Treść opublikowana przez benyA4
-
Zmulony silnik do 3500 obr. Podpowiecie?
w ASO samej membranki nie kupisz, nie kupisz nawet samej kierownicy, dostepna jest tylko w calosci z kolektorem ssacym, Pozostaje allegro i szukanie.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Pojawianie sie komunikatu OIL MIN to czarna magia , czujnik jest przekabinowany i kazda anomalie odczytu sygnalizuje jako OIL MIN.
-
Cewki zapłonowe wymiana
szkoda ze nie ma akcji serwisowej na OIL MIN
-
Problem z zapalaniem
kubus86 tak jak pisze Horas91 sprawdz regulacje gazu i czy zawory odcinaja doplyw gazu po zgaszeniu , pewnie miesza ci sie gaz z paliwem i go zalewa.
-
Błąd czujnika G2/G62
Mi tez sie wydaje ze ten za glowica odpowiada za wskazanie na zegarach, bo jak mialem go odlaczonego to zegary nic nie wskazywaly no i oczywiscie wentylatory chodzily nonstop.
-
A4 2.0 20v nie ma mocy
- Cewki zapłonowe wymiana
no to szybko do ASO- Falowanie obrotów
ja by wyczyscic przepustnice calkowicie ja wymontowalem i wymylem w benzynie. Demontaz jest naprawde prosty i nie ma sie czego bac. Adaptacja zrobi sie sama , podlaczysz przepustnice po jej wymyciu , przekrecisz kluczyk i nic nierób bedziesz slyszal jak pracuje przepustnica i sie nastawia , trwa to ok 15 sekund . Jak juz umilknie, wyciagasz kluczyk , wkladasz ponownie i normalnie odpalasz auto. Ja nic wiecej nie robilem i wszystko dziala. Tylko ze w twoim przypadku to raz jest raz nie ma , ciekawe czy to kwestia paliwa czy moze powietrza, Filtr czysty a rurki dolotu niepopekana?? moze odma , albo gruszka odmy pekla??? sprawdz to bo zajmuje to 5 min.- Falowanie obrotów
Czyszczenie i adaptacje przepustnicy robiles ? Dziwna sprawa ze zaczelo sie to po instalacji LPG , i niby po jej regulacji ustapilo na jakis czas. Silnik zawsze odpala na benzynie i LPG nie powinno miec na to wpływu. A czy silnik faluje caly czas czy np po rozgrzaniu tego nie robi ??- A4 2.0 20v nie ma mocy
Obok gruszki masz zaworek podcisnienia ktory steruje gruszka . Doslownie 4cm od gruszki.- Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
Jeśli tyrkocze tylko przy odpaleniu to pół biedy Gozej gdy będzie tyrkotal ciągle. Jak już czytales naprawa nie jest bardzo droga wiec warto to zrobić.- Długo kręci (B6 benzyna 2,0 130km)
skoro problem jest tylko przy pierwszym odpaleniu po nocy lub dlugim postoju. Nie masz gazu, to moze ktorys wtryskiwacz nie trzyma i zalewa cylinder przez noc. Wejdz w 01 engine , nastepnie 08 meas block, i teraz nie pamietam ktora grupa pomiarowa chyba 07 tam masz temperature zasysanego powietrza i temperature cieczy. Rano bez odpalania porownaj te wartosci powinny byc mniej wiecej takie same po calej nocy. Piszesz ze wymieniles czujnik temperatury cieczy , mi chodzi o pomiar temperatury powietrza bo to na jego podstawie komputer dawkuje paliwo.- Długo kręci (B6 benzyna 2,0 130km)
ja na odpalaniu ma za bogato i go pewnie zalewa . to sprawdz vagiem jakie wartosci temperatur odczytuje komputer. Moze czujnik przeklamuje i zalewa go paliwem.- Wentylator klimy chodzi non stop
Sprawdz vagiem czy nie ma bledow, oraz jakie wartosci temperatur i cisnienia czynnika odczytuje vag dla klimatronika i silnika. Usterka ktoregokolwiek z czujnikow temperatury powoduje ciagla prace wentylatorow ze wzgledu bezpieczenstwa.- [B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
z tymi silnikami jak z wszystkim innym w dzisiejszych czasach wszystko OK do póki jest gwarancja, a pozniej to juz martwi sie nabywca.- Dziwne stuki w silniku
Sam jestem ciekaw, dobrze ze nie stalo sie to gdzies na trasie.- Problem z chlodeniem
Nigdy nie slyszalem o defenderze w ukladzie klimatyzacji ale czytalem o podobnym problemie w b6 moze cos pomoze http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/dziala-luzie-zawor-240644/ ---------- Post dopisany at 20:16 ---------- Poprzedni post napisany at 20:15 ---------- http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/b5-abc-klima-dziala-jade-stoje-leci-cieple-powietrze-20527/- Elektryka przednich lewych drzwi
glupio pytac ale przewody polutowales poprawnie ?? i napisz jakiego byly koloru to bedzie wiadomo od czego sa . Moze zasilanie albo Can ??- Dziwne stuki w silniku
a klima dziala ?? slychac wiele dzwiekow i nie wiem o ktory dokladnie chodzi ale jak by zerwane sprzegielko klimy przeskakiwalo. Dzwiek jak by o plastik cos uderzalo. Mozesz tez sciagnac oslone rozrzadu i sprawdzic czy pasek caly.- Problem z klimą!!
5 barow to masz w spoczynku, chodzi o cisnienie gdy zalaczy sie kompresor. A czy wentylatory zalaczaja sie zawsze po wlaczeniu klimy, mimo iz sprezarka nie pracuje ???- Elektryka przednich lewych drzwi
a czy montaz tego dodatkowego podswietlania robiles pod napieciem. Bo kabelki te ida do modułu komfortu i sie sa zabezpieczane bezpiecznikami. W przypadku zwarcia moze upalic sie sciezka na plytce.- [B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
to co masz w misce mozna zobaczyc przy pomocy kamery wziernikowej na allegro dostepne za okolo 100zl , spuszczasz olej, odkrecasz czujnik poziomu oleju , i tam wkladasz kamerke .- Problem z klimą!!
Musisz podjechac do serwisu i podlaczyc manometry. Albo sprawdz vagiem jakie jest cisnienie gdy zalaczy sie sprezarka. Moze jest zbyt wysokie i czujnik cisnienia ja wylacza , a wentylatory pracuja by ostudzic czynnik i obnizyc cisnienie. Gdy to nastapi sprezarka ponownie sie zalaczy .- Elektryka przednich lewych drzwi
pewnie przy przecinaniu zrobilo sie zwarcie , podlacz vaga i wykasuj bledy.- Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
Ja wyslalem im pierscienie na wzór a oni mi je zwymiarowali. Dzieki temu teraz wystarczy zadzwonic do nich i powiedziec ze chodzi o pierscienie hakowe i podac wymiary. - Cewki zapłonowe wymiana