Treść opublikowana przez benyA4
-
czynnik wyparował w 5 sek - mozliwe?
nie martwil bym sie rurkami tylko przyczyna dlaczego tak sie stalo. Podjedz do fachowca od klimy , podlaczy azot i szybko znajdzie nieszczelnosc.
-
czynnik wyparował w 5 sek - mozliwe?
To napewno byl czynnik. Czynnik w momecie rozprezania wyglada jak para, w miejscu wycieku powinna zostac plama oleju (z kontrastem jesli byl dodany) . Jezeli nie kabinowales nic z elektryka to czujnik wysokiego cisnienia powinien rozlaczyc sprezarke jezeli np. wentylator ulegl uszkodzeniu. Jezeli nic nie kabinowales , to mozliwe ze mechanicznie ulegla uszkodzeniu ktoras rurka i czunnik nagle uciekl
-
Rolka alternatora ze sprzęgiełkiem
Bicie paska wielorowkowego zwykle spowodowane jest tym ze ktoras rolka lub walek sa krzywe. Czasem po kolizji niby nic nie widac a kolo krzywe. Sprzegielko na alternatorze raczej nie pomoze bo ono zabezpiecza alternator, a dokladniej uklad paska wieorowkowego , gdy alternator ulegnie uszkodzeniu, zrywa sie sprzeglo a nie pasek.
-
Błąd 00256 w A4 B7
Czujnik cisnienia : 4H0959126. Mozna wymienic bez odciagania czynnika , jest tam zawor.
-
Płukanie i wymiana klimy po zatarciu się sprężarki
wedlug etki numer osuszacza to 8E0820193P , szukajac dalej znajdujemy to Đĺńčâĺđ-îńóřčňĺëü VW 3B0820193|8E0820193C|8E0820193E|8E0820193P|3U0820193|3B0820193 | çŕďŕńíűĺ ÷ŕńňč ęîíäčöčîíĺđŕ ŕâňîěîáčë˙ gwint M8.
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Niestety ale na filmiku nie widac skad dokladnie kapie. Leci na katalizator wiec pewnie uszczelka pod pokrywa zaworow . Leci dosc mocno wiec moze to byc powazna sprawa.
-
Płukanie i wymiana klimy po zatarciu się sprężarki
- domykanie szyb z pilota
Ja tez tak czasem mam i wydaje mi sie ze to zwiazane jest z komunikacja pilot-centralka . Jak przytrzymam przycisk a pilot jest skierowany w centralke i dosc blisko to szybko zamyka. A gdy robie to np idac to domyka z przerwami.- Jaki olej do 2.0 ALT?
Pogadaj z TOM77 z forum on ma dobre ceny na olej.- Płukanie i wymiana klimy po zatarciu się sprężarki
Czynnik z ukladu mozna odzyskac by pozniej ponownie go nabic. wyjdzie taniej niz wypuszczac go w atmosfere. Z zatartymi ukladami jest tak ze nigdy nie wiadomo co sie stanie po naprawie. Niby zaden opilek, syf, itp nie powinien przedostac sie dalej niz do osuszacza . Wiec wymiana skraplacza i osuszacza powinna zalatwic problem w realu powinno sie jeszcze przeplukac wszystkie weze , sprawdzi zawor rozprezny . Wtedy wszystko zlozyc zalac olejem z kontrastem i czynnikiem.- Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
Kolego zle rozumiesz po regeneracji wszystko pasuje do siebie za***iście. Problemem jest demontaz starego zaworu bo pierscienie sa zatrzasniete w rowkach ktore same wyrobily w wariatorze. Dlatego istnieje prawdopodobienstwo ich pekniecia, i ja zamowilem nowe. Zeby wymienic wariator jest dosc sporo roboty, wiec nie wiem jakie masz zdolnosci i narzedzia. Ja jestem z Torunia.- Ilość czynnika chłodzącego + dodatkowy wentylator
Jedno co mnie dziwi na tym kwitku, w momencie odzysku czynnika odzyskuje sie rowniez olej w malych ilosciach ale zawsze. Dlatego przy kolejnym uzupelnianiu dodaje sie odzyskany olej plus pare % na straty wynikajace z nieszczelnosci. U ciebie nie dodano oleju wogole. Waga czynnika w ukladzie podawana na naklejce pod maska , czasem podaja wage czynnika z olejem czasem osobno. Ja ostatnio uzupelnialem u siebie i tez napelniono mi 500g czynika 100ml oleju z kontrastem. (100ml bo uklad nie byl plukany) Srednio do ukladow klimatyzacji wchodzi 250ml oleju dlatego tez sprzedawane sa w takich pojemnikach. Otwarty olej wchlania wode, a woda to najgorszy wrog klimatyzacji. ---------- Post dopisany at 09:32 ---------- Poprzedni post napisany at 09:30 ---------- Jak by brakowalo ci prawie 1/3 czynnika w ukadzie to klima ledwo co by chlodzila.- [B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
