Treść opublikowana przez benyA4
-
włącza się OIL sensor?
w tym watku jest wszystko jak dziala i jak sprawdzic ten czujnik http://a4-klub.pl/2-0-219/kontrolka-oleju-268468/
-
filtry mann vs filtron
Do tej pory majac inne auta, montowalem tylko filtrona bo zawsze byl na polce w sklepie. Od chwili gdy posiadam audi z "magicznym " silnikiem 2.0 ALT , poczytalem troche wiecej o filtrach ich budowie itd, biorac w reke filtr filtrona i knechta, ten knechta jest ciezszy , po pierwsze ma wieksza powierzchnie filtracji a po drugie zaworki zwrotne ( ktore to podobno nie we wszystkich filtronach sa montowane) Ja wiel ze dla wieszosci silnikow nie robi to roznicy i mozliwe ze i dla mojego by nie robilo ale wole dolozyc 10zl do tego filtra i miec spokojne sumienie. Moze to tylko placebo ale skuteczne
-
filtry mann vs filtron
Nie jestem totalnym przeciwnikiem filtrona, ale w silniku ALT ktory jest bardzo wrazliwy na olej i wszystko co z nim zwiazane warto zainwestowac w lepszy filtr oleju.
-
filtry mann vs filtron
mann lub knecht o filtronie zapomnij , filtron jest tanszy bo ma inny wklad.
-
[A4 B6 ALT] Nowa odma, ubytek oleju
Wez latarke i przyswiec od gory. Reke pchac pod kolektor ssacy obok alternatora i powinienes siegnac ulamana rurke. Dodam ze niestety wiem to z doswiadczenia. Mi pomocne byly jeszcze szczypce zeby wyciagnac resztki rurki. Jak juz wyciagniesz stara rurke to nowa poprostu sie wciska od gory. Zeby wyczyscic dokladnie kolektor musial bys go calkowicie zdemontowac , mysle ze nie ma sensu, prawdopodobnie musial bys tez kupic nowe oringi do uszczelnienia z blokiem silnika. ---------- Post dopisany at 17:20 ---------- Poprzedni post napisany at 17:17 ----------
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
Daj znac czy to napewno byl lancuch, bo z tego co juz widzialem i slyszalem uszkodzony napinacz, za luzny lancuch wydaja inny dzwiek niz uszkodzony wariator.
-
Próg OIL MIN
54mm- 8E0 920 900 H - B6 rok 2002 , silnika 2.0 ALT 47mm -8E0 920 931 M - B7 rok 2005 , silnik 2.0 ALT
-
Cokół korbki szyby tylnej. Jak zdemontować ?
Jak odkrecisz korbke, to napewno zejdzie korbka i podkladka ktora jest pod nia . Z tego co rozumiem to chodzi ci o ta podkladke ktora zapobiega ocieraniu korbki o tapicerke. Pod ta podkladka jest juz tylko wieloklin od mechanizmu. ---------- Post dopisany at 10:41 ---------- Poprzedni post napisany at 10:34 ----------
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
powiem tak , lejek wyglada identycznie jak moj, nie wiem jak z dlugoscia ale wyglad ten sam. Co do logow z twojego czujnika to sa tak rozbiezne ze ciezko to opisac. Zreszta kolega dajmon zrobil bardzo ladny opis co w ktorej komorce i od czego, oznaczyl to nawet kolorami , wiec ne bede sie powtarzal.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Tak to co podeslalem to numer dla silnika ALT , ale z tego co wygooglowalem literka H i P nie ma tu znaczenia, dlugosc jest taka sama.
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
MOSIĘŻNY EMULATOR KĄTOWY SONDY LAMBDA - HURT!!! (3599012913) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Patrzysz w zła komórke. Rzeczywisty stan oleju to blok pomiarowy numer 7 pierwsza komorka. Druga komorka to zaprogramowana wartosc minimalna jaka powinna byc w silniku w danej chwili. Opcja idealna to sytuacja gdy wartosc w pierwszej komorce jest zawsze wyzsza od drugiej.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
dlugosci nie znam ale moze to pomoze. ---------- Post dopisany at 18:06 ---------- Poprzedni post napisany at 18:04 ---------- sam bagnet w ASO kosztuje 46zl.
