Treść opublikowana przez benyA4
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
Kolego Łukasz13 ja obdzwonilem pare warsztatow zajmujacych sie profesjonalnie tuningiem , wylaczaniem sond , filtrow czastek stalych itd. I we wszystkich powiedzieli mi to samo ze nie ma oprogramowania dla tych silnikow, dodajac ze jak bym mial turbo to zapraszaja.
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
klobusik ale z tego co pamietam , wylaczenie tej sondy nie jest zbyt proste. Trzeba bylo zgrac program ze sterownika cos pozmieniac a nastepnie go wgrac. Tej czynnosci raczej wiekszosc z nas sie obawia z wiadomych powodow. Jesli sie myle to prosze popraw mnie i przypomnij procedure.
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
W silniku z Turbo mozna w kompie wylaczyc ta sade i nie trzeba bawic sie w tulejki.
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
jeden i drugi bedzie pasowal.
-
audi a4b6 2003 2.0 20v drgania silnika i karoserii
podlacz vaga i sprawdz bledy , jak nie masz kabla w bydgoszczy jest sporo klubowiczow to napewno pomoga. Moze ktoras z cewek nie domaga?? opcji bardzo wiele wiec na poczatek VAG.
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
Tego nikt nie wie , kazdy kto zastosowal emulator w jakis sposob ograniczyl lub wyeliminowal pojawianie sie bledu 16804, ale czasem pojawiaja sie inne. Musisz sprobowac a wynikami pochwal sie na forum.
-
[B6 AWX] Ogólne problemy z elektroniką
jak nie wezmie to nie powinien nazywac sie elektomechanikiem
-
A4 2.0 20v nie ma mocy
Stracila moc nagle czy cos sie stalo?? moze wydech zapchany ???
-
Wentylatory przez cały czas chodzą
Sprawdz vagiem czujniki temperatury czy dobrze wskazuja. Ja wymienialem czwornik gdzie byl zamontowany czujnik, i musialem odlaczyc czujnik. Po ponownym montazu i przekreceniu stacyjnki wentylator chodzil non stop , dopiero za 4 razem (wlacz wylacz silnik) wentylator zatrzymal sie. Sprawdzilem vagiem i okazalo sie ze mimo iz podczas wymiany, stacyjka nie byla przekrecona , komputer wyczail odlaczenie czujnika. Jesli masz walniety jakikolwiek czujnik temperatury wentylatory beda chodzily non stop.
-
[B6 AWX] Ogólne problemy z elektroniką
Zlokalizowac ciezko, najlepiej poprawic wszystkie luty na plytce . czasem zimny lut jest matowy ale zwykle na oko ciezko go wychwycic.
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
7,5L ??? olej chyba wymienia sie co 10 tysi wiec 5l ale wydaje mi sie ze na ALT to norma, nie wiadomo czy po wlaniu polsyntetyka cos sie zmieni. Temat wielokrotnie omawiany, i tak naprawde zadnych konkretnych wnioskow nie ma. Jak nie denerwuja cie dolewki to nic nie zmieniaj.
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
Pewnie ze jest ale trzeba tez zwrocic uwage czy zawor nie jest wytarty w srodku. A gdy bedziesz go rozkrecal to zmierz jak gleboko wkrecona jest sruba , bo sluzy ona do regulacji zaworu. ---------- Post dopisany at 17:51 ---------- Poprzedni post napisany at 17:34 ---------- Na tym obrazku widac lepiej , tłok wykonany jest z twardego tworzywa i wyciera scianki w metalowym elemencie. Przez co rowniez dochodzi do obnizenia cisnienia oleju w wariatorze.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
no pewnie maly mikrowylacznik zaznaczony na czerowno
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
jak nie bierze oleju wariator nie tyrkocze to nic nie zmieniaj i caluj AUDI zeby bylo tak dalej
-
Drgania na biegu luzem
Jedyne co mi przychodzi do glowy to uklad zaplonowy lub wtryskowy i nierowna praca ktoregos cylindra . Vag nie pokazuje zadnych bledow ??? ogladales swiece ?? moze cewka przebija ??