to tez nic nie da bo komputer musi widziec otwarcie i zamkniecie- zapala sie abs esp a4 b6
Jak jest uszkodzona przeplywka to wywala tez check engine. I przy uszkodzonej przeplywce ABS dziala a ESP nie.- zapala sie abs esp a4 b6
Przy uszkodzonej przeplywce silnik pracuje inaczej. Koniec zgadywania czekamy na Vaga- zapala sie abs esp a4 b6
4km do pracy mozna spacerkiem , ja mam prawie 30 koniecznie napisz co pokazal Vag , pozdrawiam- zapala sie abs esp a4 b6
ladnie ladnie , a co do bledu to sprawdz vagiem i napewno problem sie szybko rozwiaze.- zapala sie abs esp a4 b6
18" przy ALT jak tym sie jezdzi ? Wieksze kola raczej nie maja wplywu na sterownik.- zapala sie abs esp a4 b6
od hidow bledy w sterowniku esp, abs pojawiaja sie gdy wlaczamy swiatla. Sam to przerabialem , wystarczyla dioda prostownicza na "+" i po problemie.- zapala sie abs esp a4 b6
Podepnij Vaga i sprawdz bledy , mozliwe ze czujnik pedalu hamulca nawalil, lub czujnik kata skretu. Ale obstawiam to pierwsze.- Kontrolka EPC
16804- oznacza zużycie katalizatora, ale przy takim przebiegu malo prawdopodobne. Nie ma co strzelac podlaczysz Vaga to bedzie jasne.- Kontrolka EPC
Jesli zapalila sie kontrolka to znaczy ze komputer silnika wykryl jakas nieprawidlowosc w dzialaniu samego silnika lub ktoregos z czujnikow. Koniecznie podepnij Vaga i odczytaj bledy.- [ALL B5] Numery katalogowe przewodów (rurek) klimatyzacji
Panowie piszcie o ktore konkretnie weze od klimy wam chodzi . A tu prosze ETKA online IFI :: Free services Klikamy CarProg2- Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
Niestety montaz zregenerowanego wariatora znow przelozony. Przy probie wyciagnieta zaworu sterujacego z uszkodzonego wariatora, jest duzy opor przez pierscienie i niestety prawdopodobnie pekna . W zwiazku z tym zamowilem nowe pierscienie do zaworu sterujacego. Czas realizacji 4 dni . Wiec montaz przelozony na poczatek przyszlego tygodnia. Pozdrawiam i zycze cierpliwosci ---------- Post dopisany at 19:52 ---------- Poprzedni post napisany at 16:35 ---------- Panowie jeszcze jedna ciekawostka dotyczaca wariatora. Rozebralem wariator w drobny mak i jak sie okazalo posiada on blokade , ktoa dziala gdy nie mamy cisnienia oleju (np przez uszkodzenie wariatora pierscieniami) Sprawa wyglada nastepujaco , blokada umieszczona jest w czesci wariatora polaczonej z walkiem ssacym. Blokada to metalowy trzpien ze sprezynka i zaworkiem upustowym (zaznaczone na niebiesko). Olej pod cisnieniem dostaje sie pod metalowy trzpien kanalem (zaznaczone na czerwono) i unosi go , odblokowuja czesc wewnetrzna od zewnetrznej wariatora. Gdy wariator jest odblokowany czesc wewnetrzna moze sie przesuwac. Blokada prawdopodobnie sluzy zabezpieczeniu silnika w momecie gdy zawor sterujacy wariatorem ulegnie calkowitemu zniszczeniu lub gdy stracimy cisnienie oleju. Jak widac na zdjeciu jedna z krawedzi jest delikatnie wytarta . Na szczescie blokada wciaz dziala i po zlozeniu wszystkiego w calosc , wariator sie zablokowal. Nigdzie w sieci nie znalazlem jakiejkolwiek wzmianki dotyczacej tej blokady (nawet tu http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_246.pdf ) , moze ktos wie cos wiecej ?? Wniosek jest taki ze przy regeneracji wariatora nalezy rowniez zwrocic uwage i na to .- numery katalogowe przewodów klimayzacji a4b5
Sprawdz tylko czy typ silnika pasuje ---------- Post dopisany at 16:09 ---------- Poprzedni post napisany at 16:07 ---------- jak cos nie pasuje to tu mas zlink gdzie nzajdziesz wszystko: IFI :: Free services wcisnic CarProg2 - domykanie szyb z pilota