej przylozyc do poszukiwan tej usterki ale narazie brak czasu
-
przednie drzwi pasażer brak reakcji lampki
ja natomiast mam taki problem ze po otwarciu drzwi (kierowcy) pojawia sie komunikat na fisie a lamki raz swieca normalnie a czasem tylko mrugna . Myslalem ze to problem z przewodami w drzwiach bo czasem lampki gasly podczac ruchu otwierania. Zdemontowalem drzwi i okazalo sie ze wszystko ok wiec wydaje mi sie to modul cos swiruje. Dodam ze pozostale drzwi , lampki zachowuja sie normalnie.
-
sprzeglo w alt
Mi pomogla wymiana sprzegla , robilem to przy okazji wymiany silnika. Wymienialem sama tarcze i lozysko oporowe .
-
Problem z ABS-em ? Wrzucam wsteczny- silnik gaśnie
podepnij kompa odczytaj bledy to wiele wyjasni.
-
Syk w momencie wciskania gazu
uszczelka pod pokrywa zaworow do wymiany, Co do tyrkotania to poczytaj http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/alt-stuki-rozruchu-244561/
-
Falowanie obrotów
Blad katalizatora nie ma nic wspolnego z odpalaniem , co do bledu pedalu sprzegla to koniecznie wymien czujnik przy pedale ma on wplyw na podwyzszanie obrotow gdyz komputer nie wie kiedy wcisniete jest sprzeglo. Weliminuj blad sprzegla i pomyslimy dalej.
-
katalizator
Zamiennik nic ci nie da. Z tego co wiem w silnikach wolnossacych nie mozna wylaczyc drugiej sady. Z emulatorami roznie bywa ale w wiekszosci przypadkow po ich zastosowaniu check engine wyskakuje zadziej, A najlepiej przeczytaj http://a4-klub.pl/uklad-wydechowy-100/alt-wymiana-katalizatora-245446/
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
Chrzanio mozliwe ze twoj wariator ma wytarta tuleje od pierscieni. Gdy cisnienie oleju jest wyzsze (wyzsze obroty) olej przedostaje sie miedzy pierscieniami i wariator tyrkocze.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Mechanik sprawdzil cisnienie manometrem czy tylko patrzy na kontrolke ? Pompa oleju napedzana jest lancuchem wiec jesli faktycznie nie daje cisnienia to trzeba bedzie zwalic miske i zobaczyc co tam sie dzieje. Czujnik cisnienia oleju znajduje sie w podstawie filtra oleju.