Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

benyA4

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez benyA4

  1. w tym watku jest wszystko jak dziala i jak sprawdzic ten czujnik http://a4-klub.pl/2-0-219/kontrolka-oleju-268468/
  2. Do tej pory majac inne auta, montowalem tylko filtrona bo zawsze byl na polce w sklepie. Od chwili gdy posiadam audi z "magicznym " silnikiem 2.0 ALT , poczytalem troche wiecej o filtrach ich budowie itd, biorac w reke filtr filtrona i knechta, ten knechta jest ciezszy , po pierwsze ma wieksza powierzchnie filtracji a po drugie zaworki zwrotne ( ktore to podobno nie we wszystkich filtronach sa montowane) Ja wiel ze dla wieszosci silnikow nie robi to roznicy i mozliwe ze i dla mojego by nie robilo ale wole dolozyc 10zl do tego filtra i miec spokojne sumienie. Moze to tylko placebo ale skuteczne
  3. Nie jestem totalnym przeciwnikiem filtrona, ale w silniku ALT ktory jest bardzo wrazliwy na olej i wszystko co z nim zwiazane warto zainwestowac w lepszy filtr oleju.
  4. mann lub knecht o filtronie zapomnij , filtron jest tanszy bo ma inny wklad.
  5. Wez latarke i przyswiec od gory. Reke pchac pod kolektor ssacy obok alternatora i powinienes siegnac ulamana rurke. Dodam ze niestety wiem to z doswiadczenia. Mi pomocne byly jeszcze szczypce zeby wyciagnac resztki rurki. Jak juz wyciagniesz stara rurke to nowa poprostu sie wciska od gory. Zeby wyczyscic dokladnie kolektor musial bys go calkowicie zdemontowac , mysle ze nie ma sensu, prawdopodobnie musial bys tez kupic nowe oringi do uszczelnienia z blokiem silnika. ---------- Post dopisany at 17:20 ---------- Poprzedni post napisany at 17:17 ----------
  6. Daj znac czy to napewno byl lancuch, bo z tego co juz widzialem i slyszalem uszkodzony napinacz, za luzny lancuch wydaja inny dzwiek niz uszkodzony wariator.
  7. 54mm- 8E0 920 900 H - B6 rok 2002 , silnika 2.0 ALT 47mm -8E0 920 931 M - B7 rok 2005 , silnik 2.0 ALT
  8. Jak odkrecisz korbke, to napewno zejdzie korbka i podkladka ktora jest pod nia . Z tego co rozumiem to chodzi ci o ta podkladke ktora zapobiega ocieraniu korbki o tapicerke. Pod ta podkladka jest juz tylko wieloklin od mechanizmu. ---------- Post dopisany at 10:41 ---------- Poprzedni post napisany at 10:34 ----------
  9. powiem tak , lejek wyglada identycznie jak moj, nie wiem jak z dlugoscia ale wyglad ten sam. Co do logow z twojego czujnika to sa tak rozbiezne ze ciezko to opisac. Zreszta kolega dajmon zrobil bardzo ladny opis co w ktorej komorce i od czego, oznaczyl to nawet kolorami , wiec ne bede sie powtarzal.
  10. Tak to co podeslalem to numer dla silnika ALT , ale z tego co wygooglowalem literka H i P nie ma tu znaczenia, dlugosc jest taka sama.
  11. MOSIĘŻNY EMULATOR KĄTOWY SONDY LAMBDA - HURT!!! (3599012913) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
  12. Patrzysz w zła komórke. Rzeczywisty stan oleju to blok pomiarowy numer 7 pierwsza komorka. Druga komorka to zaprogramowana wartosc minimalna jaka powinna byc w silniku w danej chwili. Opcja idealna to sytuacja gdy wartosc w pierwszej komorce jest zawsze wyzsza od drugiej.
  13. dlugosci nie znam ale moze to pomoze. ---------- Post dopisany at 18:06 ---------- Poprzedni post napisany at 18:04 ---------- sam bagnet w ASO kosztuje 46zl.