-
lampki w drzwiach
http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-czyszczenie-mikrostyku-drzwi-przednich-190569/ ---------- Post dopisany at 17:16 ---------- Poprzedni post napisany at 17:15 ---------- http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-zamka-drzwi-tylych-demontaz-tylnej-tapicerki-172473/
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
jak masz zly bagnet to nie jestes wstanie sprawdzic jaki jest rzeczywisty stan oleju. i albo go przelejesz albo bedziesz mial za malo, w jednym i drugim przypadku jest to zle dla silnika. Vagowi tez nie ma co ufac, ja z dajmonem od dluzszego czasu analizujemy prace tego czujnika i napewno nie zaufal bym jego pomiarom.
-
[A4 B6 ALT] Nowa odma, ubytek oleju
Powodem jest zle skonstuowane odpowietrzenie gory silnika (odma , czwornik ) Negatyne skutki to zabrudzenie przepustnicy oraz reszty kolektora ssacego. Przepustnice mozna dosc latwo wyczyscic samemu z kolektorem jest juz wiecej zabawy.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Lepiej sprawdzac na bagnecie , bo z tymi czujnikami to nigdy nie wiadomo, zwlaszcza pomiar rzeczywisty w danej chwili jest dosc zagadkowy . Zalamujesz mnie z tym nieoryginalnym bagnetem , i nie bede tego komentowal , jedz do ASO i natychmiast kupuj oryginalny.
-
płukanie silnika
ja plukałem srodkiem Motula , tez zadnych negatywnych efektow.
-
katalizator
No to jak mial by sie odbyc test skoro go nie wlaczyles
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Czujnik dobry , a czemu zapala sie kontrolka oil min , mimo ze olej jest to wielka niewiadoma. Narazie z kolega dajmon próbujemy wyjasnic ta sprawe.
-
[A4 B6 ALT] Nowa odma, ubytek oleju
kolego mutilator , napewno nie masz az tak zapchanych kanalow zeby olej w stanie cieklym podszedl pod odme, przez odme leci olej w postaci oparow wraz z powietrzem ktore przedostaje sie przez zawory. Rola odmy jest skroplenie oleju ktory powinien splynac do miski a powietrze powinno wrocic do dolotu. Niestety w silnikach ALT tak sie nie dzieje i ciesto skroplony olej przedostaje sie tez do dolotu, brudzac przepustnice i caly dolot. Nie sa to jednak duze ilosci oleju. Płukanke mozesz zrobic, ja robilem srodkiem Motula, napewno nic negatywnego po tym plukaniu sie nie stalo.
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
w ALT Mozna to zrobic bez wyciagania kata.(wiem z doswiadczenia) Tylko trzeba miec kanal, Zwinne rece i troche kluczy . Robota niezbyt przyjemna ale do zrobienia w 30 min.
-
[A4 B6 ALT] Nowa odma, ubytek oleju
zbyt zadkim wymienianiem oleju , robi sie smoła i zapycha sitko. Do tego dochodza brudy z silnika. Olej na gore silnika pompowany jest za pomoca pompy , pozniej splywa swobodnie , gdybys mial zapchane kanaly powrotne to wkoncu doszlo by do sytuacji ze w misce braklo by oleju , wtedy odrazu na fisie pojawi sie komunikat oil min. ( bardzo popularny w silnikach ALT
-
katalizator
zadam moze glupie pytanie . Właczyles test ? ikona pod napisem VAG COM (test on/off) albo (run ) nie pamietam dokladnie.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
W pierwszych logach blok pomiarowy 6 trzecia kolumna masz wynik (-1) co oznacza ze na ostatnim odcinku 100km olej byl ponizej minimum . Dlatego zapalila sie kontrolka oil min. W kolejnych logach srednia wartosc jest juz (+8) wiec duzo ponad minimum.