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
nie sadze w zaworze uszkodzeniu moga ulec oringi , chcociaz jak je ogladalem na wielu juz zaworach to wszedzie takie same. Nieszczelnosc zaworu zwiazana jest raczej z wytarciem tloka sterujacego. Jezeli wymienisz wariator i nadal tyrkocze to oznacza ze zawor nie trzyma oleju wedy mozna z nim kabinowac. Jestem zwolenikiem dobrze wykonanej roboty ale nie lubie wywalac pieniedzy w bloto wiec ja wymiane zrobie etapowo i zobacze jaki bedzie efekt.
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
z kupowaniem zaworu ja bym sie wstrzymal, gdy mamy sprawy wariator wymiana zaworu jest bardzo prosta. Zawor tez jest dosc drogi wiec mysle ze naprawe mozna przeprowadzic etapowo.
-
Tylny lewy reflektor audi b6 avant
Moze to jest pozycja numer (4)
-
Ile czynnika chłodzącego i ile oleju ?
Co do czynnika jestesmy zgodni. Ale z tym olejem to uzaleznione jest co robilismy w ukladzie , czy byl odzyskiwany czynnik itd. Zawsze czesc oleju pozostaje w ukladzie .
-
Jaja po odgrzybianiu.
Nie ty pierwszy zalales pianka instalacje lub elektronike. Te pianki to najgorsze dziadostwo bo ulegaja skropleniu . Niektore nawet reaguja z tworzywem ktore pokrywa tapicerke i rozpuszczaja ta miekka warstwe. Pianki mozna uzyc bezposrednio na parownik to odgrzybiania kanalow nalezy uzywac gazu. Teraz musisz troche rozebrac deske i zobaczyc co zalales.
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
Czy pomoze przekonamy sie gdy zamontuje swoj zregenerowany. Napewno stuki spowodowane sa uszkodzeniem wariatora wiec opcja najlepsza jest jego wymiana ale koszta wysokie.
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
Tak wyglada wariator po regeneracji, jak widac brak jakichkolwiek sladow po pracy pierscieni. Swoj wariator zamontuje w przyszlym tygodniu bo obecnie mechanik jest zarobiony. Dam znac jak to wyglada po montazu. Jesli ktos chce by i jego wariator zregenerowac to prosze o kontakt PW. ---------- Post dopisany at 21:43 ---------- Poprzedni post napisany at 21:40 ----------
-
[B6 AWX] Ogólne problemy z elektroniką
Co do naglosnienia to radio pozostalo oryginalne?? jesli tak to do wymiany masz potencjometr w radiach Concert czesta dolegliwosc. Mozna go kupic na allegro. Z centralnym sprawdz pilota , czy bateria dobrze kontaktuje , moze zasniedziala albo powstal zimny lut. Z otwieraniem i zamykaniem szyb to jest tak samo przy zamykaniu z pilota jak przytrzymasz przycisk zamknij to masz autodomykanie i szyby sie zamkna . Pewnie to samo dotyczy otwierania i zamykania z kluczyka. ---------- Post dopisany at 06:49 ---------- Poprzedni post napisany at 06:48 ---------- jak masz Vag mozesz sprawdzic bledy w sterowniku comfortu , moze cos sie zapisalo.
-
Za bogata mieszanka w A4 B6 2.0
Wszystko za bogata mieszanka czyli za duzo powietrza. Po pierwsze sprawdzic szczelnosc dolotu. Wezyki podcisnienia, gruszke odmy i odme.
-
Włącznik krańcowy drzwi
a sprawdzales zimne luty , ja juz tak mialem w dwoch drzwiach , kupilem nowe mikrowylaczniki zamontowalem i dalej byla lipa, rozebralem wiec zamek i przelutowalem .