  14. http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-czyszczenie-mikrostyku-drzwi-przednich-190569/ ---------- Post dopisany at 17:16 ---------- Poprzedni post napisany at 17:15 ---------- http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-zamka-drzwi-tylych-demontaz-tylnej-tapicerki-172473/
  15. jak masz zly bagnet to nie jestes wstanie sprawdzic jaki jest rzeczywisty stan oleju. i albo go przelejesz albo bedziesz mial za malo, w jednym i drugim przypadku jest to zle dla silnika. Vagowi tez nie ma co ufac, ja z dajmonem od dluzszego czasu analizujemy prace tego czujnika i napewno nie zaufal bym jego pomiarom.
  16. Powodem jest zle skonstuowane odpowietrzenie gory silnika (odma , czwornik ) Negatyne skutki to zabrudzenie przepustnicy oraz reszty kolektora ssacego. Przepustnice mozna dosc latwo wyczyscic samemu z kolektorem jest juz wiecej zabawy.
  17. Lepiej sprawdzac na bagnecie , bo z tymi czujnikami to nigdy nie wiadomo, zwlaszcza pomiar rzeczywisty w danej chwili jest dosc zagadkowy . Zalamujesz mnie z tym nieoryginalnym bagnetem , i nie bede tego komentowal , jedz do ASO i natychmiast kupuj oryginalny.
  18. benyA4 odpowiedział(a) na kolunio temat w 4.2
    ja plukałem srodkiem Motula , tez zadnych negatywnych efektow.
  19. benyA4 odpowiedział(a) na Gawel90 temat w 2.0
    No to jak mial by sie odbyc test skoro go nie wlaczyles
  20. Czujnik dobry , a czemu zapala sie kontrolka oil min , mimo ze olej jest to wielka niewiadoma. Narazie z kolega dajmon próbujemy wyjasnic ta sprawe.
  21. kolego mutilator , napewno nie masz az tak zapchanych kanalow zeby olej w stanie cieklym podszedl pod odme, przez odme leci olej w postaci oparow wraz z powietrzem ktore przedostaje sie przez zawory. Rola odmy jest skroplenie oleju ktory powinien splynac do miski a powietrze powinno wrocic do dolotu. Niestety w silnikach ALT tak sie nie dzieje i ciesto skroplony olej przedostaje sie tez do dolotu, brudzac przepustnice i caly dolot. Nie sa to jednak duze ilosci oleju. Płukanke mozesz zrobic, ja robilem srodkiem Motula, napewno nic negatywnego po tym plukaniu sie nie stalo.
  22. w ALT Mozna to zrobic bez wyciagania kata.(wiem z doswiadczenia) Tylko trzeba miec kanal, Zwinne rece i troche kluczy . Robota niezbyt przyjemna ale do zrobienia w 30 min.
  23. zbyt zadkim wymienianiem oleju , robi sie smoła i zapycha sitko. Do tego dochodza brudy z silnika. Olej na gore silnika pompowany jest za pomoca pompy , pozniej splywa swobodnie , gdybys mial zapchane kanaly powrotne to wkoncu doszlo by do sytuacji ze w misce braklo by oleju , wtedy odrazu na fisie pojawi sie komunikat oil min. ( bardzo popularny w silnikach ALT
  24. benyA4 odpowiedział(a) na Gawel90 temat w 2.0
    zadam moze glupie pytanie . Właczyles test ? ikona pod napisem VAG COM (test on/off) albo (run ) nie pamietam dokladnie.
  25. W pierwszych logach blok pomiarowy 6 trzecia kolumna masz wynik (-1) co oznacza ze na ostatnim odcinku 100km olej byl ponizej minimum . Dlatego zapalila sie kontrolka oil min. W kolejnych logach srednia wartosc jest juz (+8) wiec duzo ponad minimum.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.